İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizde y sesindeyizz.ilk başlarda biraz zorlandım yazdırırken fakat şimdi zorlanmıyorummm...allah hemize kolaylık versin kızlar..babalar ne durumda ilgileniyorlarmı?

haftsonu ödevi 9 sayfa fotokopi 2 kitaptan toplamda 5 sayfa yazma okuma eşim fotokopileri yaptırdı valla. :nazar::nazar::KK68:bende yarın ondan sonraki gün okutma işine girişicem:KK62::KK62:

Allah yardımcınız olsun,ben de 1.sınıf okutuyorum ve velileri çok iyi anlıyorum...Sizlerin işide bizimki kadar zor.

hanımlar benim çocuğum için dün öğretmeni öğretmenler odasında hocam oğlun okumayı öğrenmiş dedi çok mutlu oldum.aldıkları seslerin sayısı şu ana kadar 10 tane yani şu harfler ( E L A T İ O N R U M) fakat çocuğum içerisinde görmedikleri seslerden oluşan kelimeleri çok rahat seri bir şekilde okuyabiliyor. Rabbim hepimizin evladına zihin açıklığı versin ...:KK16:

maşallah hepimizin evlatlarına zor günleri atlattık artık daha rahatız bizimkide herşeyi okuyor gazeteleri okumaya çalışıyor yavaş yavaşta olsa .babamız pek yardımcı olmadı yorgunum deyip kenara çekiliyor.:63:

Son düzenleme:
maşallah hepimizin evlatlarına zor günleri atlattık artık daha rahatız bizimkide herşeyi okuyor gazeteleri okumaya çalışıyor yavaş yavaşta olsa .babamız pek yardımcı olmadı yorgunum deyip kenara çekiliyor.:63:

canım gerçekten annelerin yükü her konuda daha ağır....
baktım babamız işi daha sarpa sardıracak sen bana bırak bekle ve gör sonucu dedim çocuğun okuma yazma ödev yapma faaliyetlerine eşimi karıştırmadım.:KK9: ama böylesi çok daha iyi oldu. kelimeleri öğrenmiş çocuğa durup sesleri tek tek okutmaya çalışıyor çocuğu bocalatacak aman dedim sakın ha dedim eğitim bizim işimiz bize karışma bu konuda dedim restimi çektim :KK52: çok da iyi oldu çocuk 2 ayda okumayı söktü

Benim minik cadımda sınıfta ilk kurdelayı hafta başında aldı.:nazar:Öğrenmedikleri harflerde dahil herşeyi okuyabiliyor,gün geçtikçe hızlandırıyor.İlgisi ve buna bağlı olarak, başarısı çok iyi ,okumaya, yazmaya ve matematiğe.:nazar::nazar:Darısı hepimizin evlatlarına.
Bizim babamızda çalıştırmasına çalıştırıyor ama,kızım benimle çok daha huzurlu ve mutlu,bu yüzden mecbur kalmadıkça ben çalıştırıyorum kuzucuğumu..

Son düzenleme:
bizim öğretmen bütün sesli harfleri verdi 8 sinide biliyor kızım.sessiz harflerden de d ve s sesinide vermiş bu hafta onları çalıştırıyorum
bu arada hanımlar bazılarınız çocuğum görmediği harfleri okuyor demişsinizde bu nasıl oluyor merak ettim:44:
bir çocuk bilmediği harfi nasıl okuyabilir ki:26:

bizde y sesindeyizz.ilk başlarda biraz zorlandım yazdırırken fakat şimdi zorlanmıyorummm...allah hemize kolaylık versin kızlar..babalar ne durumda ilgileniyorlarmı?

ilgilenmiyor canım pek sabrı yok
çocuğun kafasını daha çok karıştırdığı için bende çalıştır demiyorum artık
kendim ilgileniyorum yoruluyorum ama böylesi daha iyi:KK6:

bizim öğretmen bütün sesli harfleri verdi 8 sinide biliyor kızım.sessiz harflerden de d ve s sesinide vermiş bu hafta onları çalıştırıyorum
bu arada hanımlar bazılarınız çocuğum görmediği harfleri okuyor demişsinizde bu nasıl oluyor merak ettim:44:

mihribancım bilmediği derken görmediği benim çocuğum kendisi bütün sesleri geçen senelerden zaten tv de vs öğrenmiş :KK9: ben hiç ilgilenmedim o başka yaşıtlarıyla beraber öğrensin görsün diye....
matemetiği süper akıldan 4 basamaklı 5 basamaklı sayıları bile toplayıp çıkarabiliyor ...
akıldan bölme ve çarpma yapabiliyor ..
öğretmenimiz de dedi zeka seviyesini ölçtürmemizi fakat biz bulunduğumuz yer itibariyle düzen değiştiremeyiz o açıdan ölçtürmenin de pek anlamı yok yani...
ben öğretmenim eşim kimyager tekstil işletmemiz var fabrikayı başka bir yere taşıma gibi bir olanağımız olmayacağına göre gerek duymuyoruz. ama bu çocuğumuzla ilgilenmediniz anlamına gelmiyor elbette.. bu mevcut imkanlarda yetişmesi için elimizden geleni mutlaka yapacağız ve de büyüse iş çok daha kolay şimdi anne çocuğu yanımızda eğitip öğretmeye çalışacağız .. ilerlemesini sağlıyacağız hayırlısı bakalım... herkese kolay gelsin

