İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

harfler bitti mi, bitmediyse normaldir belki hocaya bi danış, çokta üstüne gitme ya, oyun çocuğu bunlar daha kıyamıyorum ben, zaten dikkat süreleri çok kısa, zamanla hızlanır merak etme

harfler biteli 1 ay oldu canim okumuyor bence ondan ders yapmayi sevmiyor.ya nasil sevdirecegim bilemiyorum cok ustune gidince karaliyor yirtiyor.ne yapacagini sasirdim valla .ara ara soyluyorum odevinin oldugunu hatirlatiyorum 2 haftadir ya yapmadan yada eksik odevle gidiyor.

merhaba hanımlar

Bizimkiler hikaye kitabı okuyup özetini çıkartıp bide hikayeden 5 soru çıkartıp sınıfta akıllarında kalanları anlatıyorlar. Biraz zorlanıyoruz ama en iyi oğlum anlatıyormuş 4. sınıf seviyesinde anlatıyor dedi öğretmen çok sevindim. Okuması çok hızlı değil aslında ama okuduğunu anlıyor. Biraz önce e-okuldan karne notlarına baktım hepsi 5 görünüyor :KK66: doğrudur değil mi ??

maşallah canım kızına, ay deminde baktım veli bilgilendirmeye bu defada hata veriyor

harfler biteli 1 ay oldu canim okumuyor bence ondan ders yapmayi sevmiyor.ya nasil sevdirecegim bilemiyorum cok ustune gidince karaliyor yirtiyor.ne yapacagini sasirdim valla .ara ara soyluyorum odevinin oldugunu hatirlatiyorum 2 haftadir ya yapmadan yada eksik odevle gidiyor.

öğretmen çok ödev veriyoda bunalıyomu acaba ya, bizim hoca haftada 2 dergi veriyodu ister yapın ister okulda yapın diyomuş, geçen hafta harfler bitti, şimdi hiç ödev getirmiyo
belki ara tatilden sonra düzelir canım, üstüne gitme istersen, skrabıl tarzı bi oyun alsan, oyun oynar gibi yapsanız sever mi acaba tatilde

ay kızlar benim oğlum hiç susmuyo ya, o kadar çok konuşuyo ki artık dinlemediğim halde hıhı hıhı diyorum:KK53: sanırım sadece uyurken susuyo:KK53:

yaşı gereği diğer çocuklarda mı öyle, yoksa oğlumun karakteri mi merak ediyorum, sizin çocuklarda var mı böyle bi durum:26:

Son düzenleme:
mihriban çok sevindim senin adına. benim oğlumda bi kaç harfi söyleyemiyordu. Yavaş yavaş düzeldi. Şimdi yalnızca bi harfi söyleyemiyor. K harfine T diyor. doktorada götürmedim ama düzelecek gibi..

teşekkürler canım:KK71:
inşallah söyleyemediklerinide en kısa zamanda söyleyecekler canım
ben bir ara çok umutsuzlanmıştım hiç düzelme yoktu çünkü:KK50:
ama şimdi umutluyum diğer sesleride çıkaracak inşallah

ay kızlar benim oğlum hiç susmuyo ya, o kadar çok konuşuyo ki artık dinlemediğim halde hıhı hıhı diyorum:KK53: sanırım sadece uyurken susuyo:KK53:

yaşı gereği diğer çocuklarda mı öyle, yoksa oğlumun karakteri mi merak ediyorum, sizin çocuklarda var mı böyle bi durum:26:

arada benim kızlarında çeneleri düşüyor ama senin oğlan kadar değil canım:KK9:
yada bakıyorlar benim pek yüreğim yok işim çok en iyisi anneme yaklaşmayalım da diyor olabilirler:44:

[/COLOR]
arkadaslar sizin cocuklar dakikada kac kelime okuyor.bizim ogretmen gecengun eve odev vermis dakika tutup okutun ve kac kelime oldugunu yazin diye benim kiz 15 kelime okudu azmi acaba :44:

canım öğretmeni dakika tuttuğunda oğlum sınıfta dakikada 30 kelimeyle 1 . idi.
şimdi dakikada 71 kelime ile arkadaşlarının çok ilerisinde . en fazla oğlumun dışında sınıfta 25 -27 tane kelime okuyabilen varmış :KK16:
Rabbim hepimizin evladına zihin açıklığı versin canım :KK16:

arada benim kızlarında çeneleri düşüyor ama senin oğlan kadar değil canım:KK9:
yada bakıyorlar benim pek yüreğim yok işim çok en iyisi anneme yaklaşmayalım da diyor olabilirler:44:

:KK1::KK1: valla benim ki işim var-yok, dinliyomuyum-dinlemiyomuyum hiç bakmıyo full konuşuyo:KK36:

kızlar başka var mı veli bilgilendirmeye çocuğunun notları girilen:26:

kızlar başka var mı veli bilgilendirmeye çocuğunun notları girilen:26:

