İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizim listeyi görseniz:KK53:silgi, kalemtraş,simli yapıştırıcı ,sim pul,pirit,körüklü dosya, 10tane fonkartonu,ingizlizce, matematik güzel yazı defteri, hayatbilgisi defteri,10tane kursunkalem 10tane kırmızı kalem,boya kalemi12li, pastel boya12, suluboya,10tane poşet dosya elişikagıdı ,şeffaf 3renk kaplık,renkli fotokobi kagıdı 250tane ayy daha neler neler yedek iç camasırı , diş çamasırı bu arada dış çamaşırı nee:26:birde eşim listeyi kaybetti:KK37:haa bizdede abaküs fasulye boncuk yokk

özel okulda normal canım bunları istemesi. yemek falan yedikleri için üstlerine dökebiliyorlar o yüzden yedek istenmiştir. özel okulların kırtasiye masrafı okuluna göre 200 ile 500 arasında malesef.

valla canım bu yeni bi trend çocuk eğitiminde, bende daha yeni duydum sayılır, kavga etmeyin demeyin deme sebebleri çocuklarının kendi problemlerini özgün şekilde halletmelerine izin vermek, gerçi sonuç özgün bi mor gözde olabileceğinden bana pek mantıklı gelmiyor bu taktik:KK53::KK53:

2 3 4 ler gelince okul biraz karışacak gibi. bizikiler ezilir yaw. :18:

adadın kendini eğitime :KK9: ğitim sektörünün güzin ablası :KK1::KK1:

aman gitmesin chess. biz ona çoook alıştık. :KK3::KK9:

bugünde bitti. geldik okuldan. resim yapmışlar birde öğretmen ince bi dergi dağıtmış. iki sayfa yapmışlar. benim boyama sevmeyen oğlum gayet güzel boyamış. :KK69: çantasınıda bir güzel toplamış aferin aldı benden.:nazar:

bugün 2. tenefüste ilk vukuatımızı yaşadık. çocugun biri erk'in elini gördüğü halde kapıyı kapatıp ''bilerek yaptım'' demiş. ağlayarak geldi yanıma ''ben bidaha birinci sınıfa gitmiycem'' diyerek. :)

alışacak.

bizim bugün öğretmenimizin toplantısı vardı okulumuz yoktu ama kızım yarın olsada okula gitsek diyo ....

ben şimdi çok korktum dayak felan yerlerse büyük sınıflar eziyet etmeyi seviyo geçen sene komşumun oğlunun bogazına yapışmıştı 5 sınıf öğrencisi aklıma o geldi şimdide offf offf

ya bide şu çoklu alıntıyı bende öğrensem biri bana ders verse çok ii olacak valla

he bide chess için ....

gitme hep burda kal...

Son düzenleme:
bizim bugün öğretmenimizin toplantısı vardı okulumuz yoktu ama kızım yarın olsada okula gitsek diyo ....

ben şimdi çok korktum dayak felan yerlerse büyük sınıflar eziyet etmeyi seviyo geçen sene komşumun oğlunun bogazına yapışmıştı 5 sınıf öğrencisi aklıma o geldi şimdide offf offf

ya bide şu çoklu alıntıyı bende öğrensem biri bana ders verse çok ii olacak valla

okuduğun mesjın sağ alt kosesinde alıntı ile cevapla varya o değil onun yanındaki mesaj + olan kutulara tıkla bitincede bu konuya cevap ver kısmına tıkla gurup gurup yazmak istediklerinin altına gel yaz.

saolun kızlar, 1. sınıf topiğinin sınıf annesi oldum:KK1::KK1:

dotomescim alıntı yap yazan yerin yanında çifttırnak bi de artı var ya, çoklu alıntıda oralalara basıyosun, en son alıntıladığın mesaj için alıntı yap yazan yere basıyosun:KK53:

senin korkmana çok gerek yok canım bu üst sınıf tuhaf erkek çocukları yine erkek çocuklarına musallat oluyo genelde, kızların başına bişey geldiğini duymadım geçen seneden hiç

okuduğun mesjın sağ alt kosesinde alıntı ile cevapla varya o değil onun yanındaki mesaj + olan kutulara tıkla bitincede bu konuya cevap ver kısmına tıkla gurup gurup yazmak istediklerinin altına gel yaz.

aynı anda yazdık herhalde canım. Valla bu okuldaki şiddet konusunda bizimkiler büyüyene kadar içimiz rahat etmicek malesef, korunmayı öğretmekten başka çare yok

sağol :))

saolun kızlar, 1. sınıf topiğinin sınıf annesi oldum:KK1::KK1:

dotomescim alıntı yap yazan yerin yanında çifttırnak bi de artı var ya, çoklu alıntıda oralalara basıyosun, en son alıntıladığın mesaj için alıntı yap yazan yere basıyosun:KK53:

senin korkmana çok gerek yok canım bu üst sınıf tuhaf erkek çocukları yine erkek çocuklarına musallat oluyo genelde, kızların başına bişey geldiğini duymadım geçen seneden hiç

inşallah hiçbirimizin çocuğuna birşey olmaz...

