İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ohoo çocuklar çoktan kaynaşıp, kankaya bağlayıp sonra küsüp ardındanda barışmışlardır bile

maşallah çocuklarınız okumaya geçmiş biz ali ata talat la uğraşıyoruz bişey sormak istiyorum ta te ti li la bunları tam anlayamıyor benim oğlum bunları öğrenmesi için neler yaptınız

maşallah çocuklarınız okumaya geçmiş biz ali ata talat la uğraşıyoruz bişey sormak istiyorum ta te ti li la bunları tam anlayamıyor benim oğlum bunları öğrenmesi için neler yaptınız

selam canım benim kızımın sınıfındada okuyamayan ögrenciler vardı benim kızıma ögrettiğim sekli ögretmenimiz örnek göstermişti birincisi hecelettir mesela telliyi ben tellll liiii diye okutuyorum birde mesela ti hecesi için kızım tının yanına i gelmiş ne olmuş diyorum kızım ti diyor anladınmı birde cok okuttur en önemlisi bu benim kızım su anda sınıfta cok iyi tavsiye ederim

kızlar ben sınıf annesiyim ögretmenler gününe ne düşündünüz sınıf annesi olan varmı aranızda tavsiyelerinizi bekliyorum

benim kızım okurken heceleri biliyor pek sorun yaşamıyor ama yazdıracağım zaman hala karıştırıyor
ben sürekli bu l yanına a gelirse la olur diye söylüyorum diğer hecelerde de söylüyorum ama hala karıştırıyor
sanırım biraz zamana ihtiyaçları var ne kadar okutursak o kadar iyi öğrenirler
yani bol bol okutalaım

bende aynısını yapıyorum okumada sorunumuz yok ama yazarken karıştırıyor unutuyor sinirleniyorum bende

sağolun kızlar önerileriniz için mesela t ye tııııı diyor yanına i getir diyince tııııııii oluyo ti yi zor buluyor birde isteksiz ders yapıyoruz hep hadi oğlum hadi oğlum gerçi çocukta haklı şurda nekadar oldu oyundan çıkalı çokmu üzerine gidiyorum offffff :26:

canım isteksiz ders yapma benim oğlumdada ara ara oluyor. hele birde eve birisi gelirse oturmak bile istemiyor.
t ya tıııı diyor diyorsun. t sesini tek olarak dil ucuyla çıkarın. ikinci harf komşu gelmiş onun adını alır de.
mesela a sesi yanına komşu geldi taa olur diye uzataraktan okut...
kesinlikle t sesine tı diye söyleme. zorla dil ucuyla çıkıyormuş gibi tek t sesi çıkar.
bende zaman zaman çokmu üzerine gidiyorum diye düşünüyorum ve üzülüyorum ama öğretmenimize kalsa artık okumaya geçmeleri gerek diyor.
bizde şu an n sesindeyiz. bu hafta 2 ses daha öğreneceğiz.
cuma gün 2 metin verdi ve bugün okumalarını isteyecek. şansına hangi metin düşerse diyor.
ben ikisinide okuttum birisini oldukça güzel okuyor ama diğerinde heceler yapıyor.
öğretmene kalsa 15 öğrencim aldı başını gidiyor diyor.
bu gün okuyamazlarsa velilere çatacakmış.
neden senin çocuğun okuyamadı diye
beni çalışkan tembel öğrenci diye ayrım yapmaya mecbur bırakmayın diyor. şunun şurasında ne olduki okul açılalı

perşembe günü oğlum yine derste altına kaçırmış.
öğlene eve koş banyo yap zor yetiştirdim derse.
bu gün öğretmeniyle konuştum ve benim oğlumun çok faklı olduğunu söledi. çok sessiz ve içine kapanık dedi. bu beni çok üzüyor. ne yapacağımı şaşırdım:2:

tabi yanlış okur,t ye tıııı demeyin sadece sesini çıkarın harfin.yoksa çocuk algılayamaz.anneler bu konuda epey zorlanıyor harfi söylemeden sadece sesini çıkarın. t nin geçtiği özellikle de son harf olarak geçtiği kelimeler bulun ve t nin sesini üzerine bastırarak okuyun.at-et -git gibi.ama sakın t ye tı demeyin.ağızdan çıkışını gösterin.umarım anlatabildim.kolay gelsin.

