İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bikaç sayfa önce bende yazmıştım malesef çok sıkıcı bu durum ama öyle işte...

benim bir arkadaşımın oğluda seninki gibi çok çekingen. bugün 1. tenefüste saklandık baktık çocuk gayet güzel oynuyo arkadaşlarıyla sonra annesini gördü gene geldi yanına. zamanla alışır merak etme. her çocuk farklı kardeş kardeşe benzemezken diğer çocuklarla kıyaslamamak lazım.
öğretmen konusundaysa biz yaklaşık 1 ay önceden oğlumu işlemeye başladık
* ilkokul öğretmeni çok sevilir.
*öğrencilerinin hepsini çok sever.
* öğretmen herşeyi bilir,
falan sürekli konuştuk. kura çekildiği gün ''ooo en iyi öğretmen çıktı sana'' dedik. hala öğretmenin çok iyi olduğunu söyleyip duruyoruz. oysa gerçekten iyi mi hiç bir fikrim yok :)

ayyy bide aşık olacak şimdi bunlar di mi? büyüdüler yaw

sağol canım............
allah gönlüne göre versin..................

selam kızlar.....
benim korkularım 2 kat daha büyük.....:84::84:
ayrı oturacaklar arkadaşlarıyla uyum sağlayacaklar mı,arkadaş etkiler mi,negatif birşeyler olur mu çok korkuyorum...:18::18::18:
allah herşeyin hayırlısını hepimiz için versin......
allah yardım etsin bizlere...
iyiki varsınız kızlar................

evet yaa bu oglan arkadasımız sadece ama benim kız bitane bulmuş arkadaşlarının ismini sayıyordum tam alperen dedim benimki kikirdiyor zilli

canım yaa korkma herşeye okadar güzel uyum saglıyorlarki şaşırıp kalıyorsun evde bi ögretmende sen olcan ikisine birden zor olur gibi Allah yardımcın olsun 1ay sonra tanıyamıyacaz onları

arkadaşlar sorum konu dışı ama üzüyo beni bu durum..

oğlum çok geç uyuyo..

şuan zorla uyudu saat 01:45..
nasıl düzene sokucam ben 2ye 3 e kadar oturuo ben uyusamda uymuyoo
yorulsun da erken uyusun diye yürütüyorum baya 2 gündürde 9 da uyandırıyorum 10 da okulda olmamız gerekiyor..
sabahları mızmızlanıyoo..
gece geç uyuduğundan kıyamıyorum bile uyandırmaya
napcam nasıl düzene sokabilirim zorla ışığı kapatıp yatırıyorum bu seferde ağlıyo
okulda yorulur uyur düzene girer diyorlar ama şüpheliyim ben
bugün okadar çok yürüttüm ki sırf yorulsunda erken uyusunda diye ancak uyudu o da zorumla

merhaba,

benim de oğlum 1. sınıfa başladı, her şey çok güzel gidiyor, yalnız sınıflar 40'ar kişilik çok canım sıkıldı, 1 öğretmen 40 kişiyle nasıl ve ne kadar ilgilenebilir ki? toplamda 3 sınıf açmışlar şunu 4 yapıp da sınıf mevcudunu azaltsalar olmaz mıydı, MEB'in bu konudaki kararı nasıl acaba bilen var mı?
sizin sınıflar kaç kişilik?

yeni öğretim yılımız hayırlı olsun arkadaşlar
Epeydir okuyorum yazdıklarınız heyecanlar çok hoş inşallah iyi bir yıl geçiririz hepbirlikte .
Bizde pazartesi başladık okulumuza gittik öğretmenler tek tek okudu isimleri sınıf mevcudu 55 kişi sınıflar ufacık toz toprak içinde bizim eski oturduğumuz eve göre kayıt olmuştuk şehrinde sayılı okullarından göya hiç hoşuma gitmedi tuvaletler pislik içinde nasıl sayılı okulsa hiç anlamadım.
Öğretmenle tanıştık yeni öğretmen gelicekmi diye sordum norm kadro dedi nasıl yapıcaksınız 55 kişiyle 40 dk sürede bir çocukla 1 dk bile ilgilenemiyeceksiniz deyincede bütünlük önemli olan ben 80 kişilik sınıfta öğretmenlik yaptım başarıyıda sağladım dedi. Çokda güven vermedi doğrusunu söylemek gerekirse .
Daha sonra evimizin yanındaki okula geldik okul süper 22-25 kişilik sınıflar 4 tane öğretmen var ,öğretmenlerde tecrübeli hoşumuza gitti aldırdık ikametgahı dün nakil yaptırdık tekrar yeni baştan forma alışverişi falan bugün oğlum yeni okula babasıyla gitti bakalım birazdan alırım haberleri. İnşallah hayırlı kararlar vermişizdir.