Mihriban'cım benim kız önceden ben göstermediğim halde kendisi bazı harfleri öğrenmişti zaten.Okul başlayıncada mesela gördüğü her yazıyı okumaya çalışmaya başladı,bilmediklerini bize soruyordu,evde cd var ondan açıp kendisi çalışıp öğreniyordu.Şu an gördüğü herşeyi tv de gazetede,kitaplarda okuyabiliyor çok rahat.Yani kendi ilgisiyle oldu tamamen..

mihribancım bilmediği derken görmediği benim çocuğum kendisi bütün sesleri geçen senelerden zaten tv de vs öğrenmiş :KK9: ben hiç ilgilenmedim o başka yaşıtlarıyla beraber öğrensin görsün diye....
matemetiği süper akıldan 4 basamaklı 5 basamaklı sayıları bile toplayıp çıkarabiliyor ...
akıldan bölme ve çarpma yapabiliyor ..
öğretmenimiz de dedi zeka seviyesini ölçtürmemizi fakat biz bulunduğumuz yer itibariyle düzen değiştiremeyiz o açıdan ölçtürmenin de pek anlamı yok yani...
ben öğretmenim eşim kimyager tekstil işletmemiz var fabrikayı başka bir yere taşıma gibi bir olanağımız olmayacağına göre gerek duymuyoruz. ama bu çocuğumuzla ilgilenmediniz anlamına gelmiyor elbette.. bu mevcut imkanlarda yetişmesi için elimizden geleni mutlaka yapacağız ve de büyüse iş çok daha kolay şimdi anne çocuğu yanımızda eğitip öğretmeye çalışacağız .. ilerlemesini sağlıyacağız hayırlısı bakalım... herkese kolay gelsin

anladım canım
maşallah oğluna :nazar:zaten akranlarına göre daha zeki bir öğrenciymiş okuyabilmesi normaldir tabii

Mihriban'cım benim kız önceden ben göstermediğim halde kendisi bazı harfleri öğrenmişti zaten.Okul başlayıncada mesela gördüğü her yazıyı okumaya çalışmaya başladı,bilmediklerini bize soruyordu,evde cd var ondan açıp kendisi çalışıp öğreniyordu.Şu an gördüğü herşeyi tv de gazetede,kitaplarda okuyabiliyor çok rahat.Yani kendi ilgisiyle oldu tamamen..

işte kilit nokta bu belkide:KK28:
çocuğun ilgisi ama benim kızda bu yok maaleaef:KK50:hiç hırslı ve istekli değil ödevini bile üşenerek yapıyor:KK23:
senin kızına da maşallah canım:nazar:

işte kilit nokta bu belkide:KK28:
çocuğun ilgisi ama benim kızda bu yok maaleaef:KK50:hiç hırslı ve istekli değil ödevini bile üşenerek yapıyor:KK23:
senin kızına da maşallah canım:nazar:
Teşekkürler teyzesi..Dediğin gibi kilit nokta 'ilgi'birazda hırs.Bende ve babada hırs yok,devamlı bu kime çekmiş diyoruz..:26:Ama uzun vadede başarılı olmak, çocuk ilgili olsun olmasın,hırslı olsun olmasın düzenli çalışmaya bağlı.Küçük cadılarımız öğrenim hayatları boyunca hep başarılı olurlar inşallah..

Teşekkürler teyzesi..Dediğin gibi kilit nokta 'ilgi'birazda hırs.Bende ve babada hırs yok,devamlı bu kime çekmiş diyoruz..:26:Ama uzun vadede başarılı olmak, çocuk ilgili olsun olmasın,hırslı olsun olmasın düzenli çalışmaya bağlı.Küçük cadılarımız öğrenim hayatları boyunca hep başarılı olurlar inşallah..
inşallah canım
benim 3 cadım var üçünde de hırs yok ama büyüğümde derse ilgi var en azından düzenli çalışıyor ama bu cadım öyle değil.belki zamanla düzelir :KK31:

teşekkür ederim canım Allah hepimizin evladına zihin açıklığı versin canım.:KK16:
amin canım amin

6 öğrencim 29 harfi(sesini) öğrenerek tam okumaya geçti.Diğerleri de jırslandı ben ııı sesini verdim en son ama hırslı minikler benden 3-4 ses önde gidiyor.Sistemi öğrenmeyen kalmadı diyebilirim.Sesi veriyorum ne göstersem okuyup yazıyorlar.

Maş.tüm kuzucuklara öğretmenim.. benim yeğenimde kurdelasını aldı bu hafta
ama okuyamayan daha çok öğrenci var o nedenle öğretmenleri ağırdan gidiyor biraz
geçen sene bu zamanlar benim kızım da belge getirmişti okumaya geçtiğine dair ne kadar mutlu olmuştum
ve sınıfına çikolata göndermiştim tatlı yesinler tatlı okusunlar diye:)

allah hepinizin kuzularına zihin açıklığı versin
bizim harfler haftaya bitiyorrrrr 19 .sesdeyiz :KK76::KK76:

X