Çocuğa bakan anneye ödenen nafaka

Coxuga verilen nafakaya lafim yok ama o da babanin gelir seviyesine gore belirlenmeli , hersey de maddi anlamda babaya yuklenmemeli heleki anne de calisiyorsa...
Velayet kimde ise manevi anlamda yipranan o oluyor ama bazen hatta cogu zaman kadinlarda cocuklari bahane edip eski esleri yolma moduna geciyor.
Ayrica kadin her kosulda calismali, ayrildiktan sonra kimse kimseye bakmak zorunda degil bence siddet aldatma vs olur alirsin tazminatini biter.
Yani kadina verilen nafakaya ben karsiyim, ya da tam tersi erkege baglanan nafakaya sadece ortak cocuga baglanmali...
Ebeveynler calisip kendilerini gecindirmeli!

Bu konular öyle gazete haberlerinde okunan gibi olmuyor. Boşanmış iki çocuğu olan bir adamla evliyim; ne adam dediğiniz gibi rahat ne kadın anlattığınız gibi mağdur, bu işte tek mağdur benim :))) yaşayana soracaksın. Sülalemde boşanmamış insan yoktur epey görmüşlüğümde var yani kadınlar çocukları sigorta gibi, intikam aracı gibi kullandıkları sürece bu işler daha da kötü olacak

Iyi de anne oldugu icin zaten hastaliginda basinda sabahliyor, kahvaltisini hazirliyor vs. Sirf parasini alsin diye degil ki. Parayla yapacaksa hizmetci tutsun adam ozaman. Eee kadin piskin piskin nisanlisiyla mahkemeye gelmis. Artik hayatina bir sekilde yon cizmis. Cocuklar icin tabiki alacak ama kendi icin nafaka almasi sacma. Velayet babada olsaydi peki bu durumda orneginizden yola cikarak baba cocuklari yedirip iciriyor, zaman ayiriyor, basinda sabahliyor diye anne adam icinde mi nafaka odeyecekti?

Bende boşandım.bosanirken tek hak talep etmedim yavrumu aldim ciktim. Nerdeyse 70 binlik ziynet eşyamı koca adında ki adam bana sormadan izinsiz harcamasına rağmen onu bile talep etmedim bunun nerdeyse 20 binlik miktarını da evlenmeden önce ben sahip olmuştum. Grur olsa adam önce onlari verir. Şimdi oğluna yanlızca iştirak nafakası ödeyecek bir yok oldu nerdeyse bosanali daha dort kere ödedi. O baba bende gece gündüz sirf oglumu rahat büyütebilmek icim çalışan anneyim

Çocuğa nafaka verilir kadına verilmesi hele ki sebep nişanlısıyla evlenemiyorsa acayip saçma!
Ne yani annelik parayla mı yapılıyor ne demek velayet kimdeyse o daha çok yıpranıyor yahu. o zaman verin babalara velayeti ama vermezsiniz ayrılamazsınız dimi yavrunuzdan? Anneler çocuklarına parayla bakan mürebbiyeleri değiller kadının boşandıktan sonra çocuk harici nafaka hakkı olmamalı.

Ülkemizdeki erkeklerin geneli böyle maalesef. Sonra da çıkarlar, ağlanıp kamuoyu oluştururlar. Psikiyatrist doktor Agah Aydın diyor ki, dünya üzerindeki gayrimenkullerin yalnızca yüzde biri kadınlarındır, o nedenle kanunlar, töreler, inanışlar hep para ve mala sahip olan yüzde doksan dokuzun lehine yapılır. Parası olan güçlüdür, kadının dünya üzerinde ezilmesinin nedeni budur.

Maalesef ki medya, kurumlar, kuruluşlar, hukuk sistemi, kolluk kuvvetleri, iktidar vb. hep erkeklerin elindedir. Her konu olduğu gibi nafaka konusunun da erkeklerin lehine olmasına şaşırmamak gerekir. Üzücü olan, bazı kadınların da erkeklerin bu avantajlı durumunu görmezden gelerek onların lehine düşünmeleri ve konuşmalarıdır. Bu konuda söylenecek çooook şey var. Ama yaz yaz bitmez!

Annelik parayla yapılmıyor doğru, ama babalık da geciktirerek verilen 200-300 tl ile yapılmıyor. Arada bir telefonla arayarak olmuyor. Kadınlar dövüle dövüle, aldatıla aldatıla oturmak zorunda kalıyor kocasının evinde sırf 200-300 tl ile çocuğa bakamayacağını bildiği için. Kucağında 1-2 aylık çocukla ayrılan kadınlara çalış diyenler var maalesef. Hangi vicdana sığar bu? Kadının hayatını mahvetsin erkek, kendi cinsinden soğutsun, hatta kolunu bacağını kırıp tehdit etsin sonra da psikolojisini mahvettiği o kadına git çalış desin öyle mi? O vicdansızlar bunu derler de biz kadınlar rahat ve sıcak evlerimizde “Erkekler kadınlara nafaka vermek zorunda değil.” sözünü nasıl ve hangi zihniyetle, vicdanla söyleriz gerçekten bilmem!