öğrendim galiba bakıyım olmuşmu:))

Son düzenleme:
selam kızlar:KK3: bizim öğretmen bugün bir seri kitap,cd,dergi vs...içeren bir set aldıracağını söyledi.35 tl miş.:KK31:.benim ikiz olunca 70 oluyor..:111:.başladık artık birşeyler almaya.............:97:

selam kızlar:KK3: bizim öğretmen bugün bir seri kitap,cd,dergi vs...içeren bir set aldıracağını söyledi.35 tl miş.:KK31:.benim ikiz olunca 70 oluyor..:111:.başladık artık birşeyler almaya.............:97:

ikiz senin tüm masraflar x2 tabi. kolay gelsin. çok yardımı olacaktır o kitapların.

yaw 6 yaşında bi oğlum 1 yaşında bi kızım var ikisinede hamileyken ikiz olsun istemiştim. hatta kızda ikiz suyu diye bişey varmış onu bile içmiştim olmadı tabi genlerde yok. şimdi çocuk falan istemiyoruz tabi başka ama tekrar olacaksa ikiz kızlarım olsun nolur ya. :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Selamlarrrrr...
Bizde bugün boyama yaptık çizgi yapılmamış defter getirmeyenler varmış..
O ince dergilerdne bizimkilerede dağıtılmışş
İLK yıldızımızı aldık:KK19:
Taşırmadna güzel boyadığı için:KK1: anasınıfına katkılarından dolayıı saygılar sunarız:KK42:
Sonra 1 defa tenefüse çıktılar bi tanede kanki bulmuş sıra arkadaşı bu nere o çocuk ora peşinde dolanıyor..
Beraber gezip durdular tenefüsde peşinde dolandım aman düşer biri çarpar ayy amannn ahanda çarptımııı
düştümü diyee o beni sallamadı bile :KK1: koşturdu durdu bahçenin o köşesi senin bu köşesi benim..
kahvaltı yapmıyo erken uyandığından tenefüste eline tost tutuşturdum ye dedim yedi neysekii..
Bizim öğretmenimiz diğer öğretmenlerden daha disiplinli geldi bana..
6 şube var 5 i dağıldı bisimki dağılmadı 20 dk daha durdular..
Bazı veliler kapıyı açtılar baktılar öğretmen uyardı açmayın bi daha diye..
Ve daha önce çocuğu bu öğretmende olan veliler çok şanslısınız felan dediler daha bi sevindim..:KK9:

benım kızımda bu sene 1 basladı bızde ck heyecanlıyız ınsallah hepsının guzel gecet ılk okul yılları ...ogretmenımız bgn dergı vermıstı kızım eve gelır gelmez hemen ılk: odevını yaptı ınsallah hep bole gıder :nazar::nazar::nazar:

selam herkeze benimde oğluşum birinci sınıfa başladı çok tırsıyorum yaa :KK59:yapamıyacak diye geçen sene bu topikte bir iki yazışmam olmuştu bu sene artık hep burdayız birbirimize yardımcı oluruz inş

Selamlarrrrr...
Bizde bugün boyama yaptık çizgi yapılmamış defter getirmeyenler varmış..
O ince dergilerdne bizimkilerede dağıtılmışş
İLK yıldızımızı aldık:KK19:
Taşırmadna güzel boyadığı için:KK1: anasınıfına katkılarından dolayıı saygılar sunarız:KK42:
Sonra 1 defa tenefüse çıktılar bi tanede kanki bulmuş sıra arkadaşı bu nere o çocuk ora peşinde dolanıyor..
Beraber gezip durdular tenefüsde peşinde dolandım aman düşer biri çarpar ayy amannn ahanda çarptımııı
düştümü diyee o beni sallamadı bile :KK1: koşturdu durdu bahçenin o köşesi senin bu köşesi benim..
kahvaltı yapmıyo erken uyandığından tenefüste eline tost tutuşturdum ye dedim yedi neysekii..
Bizim öğretmenimiz diğer öğretmenlerden daha disiplinli geldi bana..
6 şube var 5 i dağıldı bisimki dağılmadı 20 dk daha durdular..
Bazı veliler kapıyı açtılar baktılar öğretmen uyardı açmayın bi daha diye..
Ve daha önce çocuğu bu öğretmende olan veliler çok şanslısınız felan dediler daha bi sevindim..:KK9:

insan böyle şeyler duyunca nasıl seviniyor di mi? evet şanslı olmak istiyoruz :KK70:

benım kızımda bu sene 1 basladı bızde ck heyecanlıyız ınsallah hepsının guzel gecet ılk okul yılları ...ogretmenımız bgn dergı vermıstı kızım eve gelır gelmez hemen ılk: odevını yaptı ınsallah hep bole gıder :nazar::nazar::nazar:

selam şirine. hepimizde aynı dergi var sanırım :KK1: bizimki ödev vermemiş. evde sakın yapmayın demiş!

