İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ay kızlar burası benim başlığım değil ama salça olup duruyorum kızmıyosunuz inşallah:KK53:

neden kızalım canım tecrübeli annesin fikirlerinize ihtiyacımız olur :KK54:
bu arada masraflar başladı :KK53: 240lıra ödedik 2tişort, 1etek, eşeofman takım,1yelek eşim eyvahhh demeye başladı bende daha bu başlangıç dedim servis vs bekle geliyorrrpamuk eller cebe dedim. allah 2-3cocuklu annelere yardımcı olsun...bu arada bızım defter kaplıkları matematik defteri ve kitabı mavi şeffaf kaplık hayatbilgisi sarı,türkçe kırmızı kaplık ile kaplayın demişler.okuma yazma bılmedıklerı için renklerıne gore cıkartcaklar iyi düşünmüşler

ben oraları hiiiiç düşünemiyorum ancak arkadaşımın ikinci çocuğu başlayacak oda ilkinde çok heyecanlıymış şimdi amaaaan modunda alışılıyor herhalde :)

canım benim heyecanlıdır tabi.

benimde 2. çocuğum yeni başlıyor ama biz acayip heyecan yaptık,her çocuğun heyecanı farklı oluyo

naptınız kızlar gittiniz geldiniz mi, valla sizin heyecanınız benide sardı.:KK1:

sağol canımm
hayecanımıza ortak olduğun için

çocuklarınıza yeni eğitim yılında başarılar diliyorum:nazar: heycanınızı çok ii anlıorum

2, sınıf annesisiniz galiba
teşekkür ederiz yine bekleriz
biz okuldan geldik hiç bir sorun cıkmadı şükür:) kuzum arabadan inerken titriyordu resmen:KK52: rengı falan attı. aglıcaktı üstüne gitsek görmezden geldik:18: sonra içeriye girince eski anaokulundan arkadaşlarını görünce rahatladı.hemen arkadışının yanına oturdu aglayıp vızırdamadı .ama diyer cocuklar ben kadın ögretmen istiyordum diye agladılar:26: Allahtan ben kızıma erkek ögretmeninde olabılır dıye konuşmustum ögretmenimiz erkek ama 12yılık bır ogretmenmiş çok iyi oldugunu söylediler veliler .formalarımızı aldık cok füme kırmızı tişort kareli etek en küçügünü aldık tişort de etekde cokkk büyük geldi :)) ben bunları gıymem dıyor ama çare yok etegı terziye vercez tışort de çare yok...yani kısacası sorunsuz gecti.çantasının yüzüne bakmayan kızım okuldan gelince sırtına taktı keşke okula gitsem diyor canım sıkılıyor dıyor

bizimde erkek öğretmen ,çok beğendik

hERŞEY GÜZEL BAŞLADI..
bizimde öğretmenimiz erkek 18 yıllık bi öğretmenmiş..
tek tek tolaştı çocuklarımızla nasılsınız diye sordu..
Çikolat ikram etti
anket doldurduk(çocukla ilgili)
sonra çocuklarla konuştu biz çıktık..
2li sıraya sokup bütün okulu gezdirdi bahceyi, öğretmenler odasını, müdür odası vs..

yarın biz çizgi çalışmasına başlıyoruz..

10-12 arası gidicez yine 2 saatlik alıştırmalarla başlıcaz haddiii hayırlısı

şimdilik sorun yok oğlum öğretmenini sevdi.

oğlumun kalemine göre 3-4 de çocuk kestirdim gözüme onlarla iyi anlaşır onlarla kaynaştırmaya tanıştırmaya çalıştım..
Sınıf anneliğinede atlamamk için kendimi zor tutuyorum benim gibi genç veli pek yok
gecen sene sınıf anneliğinden ağzım yandıı bakalımm ben başıma sardırmayı severim eşim sölencek yine:KK36::KK36:

sınıf anneliğine bende atlamamak için kendimi zor tutuyorum ama pra toplama işi olmasa
,bir ayağımız okulda oluyo iyi oluyo ama düşünmek lazım
ay kızlar burası benim başlığım değil ama salça olup duruyorum kızmıyosunuz inşallah:KK53:

canım bundan sonra yazmazsan kızacağız,alıştık sana ,ihtiyacımız var sana
Gittik geldik bizde. Pek mutlu oğlum. Tüm arkadaşları A şubesinde bizimki B ama hiç sorun etmedi. Tenefuste oynadılar kitaplar okulda ama daha dagitmayacaklarmis. Belki cuma dediler. Liste verdi öğretmen telefon numarasını verdi :) bu sene cok sık görüşeceğiz dedi. Yarın resim defteri kursun kalem silgi ve pastel boya istedi.

