İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar üst sınıflrın ara karneleri giriliyormuş haftaya, bizim içinde böyle bi değerlendirme olcakmı biliyomusunuz, çocuğun okul nosunu bilmek gerekiyormuş ama ben hiç bilmiyorum sormayada korkuyorum hocaya:KK53:

bunu ilk kez duydumm :44:
bende okul nosunu bilmiyorumm :96:
senin oğlan öğretmene çaktırmadan öğrense :90:

1.sınıflarda ara karne olayı oluyormu ? hem hanı 3.sınıfa kadar müfredatta sınav yoktu neye dayanarak karne verilecek acaba ?Geçenlerde benim oğlumda anne öğretmenimden numaramı öğren demişti keşke es geçmeyip öğrenseydim.

evet canım zaten 3-4 harf kalmıştı onlarıda tamamladılar,birtek j harfi kaldı.artık tamamen okuyabiliyor,öğretmen kasım sonu okuma yazmayı öğrenirler dediğinde inanmamıştım ama dediği oldu .oğlum artık düz yazı dahil okuyabiliyor.gördüğü herşeyi okumaya merak saldı markalar tabelalar ne görse okuyor.dün kağıda annem seni çok seviyorum yazmış bana sürpriz yaptı.çok mutlu oldum onu görünce.

aşk seven seni okuyunca ben bile heyecanlanmdım. inşallah benim oğlumda bir gün okumaya başlar:KK61:
bizimkiler daha dün n ye geçtiler
yazılı oldular ve yine 4.5 aldı.
talat yazarken aradaki l harfini unutmuş.
birde sonuna al yazmayı unutmuş:KK4:

1.sınıflarda ara karne olayı oluyormu ? hem hanı 3.sınıfa kadar müfredatta sınav yoktu neye dayanarak karne verilecek acaba ?Geçenlerde benim oğlumda anne öğretmenimden numaramı öğren demişti keşke es geçmeyip öğrenseydim.

ara karne ilk üç sınıfta var.haftaya alacaksınız zaten.davranış değerlendiriliyor ve notla değil,iyi-orta-geliştirilmeli şeklindeydi sanırım.birde galiba nisan ayında olmak üzere 2 tane.
velilere çocuklarıyla ilgili bir ön bilgi vermek gibi birşey.ders adları yok. 3 yıl önce vermiştim ben ama değişmemiştir.

davranış derken ne ki kasıt? kriter ne ki?

Son düzenleme:
öğretmenin öğrenci hakkındaki genel değerlendirmesi,gözlemleri,çocuğun beceri ve sınıftaki davranışlarının gözlenmesi olarak hazırlanıyor.

alla alla kullandığım simili değişmiş bak simili değişince anlamda değişiyo ama:KK9:

peki hocam veli toplanısıyla mı veriliyo yoksa çocuklara verilip evemi yollanıyo:26:

chess çocuklara veriliyor canım

ay inşallah olumlu bişeyler yazar, benimki okur hemen çünkü üzülmesini istemem, ama bana mantıksız geldi ya, davranış notu verilince nolcak ki, çocuklar karakterlerini değiştiremez ya, sınıf kuralları vs yide hoca öğretiyo zaten, ne bileyim saçma geldi bana

mihribancım ne yazıyo mesela karnede kaç bölüm oluyo, ne deniyo, çok merak ettim valla, sen tecrubelisin sana zahmet bi yazıver
:KK19:

ay inşallah olumlu bişeyler yazar, benimki okur hemen çünkü üzülmesini istemem, ama bana mantıksız geldi ya, davranış notu verilince nolcak ki, çocuklar karakterlerini değiştiremez ya, sınıf kuralları vs yide hoca öğretiyo zaten, ne bileyim saçma geldi bana

mihribancım ne yazıyo mesela karnede kaç bölüm oluyo, ne deniyo, çok merak ettim valla, sen tecrubelisin sana zahmet bi yazıver

bende merak ettim :KK28:

ara karnede not olayı yok.. sadece 1,2, ve 3 dıye puantajlar var..
1-çok iyi
2-iyi
3-geliştirebilir şeklınde olacak.. genelde davranışlar söz konusu degerlendırmede..
örneğin ;
dinleme becerisi: 2
görsel okuma ve görsel sunu becerisi:1
okuma becerisi:3..... vb

["]ayrıca ara karne değil tam adı ''gelişim raporu'' verilecek belgenin adı..[/COLOR]

Son düzenleme:
ara karnede not olayı yok.. sadece 1,2, ve 3 dıye puantajlar var..
1-çok iyi
2-iyi
3-geliştirebilir şeklınde olacak.. genelde davranışlar söz konusu degerlendırmede..
örneğin ;
dinleme becerisi: 2
görsel okuma ve görsel sunu becerisi:1
okuma becerisi:3..... vb

["]ayrıca ara karne değil tam adı ''gelişim raporu'' verilecek belgenin adı..[/COLOR]

ha şimdi anladım hocam çok saol, ben davranış deyince başka şeyler algılamıştım, bu şekildeyse çok güzel tabii, çok teşekkür ederim tekrar bilgilendirme için:13:

slm arkadaslar bu sayfanın sessiz takipçilerinden biriyim bende..
Oğlum su çiçeği çıkardı. :KK43: doktordan 1 hafta rapor aldık. Derslerinden geri kalacak diye üzülüyorum. Sınıfında 5-6 arkadaşıda hastaymış. '' r '' harfindeydiler. ' 'm '' sesini öğretsem mi acaba ?

slm arkadaslar bu sayfanın sessiz takipçilerinden biriyim bende..
Oğlum su çiçeği çıkardı. :KK43: doktordan 1 hafta rapor aldık. Derslerinden geri kalacak diye üzülüyorum. Sınıfında 5-6 arkadaşıda hastaymış. '' r '' harfindeydiler. ' 'm '' sesini öğretsem mi acaba ?

hoşgeldin canım, neden sessiz takip ediyosun faal takip et, üç beş kişiyiz diye bozuluyorum zaten:13:

çok geçmiş olsun ya, ist de misin salgın varmış diye duydum, ödevlerini aldınmı öğretmeninden ödevlerini yaparsa geri kalmaz bence, umarım pazartesiye iyileşir, çok geçmiş olsun tekrar:13:

hoşgeldin canım, neden sessiz takip ediyosun faal takip et, üç beş kişiyiz diye bozuluyorum zaten:13:

çok geçmiş olsun ya, ist de misin salgın varmış diye duydum, ödevlerini aldınmı öğretmeninden ödevlerini yaparsa geri kalmaz bence, umarım pazartesiye iyileşir, çok geçmiş olsun tekrar:13:

hoşbuldum chess sağol tamam bundan sonra faal takip edicem.. evet istteyim. bi kaç gün ödev yaptırmadım başım ağrıyor diyordu. Biraz dinlensin dedim. Hafta sonu başlarız çalışmaya.. Çok teşekkürler

net olarak aklımda kalmadı canım ama hepsini çok iyi diye işaretliyor öğretmen zaten:KK9:
yani aklına takılmasın:KK34:

bugün veli toplantısı vardı
öğrtmen çocuklar hakkında hiçbirşey söylemem dedi
bunu söylersem siz kıyaslama yaparsınz dedi:KK59: 2.dönem çocukların yaptıklarını dosyalarla önünüze koyacam yorumumu yazacam dedi :26:
yarın çocuklar için piknik düzenlendi :KK24::KK24:
çocukların kaynaşması için öğrtmen şart koştu

X