İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizim öğretmende nerdeyse tüm sesleri verdi ama benim kızım karıştırdığı için ben hızlı gitmesini istemiyorum
birkaç harfi birden verince yeni verilen harfi cadım unutuyor sindire sindire verse daha iyi olacak
sonuçta her çocuk bir değil ki:26:

selam kızlar epeydir takip ediyorum benim oğlumda 1. sınıfa başladı biz daha o harfine yeni geçtik öğretmenimiz çok ağır ilerliyo böyle olması daha iyi çocukların kafası karışmıyo oğlumun durumu çok iyi ara karnesi çok iyi geldi bugün öğretmenleri yazılı yaptırmış onlara 10 cümle yazdırdı 1o cümleden sadece neli yazacak yerde oğlum nel yazmış i yi unutmuş ben ondan daha heyecanlıyım çok güzel ama bir o kadarda çok zor günler yaşıyoruz herkesin yavrusuna Allah zihin açıklığı versin inşallah..

Bizde o harfindeyiz çok yavaş gidiyoruz yeni harfler öğretmek istiyorum bazen deniyorum çocuk alıyor harfi ama karışırmı diye korkuyorum sınıfta 3 kişi okuma biliyormuş şimdilik Kızlar birde deftere ben yazı yazdırmadıkça hiç bir şey yazmıyorlar ancak eve verilen ödevleri yapıyoruz dergide 1 o gün 1 sayfa yazıyorlar başka bir şey yok yani bunlar 5 ders boyunca 1 sayfa mı yazıyorlar her gün anlamış değilim.

hanımlar çok şanslısınız valla
öğretmenin ağır gitmesi daha iyi bence.dün kızımın öğretmeni hece tablosu vermiş bütün harfler yazılı yani alfabeyi bitirdik ama kızım yeni verilenleri hep unutuyor yazarken çok zorlanıyor
eee şimdi neye yaradı bu iş

Mihribancım sizinki çorba olmuş biraz.Esasında müfredata göre çok hızlı gitmişler çocuk alamadıktan sonra ne anlamı varki bütün harfleri vermesini

Mihribancım sizinki çorba olmuş biraz.Esasında müfredata göre çok hızlı gitmişler çocuk alamadıktan sonra ne anlamı varki bütün harfleri vermesini

aynen dediğin gibi canım
sınıfta alan çocuklarda var ama gerisini de düşünmek gerek.
öğretmenler bence müfredata göre gitmeli.eğer bir çocuk daha iyiyse evde anne babasıda ona diğer harfleri öğretebilir
öğretmenin asıl vasat ve vasatın altı öğrencileri düşünmesi gerekiyor bence

mihribancığım çok hızlı gitmişsinz bzdaha ı dayız çocuk daha yeni gördüğü harfin sindirmeden öbürüne geçmiş tabi: çocuk karıştıracaköğretmenler bunu nasıl göremiyor .tabi onlarda birbirleriyle rekabetteler ben ilk önce bitirdim ....benimkiler okuyor gibi... olan çocukla veliye oluyor çocuk okuyamazsa hemen suçlu hazır velisi ilgilenmiyor deniyor.:85:

dediğin gibi oluyor canım.kızım karıştırıyor ezbere yazarken zorlanıyor
allahtan öğretmenimiz iyi ilgilenmiyorsunuz demiyor ama ben yine de bu durumdan hoşnut değilim

merhabalar benim kızımda 1. sınıfta aynı heyecanları bende yaşıyorum aynı sorunlarıda

bizde önden gidenlerdeniz geçen hafta D ları bitirdik bayramdan önce y,s ,ş bitmişti :)

okuyabiliyor ama akıcı değil yaval yavaş birleştire birleştire birde çok ders oluyor akşamları en erken 10;30 da bitiyor

slm kızlar biz uzun uzun okuma kitaplarına geçtik:26: duraksamadan okumaları lazım bunun dışında okulda öğrt sürekl yazı yazdırıyor el alışkanlıkları olsun dieokulda paşa paşa yazıor evde 1 ssat içinde yazılacak konu 3 saat sürüyor

bizimde çok dersimiz oluyor oğlum çok bunaldı bugün ilk defa okula gitmemek için ağladı .okula gittik bir ders yanında kaldım .eve gelirken başladı ağlamaya beraber geri geldik.ne yapacağımı şaşırdım inşalah yarında böyle yapmaz