ay okurken şok olmuştum neyse sonu iyi bitti mesajın

çok iyi yapmışsınız, dünyanın en iyi öğretmeni olsa nolur allah aşkına ya 55 kişilik sınıf mı olur

benimkızda cok geç yatıryordu cumartesi günü 7de uyandırdım zorla kalktı gece 10gibi kavga kıyamet yattı.pazar 9da uyandırdım gece dokuzda babannemiz ayagında sallayarak uyuttu koca kızı benım ufaklık osaatlerde cın gıbı gezdigi için ben odasına cekip uyutamıyorum. babannemiz kızı uyutmadan sorumlu yoksa uyumuyor odasına gıtmıyor.kavga kıyamet kopuyor anaokulundada bu böyleydi

ayrı oturmaları sosyalleşmeleri ve hatta kardeşten biraz uzaklaşıp sorunlarını kendileri çözebilmeleri için çok önemli(imiş). inşallah rahat edeceksiniz.

normalde ne yap ne et erken yatır derdim ama eğer sabahçı değilse hiç elleme çünkü yakında ödevler başlayacak. çocuklar zaten eve 18:30 gibi gelecekler. oyun yemek ödev derken zaten çok geç olacak. bizimki en geç akşam 9da yatıyor ama ödevler başlayınca bende mecburen daha geç yatırıcam.

ya evet biraz fazla gibi geliyo 40 ama öğretmenler ilgileniyorlar korkmayın hiç.

aman aman biz 30 a 40 a çok derken 55 görünce Allah dedim ki çok şükür değiştirmişsiniz.

aslında bende ilkokul resmime baktım geçen gün şaka gibi 60 küsür kişi. küsürüde var yani düşünün. ama öyle bir öğretmenimiz vardıki Allah uzun sağlıklı ömür versin kulakları çınlasın. zehir gibiydik hepimiz sayesinde. iş öğretmende bitiyor yani. 15 kişilik sınıfı yönetemeyende öğretmen 60 kişilik sınıfı adam edende.

kızlar benimde kızım 1 sınfa başladı çok korkularm var.ama en büyük korkum okulun ormana sıfır olması aklıma kötü kötü şeyler geliyor.merkezde okul var birşekilde yazdırırdım ama sınıf 55 kişi şimdi 32 kişiler ama için hiç rahat diil.

kızlar benimde kızım 1 sınfa başladı çok korkularm var.ama en büyük korkum okulun ormana sıfır olması aklıma kötü kötü şeyler geliyor.merkezde okul var birşekilde yazdırırdım ama sınıf 55 kişiydi o yüzden istemedim.şimdi 32 kişiler fakat içim hiç rahat diil.

canım yaa korkma herşeye okadar güzel uyum saglıyorlarki şaşırıp kalıyorsun evde bi ögretmende sen olcan ikisine birden zor olur gibi Allah yardımcın olsun 1ay sonra tanıyamıyacaz onları
inş ya ayyy anne olmak ne zor yahu
hiçte konu dışı değil canım malesef bu durum bendede var akşam yatmaz sbah kalkmaz benimkiside anaoulunda çok zorlandık öğretmeni bir tek ubu konu üzerinde durdu sürekli gece uykusunu alması çok önemli yoksa bütün gün uyukluyolar ama uyutamıyorum bendeallah yardımcımız olsun

yuh diyorm yaa 55 kişi bide zamane çocukları bunlar hepsinin maşallahı var yani neyse inş hayırlı bir karar vermişsinizdir

allah korusun öyle şeyleri getirmeyin aklınıza ama gözünüzüde atırmayın üstünden zaman kötü kızınıza yabancılar uzak durmasını öğütleyin sık sık allaha emanet yavrularımız rabbim korusun cümlemizinkini inş

herkeze merhabalar nasılsınız nasıl geçti bu gününüz ben akşam biraz kırtasiye alış verişi yaptım daha öğretmenimiz bize liste vermedi ben oğluşum heveslensin die birkaç defter kalem çeşitleri kalem kutusu felan aldım akşam gösterdim sbah onların hevesine çabuk kalktı yavrum ama öğretmeni böyle kalemler getirmek yok demiş üzülmüş benimkide evde yaparsın onla dedim halbuki kızların vardı tüylü müylü kalemleri :44::44::44:neyse öğretmenin ne derse öyle oğlum dedim bu gün çantasıı aldılk tek tek tamamlıyoruz işte

Kızlarrr bana akıl verin..
oğlumun yanında bi çocuk oturuyo ilk günden beri çok hareketli oğlumda ağır okadar hareketli değil..
Sürekli oğlumu yönlendirmeye dediğini yaptırmaya çalışıyor sok sıkıştırıyor saçını elliyor sürekli..
Bacanı sıkmış kolunu cevirmiş ve resmini karalamışş kafayı yicemm daha ilk günden hepmi beni buluyo yaa
sinirlerim zıpladı yaa kolu kırılsa yarın ilk işim öğretmenle konuşcam off offffffff

tabi öğretmeniyle konuş ama öğretmenler hareketli çocukları sakinleriin yanına otutturuyorlar iki hareketli yan yana olmuyo arada ezilen senin benim gibi sakin çocukları olanlara oluyor

işte canım benim korkumda bu benim kızlarda sakindir....ben birlikte otururlarsa kimsenin zararı dokunmaz diye düşünmüştüm.:97:....ama öğretmen ayıracağım diyor,peki yanındakiler çok aktif hareketli olursa benimkiler pasif kalırsa diye korkuyorum................

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…