İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

amin canım
bende herkesin bayramını kutluyorum şimdiden

maşallah oğluna canım
bu ödevler ne böyle tablo falan şaştım kaldım yaaa:26:
bizim zamanımızda ödevler testler bu kadar zor değildi sanki yaaa:44:

bizde aynı durumdyız hepsi çok iyi ama evde okuturken karıştıyordu okulda okuyormuş öğretmeni çok memnun ben bu işi anlamadım

amin tatlım
bize de 2 hikaye kitabı verildi
bayram ödevlerle geçecek bizde de
sana iyi bayramlar cnm
maşllah kuzucuğuna
mona lisa tablosunu sunum yapacaklar

herkesin bayramını kutlarım....
bu bayram başka güzell...oğluşum kurdelasını aldı bide ben artık okuyorum belgesini aldı....nereye gitsek tabelaları okuyo televizyondaki yazıları okuyo...artık okumayı daha cok seviyor..ama bırakmak yok tabii devam okuma ve yazma calışmalarına.....

eşimde çok meraklı başladı leonardodan açtı kitaplarını bizim kız pek beğendi gelincikli kızı falan çizdi bayramdan önceki haftasonu ödevleride hollanda hakkında bilgi toplamak ve resim yapmaktı. Değirmenleri su kanallarını anlattı eşim Amsterdama gitmişti fotolarını gösterdi...lale,değirmen,kanal ve inek resimleri yaptı bizimki

Sömestr tatili ne zaman başlıyor kızlar kızım hasta falan olmazsa İstanbula gidiceğizde

bakalım neler diyecek mihriban
berrycim sizin ödevler çok zevkliymişş
bizim ara karne geldii hepsi çok iyiydi
hepsi çok iyiy ise öğrtmen neden oğlum yazın berbat dio ,neden atlamadan yaz dio anlamadım .diğer arkadaşlarının geliştirilmeli felen da yazıodu bize de yazması gerekmezmiydi ?

bugün cadım nedense okula gitmek istemedi ağladı
sebebini sordum birkaç şey söyledi ama asıl nedeni ne bilemedim
ben ikna edip okula götürdüm ama canım sıkıldı biraz
bugünlerde ders konusunda da gevşek davranıyor

ara ara oluyo çocuklarda ama altında ki neden de önemli
bzim gitmeme bahanelerimiz zamanla açığa çıktı büyüyk çocuklardan dayak yiyomuş

ara ara oluyo çocuklarda ama altında ki neden de önemli
bzim gitmeme bahanelerimiz zamanla açığa çıktı büyüyk çocuklardan dayak yiyomuş

bugün ağlamadan gitti okula yarım saat sonra bende gittim
öğretmenler günü için sınıfta kutlama yaptık
sebebini bilmiyorum canım ama umarım bir daha böyle yapmaz:44:

kızlarrr çocuklarınız ne durumdalar....hangi sese geçtiniz..zorlanıyormusunuzzz.çocuklarımızın başarılarını paylaşalımm istedimm...biz çok fazla zorlanmıyoruzz.ama bazenn çıldırıcak gibi oluyorumm tabiki:)))sınıf annesiyim ve devamlı sınıfta oluyorum.gözlemlemek açısından süper bir fırsat oldu benim için.öğretmeimiz dünya tatlısı biri.ve bir okadar da başarılı.çocuklarımız hikaye kitabı okumaya şimdiden başladılar bile....ama gerçekten bu iş zormuş:)bı,tı,demekten ,hecelemekten yoruluyorum bazen. sizledemi öylesiniz.aa allahtan oğlum beni çok üzmüyor.öğretmenimiz sınınıfın ikincisi olduğunu söylüyor ee bende tabiki onun bu yaştaki başarısıyla övünüyorumm...umarım hep böyle gider...

arada bir okula gitmeme isteği normal...bizde hergüün aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyoruz yapmak istemeyebiliyoruzzz...onlarda hergün aynı şeyi yapmaktan sıkılıyorlar tabiki sonuçta oyun çocukları hepsi....çok ödeviniz varmı kızlarrr..bizim öğretmenimiz ödev sözünden nefret ettiğini dayatma gibi olduğunu söylüyorr.ama birinci sınıfta maalesef bazı annelerin ilgilenmediğini bildiği için mecburen ödev verdiğini söylüyor.

canım biz y sesindeyiz.zorlanıyoruz canım zorlanmıyorum diyemem tabi ilk zamanlara göre daha iyi kızım ama yine de yoruluyorum
okurken değil de ezberden yazaken sıkıntı yaşıyoruz
ödev her akşam oluyor ama aşırı değil.bence bu kadarı da olmalı.çocuklar evde de tekrar yapmalılar.
bu onlar için iyi

R deyiz kızım hollanda temalı ödeve eşimle pek bir özenmişti ya meğerse ilköğretimde yarışma gibiyimiş kızım 3.olmuş çok sevindim oysa neden birinci olmadığını sorguluyor hayret hırslıda bizimmi haberimiz yok.Bu arada bloguma beklerim.

Son düzenleme:
biz d harfindeyiz ... benim oğlum okumayı biliyordu die ben çok zorlanmadım ...ama hecelemeden okuyo bu yüzden harfler kayabiliyor ilk başlara göre eli hızlandı biraz
az ödev bizim içinde ii oluyor
tekrar yapıp hikaye kitaplarına ağırlık veriyoruz

maşallah kızına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…