Cingenelerin Tarihi...

Her okuduğunuzun,duyduğunuzun doğru olmadığını en azından öğrenmiş oldunuz...böyle birşey tabiiki kulaktan dolma,yanlış,uydurma şeyler...Birçok kişinin eminim kalbini kırmışınızdır...en azından onlara karşı bir özür borçlusunuz tabi bazı arkadaşlar da buna dahil...onlar kendini biliyor.

Buketcim ,sana da teşekkürler a.s. emeğin için.

ben yazdıgım paragrafta kimseye hakaret ,küçük görme ,yada aşagılama gibi bişey yokk arkadaşımm dikkatinii çekerimmm benn özür dilenecekk bişee yazmadımm sadece benimm ilgimii çeknn bişeyinn sizndee çeker belkii die paylaşmakk istedimm anladım kii hata etmişimm.diger yorumumda da yazdıgım gibi kimseyi yargılamak yada haklarında yorum yapmak bana ve kimseye düşmez.bu kulupte herkes bişey paylaşıyor ne duyarlarsa ne ilginçlerine gelirse herkesinkii % 100 dogru oldugunu zannetmiyorum

Sonuçta Herkes Insan Ben Insan Ayirmam...her Topluluğun Yaşayiş Biçimi Vardir.kimseyi Kinamak Olmaz Sosyetenin Içinde Pis Olanda Var Ona Bakilirsa...

İŞTE ÜNLÜ ÇİNGENELER
* Türkan Şoray (Sinema sanatçısı)

* Kibariye (Ses sanatçısı)

* Ebru Gündeş (Ses sanatçısı)

* Hüsnü Şenlendirici (Klarnetçi)

* Adnan Şenses (Ses sanatçısı)

* Sibel Can (Ses sanatçısı)

* Sibel Turnagöl (Oyuncuşarkıcı)

* Sadri Alışık (Sinema sanatçısı)

* Safiye Ayla (Ses sanatçısı)

* Muazzez Ersoy (Ses sanatçısı)

* Nalan Altınörs (Ses sanatçısı)

* Burhan Öcal (Ritim ustası)

* Kadri Şençalar (Sanatçı)

* Mustafa Kandıralı (Klarnetçi)

* Orhan Gencebay (Besteci ve ses sanatçısı)

merhabalar,
bir kac duzeltme yapmak istiyorum.
Nalan Altinors ve Turkan Soray hakkinda, bu iki buyuk sanatci cingene degildir.
lutfen boyle kesin listeler yapmadan ve hazirlamadan once iyi bir arastirma yapmanizi oneririm.
Nalan Altinors ise Izmir in en guzel semtlerinde buymus batili bir bayandir ve hakkinda hicte boyle dedikodular cikmamistir gercek olmayan birseyin konusulmasi her daim sacma olur, hadi turkan soray neyse herkes hakkinda atip tutar cingeneymis felan diye ama Nalan Altinors Ankara dogumlu, Izmirde buymus modern bir ailede yetisen bir bayandir.

Yapılan araştırmalar çingenelerin anavatanının Hindistan olduğunu ortaya koyuyor.Dillerine,adetlerine vs özelliklerine bakılırsa bu araştırmanın ne kadar doğru olduğu anlaşılır.Çingeneler,Avrupa'da birçok ülkede özellikle de Balkanlar'daki ülkelerde varlıklarını sürdürmeye çalışıyorlar.Belki de toplumlar tarihinde en hor görülmüş,dışlanmış,ordan oraya göçe zorlanmıi millettir kendileri.Hitler Almanyası'nda yahudiler kadar onlar da vahşice katledilmiştir de,sesleri duyulmamış,önemsenmemiştir.Ne de olsa onlar itilmiş bir millettir ve insan gibi yaşamayı haketmezler.Çingeneler,kendine güveni olmayan insanlardır.Kimliklerini rahatça ifade edemezler ve ne yazık ki dünya üzerinde kimlikleri ellerinden alınmış nadir milletlerden biridir.Yaşadıkları hiçbir devlete baş kaldırmamış,asilik etmemiş bir millettir kendileri.Kimi ülkelerde sayıları çok fazla olsa da değişmemiştir bu durum.Bilhassa Doğu ve güney avrupa ülkelerinde en pis işlere layık görülmüşlerdir..Kolay asimile olmuş bir millettir.Bugün Türkiye sınırları içerisinde devlete zararı dokunmayacak kimselerdir..Bazıları küfürlü lafları,üçkağıtçılığı vs gibi kötü huylar edinmiş olsa da genelde oynamayı,eğlenmeyi seven;para biriktirmektense günü gününe harcayan kimselerdir..Gelecekten fazla beklentileri olmadığından eğitime fazla önem vermez;erken yaşlarda evlilikler yapar ve genelde çalgıcılık,dansözlükle hayatlarını sürdürürler..

Böyle bir konuya yer verdiğin için teşekkürler canım.a.s.a.s.

X