Cimri Kayınvalide ve eş sorunu

Kac tane cikmis bir de biz bileydik, 400 lira cok dusuk bi rakam cunku, ben en son tanesini 12 liradan yaptirmistim.

Hanımefendi, normal insanlar kac tane cikti sorusuna fiyatini da soylerler, cunku aksi halde bi anlami olmaz.

Bu arada yediginizin artigini iscilerinize vermeyi dusunen kisi olarak siz daha cimrisiniz anladigim kadariyla. C Ceylan 87
Anlasanz ben de diyorum 400 TL düşük eşim çok yüksek pahalı gibi kaynanamın yanında diyor ,ayrıca kalan pidelere el değmedi ustune de tukurmedik 😊ben verecektim işçilere kaynanam onu bile kıskandı derindindurucuya koydu cimri olan ben değilim

Bir de kadın bir evin kirasını oğluna veriyormuş zaten, gözü diğerinde de kalmış. 🤦‍♀️

İnsanlara cimri, hesapçı deyip duruyorsun konu sahibi. Sen kötü kayınvalide görmemişsin. Milletin kayınailesi kendi kirasını bile çocuklarına ödetmeye çalışıyor ya da çocuklarında kalmak istiyor. Size bu zamanda üstüne bir evin kirasını vermişler hala ikinciyi istiyorsunuz, pes yani.
Kimse kimsenin içini bilemez diğer kirayla diğer kardeşlerinin ev vergileri odeniyor ,ben çalışıyorum diğer eltiler ve kızkardeşi evde yatıyor ev vergileri bizim kiradan odeniyor sizce hak değil mi bu

Kimse kimsenin içini bilemez diğer kirayla diğer kardeşlerinin ev vergileri odeniyor ,ben çalışıyorum diğer eltiler ve kızkardeşi evde yatıyor ev vergileri bizim kiradan odeniyor sizce hak değil mi bu
Hani onların da payı var ya kirada, babadan miras ya ondan olabilir mi sizce?

Anlasanz ben de diyorum 400 TL düşük eşim çok yüksek pahalı gibi kaynanamın yanında diyor ,ayrıca kalan pidelere el değmedi ustune de tukurmedik 😊ben verecektim işçilere kaynanam onu bile kıskandı derindindurucuya koydu cimri olan ben değilim
Oldu, ben de akşamdan kalma yemeği ısıtıp koyayım adamların önüne. Aynı hesaba çıkıyor, vallahi kadın cimri falan değil. Siz cimri kayınvalide görmemişsiniz.

Ay bir 400 daha verin işçilere de pide yaptırın neden böyle dert ettiniz ki kendinize.
Kayınvalide de kalanı yesin, böyle ince hesaplar yapmayın.

Kac pide cikti Allah askina bi soyle artik ahsjsjjs :KK70:

Esinizin ne tavirda söylediğini biz bilemeyiz ama dumduz 15 pide cikti, 400 lira tuttu demekte hicbir sey goremedim ben. Ha pideleri duvara firlatip, bu degmez tiplere 400 lira harcadim anaaa diyerek hungur hüngür agladiysa bilemem tabi.

Kaynananizin cimriligine birsey demiyorum, o cimri ama artik pideyi iscilere goturmek de cimrilik kusura bakmayin.

Ayrica bi alt mesajda eltiler evde yatiyor, ben calisiyorum kira benim hakkim dusunceniz cok çiğ kusura bakmayın, para konularina bakis aciniz cirkin. Kimse size miras malindan 5 kurus koklatmak zorunda degil.

Sizin kirada kayınbabanın evinden ödeniyor ya, kardeşlerin de hakkı oluyor yani doğal olarak. Bunu da hesap ediyorsunuz maşallah ama hesapçı olan kayınvalide. Siz çalışıyorsanız kendinize çalışıyorsunuz, diğerlerinin yatıp yatmadığı sizi ilgilendirmez.

Kac pide cikti Allah askina bi soyle artik ahsjsjjs :KK70:

Esinizin ne tavirda söylediğini biz bilemeyiz ama dumduz 15 pide cikti, 400 lira tuttu demekte hicbir sey goremedim ben. Ha pideleri duvara firlatip, bu degmez tiplere 400 lira harcadim anaaa diyerek hungur hüngür agladiysa bilemem tabi.

Kaynananizin cimriligine birsey demiyorum, o cimri ama artik pideyi iscilere goturmek de cimrilik kusura bakmayin.

Ayrica bi alt mesajda eltiler evde yatiyor, ben calisiyorum kira benim hakkim dusunceniz cok çiğ kusura bakmayın, para konularina bakis aciniz cirkin. Kimse size miras malindan 5 kurus koklatmak zorunda degil.
Herşeyi düzgün okuyun kira benim hakkım demiyorum ,eşimin kırasindan eltilerin ev vergileri odeniyor senelik 50 milyar ,ben de çalışıyorum hak bence ,pideleri atmadı tabiki ama söylemi 400 TL çok paraymis gibi söyledi

Sizin kirada kayınbabanın evinden ödeniyor ya, kardeşlerin de hakkı oluyor yani doğal olarak. Bunu da hesap ediyorsunuz maşallah ama hesapçı olan kayınvalide. Siz çalışıyorsanız kendinize çalışıyorsunuz, diğerlerinin yatıp yatmadığı sizi ilgilendirmez.
Ben çalıştığım için yeri geliyo yetmediği yerden benim maaştan gidiyor eşim ve kayınvalidem diğer kirayı ortada hatcatiyo benim hakkima giriliyor bı de anlasanz

Herşeyi düzgün okuyun kira benim hakkım demiyorum ,eşimin kırasindan eltilerin ev vergileri odeniyor senelik 50 milyar ,ben de çalışıyorum hak bence ,pideleri atmadı tabiki ama söylemi 400 TL çok paraymis gibi söyledi
Kira hakkınız değilse neden eşinizden istemesini istediniz? Bir de eşinizin başka kardeşleri de varsa o iki ev nasıl eşinize ait oluyor? Her kardeşe mi iki ev var,

Aynen herkesin 2 evi var bı kirada bı oturudgmz
Kayınvalide bir kirayı veriyor öbürünü vermiyor demiştiniz kendi oturduğunuz evden nasıl kira alıyorsunuz ki 🤔
Diğer kardeşler kendi evlerinin kiralarını alıyorlar, fakat eşinize ait olan kira yine diğer kardeşler için mi harcanıyor?

X