selam herkeze benimde oğluşum birinci sınıfa başladı çok tırsıyorum yaa :KK59:yapamıyacak diye geçen sene bu topikte bir iki yazışmam olmuştu bu sene artık hep burdayız birbirimize yardımcı oluruz inş

gayet güzel yapar neden yapamasın? merak etmeyin. :)

merhabalar herkeze ben kantınde oturdum kızım arkadaşlarıyla gezdı dolaştı heryeri erkek arkadaşıyla gizli yerleri bile varmış:KK53::KK1:bızde ilk ödevimizi aldık noktaları birleştirme ve labirent:)bıraz önce yaptık ödevimizi... yanlız bugun okuldan bır geldık kapıdan gırmeden parka gıdecem diye feryat figan aglıyor:KK36:. kızım dur bı üstümüzü degıstırelım hava cok sıcak park güneş nasıl aglıyor:84: anlatamam çok şasırdım :KK53:sonra babannesi sakinleştirdi.kahvaltı sorunu bizdede var mıgdem bulanıyor dıyor yemiyor alısacak inşallah:KK20: birde kantin ve tuvalet meselesi varrr bugun kızım kantınden seker aldı ala ala:KK53:delirtcek bu kız benı.tuvalet 1tane klozet var gerisi normal tuvalet. benım kız normal tuvalet hıc kullanmadı,klozetde hijen olurmu ki elı falan sürer herkez klozete gırerse sıra beklerken altına kaçırırsa falan:KK37:

Benimde çok endişelerim var suan boyama yapıyorlar severek yapıyo eve gelirgelmez formasıyla yaptı boyama ödevini harflere geçince de severek yapcak mı? nolcak? yapabilcek mi? neler kuruyorum..
Şuan boyama anasınıfı gibi okul sanıyor sıkıntıya gelemez mız mızlancak bolca..
Öğretmen bize bu okul sizin okulunuz bu sınıfda sizin diyin bolca dedi..
Eve geldiğinde belli aralıklarla bi kaç kez hatta bugün okulda naptınız? diye sorun dedi..
Ben çocuklara böle dicem hep dedi bu sınıf sizin bu okul sizin..
Öğretmenle diyalogdan kopmamak lazım iletişim önemli..

gayet güzel yapar neden yapamasın? merak etmeyin. :)
inş canım yapar ama işte annelik böyle bişi heralde benim oğluşum biraz içine kapanık yani yaında ben olmayınca içine kapanıyo tamamen dersle felşan alakası yok bakalım yani geçen sene öyleydi aynı okula gönderdik yabancılık çekmesin diye sııfında bir kaç tanıdık arkadaşı var geçen seneden o çocuklar cin gibi maşallh benim kisi dalgın dalgın etrafı sınıfı inceliyodu:44::44::44:nasıl yapıcaz bilmem:44::44:
Benimde çok endişelerim var suan boyama yapıyorlar severek yapıyo eve gelirgelmez formasıyla yaptı boyama ödevini harflere geçince de severek yapcak mı? nolcak? yapabilcek mi? neler kuruyorum..
Şuan boyama anasınıfı gibi okul sanıyor sıkıntıya gelemez mız mızlancak bolca..
Öğretmen bize bu okul sizin okulunuz bu sınıfda sizin diyin bolca dedi..
Eve geldiğinde belli aralıklarla bi kaç kez hatta bugün okulda naptınız? diye sorun dedi..
Ben çocuklara böle dicem hep dedi bu sınıf sizin bu okul sizin..
Öğretmenle diyalogdan kopmamak lazım iletişim önemli..
bencede öğretmen çok önemli bizim öğretmeni çok met ettiler 45 50 yaşlarında bir bayan oğlum öğretmenini sevmemiş ne anladıda bir günde sevmedi bilmm aslında iyi tecrubeli bir öğretmen bide galiba bizim gibi herkeze met etmişler ki sınıf baya bi kalabalık:KK53:ancak 3.sıraya oturtabildim bakalım durumuna göre ayarlar heralde öğretmeni:44::44::44:

ben istanbuL anadolu yakasında ikamet ediyorum
Bugün bi arkadaşımla konuştum o andolu hisarında oturuyo onunda oğlu bisimkiler gibi 1. sınıfa başladı..
devlet okuluna gidiyor ve sınıflar 15 kişiymiş:KK53: vayy arkadaş bu ne yhaaa bisimkiler 40 kişi eğitim alıcak onlar 15 kişi böyle sisteme düşünceye devlete isyan ediyorumm:26:

X