İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bizde öyle yaptı öğretmen canım
öğretmenemiz salı günü 1 saat erken okula geliyor isteyen veli gidip görüşüyor
diğer şekilde 1. ders dediğin gibi kaynıyor.bazı velilerde maşallah uzattıkça uzatıyorlar .ne anlatıyorlar anlamıyorum kibilmiyorumkismile
evet canım hayırlısı ile bebek bekliyorum daha çok yeni geçen cumaretsi öğrendik :1hug:
hayırlı uğurlu olsun canım

geçen sene büyük kızın öğretmeni de okuyanlar okuyamayanlar diye ayırmıştı.çocukları motive etmekti amacı aslında kötü niyeti yoktu ama bazı veliler tepki gösterdi
sonra zaten karışık oturmaya başladılar
tembel çalışkan diye ayırmak yanlış ama okumaya geçenler geçmeyenler diye ayrımak daha mantıklı bence bu da çocukları gaza getirmek için yapılabilir

bence öğretmen seviye grupları oluşturmuş olabilir çünkü böyle çalıştırmak daha kolay.bunun olumlu yanı da var olumsuzda...aslında pek tavsiye edilmiyor ben bir bilenin yanına bir de bilmeyen oturtuyordum ki yardımcı olsun diye ama henüz çok erken bunun içinde.
ayrıca yazdıklarınızı okuyorum da boşuna telaş ediyorsunuz elbette okuyacaklar çocukları şimdiden sıkmayalım ben de dahil.artık 6 yaşında okul başlayınca çocuklukları bitiyor nerdeyse.dershaneye bile 4.- 5.sınıfta başlanıyor.1-2 3 te okul kursu. evde ders,okul da ders...
emin olun hiç ummadığınız biranda okuyacaklar hem öğrencilerimden hem de kızımdan biliyorum ve aynı zaman da bir veli olarak sizi çok iyi anlıyorum.

Son düzenleme:

haklısın canım geçen sene diğer kızımda böyle olmuştu
çok stres yaptım sinir ettim kendimi kızıma da çok yüklendim.sonra pişman oldum ama elimde değil .annelik içgüdüsü işte:kedi:hep başarılı olsunlar geride kalmasınlar istiyoruza.s
bu sene küçüğüme çok yüklenmiyorum yine arada sinirleniyorum ama yine de fazla üstelemiyorum.yavaş yavaş çözüyor olayı gelişme var şükür:Saruboceq:
artık yıpratmıyacağım ne kendimi ne de kızımı:1no2:

teşekkürler canım çok sağolasınopuyorumnanaktan
hadi o biraz mantıklı okuyanlar okuyamayanlar diye bi bakıma çocuklara motive olur ama çalışkan tembel diye adlandırıp ayırmak çok yanlış :1no2:

ay bayılıcam i öğrenmişler cümlelere bak
Ali elli elma iletti
Atila elti ile 4 alet iletti offfff

yok canım biz i yi geçtik ama hiç eltinin dedikodusunu yapmadıkkaydirigubbakcemile3

sanırım öğretmenler kelimelerin anlamları üstünde pek durmuyo
geçen oğlum ödev yaparken ilet ne demek diye sordu
akannehir

ay bayılıcam i öğrenmişler cümlelere bak
Ali elli elma iletti
Atila elti ile 4 alet iletti offfff
biz n ve o yu da öğrendik canım
alet iletti yi falan geçtik nil nalan anne nine olta öğreniyoruz
elti mi?:uhm: kimin eltisi:roflol::roflol:
benim değil:roflol::roflol:
yok canım biz i yi geçtik ama hiç eltinin dedikodusunu yapmadıkkaydirigubbakcemile3
biz yaptık canım
sağolsun öğretmenimiz bir harf verince onunla ilgili türkçede ne kadar kelime varsa hepsini yazdırıp okutuyor.tabi kızım ne kadarını öğrenebiliyor meçhulsempatiksalakcinni
atilla elti itele i yi bugün öğrenen birine çok fazlalmaz:klava:

dahası da var canım bu kadarla kalmıyor kiboshayallersmile
dediğim gibi siz yine ağır gidiyorsunuz biz n ve o seslerinide öğrendik:bbo:

benim kız da bilmiyordur anlamını sormadı da
seninki yine sormuş:roflol::roflol:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 meraklıdır o