Bizden bu kadar. Şimdilik. Heyecanımı attım sonunda.
Eee başka okuldan gelen yok mü?

benim oğlanda a şubesinde lojmandan 5 arkadaşıda b şubesinde ama sorun yapmadı,anaokulundan arkadaşlarından bazılarıyla aynı sınıfta

vallahi heyecanlı kısmı en güzeliydi onu atlattık
bundan sonrasıda güzel olur inşallah

bizim okul heyecanımıza gelince:92:

sabah bir heves hazırlandık çıktık

sınıflar belirlendi erkek öğretmeni duyunca pek bi sevindik

öğretmenimizin bir tek palyaço elbisesi eksikti:KK9: çok sevimliydi,çocukları güldürmek için elinden geleni yaptı biz bile çok güldük:KK66:
öğretmenden yana sorun çıkacağını zannetmiyorum

1 sayfa dolusu ihtiyaç listesi verdilir:KK45:

yarın için resim defteri ve boya kalemi istedi

sen gel, hep gel, gitme bırakma bizi :KK3::KK19:

bizim okul heyecanımıza gelince:92:

sabah bir heves hazırlandık çıktık

sınıflar belirlendi erkek öğretmeni duyunca pek bi sevindik

öğretmenimizin bir tek palyaço elbisesi eksikti:KK9: çok sevimliydi,çocukları güldürmek için elinden geleni yaptı biz bile çok güldük:KK66:
öğretmenden yana sorun çıkacağını zannetmiyorum

1 sayfa dolusu ihtiyaç listesi verdilir:KK45:

yarın için resim defteri ve boya kalemi istedi

hayırlı olsun hepimize :)

bizde sabah okula gittik kızım bana ben kızıma heycanımızı belli etmemeye çalıştık ama ellerimle sarıldığımda kalbini hissedebiliyordum;miniğim benim nasıl hızlı hızlı atıyordu.öğretmeni zaten bildiğimiz bir öğretmendi. sonra sınıflara bıraktık öğretmenimiz kapıyı kapattı dışarı çıktım sürekli ağlama modundayım aslında 2 sene anaokuluna gitmişti daha öncede saatlik göndermiştim alışkındım ama bu farklı minicik ellerini öpüp kokladığım kuzum prensesim artık büyüdü ve okula başladı inşallah başarılı olur inşallah hepimizin çocukları başarılı olur...

Selam kızlar.....
Bizde çok şükür bugünkü heyecanı atlattık....:KK66:
öğretmenimiz bayan:86: ,çok tatlı bir bayan çocuklara karşı çok sıcak;hemde otoriter......:nazar:
Kızların çok hoşuna gitti...:86:eek:kuldan hiç eve gelmek istemediler.hatta hemen birkaç arkadaş buldular,onlardan bile ayrılamadılar:KK1:...bizde üniformalarımızı almıştık..:KK62:.okula ilk gidince genelde sivil giymişlerdi..:97:.sonra üniforma giyenlerin sayısı arttı sevindim.....:86:.
öğretmenimiz yarın için boya kalemi,silgi,kurşun kalem,kalemtraş vede beslenme istedi.....boyama kitabını kendiler vereceklermiş....
Bu hafta 9:00-12:00 arası,haftaya 8:30-14:40 ders saatlerimiz......
Birde öğretmen ikizleri farklı sınıflara yazdırsaydın dedi.:KK59:....bende sınıfta siz ayırın dedim..:nazar:.benim kızlar yapışık ikiz gibi değiller zaten iki kardeş gibiler....:13:.
Ayırmaya kalksam birinin öğretmeninde problem yaşasam,çocuğumu etkilese sonra acaba ayırmasaydım veyahut diğerini mi ayırsaydım diye pişman olmaktan korkarım.....:KK59:

