İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Küçücük çocuklarda bu şiddet eğilimi nasıl bişeydir bu kadar anlamadım,
nasıl bir ailede yetişiyolar.Eğitim önce ailede başlar okulda devam eder.Bizim gözümüzden sakınarak,binbir dikkatle büyüttüğümüz eğittiğimiz çocuklarımız böyle çocuklarla bir araya geldiğinde tabikide biz annelerinde uykusu kaçıyo ama dediğiniz gibi artık hayata atıldılar ve heryerde böyleleri karşılarına çıkacak.önce anne babalar eğitilmeli.biz uğraşamıyoruz öğretmenler uğraşsın adam etsin zihniyeti çok fazla maalesef.Anasınıfında bile veli geçen gün öğretmen hanım biz alıştıramadık artık siz bunlara bunlara alıştıracaksınız diye getirdi çocuğunu öğretmenin başını sardılar bunun gibi kaç kişi.garibime gitti.öğretmen bakıcı değil eğiticidir.benim oğlum 2 senedir anaokuluna gidiyor hiçbir zaman böyle bir talebim olmadı olamaz.

Son düzenleme:

'c' harfide nerden çıktı

bizseslere başlamadık noktaların üstünden geçiyoruz daha bende seslere geçince korkuyorum nasıl olcak diye siz başlamışsınız bile

ikiz olunca dahada zordur onları dersin başına oturtup başlayana kadar ,biri susar,birinin çişi gelir,bahaneleride çoktur

bneim oğla ödevlerini yaparken bütün hayal gücünü kullanıyo kaçmak için ama kesinlikle taviz vermiyorum

ödev saati bitmeden hiç bişeye izin vermiyorum ,ödev saatimiz bitsin istediğimizi yapıcaz diyorum şimdilik faydalı oluyo,tabi bu rada çok sabırlı olmam gerekiyo

oğlum okulda ama aklım orda valla..
ya tamam kudursunlarda vuranlar beni deli ediyor niye durup duruken çocuğa vuruyorsun be çocuk git sana vurana vur..
Ben bugünde beklicem
tekrar sınıfa çıkıp asayiş berkemal mi bakmadan günüm bitmez bugün kurarımda kurarımm:44:

eşimde bana rahat ol alışıcak sokak kurallarına diyo ,bizde biraz izole büyüttük ,onun için bu kadar sıkıntı çekiyorum ben ,alışmadığı birsürü şey görüyo okulda,şimdilik izliyo bakalım

evet tabi her çocuk gibi alışacaklar,bizde o zamana kadar işte telaş yapmaya devam edeceğiz

günaydınlar

dün veli toplantımız vardı ,tabiki ihtiyaçlar falan onları söylemiş öğretmen .ben çalışıyorum babamız vardiyalı çalıştığı için o müsait oluyor o götürüp getiriyor , oğluşu veli toplantısınada eşim katıldı.

Bugün öğretmenimiz sınıf babalığı teklif etmiş çok güldüm "yapamam ben vardiyalı çalışıyorum her zaman müsait olmayabilirim demiş " bizimkide. hatta muhabbetinide yapmıştık chessin oğlunun sınıfındaydı sanırım eski mesajlardan okumuştum sınıf babası diye bahsediyordu istersen bak sınıf babasıda oluyormuş ol diye hadi canım demişti.

Şiddet eğilimli çocukları öğretmen saymış uyarmış toplantıda , yaramazlardan vuranlardan bahsetmiş uyarmış bizim oğlanda 6veya 7 inci sırada yaramazlar arasında en önde değil en azından bunada şükür.

Yanlış yapmasına müsade etmeyin , müsade ederseniz düzeltmezseniz öyle gider diyor.Dün akşam biraz hayatbilgisi kitabını inceledik o hoşuna gitmiş diğer dersden hiç bahsetmiyor ödevim yok diyor bakalım nasıl olacak çizgi çizmek istemiyor bakalım nasıl başedicez.

