İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

merhabalar benim kızımda bu sene başladı okula 2004 eylül sonu dogumlu.Aynı şeyleri yasıyoruz ve bu durum benim sinirlerimi zorluyor acıkcası.Kızımı derslerine yönlendirmekte cok zorlanıyorum.Ödevlerini yapmak ise bir kabus saatlerce sürüyor,tamam anladı dedigim kelimeyi alt satıra geldigimizde tanımıyor ne yapacagım bilmıyorum nasıl gececegız bu sureci bilemiyorum.

bizde de bir kez toplantı yapıldı oda çocuk ile ilgili değil aile için ortak tutum konuşuldu
diğere toplantı nezaman olur bilmiyorum
bizim 2 kez oldu canım 3. yü bekliyorum yakınlarda bakalım
ooo si 3.yü bekliyorsunuz sengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanab
biz çocuğun durumu için hiç konuşmadık kapı önünde öğretmeni yakalyan veli ayak üstü soruyor ondan mı yapmadı :çok üzgünüm:
biz bir dergiyi bitirsin diye 2 gün çaba harcıyoruz bak çocuk hızlı hızlı yapıyor
çocuklarda haklı evde bıcır bıcır koşturuyorlar enerjiyi harcamaya 10 dk tenefüs yetmiyor

Son düzenleme:

hepimizin kabusu bu ödev akannehirbugün arkadaşımla konuştum oda şikayetçi onlarda tembel çalışkan diye sıraları ayırmışlar akannehir annenin de sinirleri bozulmuş:çok üzgünüm:
çocuğun sürekli tekrar yapacak ve ezberden yazacak kelimeleri ozamn düzelir

canım bu nasıl iş daha ilk aydan çocuklar tembel çalışkan diye ayrılıyorlar.çocuklar okula adapte bile olamamışken ne akla hizmet etiketleniyorlar anlamadım.lmaz:

akannehir ay 1. sınıfta tembel çalışkan mı olur, ama mesela yavaş öğrenenleri, kötü yazanları ayırıp onlarla ayrıca çalışcaksa öğretmek için tamam çok iyi, ama gözden çıkarcaksa kötü

ay bizim velilerde öyle yapıyo ama hiç iyi olmuyo öyle ya, resmen 1. ders kaynıyo ne gerek var. veli toplantılarında da hep para konuşuldu, o yüzden velilerde çocuklarını merak ediyo haliyle
bakıyorum diğer şubelerin kapıları kapalı derse başlanmış, ama bizim sınıf veli kaynıyo öğretmenin başında bi curcuna
gerçi öğretmen dese ki şu gün şu saat benimle görüşebilirsiniz.... böyle olmaz

bu çok saçma ya. daha bunlar 1. sınıf oyun çocuğu.akannehir hadi çalışkan öğrenciye dahada pekiştirip gaza gelmesine sebeb olurda henüz yapamayan öğrenciye ( henüz tembel diyemem) ne yapar. tamamen olumsuz etkiler tembel sınıfına konulmasıalsanaalsanasmile o annenin sinirlerinin bozulması çok normal.
çocuklar henüz okula bile tam alışamadılarkiiiiiii:sinifsinif:

aynen yaa bu yazılanalrı inanın hayretle okudum :uhm: nasıl bi mantıkdır bu daha şurda okulla açılalı kaç ay olmuş çocuklar daha yeni yeni alışıyolar okula daha ödev ders sorumluluğunu yeni yeni kavrıyolar sen kalk çocukalrı tembel çalışkan diye ayır olacak iş değil yani pes doğrusu böyle bişey çocuklarda tamamen ters tepki yapar çocukalrın bütün hevesini bütün isteğini kırar :1no2:

İçimden erkekmiş gibi geçti, öğrenince mutlaka yaz canımkaydirigubbakcemile5olumunekankayizsmile

çok sevindim canım ya, senin kuzu ne diyo bu işe, şimdiden öğretmeye başlasın kardeşine Talat et al. kaydirigubbakcemile3

sorma canım o bizden heyecanlı öğrendiği gün sınıftaki bütün arkadaşalrına yaymış opuyorumnanaktan çok istiyodu zaten o da çok seviniyo valla daha şimdiden isim aramaya bile başaldı ismini o koyacak da bebeğin kaydirigubbakcemile3 dediğin gibi talat da diyebilir yani kaydirigubbakcemile3 zaten kız olursa ela olsun anne diyookaydirigubbakcemile3 pek bi sevdik o ismi kaydirigubbakcemile3
valla canım kız erkek farketmiyor sağlıklı olsun da hayırlısı ile :Saruboceq: yazarım cinsiyetini sizlerede öğrenince a.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…