Bebiş aynı hatayı bende yapıyorum bundan sonra senin dediğin şekilde öğreteceğim böylelikle belki zorlanmaz çocuk.Dora komşu geldi işini tuttum gerçekten de güzel bir fikir

kızlar ben sınıf annesiyim ögretmenler gününe ne düşündünüz sınıf annesi olan varmı aranızda tavsiyelerinizi bekliyorum

bende sınıf annesiyim.anasınıfındada sınıf annesiydim.ozaman para toplayıp hediye almıştık.cocuklar kendileri almış gibi hissetmediler ve ailelerine yeni hediye aldırmışlardı..bundan yola cıkarak bende bu sene hiçkimseden para toplamadım.herkes ne istiyorsa onu alsın cocuğuyla yolllasın dedim.en azından cocuklaı öğretmenleriyle köprü kurmasıı sağlarız....

doracığım dediğin gibi biri gelince derse oturtamıyorum .tye tıııı kendi diyor .bebiş bende senin dediğin gibi öğretmeye çalışıyorum demekki biyerde yanlış yapmışım .kapalı hecelerde sorun yok açık hecelerde zorlanıyor.

kızlar nasılsınz topiği boşladım bu sıralar
pazartesi aşı olmdu bizim çocuklar oğlanda alerji var eve kabardı geldi
neyse ki atlattık aşıyı
biz bayram tatili geliyor die 1 hafta içinde 4 harf öğreniyoruz
çocuklar neyi yapacağını şaşırdı

komşu gelme işi iyiymiş bizde o ya geçicez bugün yazdırdığım tüm cümleleri yazdı kerata öğrenmiş

sizde ödül varmı kızlarrrrrrr :97:
çocuğun öğretmeni sürekli şeker çilolata istiyor bizde gönderiyoruz oğlan eve geldiğinde
anne bugün 1 çikolata 2 şeker aldım diyor dersini iyi yapıp ezberleyene öğrtmen kalem defterde veriyo dio böylece hırsla ödevlerini yapıor başaramayacak ödül almayacak die korkuyor
komşu ses işi de güzelmiş
işe yaramasına sevindimm

siz mi götürüyorsunuz? Sanırım bizde hoca kendi alıyo, geçende hobi kazandım anne diye geliyodu

siz mi götürüyorsunuz? Sanırım bizde hoca kendi alıyo, geçende hobi kazandım anne diye geliyodu
hobi kazanmış demek
biz gönderiyoruz
işe yarıyor ama öğretmenleri ufacık çikolata için nasıl yarışıyorlar görseniz diyor

bizde kurdela veriyor bu aralar öğretmen
bakalım bugün alabilecek mi kızım
öğretmen m sesinin yanında u ve ı yı da vermiş aradan çıkardı bu sesleride.kızım okuyor biraz karıştırsada 9 gün tatilde de dikte çalışması yaparım artık

Mihriban gözün aydın maşallah kızına.Bizimkiler n sesindeler şu an 1 haftadır oğlumla fazla ilgilenemedim yurtdışından misafirimiz vardı.Malesef dün tekrar ettirdiğim zaman çocuk herşeyi unutmuş i harfine tii diyor dün resmen kafayı yedim tekrar başa dönüyoruz yine tii oluyor bir anda i inşallah bugünler geçecek ağlayıp duruyor çünkü çok zormuş okumak yazmak diye benimde zaten ilgilendiğim 1 saat bile olmuyor toplamda çocuk zaten 6 da geliyor ben 7 de 8 gibi yemek faslımız bitiyor ödev yapsın çalışalım diyene kadar saat 10 oluyor ve çocuk uyumak istiyor sabahta malesef çalışmadan gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…