İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

slm kızlar4. bir çok alıntı yapmıştım ama siliniverdi öncelikle meldacığım ve aşksevenim çok geçmiş olsun.
meldacığım deün okul bahçesinde senin çocuğunun durumu gibi bir veli konuşuyordu.
o çocukta r lere y ve daha bir çok harfe başka sesler çıkaraktan konuşuyormuş
çocuk konuşmaya başladığı günden beri konuşma terapistine gidiyormuş
sanırım ankara hacettepede bir dr ye ve çok yol kat ettik diyordu annesi. yalnız R harfine geçince yine bir getir demiş doktoru.
bizler şu anda n harfindeyiz okul olarak.

pek çalıştırma yapamıyorum canım daha çok derslerine yoğunlaştım.okuma yazma yaptırırken ses çalışmasına pek zaman kalmıyor ki:26:
birde uzman da değilim ki bu konuda nasıl yapacağımı bile bilmiyorum
rehabilitasyon merkezlerini aradım konuşma terapisti bizde yok dediler buralar da olmaz çocuğunuz düzelir gibisinden konuştular.yine de başka yerleride aramayı düşünüyorum

ya canım parasından değil işte de ayıp olcağını düşünmüştüm, yanlış düşünmüşüm:86:

bize hediye için şimdilik birşey söylenmedi ama burda da geçmiş yıllarda öğretmene altın takı alınmış.ne gerteksiz işler anlamıyorum.küçük bir hediye alınır tamam ama altında abartılı
1. sınıfa giden kızımın öğretmeni böyle şeylere hiç gerek yok ben rahatsız oluyorum dedi.
geçen sene 2. sınıfa giden kızımın öğretmenine de biblo almıştık takım şeklinde güzel birşeydi.sanırım 5 lira toplanmıştı.bu sene ne olacak bilmiyorum artık

merhaba arkadaşlar daha öğretmenimizle konuşmadım o yüzden " r " sesini ne yapacağız bilmiyorum.aslında r yi günlük konuşmalarda rahat söylüyor ama yeni kelimeleri öğrenirken kelimeyi çıkartmakta zorlanıyor.

hediye olarak biz bu akşam yemeğe gidiyoruz sınıfça..kişi başı 15 ,çocuk 10 tl.ben küçüğü bakıcıya bırakacağım kızımla gideceğiz.40 tl verdik sınıf annemize.öğretmenimiz hediye istemiyor diye sınıf annemiz kaynaşma amaçlı eşli çocuklu bir yemek yapalım dedi.herkese sormuş bana da sorduğunda ben herkese uyarım dedim.sanırım herkes de böyle diyince karar vermiş yapmaya.

çok da gerekli değildi ama kızım partimiz var diye çok hevesli saçımı yaptıracağım sim döktüreceğim diyor.arkadaşlarıyla karar vermişler.karı koca kızımız istiyor diye gideceğiz.

bir öğretmen olarak öğretmenler günü en zor geçen günüm.hediye alan öğrenciler aldıklarını resmen göstere göstere vermeyi seviyorlar almayanlar ise değil bakmak gözlerini kaçırıyorlar.hatta bir gün bir öğrencim hediye alamadığı için özür diledi benden.çok utandım ,senin elimi öpmen bana en güzel hediye dedim.takı isteyip de alamayan ve hediyeyi bırakan öğretmeni okuyunca yuh dedim bu nasıl bir insan.bir de çocuk emanet ediliyor ona.çok istiyorsa gitsin kendi takısını kendi alsın.

şu ana kadar en zorlandığım ses r oldu bakalım bundan sonra m var galiba...kurban tatilini verimli geçirmemiz lazım..

canım ya kıyamam çocuğa, böyle şeyler olmaması için toplu alınması daha iyi aslında, veremeyenler arada kaynar gider böylece

canım ya kıyamam çocuğa, böyle şeyler olmaması için toplu alınması daha iyi aslında, veremeyenler arada kaynar gider böylece

Malesef arada kaynamyor vermeyenler çünkü verenlerin listesi yapılıyor öğrencilerin isimleri tek tek yazılıp altınada güzel bir öğretmenler günü kutlama mesajı tmm dır Bizim zamanımızdaymış o müjde 58 no çorap )))))

ben hala i sesindeyim..
bu 5.kez 1. sınıf okutuyorum..hala acemi gibiyim.ki 1. sınıf almak için deli gibi ısrar ettim..