Chess ben baktın canım,öğretmenimiz notları girmiş..
Bu arada benim bir öğretmen arkadaşım birinci sınıf için dakikada 30-40 arası gayet iyi,70 ve üzeri en üst seviye dedi.Bu durumda benim cadım gayet iyi,en son 76 kelime okumuş,geçen hafta 105 okuyup birinci olan arkadaşıda 79 falan okumuş sanırsam..Neyse bu sefer ikinci oldum diye uykuları kaçmadı benim kızın,yoksa ciddi ciddi psikoloğa götürmeyi düşünüyordum..:KK1:

Chess ben baktın canım,öğretmenimiz notları girmiş..
Bu arada benim bir öğretmen arkadaşım birinci sınıf için dakikada 30-40 arası gayet iyi,70 ve üzeri en üst seviye dedi.Bu durumda benim cadım gayet iyi,en son 76 kelime okumuş,geçen hafta 105 okuyup birinci olan arkadaşıda 79 falan okumuş sanırsam..Neyse bu sefer ikinci oldum diye uykuları kaçmadı benim kızın,yoksa ciddi ciddi psikoloğa götürmeyi düşünüyordum..:KK1:

eee bazen 1. bazen 2. alışcak artık:KK1::KK1:

peki nasıl canım kızının notları, 5 lik sistemden mi verilmiş
bizim veli bilgilendirmede yaprak kımıldamıyo valla
:KK53:

ya bide merak ettiğim 1.2.3. sınıf notları ortalamaya etki etcek mi, bi etcek diyolar bi etmiek diyolar, nerde kalmıştık bende şaşırdım:KK53:

eee bazen 1. bazen 2. alışcak artık:KK1::KK1:

peki nasıl canım kızının notları, 5 lik sistemden mi verilmiş
bizim veli bilgilendirmede yaprak kımıldamıyo valla
:KK53:

ya bide merak ettiğim 1.2.3. sınıf notları ortalamaya etki etcek mi, bi etcek diyolar bi etmiek diyolar, nerde kalmıştık bende şaşırdım:KK53:
Ortalamaya etki edecek mi benimde bir bilgim yok.Notları 100 üzerinden 5 olarak vermişler.Performans ödevleri olarak başlık yapmışlar,performans ödevlerinden aldığı 100 puanları, sene sonu notu 5 olarak yazmışlar..

Ortalamaya etki edecek mi benimde bir bilgim yok.Notları 100 üzerinden 5 olarak vermişler.Performans ödevleri olarak başlık yapmışlar,performans ödevlerinden aldığı 100 puanları, sene sonu notu 5 olarak yazmışlar..

maşallah canım kızına:nazar:

valla bize ne performans ödevi verildi ne bişey, acaba öğretmen sınıfta mı yaptırıyo:26:
neyse az kaldı öğrencez yakında karnesini
:KK6:

:KK50:Bizimde e-okulda geçmişler notları ortalama 97,50 geliyor geneli proje ödevi yapmışlar galiba benimde haberim yok oda 5 yazıyor şimdi bunlara dayanarakmı karne verecekler

:KK50:Bizimde e-okulda geçmişler notları ortalama 97,50 geliyor geneli proje ödevi yapmışlar galiba benimde haberim yok oda 5 yazıyor şimdi bunlara dayanarakmı karne verecekler
Bizim öğretmen önceden bilgilendirdi performans ödevi yapacağını,hatta karne notlarını ona göre vereceğim dedi.Mesela matematikten performans yapacağı günün ertesi, not yazıyordu, yarın performans ödevi var diye,o gün ödevide yapacağı performans çalışmasına göre veriyordu,çocuklar hazırlıklı olsun diye..

kızlar notlar girilmiş sonunda oğlumun tüm notlar 5 tüm puanlar 100 diyo:KK66:

:KK62:arkadaşlar bende girdim veli bilgilendirmeye benim oğlumunda tüm notları 100 üzerinden 5 çok mutluyum 4 aylık emeğimin karşılığını aldım

:KK62:arkadaşlar bende girdim veli bilgilendirmeye benim oğlumunda tüm notları 100 üzerinden 5 çok mutluyum 4 aylık emeğimin karşılığını aldım

tebrikler canım, maşallah oğluna:nazar:

yanlız bizede bakın sanki biz almışız notları:KK1:

kızlar notlar girilmiş sonunda oğlumun tüm notlar 5 tüm puanlar 100 diyo:KK66:
Tebrikler canım,insan nasıl seviniyor değil mi.:KK8:Bizim bugün okuma bayramımız vardı,valla ben daha heyecanlıydım kızımdan..
Senide tebrik ederim canım,Allah'ım hepimizin evlatlarının başarılarını daim kılar inşallah..

X