İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

merhaba kızlar çook uzun zamandır yazamıyordum.ikinci kez anne olmaya hazırlanıyorum zor bir dönem yaşıyorum o yüzden arada yazdıklarınızı okusamda sadece uzaktan takip edebildim sizi.bizim oğlan en son yazdıklarımda zaten okumayı yazmayı öğrenmişti.5.seviye kitaplara geçti.artık okuma yazma çalışmalarından ziyade matematik çalışmaya başladık evde.toplama,çıkarma işlemleri ve problem alıştırmaları yaptırıyorum bolca.bu aralar eve fazla ödev gelmiyor bende yazma çalışmasından çok matematik üzerinde duruyorum.günlük okuma yaptırıyorum.şimdilik bizde durumlar böyle.tabi birde kardeşi olacağını öğrendiğinden beri saldırganlıkları ve asabi tavırları başladı,onunlada ayrı uğraşıyorum.neyseki derslerini fazla etkilemedi.sadece davranışları değişti ama inşallah zamanla atlatırız diye umuyorum.

Hayırlı olsun bende seneye düşünüyorum daha doğrusu sadece hayal ediyorum ,eşim doçentlik sınavını kazanırsa 2012 de inşallah 2.kez anne olurum.Matematik çok yavaş bizde kızım ana okulunda öğrendiğinide unuttu almanca ingilizce derken çocuk ödevden kalkamaz oldu konuştuk hafiflettiler .Okulumuzu çok seviyorm şükür ARI KOLEJİNDEN :63:kurtulmuşuz diyorum.:nazar::nazar:

Hayırlı olsun bende seneye düşünüyorum daha doğrusu sadece hayal ediyorum ,eşim doçentlik sınavını kazanırsa 2012 de inşallah 2.kez anne olurum.Matematik çok yavaş bizde kızım ana okulunda öğrendiğinide unuttu almanca ingilizce derken çocuk ödevden kalkamaz oldu konuştuk hafiflettiler .Okulumuzu çok seviyorm şükür ARI KOLEJİNDEN :63:kurtulmuşuz diyorum.:nazar::nazar:

teşekkür ederim canım inşallah istediğin zamanda sende ikinci kez anne olursun.sadece hayal etmekle yetinme sakın bende önce hep erteledim şu olsun bu olsun diye ama şimdi geç bile kaldım diyorum bazen insan rahata alışınca zor geliyor tekrar aynı zorlu dönemi yaşamak.matematik konusunda yavaş gitmesi daha iyi aslında bizimde biraz hızlı gidiyor nasıl anlatacağımı şaşırıyorum bazen.kendi bildiğim gibi çalıştırsam kafası karışır diye korkuyorum.kızının bu kadar ödevle dersle başetmesi zordur eminim.bu arada okulunuzu değiştirdiniz galiba uzun zamandır giremediğim için yeni okudum.

selam kızlar günlerdir oğlumla uğraşmaktan fırsat bulup giremedim....
bizde durumlar gayet güzel. sınıf b harfinde ama oğlum her sesi okuyup nihayetinde bakmadan yazabiliyor.
çok çabaladım çok uğraştım ve sinirden üzerime 5 kilo alsamda sonucuna ulaşmanın mutluluğuyla diyete başladım:)
her türlü hikayeyi okuyoruz.:nazar: biraz hecelememiz var ama zamanla onuda aşacağız inşallah.

aşksevenim canım allah sağlıcakla tamamına erdirsin. :emir_bebek:
bizim öğretmenimiz her hafta 3 ses veriyor ve cuma günleri yazılı yapıyor. oğlumun her yazılısı yıldızlı 5 ile geliyor....
artık kendine çok güveniyor.
hadi ders çalışalım dersem anne gerek yok ben yaparım diyor:KK69: tabi bende biliyorum sen yaparsın ama ben birde gözlerimle burda göreyim diye gaz veriyorum.:KK61:

bizimde 4 harfimiz kaldi artik herseyi okuya biliyor kizim ne gunlerdi allahim atlattik sonunda ama hala odev yapmayi sevmiyor kizim.duz yaziyi okumaya basladilar onuda pek okumak istemiyor unu anlamiyorum diyor :90:

anaokulunda ARI KOLEJİNDeYDİ iyiki orda devam etmemiş bizim daha harf var sanırım 5 er 5 er saymalarda falanız:KK24:anaokulunda toplama çıkarma öğrenmişti:KK31:

selam kızlar günlerdir oğlumla uğraşmaktan fırsat bulup giremedim....
bizde durumlar gayet güzel. sınıf b harfinde ama oğlum her sesi okuyup nihayetinde bakmadan yazabiliyor.
çok çabaladım çok uğraştım ve sinirden üzerime 5 kilo alsamda sonucuna ulaşmanın mutluluğuyla diyete başladım:)
her türlü hikayeyi okuyoruz.:nazar: biraz hecelememiz var ama zamanla onuda aşacağız inşallah.

