İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

yok canım ya benimkide 2004 lü, yani çocuğun gelişimi geri olmadıktan sonra aynı yaşıtlarıyla gitmeli diye düşünüyorum
zaten bu da meb in kararı yani 2004 lülerin gitmesi

anladım canım
2004lü olmasımı diye düşünmüştüm bi an

canım 1 sayfa yazıyı 45 dk da yapması çok normal, anormal bi durum yokki bunda, onların el kasları el göz kordinasyonları yetişkinler gibi değil ki zamanla oturacak bişey
ama öğretmeni ısrarlı bi şekilde sevmediğini söylüyorsa mutlaka değiştirin derim
sakın kapris naz yaptığını düşünmeyin önce çocuğun söyledikleri öncelikli olmalı,
öğretmen değiştirirsk psikolojisi bozulur mu demişsin ama bu tip durumlarda öğretmen değiştirilmediğinde asıl psikolojis bozulur okuldan soğur
benim oğlanda eylül 2004 lü bu arada araları yakın yani, biz bi sorun yaşamadık
benim oğlumda bi sayfayı yarım saat ya da 45 dakkada yazıyo
çocukların dikkati o kadar uzun vaadeli olamaz, dediğim gibi fiziksel ve mental olarak anca yeterlilik sağlayıp alışcaklar

canım bende öyle yapmayı düşünüyorum birazdan gelir eğer yapamadıysa çalıştığı için taktir edip bir dahaki seferede onun başaracağını falan anlatmayı düşünüyorum.ödülümüzde öyle maddi birşey değil,zaten her seferinde bu tür ödüller koyarsak sonra başedemeyiz.
benim tereddütümde öğretmenimizin hırsından dolayı canım yaa, bu seferde acaba yapamayan çocuklaramı yüklenir diye düşünüyorum.teşekkür ederim canım cevabına

canım bence annesi tüm ödev boyunca yanında oturmamalı, o zaman sabrı tükenip ocuğun üstüne gidebilir ki, bu da çocuğu ödevden ve okuldan soğutacaktır
odasında kendisi yapsın ama annesi ara ara yanlış hatalı yapıyormu diye kontrol etsin
mesela e-l-a-t harflerini doğru yazıyorsa çocuk sadece bakayım ne kadar kaldı, aa çok az kalmış, çok hızlısın aferin sana diye yüreklendirsin, kötü yazdıysa bak böyle yaz bakayım, bak böyle daha güzel oldu aferin falan filan desin
yani o ödevler bitene kadar yanında oturursa ohooo çocuğun işide çok zor annenin işide
bence siz öğretmen değiştirmeyi bi kere daha düşünün

Son düzenleme:

anladım canım ama seninkine yüklenmez herhalde ya, senin anlattığına göre seviyesi bayağı iyi, yüklenmemesi lazım ama tabii korkunuda anlıyorumkaydirigubbakcemile5 öğretmenlerin sağını solunu kestirmekte zor oluyor

Son düzenleme:

belki de ailede fazla şımartıldığı için okula geldiğinde aynı ilgi alakayı bulacağını zannetti olmayıncada hayal kırıklığına uğradı.bunun tepkisinide veriyor olabilir.geçen sene anasınıfına gitmişmiydi orda nasıldı.

canım seviye bana göre iyi ama bugün daha iyi anlıyacağız bakalım gerçekten iyimi yoksa annelik duygusuylamı öyle görüyorum çocuğumu.

anladım canım
ablamda biraz sabırsız mı
siz böyle yazdıkça ondada suç buluyorum biraz
çok teşkkürler ilginiz için

2 yıl kreşe gitti dediğiniz gb olabilir
çok şımarık
hıım birde
öğretmeni çikolata vermemiş diye sevmiyorum dedi ben sordm öğretmenini nie sevmiyorsun diye
ödevini yapanlara vermiş yapmayanlara vermemiş yiğende yapmamış
2.derste çikolata vermemiş diye sinir olmuş
birde onu bahane ediyormuş sürekli

canım o zaman, sen hak etmemişsin ki, ödevini yap sana da verir deyin, ve öğretmen sürekli çikolta veremeyeceğine göre, ödevini yaptığı bi gün bi çikolata alıp bunu çikolatayı sana öğretmen gönderdi. gördün mü bak hak edersen sende çikolatayı kaparsın tarzı neden o gün çikolata alamadı, ödev yaptığı zaman neden aldı, belki bu yolla anlatabilirsiniz.

