İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

atla canımm atlaaaa

ama gerçekten akıllanıyorlar..
gecen yıl anasınıfında bir çocuk küfür ediyor ama öyle böyle değil duysan aklın şaşar..
Hiç bir veli çocuğunun masasında istemiyor..
öğretmen onu tek bıraktı
velisini uyardı ya küfür biter yada okuldan alın dedi..
Babası çocuğa seni kapıda yatırım demiş çocuk kuzu oldu okadar efendi olduki inan bütün veliler benimsedi çocuğu çokda akıllıydı..
Ben bizzat şahit olduğumdan biliyorum..
adam olurlar

Son düzenleme:
dünden beri hiç vaktim olmadı o kadar yorgunumki anlatamam size sanırım kaç günün gerginliği şimdi çıkıyo .....

yazılanların hepsini okudum ....ama ben bir karar veremiyorum.... benim kızım sessiz asla kimseye vurduğunu görmedim duymadım hep dayak yiyen o olur onu savunanda ben çünki onun bakışına dayanamam dediğiniz gibi böyle durumlarda herkesin çocuğu kendine kıymetli oluyo...bazen yapılan şeylere hiç tepki vermez bakmaz bile o tarafa neden dönüp düzgün konuş benimle demedin dersem ama anne ya beni döverse der korkar....şimdi acaba yine anne olarak önündemi durmalı yoksa arkasından olanı biteni izleyip kendini korumayı öğrenmesinimi beklemeliyim tabi bu arada kaç kez dayak yer bilmem...

tr_lelli arkadaşım biraz beklesen kendi hakkından gelse daha iyi olmazmı diye düşünüyorum artık hayatları başladı anne kuşlar yavrunun yuvadan uçma zamanı geldiğinde yuvadan iterlermiş kendine güvenip uçsun diye ...sonrada ben ne yapardım acaba diyorum kesin çocuğa gözümü patlatırdım dudağımı büzerdim diyorum ama hangisini yapmalı bilemiyorum:26::26::26:

Son düzenleme:

Evet çocuğum çok küçük.Ama 7 senedir her eylül ben de okula başlarım.Annelikle olan kısmını demek ki oğlum okula başladığında anlayacağım.Öğretmen çocuğunun yerini değiştirmedi diyerek çocuğunu karete kursuna gönderip karşısındaki medeniyetsizi medeniyetsizce medenileştirmeye çalışan veliyi de o annedir, korumacıdır deyip öğretmeni bıktırırım tahditleriyle övünen süper anne-veliyi de burdan takip ederek öğrenicem.

saol canım yardımın için ben zaten akılverin bana napsamdiye sizden yardım istedim özellikle tecrübeli arkadaşlardan..
Tamam inan bende senin gibi düşünüyorum olsun oda kendini savunsun öğrensin ama kolunu çevirmek burkmak ne demek..
Vururlar şakalaşırlar oynarlar.. sürekli çocğuğu bunaltmak kolunu çevirmek ne biçim bi hareket çok tehlikeli
yeğenimin böle kolukırıldı smekdown mu ne onun hareketlerini yapalım demişler arkadaşlarıyla kırıldı çocuğun kolu
benim oğlum bilmez öyle hareketler felan çocuk kolu bu bi anda kırılır sonra 6-7 ay bekleki iyileşsin bile bile niçin çocuğumu riske atim ben ilk günden bu çocuk bunları yapıyosa neler yapmaz

Son düzenleme:

siz kime medeniyetsiz diyorsunuz? biraz terbiye pls..
yeterince moralim bozul Allah aşkına bide sizinle uğraşımıcam bu ne yaa sizin gibiler yüzünden şurayada giresim yok lanet olsun

çocuğumu kollamak, öğretmenle diyaloğa girmek, çocuğumun dayak yemesine şiidet görmesine karşı gelmenin adı"mediyenetsizlik" olmuş haberim yok..

yardımcı olan beni anlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim..

iyi geceler

Allah bağışlasın.
peki madem öğretmensiniz (bende) siz ne tavsiye edersiniz bu durumda ne yapmalı.

bu site ne için var? bu başlık? sıkıntılarımızı burada konuşarak çözüyoruz. yazarak. bu anne-veli yaşadığı şok karşısında düşündüklerini daha doğrusu hissettiklerini paylaştı burda. yardım edin akıl verin diyerek. gidip ne öğretmeni bıktırdı şu an ne dahi çocuğa bişey dedi.

valla açık konuşayım biri benim çocuğumun canını acıttığında o çocuğu alıp duvara fırlatasım geliyor bir an. yapmıyoruz tabi ama insanın aklından geçiyor gerçekten. çocuğunuz büyüdükçe sizde anlayacaksınız.

şimdi biraz empati yapmak lazım. kolu kıvrılan okulda çizdiği ilk resimi karalanan çocuk benim canım olsa ne yapardım ya da ben o sınıfın öğretmeni olsam veli bana gelse anlatsa ne yapardım?

siz kime medeniyetsiz diyorsunuz? biraz terbiye pls..
yeterince moralim bozul Allah aşkına bide sizinle uğraşımıcam bu ne yaa sizin gibiler yüzünden şurayada giresim yok lanet olsun
Ben kavgaya kavgayla cevap veren,tehditler savuran kişilere medeniyetsiz diyorum.Yazdıklarınızın hepsini anladım da sadece şu kısmını anlayamdım "biraz terbiye pls" .Pls neyin kısaltmasıdır çözemedim.Okuldaki çocuğunuzun kolunu büken çocuk yüzünden okuldan, benim gibi işinize karışan yüzünden burdan soğuyorsunuz.Yazık, hayat sizin için gerçekten zor.

