İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

selam arkadaşlar .
yazamadık uzun bir süredir:2: . efenin genel durumu ( ders olarak ) öğretmeni çok memnun çok cabuk öğreniyor diyor amaaaaaaaaaaaaaaa:18::18::18: işde burada şikayetler başlıyor...... çok haraketli yazısı kötü değil ama kötü yazıyor cunkü bir an önce yazıp sağı solu ile uğraşmak isiyor diyor.:26: çok konuşuyor diuyor. tahtaya cıkarıyorum soru soruyorum pak diye cevap veiyor aferim diyorum yerine geçmesi 5 dk sürüyor diyor :44:nedesi ise gidene kadar cocuklara laf atıyormuş. sınıfın en uzunu olduğu için en arka sırada oturuyor ama telefüs caldımı sınıfdan ilk cıkan efeeeeeeee. çok kouştuk çok anlattık ama yok yok. ceza da verdim tv yasak ps yasak cikolata yasak felan diye ama yok hala aynı . gecen gün artık öğretmeninden aynı şeylere duymakdan bıktığım için çok sinirlendim o sinirlede eve gelince efeye bağırdım oda korktu ve tamam söz dedi :83:.............ama bakalım ..

dün efe tenefüsde oyun oynayacam diye wc ye gitmemiş ve altına kacırmış öğretmeni aradı işlerim çoktu ababam gitti aldı efeyi çok utanmış çok ağlamış sınıfa belli etmemeye çalışmışlar ama herkez anlamış gitmiyecem felan dedi bizde babası ile çiş anılarımı anlattık kahkahalarla bizi dinledi sonrada kabul etti okula gitmeyi........

birde arkadaşlar şu ödül meselesini bir toplantıda öğretmenimize soyledim hani dedim kalem olsun cikolata olsun şeker olsun kudale olsun ama cocukları biraz heveslendirsin dedim . öğretmenimiz bize ben boyle bir uygulama yapmam dedi nedeni ise cocuğun amacı dersim nasıl biterse bitsin ama ben ödül alayım olıyor dedi. amacı öğrenmek değil hediye oluyor .cocukların ona odaklanmasını istemiyorum dedi ..... sanki bana mantıklı geldi. tabikide her yiğidin bir yoğurt yemesi var ........

hareketli çocuk olmasına rağmen güzel kapabiliyorsa sorun yok zamanla sağa sola laf atmamayı öğrenir
altına kaçırması çocuk içinde zor bi durum haklı olarak gitmek istemiyor
bizde ödül var işe yarıyor dediğin gibi yoğurt yeme meselesi

maşallah kızına bugün almasa kurdelayı alması yakındır

oy zor bi durum yaaaa misafirle mi ilgileneceksin çocukla mı
misafirler anlayışlı davransa ya
çalışmadan gitmesi sorun yaratmıyo mu

bizimkiler y sesine gectiler bizim encok zorlandigimiz ses ıı sesi oldu neden bilmiyorum mesela tatlı diyecek tatlın diyor mutlaka birsey ekliyor sonuna nezaman gececekler okumaya acaba cok yoruldum

bizimkiler y sesine gectiler bizim encok zorlandigimiz ses ıı sesi oldu neden bilmiyorum mesela tatlı diyecek tatlın diyor mutlaka birsey ekliyor sonuna nezaman gececekler okumaya acaba cok yoruldum

ı den neden zorlandı :26:
okumayı tüm harflere bitmeden çözüyorlar

maşallah kızına bugün almasa kurdelayı alması yakındır

oy zor bi durum yaaaa misafirle mi ilgileneceksin çocukla mı
misafirler anlayışlı davransa ya
çalışmadan gitmesi sorun yaratmıyo mu

sağol canım
daha alamadı kurdelayı artık ne zaman alır bilmiyorum

Biz 'k' sesine geçtik.Yarın ara dönem karnesi verecekmiş öğretmen.Kurdelaları bayram tatili dönüşü verecek öğretmen.Tatilde bayağı bir okuma yapmamız lazım yani,performansımızın düşmemesi için..
Bizim öğretmen birde sınıfın kapısına bir elma ağacı çizdi,herkesin bir elması var,kim iyi okursa elması kızarıyor.Benim kızın dün kızardı,başka bir arkadaşıyla beraber ilk bizim kızın elması kızardı,bugün hediyede vermiş öğretmeni.Rehber öğretmende hediye verecekmiş,bayağı bir motivasyon oldu kızıma..

canım çok geçmiş olsun eşinede kayınpederinede.hasta bakmak çok zor helede ameliyatlı hasta daha zor oluyor.allah yardımcın olsun senin başında iki tane birden var üstelik.

