İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

hemen gelip geçer umarım canım, valla bahar çocukları çarptı, serin mi sıcak mı belli değil derken...

çok geçmiş olsun, al canım sen yine de kendini iyi hissederse yapar ancak zaten:13:

geçmiş olsun cnm

umarım geçici bir durumdur .geçmiş olsun

kızlar 23 nisan geldi ama bizde tık yokkk:44: eskiden bi heycan olurdu bize öğrtmen şiir ezberletip yazdırdı o kadar.

hemen gelip geçer umarım canım, valla bahar çocukları çarptı, serin mi sıcak mı belli değil derken...

sağolasın canım işallah geçiveriri heemn bugün gitti bakalım okula
sorma valla çocukalrad böyle havalarda bi terliyo bi üşüyo al sana hasta oluyo işte
hele birde bizimki sıcağı hiç sevmez kışın bile evde yelek çetik bağırış çağarış zor giydiriyom iki dakka sonra bi bakmışım hepsini çıkarmış kışın okula giderken bile iç donunu zorla giyşyor anne sıcaklıyom patlıyom diyor çok ateşli çocuk vallahi

kızlar 23 nisan geldi ama bizde tık yokkk:44: eskiden bi heycan olurdu bize öğrtmen şiir ezberletip yazdırdı o kadar.

valla bizimkilerde de tık yok şuan
sadece halk oyunalrına gidiyo oğlum orda hazırlanıyorlar
başkada bir etkinlik yok şuan

valla bizde şiir yazmak bile yok henüz, sonradan olur mu bilmem

aynen benimkide sınıf sıcak olabilir canım, ben veli toplantılarında bile dayanamıyorum valla, kaloriferi çok yakıyolar, onca nefes alıp veren var, yani sıcak boğucu bi ortam sınıflar

valla bizimkilerde de tık yok şuan
sadece halk oyunalrına gidiyo oğlum orda hazırlanıyorlar
başkada bir etkinlik yok şuan
halk oyunu yıl sonu etkinliği için oluyor 23 nisanın anlamını bırakmadılar çocuklar eğlenseydi biraz

bizde yazmakla kaldık başka birşey de yokk
sınıflar çok sıcak havasız bizim öğretmen ince giydirin üzerline de ceket verin dio ama çocuklar sınıfın sıcağında ince ile kalıyor bahçede yada eve gelirken ceket giyme huyu olmadığı için sürekli şifayı kapıor havalar bi düzelsee

evet canım sınıflar sıcak oluyorlar orda üşümezler ama yolda giderken gelirken birde tenefüslerde hayatta sınıfta kalmaz karda yağsa yağmurda yasa illaki çıkıp top oynayacaklar o yüzden giydirmek gerekiyor

canım bizim öğretmenin söylediğine göre şuanda bizimkiler 23 nisan için hazırlanıyorlarmış

ya canım işte işin gıcık tarafı orda, yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal... bu defada tenefüsten içeri girince terliyolar, dışarı çıkıyolar o terle soğuyolar vs.. giydirsen bi türlü giydirmesen bi türlü:13:

aynen canım valla insan nasıl giydiriceni şaşırıyor hayır birde küçük oldukalrı için söz de dinlemiyolar sen istediğin kadar tembihle yani okula gidildimi hepsi unutuluyor

Bende sadece benimki yağmurda çamurda tenefüse çıkıp top oynuyor zannediyordum Bizim zamanımızda öğretmenler bizleri yağmurda tenefüse çıkartmazlardı bomboş olurdu bahçe ama şimdi herşey farklı herhalde Bizimde 23 nisan için herhangi bir gösteri olacağını zannetmiyorum zaten öğretmenimiz ilk baştan söyledi benden bir beklentiniz olmasın diye bizde bir şey beklemiyoruz

evet hatırlıyorum sizin hocanın tavrını, keşke böyle bi bildirim yapcağına hiç bildirmeden hiçbişey yaptırmasa... yani büyük organizasyonlar olmasa bile , şiir falan ezberletilip sınıfçak sınıf içinde kutlanabilir, yani adı üstünde çocuk bayramı
sanırım bizde de bi faaliyet olmıcak, böyle şeyleri müfredatta varsa yapıyolar zaten sanırım
evet canım malesef artık anne lafı değil arkadaş lafı önemli onlar için, sen istediğin kadar tembihle, arkadaşlafı naparsa onu yapıyorlar
ay 10 sene sonrada kız arkadaşlarının lafı değerli olcak, daha beter, bak şimdiden kaynanalığa başladım