Annem babam benim emekli ilkokul öğretmeni onlarla konuşuyoruzda olur ilk haftalarda diyorlar sıkmadan kural koy kuralları bozmadan devam et, anaokulunu aradıkları için çocuklar adapte olamıyor diyorlar. Hatta babamın bir öğrencisi bir dönem hiç birşey yapmadan sadece oturmuş çocuk aşırı inatmış sonradan çok güzel bi şekilde bütün çocuklarla bir okumuş yazmış dinlemek yetmiş yani çocuğa.

selam herkeze hayırlı günler öncelikle hepinize teşekkür ediyorum çünkü oğluşum bu sferde beslenme çantasını unutmuş normalde çok kızardım ama bu sefer o kadar kızmadım tek unutan o değil çünkü böyle şeyler hazırlıklı olmamı telkin ettim kendi kendimeneyse 1 sayfa noktalı çizgi fotokopisi vermiş yine öğrtmen arkalı önlü ince ince sıralar bayaaa zorlandı bide dergi den 3 sayfa yine çizgi çalışması çok yavaş yapıyo anne sende yardım et diyor sürekli oğlum sen yapmak zorundasın ben yardım edemem sadece yanında oturucam diyorum ağlamaya başlıyo bende hadi yarış yapalım o zamn dedim kalemi verdim eline sıranın başından o sonundan ben başladım tabi ben aynı çizginin üstünde geçiyorum sürekli 1 saat önünde duran ödev gaza geldiği için 15 dakikada bitti çok şükür bide öğretmenime dicem ben hep annemi geçtim demez mi inş öğrtmen benim yaptığımı düşünmez

ayy çok şeker bunlar ya,daha okulun dersin ciddiyetini anlamadan atılıyolar.Allah hepsine zihin açıklığı versin:))

Aranıza yeni katılıyorum.Benim oğlumda 1.sınıfa bu sene başladı.Okulumuzdaki öğretmenler çok iyiler diye duymuştum.Ama bize yeni öğretmen gelmiş.16 yıllık öğretmenmiş.Nedense başından beri ortayı bulamadık.Diğer bütün öğretmenler okul çıkısı diğer bütün öğretmenler çocukları bahçeye sıra ile çıkarırken ve tüm öğrencileri anneleri gelene kadar bekleyip tek tek teslim ederken bizim öğretmen okulun kapısında hepsini bırakıveriyo.ilk gün vaktinde gitmeme rağmen erken çıkarmış ve hepsini salmış.Oğlumu bahçede araya araya çıldırdım.Yüzlerce çocuk ve veli var.Öğretmene mehmet emin nerde dediğimde buralarda bulursun demesinmiş.Başladım ağlayarak aramaya.Sonra bi arkadaşının yanında buldum.Beni bulamayınca arkadaşının annesinin yanına gitmiş.Müdüre ve müdür yardımcılarına anlattım.Diğer velilerlede görüştük.Ama öğretmenle görüşmek istemedim.Kızlar değişen bişey yok.Ben erken gidiyorum.Yoksa yine bırakıyor.Ne yapmalıyım?

evet evet örtmn çok önemli bence bütün veliler toplanıp uyarın allah korusun bizim göz bebeklerimiz onlar

valla bence, benim fikrimce 15 dk erken git, nasılsa diğer velilerde erken geliyodur onlarla sohbet edersin, çocuğunlada konuş tembihle bi nokta bulun, mesela büstün altı, çıkışta sadece büstün altında durcaksın diye

bu öğretmenle 5 yıl berabersiniz, bunun için takışmayın ilk haftadan derim, zaten seneye hiç bi öğretmen sıra yapmıcak çıkışta, bu sene erken giderek seneyi geçir derim

Doğru söylüyorsunuz kızlar.Gerçi ben zaten yarım saat erken gider oldum artık.Ama bizim okulda 4.sınıfa kadar bütün öğretmenler çocukları bekleyip annelere sırayla teslim ediyor.Ben bu konularda bahtsız görüyorum kendimi zaten.İnşallah diğer konularda çok iyidir de bu açığını kapatır.Napalım tanıdık olmayınca genelde böyle oluyomuş.İiyi hocaların öğrencilerin çoğu torpil ve tanıdıklara ayrılıyor.Hayırlısı olsun.Rabbim tüm çocukları korusun.

okuldan okula değişiyo galiba canım, benimki ikiye başladı, herhalde 8-9 şube var 2 sınıf, ve hiç bi öğretmen çıkışta sıra yapmıyo bu sene ama geçen sene hepsi veliye teslim ediyodu

c harfi dediğiniz düzenli çizgi alıştırmalarından bir kısım.Yani ses değil.Merak etmeyin.Seslere ancak önümüzdeki hafta başlanır.İlk ses grubu e-l-a-t. Düzenli çizgi çalışmalarında seslerin birleşmesini rahat yapsınlar diye bağlantılı alıştırmalar var.Bunların bir kısmı e,l ve c ye benzer.Ama bu ses vermek değil.Zaten önce ses olarak verilir.ses hissetirilip kavratılır.Sonra yazılışına geçilir.