Yeni gördüm mesajı,teşekkür ederim canım..Kayınpederler pazartesi sabah gittiler.Onlar gitti bende temizliğe giriştim haliyle,üstelik cumartesi kadın çağırdığım halde..Zor gerçekten hasta bakmak birde yatılı misafir,çok şükür bitti,üzerimden büyük bir yük kalktı açıkcası..:97:

komşu gelme işi iyiymiş bizde o ya geçicez bugün yazdırdığım tüm cümleleri yazdı kerata öğrenmiş
maşallah canım keratana
benim oğlum bu komşu sayesinde okumeya geçti çok şüğkür
bizim öğretmenimiz günü birlik o gün çocuk okuyup yazabildiyse kızların yanağına çiçek çiziyor erkeklere sakal bıyık boyuyor.
akşam olupta çocukları okuldan alınca cüceler çıkmış gibi çok hoş bir görüntüyle karşılaşıyoruz
o gün boyanamıyn öğrenci ertesi güne ben boyanacağım diye çok daha gayretli oluyor
mesela benim oğlum bu hafta öğretmeni süperdi diyor.
dün yazılıdanda hiç ummazken yıldızlı 5 aldı ve küçük sakallı oğlumu sevinçle okuldan aldım

genel olarak bakılırsa şikayetlerimiz bitti sayılır elmalarımız kızarıyor hediyeler gelior sakkalı bıyıklı cücelerimiz geliyor
çifte bayram yaşıyoruz
chess nerde uğramıyo artık

öğretmen dün oğluma kızmış okuma biliyorsun diye çok boşluyosun demiş bilmiş bilmiş arkada oturma dedi geridekiler sana yetişti dedi üzüldü ama kendine çeki düzen verdi biraz
öğretmeni tahtaya yazı yazdırmış harfler yok pc deki gibi yazıor kısaltarak
SLM.. NBR,,OKLDA ..gibi Öğrtm harfleri neden yutuyorsun oğlum da demiş
bayram da bunların üstünde de durmam lazım :97:

Biziimde karnemiz de okuma yazma çok iyi diyor ama evde gösterdiğim zaman i ve ttt yı ayıramıyor bile biz yeni o harfine geçtik Sınıf kurallarına uyma geliştirilmeli yazıyor.Hala yaramazlık devam ediyor.
Chess topık sensiz sessiz kaldı valla

siz bizden geridesiniz ağır ağır gidiyorsunuz biz y harfindeyiz bir hafta içinde 5 harf öğrendi çocuklar kafaları karıştı
ara karne aldınz bizim çocukta söyledi anne karne var die am hiç birşey gelmedi henüz :97:
ii ve t yi evde yapamıyordur okula yapıordur
afacanlığa da devam

kızım dün kurdelayı almış
sınıfta sadece 7 öğrencide kurdela varmış.bu duruma göre sınıfta ortalamanın üstünde oluyor benim cadı ama nedense bana çok yeterli gelmiyor
karıştırıyor yazarken zorlanıyor falan derken:44:
ne bileyim galiba ben hemen öğrensin istiyorumöğretmene ne zaman sorsam çok iyi diyor
var bu işte bu tahaflık ama neyse

maşallah kızına

merhaba hanımlar oğluşum kaç haftadır sınıfın arısı seçildi.
bugün m harfine geçtiler.
ama benimkisi zatem m sesini okuyup yazabiliyor.
matematik konusuna gelince oğlum 3 basamaklı 4 basamaklı 5 basamaklı sayıları akıldan toplayıp çıkarabiliyor. sayısal zekası çok önde.
günlük en az 8 sayfa mutlaka yazma çalışması yapıyor. okuması yönünden de öğretmeni sınıfın 1 .si diyor . çok seviniyorum. aynı güzel duyguları sizlerin de tatması dileklerimle.....

gelişim raporu adı altında ara karnemizi aldık
öğretmen hepsinde iyiyi işaretlemiş.kızımın sorumluluk sahibi öğrenmeye çok istekli bir öğrenci olduğunu ama okumayla yazmayı birlikte yürütmesi gerektiğini yazmış
yani dediğim gibi okumada iyi ama yazınca karıştırıyor.9 günde bol bol ezberden yazdıracağım cadıya
yine de mutlu oldum sevindim bu kadarına şükür

günaydın kızlar.
hepinizin cadılarına ve canavarlarına maşallah diyorum
bizim canavara öğretmeni bayramdan sonraki hafta ara karne verecekmiş. bu 9 gün tatil boyunca bolca fotokopi dağıttı. öğrendiği seslerden 2 hikaye okumalarını istedi. bu bayram sanırım sadece oğluma odaklı geçireceğim
bayramda birdaha belki giremem şimdiden hepinizin bayramını kutluyorum. ailenizle birlikte ağız tadıyla bir ayram geçirmeyi nasip etsin mevlam

AMİNN.....

değerlendirme karnemiz hepsi çok iyi işaretli bizimkiler o yu öğrendi en son.proje ödevi var leonardo da vincinin mona lisa tablosunu inceleyip kendine göre çizmesi ve dönemi hakkında kısa bilgi sunumu:44:vay dedim.12 sayfa fotokopi ve ingilizceden ödevleri var.Nezle gibi nasıl halleticez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…