aşksevenim canım allah sağlıcakla tamamına erdirsin. :emir_bebek:
bizim öğretmenimiz her hafta 3 ses veriyor ve cuma günleri yazılı yapıyor. oğlumun her yazılısı yıldızlı 5 ile geliyor....
artık kendine çok güveniyor.
hadi ders çalışalım dersem anne gerek yok ben yaparım diyor:KK69: tabi bende biliyorum sen yaparsın ama ben birde gözlerimle burda göreyim diye gaz veriyorum.:KK61:

İLKOKUL 1de sınav yasak MEB de ,kesin biliyorum çünkü bayağa bir tanıık öğretmen var ,şaşırdım:26:Hatta bizimkilere farkettirmeden sınav yapıyorlar bilgisayarda ve bize kesinlikle çocukları strese sokmayın sınav kelimesi yasak diyorlar.:KK23:

merhaba kızlar

benim oğlum 1 haftadır okula gidemiyor çok hasta ateşini düşüremedik cuma günü doktora gittik yanlış teşhis koymuş en son sinüzit dedi antibiyotik verdi ama cumartesi gecesi ateşi 40.5 çıktı tekrar acile gittik şansısımıza çok iyi bir doktor denk geldi depo penisilin diye birşey varmış ondan yaptı ve ateşimiz bir daha çok şükür çıkmadı bu hafta yine raporluyuz burun akıntısı ve balgamı kanlı
anlayacağınız gibi kabus gibi bir hafta geçirdik 15 gün okula gidemiycek B deydiler Ş ye gelmişler ateşi düşünce aralarda harfleri öğrettim ama 15 gün çok fazla acaba meb'in açıköğretim gibi bir sitesi varmı geçen sene domuz gribinden dolayı böyle bir uygulama vardı okula gidemeyen çocuklar internetten takip ediyorlardı dersleri
oğlum heceleyerek okuyor 1 2 3 4 okuma kitaplarını okuduk en son öğretmen olanlardan yardımbekliyorum bu konuda

çok geçmiş olsun valya kanlı olması ürkütücü bence öncelilkle iyileşsin ona odaklan:KK50:

teşekkürler berry31

doktoruna sordum devamlı öksürmekten ve sümkürmekten damarlarda çatlama olmuştur ondan kanlıdır dedi bugün zaten normale döndü çok şükür

İLKOKUL 1de sınav yasak MEB de ,kesin biliyorum çünkü bayağa bir tanıık öğretmen var ,şaşırdım:26:Hatta bizimkilere farkettirmeden sınav yapıyorlar bilgisayarda ve bize kesinlikle çocukları strese sokmayın sınav kelimesi yasak diyorlar.:KK23:

Bizim öğretmenimizde cuma günleri sınav yapıyor. Yasak olduğunu ilk defa duyuyorum. Benim oğlum bazı kelimeleri eksik yazmış.90 almış bi dahakinde daha dikkatli olucam diyor. Bu arada biz g sesindeyiz. Matematiktede onluk ve birliklerle ilgili problem çözmeye başladık. Bu gün ödev olarak ''dedenize kendinizi anlatan bir yazı yazın'' demiş. Kendi cümleleriyle mi yazmalı yoksa yardım etmelimiyim bilemedim..

kızlar benim oğlum da okuma kitaplarından 8 .kitabı aldı okuyor ve sınıfında kimi 4. kitapta kimi 5. kitaptaymış.

oğluşum maşallah barekellah okuma yazma ödev yapma konusunda sıkıntısız sınıfının 1. ciliğini elden bırakmadan devam ediyor. kopmaya hiç niyeti yok bende elbette çok gurur duyuyorum.öğretmenin hemen hemen her gün öğretmenler odasında hocahanım FATİH gerçekten çok iyi sınıfın en iyisi demesi çok hoşuma gidiyor ama şımarmak yok:KK23::KK23:
dün ekstra bir matematik kaynağından da matematik konularını tekrara başladık.
geçen okula 2. sınıfa ait yaprak test ve 1350 sorudan 93 testten oluşan soru bankası gelmiş onu da getirdim çocuk oradaki soruları bile çözüyor.çözdükçe seviniyor kendine güveni acayip tam bir çocuk.
bu seneki 2. sınıf öğretmeni arkadaş da hocahanım Fatih nasılsa okuma yazmayı biliyor matematiği süper okulda komisyon kuralım da benim sınıfa alalım diyor , kabul etmiyorum herşeyi yaşının gereğince ve de arkadaşlarından kopmadan yaşasın diye :KK1:

mrh arkadaşlar

biz 15 gün okula gidemedik bu arada öğretmenimiz performans ödevi vermiş sayılardan albüm oluşturma ödevi siz bu ödevi yaptınız mı
yaptıysanız fikir verebilirmisiniz
şimdiden teşekkürler

merhaba kızlar çook uzun zamandır yazamıyordum.ikinci kez anne olmaya hazırlanıyorum zor bir dönem yaşıyorum o yüzden arada yazdıklarınızı okusamda sadece uzaktan takip edebildim sizi.bizim oğlan en son yazdıklarımda zaten okumayı yazmayı öğrenmişti.5.seviye kitaplara geçti.artık okuma yazma çalışmalarından ziyade matematik çalışmaya başladık evde.toplama,çıkarma işlemleri ve problem alıştırmaları yaptırıyorum bolca.bu aralar eve fazla ödev gelmiyor bende yazma çalışmasından çok matematik üzerinde duruyorum.günlük okuma yaptırıyorum.şimdilik bizde durumlar böyle.tabi birde kardeşi olacağını öğrendiğinden beri saldırganlıkları ve asabi tavırları başladı,onunlada ayrı uğraşıyorum.neyseki derslerini fazla etkilemedi.sadece davranışları değişti ama inşallah zamanla atlatırız diye umuyorum.

hayırlı olsun canım, sağlıcakla al inşallah kucağına:13:

mrh arkadaşlar

biz 15 gün okula gidemedik bu arada öğretmenimiz performans ödevi vermiş sayılardan albüm oluşturma ödevi siz bu ödevi yaptınız mı
şimdiden teşekkürler

valla performans ödevi ne onu bile bilmiyorum ben henüz:KK53:

mrh arkadaşlar

şimdiden teşekkürler

benim küçük kızımda 1.sınıfa gidiyor

aynı ödevi bizde yaptık

renkli kantonlardan albüm şeklinde yaptık

her sayfaya 0 dan başlarak rakamları yazdık

altına rakam kadar hayvan resimleri yaptırdık ve boyadık

internet bulduğum resimlerden

en üst kapak kısmınada "rakamlar" ve adını yazdık yapışkanlı simlerle

güzelde oldu

benim küçük kızımda 1.sınıfa gidiyor

aynı ödevi bizde yaptık

renkli kantonlardan albüm şeklinde yaptık

her sayfaya 0 dan başlarak rakamları yazdık

altına rakam kadar hayvan resimleri yaptırdık ve boyadık

internet bulduğum resimlerden

en üst kapak kısmınada "rakamlar" ve adını yazdık yapışkanlı simlerle

güzelde oldu

sağol cnm bizde aynı şekilde yaptık dediğin gibi yanlız biz beyaz kartondan dosya şeklinde kapak yaptık üstüne performans ödevi kapağı çıkarttık internetten şöyle süslü bişe ayrıca kurdeleylede süsledik çok güzel oldu inşallah öğretmenimiz beğenir

Mrh kızlar

of aman nekadar rahatladık ya çocuklar okumaya başlayınca okulun ilk günleri kabus gibiydi ödevler de azaldı oğluşumda okumayı iyice söktü 2 harfimiz kaldı ama onları da sora sora öğrendi hafta sonu pamuk prenses ve yedi cüceleri okudu ay çok güzel ben ütü yaptım oğlum bana masal okudu ayrıca cuma günü öğretmen sınav yapmış 15 kelime yazdırmış 15 tane resim altlarına ne olduğunu yazmışlar bizimki 15 kelimeden 2 yanlış yapmış kayısı yerine kası yazmış mantar yerinede matar yazmış bugünde matematikten sınav mıy apmış yarışma mı anlayamadım ama başardım anne dedi çünki öğretmeni doğru yapanların başını okşuyormur bügün pek mutlu geldi tabi ben ndan mutlu:92:

arkadaslar sizin cocuklar dakikada kac kelime okuyor.bizim ogretmen gecengun eve odev vermis dakika tutup okutun ve kac kelime oldugunu yazin diye benim kiz 15 kelime okudu azmi acaba :44:

hiç dakika tutmadım bugün deneyim bakalım kaç kelime okuyacak:44:
buraya yazarım ama hızlandı bu aralar daha iyi:KK6:

arkadaslar sizin cocuklar dakikada kac kelime okuyor.bizim ogretmen gecengun eve odev vermis dakika tutup okutun ve kac kelime oldugunu yazin diye benim kiz 15 kelime okudu azmi acaba :44:

canım en azından 30 okumalı diye biliyorum

X