çocuklarınıza yeni eğitim yılında başarılar diliyorum:nazar: Heycanınızı çok ii anlıorum
çok sağol meldacım.....:KK3:

aaaaaaaaa hiç olur mu:KK20:.sizin tecrübelerinizden bu yıl çok faydalanacağız inşaallah...:KK34:

bizde sabah okula gittik kızım bana ben kızıma heycanımızı belli etmemeye çalıştık ama ellerimle sarıldığımda kalbini hissedebiliyordum;miniğim benim nasıl hızlı hızlı atıyordu.öğretmeni zaten bildiğimiz bir öğretmendi. sonra sınıflara bıraktık öğretmenimiz kapıyı kapattı dışarı çıktım sürekli ağlama modundayım aslında 2 sene anaokuluna gitmişti daha öncede saatlik göndermiştim alışkındım ama bu farklı minicik ellerini öpüp kokladığım kuzum prensesim artık büyüdü ve okula başladı inşallah başarılı olur inşallah hepimizin çocukları başarılı olur...

valla canım anaokuluna da gidiyolar ama ilkokulun ciddiyetinden midir nedir, ilkokul olunca insan daha tedirgin oluyo

çok sağol meldacım.....:KK3:

aaaaaaaaa hiç olur mu:KK20:.sizin tecrübelerinizden bu yıl çok faydalanacağız inşaallah...:KK34:

saol canım, bencede iyi yapmışsın ayırmamakla, birbirlerini kollarlar, acaba öğretmen aralarında negatif rekabet olur diyemi korktu, tek yumurta ikizimi, belki ayırt edemem diye korkmuştur:KK1:

Son düzenleme:

saol canım, bencede iyi yapmışsın ayırmamakla, birbirlerini kollarlar, acaba öğretmen aralarında negatif rekabet olur diyemi korktu, tek yumurta ikizimi, belki ayırt edemem diye korkmuştur:KK1:

bende öyle düşünüyorum canım....yok canım dedim ya iki kardeş gibiler hiç alakaları yok.:KK50:..çift yumurta............:KK34:

iyiki bu topik var aynı hislerde olan annelerle olmak çok güzel:KK71:

Benim eşimin arkadaşı başka okulda ingilizce öğretmeni..
bizim okuldada tanıdığım öğretmen var bu sene 1 leri alıcak çok iyi demişti, öğretmeni övmüştü baya onun sınıfına verdiririz demişti..
bizde çok sevinmiştik..
Sonra kurayla çekilcek hafta sonu olmaz dediler hayal kırıklığına uğramıştım..
Bugün öğretmenimiz açıklandı (ben o tanıdık olan öğretmeni tanımıyordum sadece bahsi geçmişti)
Eşimde demin o ing. öğretmenini aradı..
Senin bahsettiğin öğretmenin adı neydi? dedi
Onun bahs ettiği öğretmende bizim öğretmenimizmişş
çok sevindimm kaderde ne varsa oluyor bir kez daha anladım bunu..

benim eşimin arkadaşı başka okulda ingilizce öğretmeni..
Bizim okuldada tanıdığım öğretmen var bu sene 1 leri alıcak çok iyi demişti, öğretmeni övmüştü baya onun sınıfına verdiririz demişti..
Bizde çok sevinmiştik..
Bugün öğretmenimiz açıklandı (ben o tanıdık olan öğretmeni tanımıyordum sadece bahsi geçmişti)
eşimde demin o ing. öğretmenini aradı..
Senin bahsettiğin öğretmenin adı neydi? Dedi
onun bahs ettiği öğretmende bizim öğretmenimizmişş

hayırlı olur inşaallah..............:KK34:

Benim eşimin arkadaşı başka okulda ingilizce öğretmeni..
bizim okuldada tanıdığım öğretmen var bu sene 1 leri alıcak çok iyi demişti, öğretmeni övmüştü baya onun sınıfına verdiririz demişti..
bizde çok sevinmiştik..
Eşimde demin o ing. öğretmenini aradı..
Senin bahsettiğin öğretmenin adı neydi? dedi
Onun bahs ettiği öğretmende bizim öğretmenimizmişş

hayırlı olsun....

ne güzel herkes gönlüne göre öğretmenlere denk gelmiş. inşallah sonuna kadar böyle gider.

bide bişey sorucam. biz görünüşe göre uzuuuuuuunca bir süre bu başlık altında birlikte olucaz. isimlerini söylemek istemeyen varsa nikden devam ederiz ama söylerim deyen varsa yazın isterseniz. nik ile hitabetmek zor olabiliyor.

ben Özlem. oğlum Erk.

ne güzel herkes gönlüne göre öğretmenlere denk gelmiş. Inşallah sonuna kadar böyle gider.