şaka bi yana da canım kelimelerin anlamlarını bilmiyolarsa cümleyi nasıl anlamlandırcaklar ki kafalarında bence bu öğrenmeyi güçleştirir, keşke bu kelimelerin anlamları üzerinde de durulsa

ben götürmek gibi dedim, bu Talat ta kargocu gibi sürekli bişeyler iletiyo dedim, az şaka katınca daha iyi aklında kalıyo
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ayyy benim kizda cok merakli her ogrendigi kelimde soruyor ne demek niye oyle yazmislar diye bugun ogrendigi kelimeler entari narin onlari sordu anlatiyorum heralde dediginiz gibi ogretmenler anlamlari hakkinda birseyler ogretmiyorlar.

ayyy benim kizda cok merakli her ogrendigi kelimde soruyor ne demek niye oyle yazmislar diye bugun ogrendigi kelimeler entari narin onlari sordu anlatiyorum heralde dediginiz gibi ogretmenler anlamlari hakkinda birseyler ogretmiyorlar.

entari mi allahım
akannehir sizin hocalar abartmışlar gerçekten ya, çocuklar haliyle merak ederler yaz yaz yaz ne yazıyoz biz diyekaydirigubbakcemile5

bz ağır gitmiyoruz meb ile aynı sanırım harf hızı.
devlet okullarından farklı bizim program toplamda haftada 11 saat ing alm görüyorlar.devlette paso yazma çizmedeyken bizimki almanca organları telaffuzla uğraşıyor.ing drama rol ezberliyor. ing this is...ları yapıyor.i yi bugün gördü iletti ne yaaaa!!lilayı anlarım aliyide bence abartmışlar

Son düzenleme:
ay bide ben bu setlerdeki falan resimlere gıcık oluyorum.
dün dergiden öedvi vardı bizimkinin bakayım dedim gittim yanına, gelin çizmeye çalışıyomuş, morali bozulmuş çizemiyo, aynı dergideki gibi yapmaya çalışıyo, ne gerek var yahu.... resmen vakit kaybı

ay ayrıca bazı resimlerde açıklayıcı değil, mesela Telli yazmış yanında bi sarı bi yuvarlak, anne bu ne diyo, telli kadayıf ya... hem bazı resimleri anlamıyolar, çizemiyolar... bence bu cümle aralarındaki resimler sadece sıkıntı

bebişciğim bizim öğretmenimizde sizin yaptığınızı uyguluyor.
bir iyi bilenin yanınna hatta iyi bilende demeyimde hevesli bir öğrencinin yanına hevesi olmayan isteksiz birini oturtuyor.
artık istekli olan isteksizemi uyar isteksiz olan istekliyemi:roflol::roflol:
bu sözün şakası ama
bizde bayağ faydası oldu sanki
benim oğlum oldukça isteksizdi şimdilerde öğretmeni çok memnun. dün bana sizinle sonra birşey görüşeceğim dedi. bende yazılı olmuşlardı bunu konuşacak sanmıştım. aldım elime kağıtı öğretmenin yanına uğradım. hayır oğlun hakkında değil ondan çok memnunum deyince sevinip mutlu oldum tabiiboshayallersmileboshayallersmile
sınıfa yapılması gereken birşeyler varmış konu buymuştukaydirigubbakcemile3
çok çabaladım ömrümden ömür gitti okul açılalı ama nihayet yoluna girmiye başladı bazı şeylersırnaşık şey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…