İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kırtasiye malzemelerini aldık geldik kızımı uyutum sonra kalemden sılgıye herşeye asetat kalemıyle tek tek isimini yazdık form doldurduk yarın okula gıtceklerı ben hazırladım sabah kıza göstericem :KK31: yarın ola hayrolaa

ihtiyaç listemiz.

1 güzel yazı defteri büyük boy
1 kareli mat defteri küçük boy.
1 resim defteri.
pastel ve kuru boya.
oyun hamuru.
klasör. 3 telli dosya.
ödev dosyası (föy).
abaküs.
kalem, silgi, kalemtıraş.
elişi kağıdı, makas, yapıştırıcı.

bu kadar.
boncuk fasülye falan yok.

teşekürler dertdaş arkadaşlarım..

çantamızı hazırladık öğretmenimizin istediklerini koyduk.
yarın yine 10-12 yapıcaz
bakın noldu bugün..
Okulun konferans salonunda veli müdür arası konuşma yapıldı velileri bilinçlendirme adına..
Öğretmenimizin tanışma faslı sonrasında konferans salonuna bakim dedim bende az dinliyim ne diyo bu hatun..
Tıklım tıklım kapının ağzında azıcık kulak misafiri olim bari ayıp olmasın dedim..
Kadının cümlesini aynen aktarıyorumm..
"Sizler de yanın öbürgün kaynana olucaksınız bizlerde olduk çocuklarınızı büyüklerine karşı soğuk bireyler olarak yetiştirmeyin"..

Güldüm..
dedim kesin bu kadın kaynana babanne gelininden çekiyo torununu göremiyo galiba dert yanıyo bulmuş bu kadar kadını

Müdür bayan 45-50 yaşlarda..

tuhaf geldi kaynana olayıyla velinin bilinçlendirme konuşmasının alakası ne hala çözebilmiş değilim..
Çocuklarınıza kavga etmeyin demeyin..
onları yarış atı olarak görmeyin
başka çocuklarla kıyaslamayın
test çöz diyip durmayın baskı yapmayın diye kaynanadan başlayıp böyle devam ettii nasıl oraya bağladı konuyu anlayamadım:KK1:

hocam gelin size kk dan üyelik alalım, derdim varda içinizi dökün süper kaynanasever üyelerimizle tanışın pişman olmazsınız deseydin:KK60::KK60::KK60:

ihtiyaç listemiz.

1 güzel yazı defteri büyük boy
1 kareli mat defteri küçük boy.
1 resim defteri.
pastel ve kuru boya.
oyun hamuru.
klasör. 3 telli dosya.
ödev dosyası (föy).
abaküs.
kalem, silgi, kalemtıraş.
elişi kağıdı, makas, yapıştırıcı.

bu kadar.
boncuk fasülye falan yok.
bizim listeyi görseniz:KK53:silgi, kalemtraş,simli yapıştırıcı ,sim pul,pirit,körüklü dosya, 10tane fonkartonu,ingizlizce, matematik güzel yazı defteri, hayatbilgisi defteri,10tane kursunkalem 10tane kırmızı kalem,boya kalemi12li, pastel boya12, suluboya,10tane poşet dosya elişikagıdı ,şeffaf 3renk kaplık,renkli fotokobi kagıdı 250tane ayy daha neler neler yedek iç camasırı , diş çamasırı bu arada dış çamaşırı nee:26:birde eşim listeyi kaybetti:KK37:haa bizdede abaküs fasulye boncuk yokk

Son düzenleme:
''kavga etmeyin demeyin'' kısmı ilginç geldi bana.

valla canım bu yeni bi trend çocuk eğitiminde, bende daha yeni duydum sayılır, kavga etmeyin demeyin deme sebebleri çocuklarının kendi problemlerini özgün şekilde halletmelerine izin vermek, gerçi sonuç özgün bi mor gözde olabileceğinden bana pek mantıklı gelmiyor bu taktik:KK53::KK53:

bizim listeyi görseniz:KK53:silgi, kalemtraş,simli yapıştırıcı ,sim pul,pirit,körüklü dosya, 10tane fonkartonu,ingizlizce, matematik güzel yazı defteri, hayatbilgisi defteri,10tane kursunkalem 10tane kırmızı kalem,boya kalemi12li, pastel boya12, suluboya,10tane poşet dosya elişikagıdı ,şeffaf 3renk kaplık,renkli fotokobi kagıdı 250tane ayy daha neler neler yedek iç camasırı , diş çamasırı bu arada dış çamaşırı nee:26:birde eşim listeyi kaybetti:KK37:haa bizdede abaküs fasulye boncuk yokk

:89::KK53::KK53::KK53::KK53: Bune arkadaşım..................:44:
Bize daha liste vermediler.............:KK50:..