Son düzenleme:

ay yok canım mümkün değil yani tenefüse çıkmadan yapamazlar geçen haftalarda hava çok soğuktu ya bi ara özellikle tel açtım eve sakın tenefüse çıkma diye akşam eve gidince sordum sadece beslenme tenefüsünde çıkmamış diğer hepsine çıkmış yani söylesende dinlemiyorlar okulun ilk zamnalrında beslenmesi de olduğu gibi eve geliyodu tenefüste oyun oynamkatan beslenmerini yapmıyolardı
allah allah ne ilginç ne demek benden bi beklentiniz olmasın 23 nisanla ilgli hiçbir etkinlik yapmayac mı yani

ben anlamıyorum şimdiki öğretmenleri :44: sanki zorla bu mseleği seçmişler gibi davranıyolar bizim zamanımızda sınıfça sınıfın camalrını içini süsülerdik sınıflar arasında yarışma yapardık kim daha güzel sınıfını süsleyecek diye şiirler şarkılar ezberlerdik yok ya şimdikilerde gerçekten iş yok
doğru diyosun artık arkadaşlarına uyuyorlar bizimki okula başalyınca fenerbahçeli oldu ki bizim ailede birtane fenerbahçeli yok biz galatasaraylızyız amcalrı beşiktaşlı dayısı koyu bursasporlu çocuk arkadaşı fenerli diye o da fenerli oldu oo hayatım bunlar şimdi böyleyse bir de işin içine gelinler de girdi mi zaten anneye hiç takan olmaz o zaman

Karamuk sanki benim oğlanı anlatıyorsun,bende o soğukarda telefon ettim hatta akşamdan tembihledim ama yok çıkmadım diyor tenefüse kaç tenefüs çıkmadın diyorum 1 diyor komikler gerçektende hele şimdi yaz geliyor beslenme tamamen eve gelir artık.Bu devirin öğretmenleri kimse alınmasın ama idealist deyil malesef artık öğretmenlik gönül işinden çıkmış para işine tatil işine dönmüş vaziyette tabiki hakkını veren öğretmenlerimiz var onları ayrı tutmak gerekir.Bizim öğretmenimiz hiç bir şey yapmıyacak yani savunmasıda şu eğer ben çocuklarınıza folklör yada gösteri gibi bir şeyler yaptırırsam benim bununla ilgili belgem olmadığı için devletten para alamam diyor açık açık ve boş vakitlerinizi sizin çocuklarınıza kıytırıktan dans öğretmekle geçirememeye getirdi malesef Bende öğretmenimizden hiç mi hiç memnun değilim çocuklara şiddet uyguladığını bile duydum şu an okuyamayan daha doğrusu geride kalan 2-3 çocuğa vurup duruyormuş oğlum söylüyor ayrıca anne o kadar çok bağırıyorki diyor onun bağırması kafamı ağrıtıyor dedi:44:

canım bizim öğretmenin söylediğine göre şuanda bizimkiler 23 nisan için hazırlanıyorlarmış
ne güzel içlerinden bir tanesi yapıor en azından bizde ses seda yok
tatil gününü değerlendirmek için kimse elini taşın altına koymuyor çocuklarla kim uğraşacak o kadar çocuğa kim birşeyler yaptıracak evde yatıp dinlenmek varken

çocuklara şiddet uygulaması çok iğrençç
folklorden danstan para almayacağını düşüneceğine bu eğitimle aldığı parayı çok mu hakediyor onu düşünsün ben geçen öğrtmen arkadaşımla konuşuyordum sizn meslek güzel kendi oğlum için bahsediyorum öğretmenini idol olarak görüyor gözüne girmek için elinden geleni yapıor büyük hayranlık duyuyor koyun gibi gel dese gelior git dese gidiyor çocukların ruhuna inmenizde çok kolay diorum bana sölediği şu oluyor ben okula öğlen gidiyorum ev işi herşey bitiyor hafta içi beden dersi halk dansları müzik derken 4, 5 derste yokum kolay meslek ben her ay aldığım parayı bilirim dior bütün işi size bırakıyorum diooo

müfredatla alakası yoktur işlerine gelmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…