Siz kurduğunuz empati sonucu gayet güzel akıl vermişsiniz ben geri durayım.Size de "carlayan" veliler var ki öğretmenlere yapılması gereken konusunda sağlam bir empati kurmuşsunuz.Ya da yanlış da anlamış olabilirim veli veliye "carlama" da yaşanmış olabilir.Sakin olun hanımlar kim ister ki evde gözünün içine baktığı meleğine zarar gelsin.Fevri hareket etmek size hiç bir şey kazandırmaz.Öğretmene pat diye yerini değiştirin demek kazanç sağlamaz.Hele bir gerçekten okul başlasın.Gidin cocuğunuzu beklerken o veliyle konuşun tanımaya çalışın"sizin ki de yaramaz galiba biraz"deyinSadece sakin olun.

evet eğer ben birine ''çocuğumu birdaha böyle görmek istemiyorum'' dediysem bu bana göre carlamaktır. ben carlayan bir veliyim :) ne mutlu bana.

..........................................

ey anne-veliler :) çocuklarımızın eokulda velibilgilendirme bölümündeki sayfaları açılmış. okul numarasını öğrendiyseniz bakın. çok duygulandım görünce. hepimiz o sayfaya her baktığımızda gururlanalım inşallah. çocuklarımız okul hayatları boyunca çok mutlu ve başarılı olsunlar.

ikematgah kolay alınıyor canım muhtara gidip ben buaraya taşındım diyorsun bi kağıt veriyor onuda nufus müdürlüğüne götürüyorsun okadar . Biz kayıtlıydık diğer okula nakil istediğimiz okula gidip biz naklimizi istiyoruz dedik onuda okul idaresi halletti. İkametgaha göre kayıt olacağınız okul bu sene sonunda belli olur taşındım deyip ikameti daha sonra aldırabilirsin.

selam hanımlar.
eve gelip çocukları doyurup bilgisayarı açınca maillerden önce bu sayfaya bakar oldum
nasıl geçti 4. gününüz. bize hala kitap falan dağıtılmadı. oysa kitaplar okula geçen hafta geldi. sanırım haftaya diğer sınıflarla beraber verecekler. bazı okullar dağıtmış hemen. toplam 7 kitapmış. öğretmen 2.gün bi dergi vermişti bizimkiler ondan devam ediyorlar.

Hepinize merhaba benim de oğlum bu sene başladı ilkokula.Bu hafta ders yapmadılar.Kitaplarda dağıtılmadı sanırım önümüzdeki hafta bir toplantı yapılacak ve alınması gerekenler orada söylenecek.Ben oğlumdan çok heyecanlıyım hayırlısıyla bu seneyi bir atlatsak.Çok zor filan diyenler var gözüm korktu sanırım.

bizim bugünde toplantı olduğu için okul kapalıydı dünde resim yapmışlar oyun oynamışlar valla benimkinin çok hoşuna gidiyo okul acep hep bölemi zannediyo yavrucak dersler başlıyınca anlıyacaz.......

selammmm

biz dün ilk ödevimizi yaptık 3 sayfa çizgi birleştirme ,biraz nazlandı ama hiç taviz vermedimarada gaz verdim ,başarıyla tamamlandı ilk ödevimiz
bugünde 2 sayfa boyama yapıldı sorunsuz
benim oğlan pek sevmezdi böle şeyleri ama ,öğretmen ödevlerini kontrol edip topluyo diye yapıyo hemen

bu gün ilk toplantımızı seminerimizi yaptık

bizim sınıfımızda 32 kişilik dhada aratabilirmiş

waw ilk ödev 3 sayfa çizgiyse sonrası vah vah.
aman çok sevindim sorunsuz yapmasına inşallah sonuna kadar böyle devam eder.
bizim sınıfda 25 dediler ama şimdi 28 kişi 30 olabilirmiş. bakalım.

selam. zormuş evet öyle diyor tecrübeliler.
zaten bize bu yüzden burdayız. paylaşıp kolaylaştırabilmek için :)

waw ilk ödev 3 sayfa çizgiyse sonrası vah vah.
Aman çok sevindim sorunsuz yapmasına inşallah sonuna kadar böyle devam eder.
Bizim sınıfda 25 dediler ama şimdi 28 kişi 30 olabilirmiş. Bakalım.

sizin iyiymiş kızlar..bizi 35 di,40 oldu....4 sınıf açıldı...hepsi 40 kişi,milli eğitimden öğretmen istenmiş.ama ses çıkmamış....okul yeni geçen sene 2. Dönem açıldı ....

Son düzenleme:
sizin iyiymiş kızlar..bizi 35 di,40 oldu....4 sınıf açıldı...hepsi 40 kişi,milli eğitimden öğretmen istenmiş.ama ses çıkmamış....okul yeni geçen sene 2. Dönem açıldı ....

dur bakalım belki değişir. yeni öğretmen gelebilir. bunlara çok takılıp üzülmemek lazım. çocuklar okulda mutluysa yeter ilk sene için. okul daha yeniymiş ya en geç seneye düzelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…