çok yorgunum.. bazen ümitsizliğe düşüyororum.[
ya muhabbetize kel alaka oldu ama.. yazayım istedim../I]

hediye olayına gelince ben sıkı sıkı uyarıyorum.. bana maddiyata yönelik hediye almayın aldırmayın dıye..
benim için gerçekten en guzel hediye basarılarıyla beni ödüllendiren öğrenciler.. o yuzden para verip hediye alacaklarına,çocuklarına bı yarım saat daha fazla vakıt ayırmlarını istyorum. genelde bana çicek patık yada yemeni gelir.. patik yemeni gibi şeyleri daha çok severek alıyorum.. bılgınıze..

Son düzenleme:

çok doğru yazmışsın arkadaşım eğer herkes vermezse isimler yazılıp öyle veriliyormuş,bunu bende duydum.çorap devri çook eskide kaldı.benim öğretmenim gelen hediyeleri asla kabul etmezdi.üniyi kazandığınızda bana bir kutu çikolatayla gelirsiniz derdi.şimdi ise pazarlıklar yapılıyor bana şunu alın diye.

hocam sizin gibi öğretmenler hiç tükenmesin inşallah.yeni nesil sizlerin sayesinde yetişecek.

kızlar bugün oğlum yazılı olmuş 90 almış.hatalarıda türk yazmış ama ü nün noktalarını koymayı unutmuş birde ülküye yazarken ye yi ayırmış ama üssten virgül koymamış.

kızlar bugün oğlum yazılı olmuş 90 almış.hatalarıda türk yazmış ama ü nün noktalarını koymayı unutmuş birde ülküye yazarken ye yi ayırmış ama üssten virgül koymamış.

canım siz harfleri bitirdiniz herhalde, biz r deyiz:13:

canım siz harfleri bitirdiniz herhalde, biz r deyiz:13:

evet canım zaten 3-4 harf kalmıştı onlarıda tamamladılar,birtek j harfi kaldı.artık tamamen okuyabiliyor,öğretmen kasım sonu okuma yazmayı öğrenirler dediğinde inanmamıştım ama dediği oldu .oğlum artık düz yazı dahil okuyabiliyor.gördüğü herşeyi okumaya merak saldı markalar tabelalar ne görse okuyor.dün kağıda annem seni çok seviyorum yazmış bana sürpriz yaptı.çok mutlu oldum onu görünce.

çok hoş ya, küçük romantik seni, annesini gönlünü almayıda biliyo

sevindim canım adınıza, oğlunda çok mutludur şimdi artık okuyor diye, tabii sende
:13:

Son düzenleme:

maşallah oğluna canım
bizde daha r deyiz.darısı benim cadımın başına

çok hoş ya, küçük romantik seni, annesini gönlünü almayıda biliyo

sevindim canım adınıza, oğlunda çok mutludur şimdi artık okuyor diye, tabii sende

saol canım,annenin evladından böyle sürprizler alması çok mutlu ediyor.kendide sevinmez olurmu,onca stresli zamandan sonra emeklerimizim karşılığını almaya başlıyoruz.inşallah evlatlarımızın hep böyle güzel haberlerini paylaşırız.seninki zaten okuma yazmayı biliyordu galiba.

amin canım, evet benimki biliyodu ama el yazısını okulda öğreniyo tabii.
artık biraz daha rahatlarsınız canım, gönül rahatlıyla geçirirsiniz bayram tatilinizi

kızlar üst sınıflrın ara karneleri giriliyormuş haftaya, bizim içinde böyle bi değerlendirme olcakmı biliyomusunuz, çocuğun okul nosunu bilmek gerekiyormuş ama ben hiç bilmiyorum sormayada korkuyorum hocaya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…