öğretmenimiz tekrar tekrar uyardı siz çocuğa harf öğretmeyin zaten harf öğretmiyoruz ses öğreticez dedi..

seslere geçmeden önce toplantı yapıp size de nasıl ses öğreticemi izah edicem dedi..

1 sayfa arkalı önlü ödev
3 er sırada l ve kücük e (bitişik) ödevimiz var

bizim öğretmenimiz bahçede çocukları vermeden önce açıklamasını yapıyor şikayetlerini yada isteklerini bildiriyor..
arkadaşım bugün soruyo bana Allah aşkına sizin öğretmen nutuk mu atıyo 2 saat seni bekliyorum bizim ki verip kaçıyo diyo..
en düzenli 1. sınıf öğretmeni çocuğunu hemen alıp giden veliyede kızıyor beni dinleyin diye..

yarın son tenefüsler, haftaya tenefüsdede almıcaklarmış içeri bizi ayy ben evde nasıl durcam çatlarım valla

selam hanımlar. dün gece baş ağrım beni deli edecek noktadaydı gilemedim buraya :)

SMA hoşgeldin.

ya şaşırdım şimdi sizin öğretmenlerin çocukları teslim etmesine. bizimki ilk gün bile çıkışte inmedi bahçeye. çocuklar koşturarak çıkıyor buluyoruz o kalabalığın içinde. hatta bizim öğretmen derse girerken sıra olduklarında bile son dakka geliyor çocukların başına. tüm öğretmenler (2-3-4 dahil) bahçede oluyorlar. 1. sınıf öğretmenleri kol koyarak sıra yapıyorlar tüm çocuklar mum gibi bizimkiler laylaylom. napalım. eksiği bu olsun. oğlum çok seviyor öğretmenini bu bana yetiyor.

bugünkü ödevimiz 2 sayfaydı. 1 satır noktalardan git diğer satır kendin yap. zorlandı biraz ama yaptı çok şükür.
bizimki şimşek mcqueeni çok seviyor. bugün dedimki ona 'bak bu kalem şimşek şimdi sen onu bu yollardan götüreceksin. ama taşa takılmak falan yok. yoldan çıkarsan şimşeğin lastiği patlar. çok üzülür.'' çok işe yaradı.
birde kendimede bir defter aldım hemde klavuz çizgili sol elle bende çiziyorum o bana öğretiyor ben yapıyorum. buda çok işe yaradı.

bizim öğretmenimizde teslim ediyor..veli gelmeden dışarı çıkartmıyor......

arkadaslar cocugunuzun dersıne kım gırıyor bılıyormusunuz ..

ogretmen zannettiğiniz kişi gerçekten ögretmen mi

gözümüzden sakındıgımız yavrularımızı kımlere emanet ediyoruz

turkıyede cok acı bır ucretlı ogretmen gercegı var kı bu kanatlı hayvan yetıstrıcılıgı mezunundan tutun da et ve sut urunlerı mezununa kadar ogretmenlıkle uzaktan yakında alakası olmayan ınsanların cocuklarımzn dersıne gırmesıne olanak saglıyor..

bransında dersıne gıren ucretlı ogretmenler yok mu ?ama ucretlı ogretmenlık yapmak ıcın herhangı bır sozlesme ımzalanmadıgı ıcın ogretmen donem ortasında ben kpss ye hazırlancm deyıp elını kolunu sallayarak ısı bırakabılıyor

dıyelım kı ogretmenımız dersıne sene sonuna kadar devam ettı unıverste mezunu bir çok hayalle mezun olan ogretmen 500lıra cıvarı bır maasla(tatılde yatmaz)kafasında gelecegı ıle ılgılı sorunlarla ve dusunmesı gereken kpss belasıyla ne kadar faydalı olabılır ogrencılerıne

cocugunuzun egıtımıne sahıp cıkın sonra ısletme mezunu matematık ogretmenı ıle benım cocugum neden matematık yapamıyor dıye dusunur durusnz

bizim öğretmenimizde teslim ediyor..veli gelmeden dışarı çıkartmıyor......

bizimkide teslim etmiyo ,çocuklar zil çalınca bütün sınıflarla beraber çıkıyo

dün 4 sayfa çigi üstünden geçme vardı ödev olark,bizim öğretmen sıkmıycam deyince sevinmiştim bende ama boşuna sevinmişim

acelem yok dedi bu gün seslere başlıyomuşuz ,hayırlısı olsun artık,genel olarak memnunuz öğretmenimizden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…