İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

üzüldüm canım, sonucu yaz mutlaka cumratesi günü:13:

aynen canım ya, valla ne yalan söyliyim ben direk kaynak kitap aldım mat 2. sınıf. anlatımlı yani, yanlış bişey anlatmıyım diye anlatımlı aldım, testlerde var, yapcak bişey bulamıyo, o zaman veriyorum eline bunları çöz, çözmediğinde bana söyle beraber yapalım diye
:13:

Bu yaş çocukların ince kas becerileri gelişmediği için yazı yamaktan hiç hoşlanmazlar:44: Zor gelir onlara yazı yazmak. 1.sınıfa giden çocuğa şimdiden 2.sınıf soruları çözdürmeyin derim ben,çünkü 2. sınıfa geçtiğinde öğretmeni bu konuları anlatırken dersten kopacaktır. Sonrası derse dönmesi zor olabilir. Farklı kaynaklar deneyin, ya da siz kendiniz föy şeklinde sorular hazırlayın önları çözsünler. Sık sık ezber yaptırın küçük şiirler olabilir. Onların dil gelişimine zeka gelişimlerine çok çok katkı sağlayacaktır şiir ezberlemek.

ya canım biz öğretmenine de sorduk aslında biliyo musun? bu çocuğa şuan ne öğretseniz kar dedi, almaya çok açık evde hiç boş durmasın dedi,:26: sürekli ders yapsın dedi ama tabii bu mümkün değil, ay zaten o kadar sabrımda yok
okula başladan okumayı ve 1. sınıf matematğini zaten biliyodu ve dediğin şekilde derste sıkılmak gibi bi sorun yaşamadık, buna güvendik açıkcası demekki bilsede derse katılımı etkilenmicek diye:26:
çok teşekkür ederim ilgine ve fikirlerine
:13:

bizim yazmada sıkıntımız yok çok şükür yazmayı da seviyo zorlanmıyo yani ama yeterki canı ders yapmak istesin bazen kendi kendine yazar okur canı isterse cumaretsi akşamı mesela ödevi yoktu biz salonda oturuyoruz o da odasında oynuyodu bi ara baktım test çözüyo çoşku yayınalrının tes kitabı var onu çözüyo gecenin 11 inde

çok sağol canım işallah geçicidir bizimkide
çocuklar zaten en ufak bişeyi koz olarak kullanbiliyolar canım özelliklede hasta numarasını götürü bakalım ne diyecek dr

bizimkide bol bol kitap okusunlar diyor kitap okumaktan vazgeçmesinler siz de onalrı teşvik eidn diyor birde biz okuduğumuz kitapalrı okula götürüyoruz diğer çocuklarda değişik değişik okusun diye öğretmenimiz öyle istiyor. valla açıkcası ben zamanından önce hiçbirşey göstermiyorum ama gerçekten 1. sınıf matematiği çok bait geliyor şuan bizimkine çünkü zaten aynı şeyleri anaokulunda da öğrenmişlerdi. mesela okula başlamadan önce harflarin hepsini biliyordu ama okulda öğrensin diye daha fazla öğretmedim okumayı yazmayı yoksa okulun ilk zamanalrında çok sıkılırıd

çok teşekkür ederim bilgilendiridğiniz için bunu deniycem evde
bir de bişey sorucam size benim oğlum sayıalara ve matematiğe çok meraklı ve çok severek de yapıyor ben bunun üzerine gidip geliştirmek istiyorum sizce ne yapmam lazım matemetiğini daa da geliştirmek için kafadan toplama çıkarma yapmayı çok seviyor sürekli soru soruyoruz üç haneli rakamları bile kafasından tplayabiliyor babası bazen dalga geçiyor yeter oğlum artık devrelerin yanacak diye ne yapmam lazım bununla ilgili sizce

aynen canım, o kadar kitaplar setler aldık, öğretmenide saolsun hergün en az 2 hikaye kitabı yolluyo ama öğretmenin yolladıklarını anca okutabiliyorum
inşallah ilerdede matematiği bu kadar kolay yaparlar

oğlum matematik konusunda biraz sıkıntılı kafadan yapmaya ve hep arkadaşlarının önüne geçmeye çalışıyor öğrtmn okumada yaptığı gibi bnim oğlan üzerinde değil yapamayan çocuklar üzerine düşüyor .çocukta doğal olarak sıkılıyor anne ben kafamdan yapıorum öğretmen ilgilenmedi dio
maşşalah oğluna ben oğlumu kendi kendine ders yaparken hiç göremicemm derse oturması için yalvarıyorumm :26::26:

umarım ileride de kolaylıkla yapar benim yeğenim adana genelinde başarıları vardı 4.sınıfta çok zorlanıyor :18::18: dün sorulara baktım karma karışık :18::18::18:
ben nette menar matemetik sitesini gördüm ve okulumuza da geldiler farklı abaküsle matemetiği öğretiyorlar çocuklar kafadan 20 işlemi 1dk içinde yapıor ona göndermeyi düşünüyorum yarın öğretmeni görüş günümüz ona soracam ne yapmalı die

aynen canım, o kadar kitaplar setler aldık, öğretmenide saolsun hergün en az 2 hikaye kitabı yolluyo ama öğretmenin yolladıklarını anca okutabiliyorum
inşallah ilerdede matematiği bu kadar kolay yaparlar

biz de her dışarı çıktığımızda mutlaka alıyoruz hikaye kitabı ama hepsini okudu bitrid şimdi yine almamız lazım
işallah canım işallah hevesleri hiç kırılmasın hep böyle devam etsinler

oğlum okula gitmek istemedi olası bir tehlikeye karşı kendini koruyor öğrtm ödevini eksik yazmış ve yapmamış die 2 gün konuşmama parmak kaldırmama cezası verdi.ve 23 nisan için bi heves ezberlediği şiiri okumasına izin vermedi çocuk öğrtmden aşırı korkmaya başladı :18::18: verilen cezalar yanlış mı doğru mu bilemiyorum yarın öğrtmene bizde ters tepki yapıo çocuğun şevki kırılıyor desem ayıp mı olur