Kadının kadına düşmanlığı bu boyuttaysa her şey hak ve müstehak... Adamlar g... keyfine gezecek kadın kadınlığını unutacak kendini evladına adayacak bu mudur evet budur !!!
Aynen böyle! Kadın kadının düşmanıdır derler ya, işte budur! Ne çok erkek hakları savunucusu varmış meğer!

Ben bir sıkıntı görmedim.Oraya gidip ''evlenemiyorum'' dersen tabii ki de insanlar senin parayı evlilik için istediğini düşünürler.Çocuk için istiyorsa çocuk bu hikayenin neresinde ?

Kadının kadına düşmanlığı bu boyuttaysa her şey hak ve müstehak... Adamlar g... keyfine gezecek kadın kadınlığını unutacak kendini evladına adayacak bu mudur evet budur !!!

Aynen böyle! Kadın kadının düşmanıdır derler ya, işte budur! Ne çok erkek hakları savunucusu varmış meğer!

İnanın konuyu açtığımdan beri bazı yorumları hayretle okuyorum. Bu yorumları yapan zatların profiline girdiğimde boşanmış olduklarını görüyorum. Bir tane terbiyesiz de lafı bana gurursuz edepsiz demeye getirmiş. Bekar anneleri düşünerek bir konu açtım, kendim bekar anne değilim hiç evlenmedim. Konuyla hiç alakam yok bana göre hava hoş yani. Pişman oldum resmen konuyu açtığıma. Gerçekten müstehak böylelerine. Kadın kadının kurdudur her zaman, bir kez daha kanıtlandı.

Ama bazı bekar annelerimize de hala çok üzülüyorum. Kadınlar bile böyle düşünüyorken neler çekiyorsunuz kim bilir littlewaterspirit

Ben anneysem o da baba .... Ben sabah 6 akşam 6 çalışıp sonra evde çalışıp aldığım tüm parayı çocuğum mutlu olsun eksik kalmasın diye harcarken kendime sıcak tutacak bir ayakkabı bile almazken o yeni üremeler peşinde koşacak... Sonra babayım diye dolanacak ortada üzerinde bir kuruşluk hakkı olmayan çocukla .... aklına eserse gelip görecek... oh ne ala memleket.... yapabilene helal olsun az bile yapıyorlar. Erkek türüne müstehak... hepsinin köküne kibrit suyu....

Kadına süresiz bağlanan nafakaya karşıyım. Örneğin 1 sene evli kalıyorlar , adam ömür boyu nafaka ödüyor. Kadın da bir birey değil mi basının çaresine bakmalı.

Çocuk olunca iş değişir. Annelerin emeği parayla pulla ölçülmez. Fakat anne de çocuğuna parayla bakacak değil . Şöyle bir durum olabilir. Çocuğa bağlanan nafakanin miktarı artırılabilir.

Kimseye minnetim yok çok şükür Allah saglık verdikçe de minnet etmem kimselere ama çocuğum üzerinde de kimse hak iddia edemez adamın alnını karışlarım. O benim oğlum sadece benim... Eğer benim oğlumsa zaten 18 yaşında taşıdığı o soy adından da kurtulacaktır...

Ya söyledikleriniz doğru da kadının çıkış noktası yanlış.
Oraya gidip ''evlenemiyorum'' dersen insanlar seni para avcısı olarak görürler işte,göstereceksin bir yazılı belge çocuğun ihtiyaçlarına dair vs. bu parayla bunları nasıl alayım diyeceksin.Evlilik ne alaka yani,kadın çok yanlış bir yerden girmiş olaya,linç edilmesinin sebebi o.Bir anneye çocuğu için aldığı nafakaya kimse laf edemez ne münasebet o kadar da erkekçi değil kimse.Bana göre çoğu kadın çocuğunu babaya daha sık göndermeli hatta ama burada da bunu söyleyince yine linç ediliyorum,ben çoğu durumda çocuğa babanın bakması gerektiğini düşünüyorum,çünkü çocuğu olan bekar anneler resmen eziliyor toplumda.Ne evlenebiliyor,ne flört kadın resmen çocuğuna adıyor ömrünü adam gayet rahat yaşıyor hayatını.Burada bile kadınlar üvey anne konularında ''ne biçim anne o çocuklarını almıyor'' diyorlar,ne bekliyoruz ki ?

Biri de bosanmis cocuklu adamla evliyim tek magdur benim demis. Magdur olacaksan ne diye goze alip evlendin? Baba o herseyden once tohumunu attigi cocuga da bakamayacaksa ne halt yemeye nefes aliyor?! Sinir harbi yasatti bu konu bana gece gece

Allah size güç versin. Çocuğunuzun soyadını şimdi de değiştirebilirsiniz. Yargı yolu açık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…