merhaba 2005 aralık doğumlu bir oğlum var.oğlum 2 yıldır yuvaya gidiyor.hiç istekli değil ne yazık ki.ben çalıştığım için erken yolladım.şimdi seneye 1.sınıfa verme diyor eğitmciler.çocuk zeki de olsa zorlanabiliyormuş.pişman olabilirmişim.hak vermiyo değilim.fakat 1 yıl daha aynı yere vermek istemiyorum.devlet okulunun anaokuluna versem diyorum.sonra ordan 1.sınıfa devam eder.hem okula alışmış olur hem de değişik ortam olduğu için sıkılmayabilir.fakat şimdi ikametgaha göre kayıt olayı çıktı.ümraniyede(merkez libadiye,bulgurlu,merkeze yakın yerler) okulundan memnun olan velilerden rica ediyorum.ikametgah seçeneğimiz var.okula göre ikametgah gösterebiliriz.kayınvalidemin evi yada bizim evimiz alternatif olabililr.bana okul tavsiye edebililir misiz.?hatta öğretmen?

duraksamadan mı okuyacaklar
benim kızım doğru okuyup yazsa yeter şimdilik bana yavaşına da razıyım

duraksamadan mı okuyacaklar
benim kızım doğru okuyup yazsa yeter şimdilik bana yavaşına da razıyım

bizde 2. hikaye kitabına geçti artık harfleri tanıyorlar daha öğrenmediği harfleri söyleyince direk yanındaki harfle birleştiriyor.
yarın aşı varmış okulda benim götürmem gerekecek yoksa gitmezmiş aşı da vurulmazmış müdürün odasının yolu göründü bana...

er yad geç bütün çocuklar okuyacak biz anneler hemen olsun istiyoruz hiç sıkmamak lazım yarı döneme daha var

benim acelem yok da öğretmenin ve bazı velilerin acelesi var sanırım:97:
yani kime neyi ispat etmeye çalışıyorlar anlamadım ki:89:
1. sınıf okuma yazma öğrenme yılıdır daha sene sonuna kadar zaman var
bu ne acele niye aynı anda tüm sesler veriliyor ki:96:

kesinlikle acele edip çocuğu bunaltmanın anlamı yok sonuçta bunlar kpss ye hazırlanmıyorlar.
fakat benim oğlumun kendisi çok hırslı bir çocuk geliyor hergün düzenli bir şekilde en az 7-8 sayfa yazı çalışması yapıyor
matematiği süper akıldan 5 basamaklı sayıları toplayıp çıkarabiliyor çarpmanın bölmenin sistematiğini kavramış biraz durumu yaşıtlarına göre farklı bir çocuk ama ona kesinlikle özel bir çocuk muamelesi yapmıyoruz şımartmıyoruz.
sınıfındaki okuma yazma setlerinden 3 . kitaptayken öğretmeni ona 4. ve 5. kitabı vermiş bir mutlu bir mutlu sormayın eve gelince hemen daha çok sarılıyor ödevlerinin ve okumanın peşine.
bir de görmedikleri sesleri de ouyabiliyor oğlum 2 ayda okumanın sistematiğini kavradı çok şükür Allah'ıma çok sevinçliyim bir anne olarak, Rabbim hepimizin evladına zihin açıklığı versin

merhaba kızlar çook uzun zamandır yazamıyordum.ikinci kez anne olmaya hazırlanıyorum zor bir dönem yaşıyorum o yüzden arada yazdıklarınızı okusamda sadece uzaktan takip edebildim sizi.bizim oğlan en son yazdıklarımda zaten okumayı yazmayı öğrenmişti.5.seviye kitaplara geçti.artık okuma yazma çalışmalarından ziyade matematik çalışmaya başladık evde.toplama,çıkarma işlemleri ve problem alıştırmaları yaptırıyorum bolca.bu aralar eve fazla ödev gelmiyor bende yazma çalışmasından çok matematik üzerinde duruyorum.günlük okuma yaptırıyorum.şimdilik bizde durumlar böyle.tabi birde kardeşi olacağını öğrendiğinden beri saldırganlıkları ve asabi tavırları başladı,onunlada ayrı uğraşıyorum.neyseki derslerini fazla etkilemedi.sadece davranışları değişti ama inşallah zamanla atlatırız diye umuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…