Bide bişey sorucam. Biz görünüşe göre uzuuuuuuunca bir süre bu başlık altında birlikte olucaz. Isimlerini söylemek istemeyen varsa nikden devam ederiz ama söylerim deyen varsa yazın isterseniz. Nik ile hitabetmek zor olabiliyor.

Ben özlem. Oğlum erk.

canım kk da bana ikiz diyorlar...:86:. Sizin için zor olur mu bilmem?:44:

bundan 2 sene önce oğlum1 sınıfa başlamıştı artık 3 sınıfa gecti allahım ne cabuk büyüyorlar:KK43:şimdide kara kızım 1 sınıfa gitcek bugün başladık çok heycanlı sevinçli sabahen beri anlata anlata bitiremedi :KK52:

Son düzenleme:
teşekürler dertdaş arkadaşlarım..

çantamızı hazırladık öğretmenimizin istediklerini koyduk.
yarın yine 10-12 yapıcaz
bakın noldu bugün..
Okulun konferans salonunda veli müdür arası konuşma yapıldı velileri bilinçlendirme adına..
Öğretmenimizin tanışma faslı sonrasında konferans salonuna bakim dedim bende az dinliyim ne diyo bu hatun..
Tıklım tıklım kapının ağzında azıcık kulak misafiri olim bari ayıp olmasın dedim..
Kadının cümlesini aynen aktarıyorumm..
"Sizler de yanın öbürgün kaynana olucaksınız bizlerde olduk çocuklarınızı büyüklerine karşı soğuk bireyler olarak yetiştirmeyin"..

Güldüm..
dedim kesin bu kadın kaynana babanne gelininden çekiyo torununu göremiyo galiba dert yanıyo bulmuş bu kadar kadını

Müdür bayan 45-50 yaşlarda..

tuhaf geldi kaynana olayıyla velinin bilinçlendirme konuşmasının alakası ne hala çözebilmiş değilim..
Çocuklarınıza kavga etmeyin demeyin..
onları yarış atı olarak görmeyin
başka çocuklarla kıyaslamayın
test çöz diyip durmayın baskı yapmayın diye kaynanadan başlayıp böyle devam ettii nasıl oraya bağladı konuyu anlayamadım:KK1:

teşekürler dertdaş arkadaşlarım..

çantamızı hazırladık öğretmenimizin istediklerini koyduk.
Yarın yine 10-12 yapıcaz
bakın noldu bugün..
Okulun konferans salonunda veli müdür arası konuşma yapıldı velileri bilinçlendirme adına..
öğretmenimizin tanışma faslı sonrasında konferans salonuna bakim dedim bende az dinliyim ne diyo bu hatun..
Tıklım tıklım kapının ağzında azıcık kulak misafiri olim bari ayıp olmasın dedim..
Kadının cümlesini aynen aktarıyorumm..
"sizler de yanın öbürgün kaynana olucaksınız bizlerde olduk çocuklarınızı büyüklerine karşı soğuk bireyler olarak yetiştirmeyin"..

Güldüm..
Dedim kesin bu kadın kaynana babanne gelininden çekiyo torununu göremiyo galiba dert yanıyo bulmuş bu kadar kadını

müdür bayan 45-50 yaşlarda..

Tuhaf geldi kaynana olayıyla velinin bilinçlendirme konuşmasının alakası ne hala çözebilmiş değilim..
çocuklarınıza kavga etmeyin demeyin..
Onları yarış atı olarak görmeyin
başka çocuklarla kıyaslamayın
test çöz diyip durmayın baskı yapmayın diye kaynanadan başlayıp böyle devam ettii nasıl oraya bağladı konuyu anlayamadım:KK1:
:44::KK1::KK1::KK1:çok ilginç olmuş ..........:KK1:

X