aman yarabbi, bana anaokul listesini hatırlattı. dış çamaşır yedek giyecek bişeyler herhalde, nereye koyulcak ki bunlar yeterli hacimli dolap varmı her öğrenciye, bizim sınıfta her öğrenciye dolap var ama kitap defter sığacak kadar. Ayrıca ingilizce olayı ne onu da anlamadım:26:

:89::KK53::KK53::KK53::KK53: Bune arkadaşım..................:44:
Bize daha liste vermediler.............:KK50:..
ahh ya daha unutugum seyler var battıkk:KK45:
aman yarabbi, bana anaokul listesini hatırlattı. dış çamaşır yedek giyecek bişeyler herhalde, nereye koyulcak ki bunlar yeterli hacimli dolap varmı her öğrenciye, bizim sınıfta her öğrenciye dolap var ama kitap defter sığacak kadar. Ayrıca ingilizce olayı ne onu da anlamadım:26:

anaokulundaki gibi dolapları var sınıf ıçınde sınıflar 20kışılık ingilizce özel okula gidiyor o yüzden. ama cokkk abartmışlar listeyi napcaksa simi pulu:KK19:

Anaokulundaki gibi dolapları var sınıf ıçınde sınıflar 20kışılık ingilizce özel okula gidiyor o yüzden. Ama cokkk abartmışlar listeyi napcaksa simi pulu:KK19:

5 yıllık toptan istiyorlar sanırım...............:KK1:
:44::44::44::44:

anaokulundaki gibi dolapları var sınıf ıçınde sınıflar 20kışılık ingilizce özel okula gidiyor o yüzden. ama cokkk abartmışlar listeyi napcaksa simi pulu:KK19:

ha anladım canım ben devlet okulu sandım da o yüzden şaşırdım, o zaman liste normal tabii, simli şeyler dışında:KK53:

valla canım bu yeni bi trend çocuk eğitiminde, bende daha yeni duydum sayılır, kavga etmeyin demeyin deme sebebleri çocuklarının kendi problemlerini özgün şekilde halletmelerine izin vermek, gerçi sonuç özgün bi mor gözde olabileceğinden bana pek mantıklı gelmiyor bu taktik:KK53::KK53:

:KK1: yeyin birbirinizimi diyecez.amannn ben kıza hep kimseyle kavga etme diyordum oyüzdenmi biraz sesiz içine kapanız bidaha vur patlat gözünü şişir diyeyim:KK53:

Müdüremiz çocuklara kavga etme demeyin demekle de şeyi bağlamıştı asosyal çocuklar oluyorlar..
Çocuğu böyle kazanamassınız. gibi konuşmalarla iç açıcı (!) konuşmasına devam etti..
Ben gecen senede böyle bi sorun yaşamıştım..
Benim oğlum kavga etmez vurmuşlardı bende şikayet ettim napim dedim kareteye yollimde gelsin hergün çocuk mu dövsün demiştim..

Oğluşu uyandırcam kıyamıyomda çok datlu uyuyooo..
bakalım çizgileri güzel yapadıkça mızırdancak kesin (güzel yapamazsa sildirdikçe zırlıyo)

günaydınlar olsun herkeze kolay gelsin:KK71:

ha anladım canım ben devlet okulu sandım da o yüzden şaşırdım, o zaman liste normal tabii, simli şeyler dışında:KK53:

chess maşallah anacım buraya da yetişmişin imdata :KK9:
bu arada 1. sınıf anneleri hayırlı olsun ve bol bol allah sabırlar versin :44:

Müdüremiz çocuklara kavga etme demeyin demekle de şeyi bağlamıştı asosyal çocuklar oluyorlar..
Çocuğu böyle kazanamassınız. gibi konuşmalarla iç açıcı (!) konuşmasına devam etti..
Ben gecen senede böyle bi sorun yaşamıştım..
Benim oğlum kavga etmez vurmuşlardı bende şikayet ettim napim dedim kareteye yollimde gelsin hergün çocuk mu dövsün demiştim..

Oğluşu uyandırcam kıyamıyomda çok datlu uyuyooo..
bakalım çizgileri güzel yapadıkça mızırdancak kesin (güzel yapamazsa sildirdikçe zırlıyo)

günaydınlar olsun herkeze kolay gelsin:KK71:

valla canım vurmak zorunda ilkokulda, sadece yaşıtları olsa iyi, ama üst sınıf erkek çocukları 1. sınıflara çok bulaşıyo, nasıl çocuk yetiştiriyolar bilemiyorum ama... Özellikle tek başına gezmemeli tenefüslerde falan, yanlız buldularmı hemen sıkıştırıyolar valla. grup halin de olunca biri bulaşsa bile birbirlerini kolluyolar, biraz teksas kanunları var yani, şikayet etsende ciddiye alınmazsın. Tabii bu erkek öğrenciler için böyle, kızım olmadığı için onlardaki durumu bilemicem

X