çok sağol canım ama işte bizimkide canı isterse yapıyo yoksa hafta arası hatırlatmasan yine kendisi oturmuyor dersin başına
canım o menar dediğin yeri inceledim ama bursa da yok malasef şubelri

konuşmama cezası ne ya, oldu olcak ağzına koli bandı yapıştırsın
ayrıca çocuk o kadar emek vermiş ezberlemiş, bilmiyorum bana hiç hoş gelmedi bu cezalar, tabii kide çocuğun motivasyonu bozulur okula gitmek istmez böyle

canım yiyeğin çok başarılıyken 4. sınıftamı zorlanmaya başladı matematikte?

bize hocamız, 1,2,3 benzer 4 sınıfta dersler çok farklılaşcak o zaman okul başlıcak demişti veli toplantısında
:26:

Son düzenleme:

bence bu derece cezalar yanlış canım kendin diyorsun bak çocuğun şevki kırılıoyor diye ki öyle de olur okuldan soğur ve şuanda yaptığı gibi de gitmek istemez hadi parmak kaldırma ma cezası normal ama 2 gün olmamalı ne bileyim sadece bu ders diyebilir ama şiirini ezberlemiş çocuk okutmamaıs yanlış valla ben anlamıyorum bu öğretmelri ya çocuk psikolojisinden anlamayan bi insan nasıl eğitmen olur yaa

evet canım doğru 4. sınıfda dersler zorlaşmaya başlıyor dersler daha ağırlaşıyor ama okul döneminin en zor dönemi 7.sınıftır bu dönemde dersler çok ağır ve çok çalışmalrı gerkiyor

öylemiymiş canım bu yaşlarda okuyan yakınım olmadığı için bilemiyorum tabii ama bence bu bilgileri önden bilmek önemli:13: çocukları hazırlamak açısından, mesela yazları falan ing yollasak en azıdan 4. sınıfta ing den rahat ederler diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama, bence derslere ön hazırlıklar çocuklara özgüven veriyo, en azında oğlumda öyle gözlemiyorum

tabiki bencede ingilizceyi mesela 4.sınıfa gelmeden öğrenmeliler şuanda ne virisen ne öğretirsen kapıyolar bunu çok iyi değerlendirmek lazım

Rica ederim canım,eğer böyle bi sıkıntı yaşamadıysanız devam edebilirsiniz ama siz çok aşmayın derim ben. Öğretmenin işine gelir tabi hazır yetişmiş çocuk Sürekli ders çalışmasın kendi istiyorsa eğer tabiki çalışsın ama dikkatini sadece matematiğe değilde diğer derslerde yöneltebilirsiniz. Özellikle kitap okuma...

Rica ederim canım. Muhtemelen sayısal zekası daha gelişmiş çocuğunuzun,tabiki bunu geliştirin bu çok önemli ama seviyesinin çok çok üstüne çıkmayın. Snf retmeni in Kaynak Site | 2010-2011 retim Yl lkretim 1.2.3.4.5.6.7.8. Snf Plan,proje,performans,yazl,zmre,sosyal kulpler, belirli gn ve haftalar ve nicesi bu siteden yararlanabilirsiniz. Dosyalar bölümünde 1.sınıfı seçip oradan yazılılar-testler kısmını tıklarsan eğer çok güzel paylaşımlar var. Ben de ekliyorum oraya bi şeyler. Ama sadece matematik için yapmayın diğer derslerinide ihmal etmeyin. Matematiği çok seviyorsa şu kitabı oku daha sonra bu soruları çöz diyebilirsin. Ona ulaşmak için kitabıda okuyacaktır. Bakkal hesapları yaptırın sık sık. Markete gittik şunları aldık ne kadar vericez. Hatta markete alışverişe gittiğinizde sepettekleri toplasın para üstü alıp vermeyi kavratın. Bu hesaplar ona faydalı olacaktır. Ama kitap okusun sürekli okuduğunu anlattırın, sizde dinleyin onu. Kolay gelsin

Ödevindeki eksiklikten dolayı fiziksel ceza yerine psikolojik bir ceza vermiş öğretmeniniz fakat verilen cezalar onun derslerine engel olmamalı. 1.sınıfa giden öğrenciye konuşmama cezası vermek pek hoş değil. Ben yıldız panosu yaptım,ödevlerdeki eksikliklerde yıldızlar siliniyor,bu daha çok etkili oluyor onlar için. En çok yıldızı olanı her ayda iki kez seçiyoruz sinemaya götürüyürum. Bu onların çok hoşuna gidiyor. Ama öğretmeninizle konuşun,güzel bir dille çocuğunuzun çom üzüldüğünü okuldan soğuduğunu söyleyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…