Son düzenleme:

çok anlattık canım
anlatmatmıyız ama o onda öyle kaldı hatta
öğretmenine bile demiş sen bana çikolata vermedin sevömiyosun die oda yanı senin dedğin gb demiş
anneside babasıda diyor bişeyleri bahane ediyor işte

bugün okula kızlarımı ben götürdüm
2 öğretmene de durumlarını sordum.2 side iyi dedi.büyüğü biliyorum öğretmeni memnun da 1. sınıfa giden kızım beni şaşırttı.öğretmene bu hafta yeni harf vermeseniz kızım hep karıştırıyor dedim sınıfta iyi karıştırmadan yazıyor evde bol bol tekrar yaptırın dedi.beni başından savmak için mi böyle dedi acaba
kızım okumada fena değil ama ezberden yazmada karıştırıyor unutuyor ne bileyim ne düşüneceğimi şaşırdım valla bilmiyorumkismile

Mihriban aynı şey bizdede var şu sıralar geçen haftaya kadar ii olan çocuk şu yazılıdan sonra iyice bocamalaya başladı.Bildiği şeyleri bile unutuyor yada öylesine önemsemiyor pazar günü çalışıyoruz en basitinden el hecesini bile karıştırdı Benimki evde çok iyiydi söylediğim her şeyi yazıyordu şimdi pazar günü baktımda sanki kafasını resetlemiş çok kızdım belkide ondandır ama insanın sabrıının sınırlarını resmen zorluyor.Bugünde akşam çalışalım yine annecim dedim telefonda tama ama bağırmadan çalışalım olurmu dedi? :gitme: bütün gün düşündüm bazen çok zorluyorum çocuğumu.Ayrıca cuma günü olan sınavda öğretmen sınav defterlerini göndermiş çocuğun yazdığı ela ismini çizmiş büyük harf olmadığı için lale yi atayıda çizmiş büyük harf olmadığı için ayrıca virgülleri belirtmiş benim anlamadığım ne zamandan beri yazım kurallarını öğrendi bu çocuklar ?

benim kizimda eskiye gore cok cok iyi sukurler olsun oda bende alisiyoruz heralde ders calismaya ve calistirmaya.harfler cogaldikca zorlasacak saniyordum ama tam tersi oldu zemuszemus

yazım kuralları mı:1shok:
benim bildiğim 1. sınıfta uygulanmıyor canım ama isimler büyük harfle yazılıyor ona dikkat ediyorlar biliyorum da virgülde ne çocuk nerden bilsin bunlarıakannehir
kızmaya bağırmaya gelince bende yapıyorum o hatayı canım ama artık biraz ferenlemeye başladım kendimi
çünkü kızınca daha çok karıştırıyor unutuyor.bağırmanın bir faydası yok yani:1no2:

benim kizimda eskiye gore cok cok iyi sukurler olsun oda bende alisiyoruz heralde ders calismaya ve calistirmaya.harfler cogaldikca zorlasacak saniyordum ama tam tersi oldu zemuszemus

oh ne güzel darısı benim kızımın başınaa.s
benim ki bir karıştırmasa heceleri herşey daha kolay olacak ama sanırım 1 ay daha beni yoracak bu kız:gitme:

bizde de yazım kuralarına dikkat ediliyor oğlum her yere virgül koyuyor kafamçokkarıştı
ben anlatıyorumm baş harf bu yüzden büyük yazılır virgül nokta şurda olur
bizmi öğretcez yoksa öğretmen mi anlatacak

kız çocukları boncuk gibi yzarken erkek çocukları karışık yazıyor yada bizim sınıfta öyle
yavaş yavaş eli alışır diyorum boshayallersmileboshayallersmile
ödevlerden kurtulmak için karmaşık yazıyor :1closedeyes:ben siliyorum o yazıyor o kadar silmekten de defter kitap aşınıyorrrr akannehir

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 virgülü seviyo belli ki

kaçlı canım senin oğlan 2004 lüyse seneye lışır merak etme
kaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…