Cildirmak uzereyim

ben bu bakis acisinin sadece erkek cinsinde var oldugunu saniyordum,
- "ya kanka nefes alsin yeter" kafasinin yani.

ya sizin hic mi evleneceginiz adamda aradiginiz kriter yok,
bu kadar mi dustunuz yani.

yahu adam 7 yasindaki cocugunu yilda bir goruyor, bir de adamim diye ortada dolasiyor,
hangi iyi ozelligi yakistirabildiniz bu adama da evlenmeyi dusunebildiniz.

Onun belinde değil vicdanında fıtık var bence.Evladını bile gözden çıkarmış.
Yazik zavalli cocuga.. anne yok baba yok.. babanne anne babanin yerini tutar mi.. senede bir nedir ya.. hicmi ozlemez insan evladini.. hicmi merak etmez tamam annene birakmisin insan annesine guvenir ama en azindan ozlersin ya sagligindan endise edersin... allah o babaanneye can sagligi omrune omur katsinda hep baksin coxuga insallah...

Yazik zavalli cocuga.. anne yok baba yok.. babanne anne babanin yerini tutar mi.. senede bir nedir ya.. hicmi ozlemez insan evladini.. hicmi merak etmez tamam annene birakmisin insan annesine guvenir ama en azindan ozlersin ya sagligindan endise edersin... allah o babaanneye can sagligi omrune omur katsinda hep baksin coxuga insallah...
Aminnn

şu durumda zaten çocuğun babaannede olması da daha hayırlı. sorumsuz bir baba, çocuğu istemeyen bilmem kaç yıldır takıntılı bir eş ile zaten güvende olmaz.
içim şişti. diyecek çok şey var da hanımefendi anlamıyor. çünkü hala sevgi her şeyin üstesinden gelir mi diye soruyor.
he gelir.
ana-baba sevgisi olmadan büyüyecek çocuğa sorar bunu bir kaç yıl sonra.

Kesinlikle babaannede kalması daha iyi ancak babaanne de ölümsüz değil ki. Sonra ne olacak. Hayatıma hiçbir etkisi olmadığı halde bana dert oldu çocuğun hali. Hanımefendi by çocuğun beş para etmez babası ile evlenmek istiyor ama tek derdi çocuğun evliliğine ne kadar etki edeceği. Tabi ki çocuk onun sorumluluğunda değil ve bakma mecburiyeti de yok. Ancak ben böyle Sorumsuz bencil ebeveynlerden tiksiniyorken, nasıl oluyor da hanımefendi aşık oluyor onu çözemedim.

Adam annesine güvenir, tabii ki babaanne torununa en iyi şekilde bakmaya çalışacaktır ama o çocuğa ömür boyu acısını yaşayacağı bir duygu bıraktılar, daha doğrusu duygu yoksunluğu bıraktılar, karnı doyar, sıcak bir yuvası olur belki ama ya anne baba sevgisi?

Bu yavrucağın doğum günü oluyor, okulda aktiviteleri oluyor, önümüz 23 Nisan, herkesin anne babası evladının gösterisini seyretmeye giderken bu çocuğun boynu bükük olacak:KK43: anne baba diye koşan yaşıtlarını görünce içi acıyacak, annesini geçtim, babası? Velayetini aldığı çocuğunun sorumluluğunu almayıp babaanneye bırakan bu baba evladından mahrum ettiği sevgi ve şefkatin hesabını verebilecek mi?

İstediği kadar mükemmel bir aşık olsun, bir çocuğun gözyaşları üzerine kurulacak bir yuvadan hayır gelmez, 30 yaşındaki bir kadına verilebilecek her tavsiyeyi verdik, 18 yaşında olsa tecrübesiz deriz ama 30 yaşında bir insan atacağı adımların sonuçlarını hesap edecek mantıktadır, herkes yolunu kendi çizer, konunun tek mağduru 7 yaşındaki evlat, umarım bahtı güzel olsun, yaşayamadığı baba sevgisini yaşatacak insanlar çıksın karşısına.

Kesinlikle babaannede kalması daha iyi ancak babaanne de ölümsüz değil ki. Sonra ne olacak. Hayatıma hiçbir etkisi olmadığı halde bana dert oldu çocuğun hali. Hanımefendi by çocuğun beş para etmez babası ile evlenmek istiyor ama tek derdi çocuğun evliliğine ne kadar etki edeceği. Tabi ki çocuk onun sorumluluğunda değil ve bakma mecburiyeti de yok. Ancak ben böyle Sorumsuz bencil ebeveynlerden tiksiniyorken, nasıl oluyor da hanımefendi aşık oluyor onu çözemedim.
babanın sorumsuzluğunu kendi açısından bağlayıcılığı yok olarak yorumluyor.
babanın zaten maddi-manevi çocuğa katkısı yokmuş.
senede 1 görüyormuş.

yine olmayacak benimle ne alakası var diye düşünüyor ama dediğin gibi, böyle bir adamı koluna takıp sevgilim/kocam nasıl diyor/demek istiyor anlamış değilim. 🤷🏻‍♀️

Adam annesine güvenir, tabii ki babaanne torununa en iyi şekilde bakmaya çalışacaktır ama o çocuğa ömür boyu acısını yaşayacağı bir duygu bıraktılar, daha doğrusu duygu yoksunluğu bıraktılar, karnı doyar, sıcak bir yuvası olur belki ama ya anne baba sevgisi?

Bu yavrucağın doğum günü oluyor, okulda aktiviteleri oluyor, önümüz 23 Nisan, herkesin anne babası evladının gösterisini seyretmeye giderken bu çocuğun boynu bükük olacak:KK43: anne baba diye koşan yaşıtlarını görünce içi acıyacak, annesini geçtim, babası? Velayetini aldığı çocuğunun sorumluluğunu almayıp babaanneye bırakan bu baba evladından mahrum ettiği sevgi ve şefkatin hesabını verebilecek mi?

İstediği kadar mükemmel bir aşık olsun, bir çocuğun gözyaşları üzerine kurulacak bir yuvadan hayır gelmez, 30 yaşındaki bir kadına verilebilecek her tavsiyeyi verdik, 18 yaşında olsa tecrübesiz deriz ama 30 yaşında bir insan atacağı adımların sonuçlarını hesap edecek mantıktadır, herkes yolunu kendi çizer, konunun tek mağduru 7 yaşındaki evlat, umarım bahtı güzel olsun, yaşayamadığı baba sevgisini yaşatacak insanlar çıksın karşısına.
Haklisin abla.. babaanne ne kadar iyi baksa da annenin yerini tutmaz.. cocugy olmasabile ben boyle adamla evlenmezdim yani.. 40 yasina gelip bi baltaya sap olamamis.. konu sahibi yasayip oyle ders alacak bence ama umarim sonuclari agir olmaz..

burada ben calisiyorum birlikte calisip burada denemek istedik rizkimizi kazanmaya. Tr de ne onun ne benim duzgun isi var

isteyen buluyor, siz onu dert etmeyin.

buradaki kadınların haklılığını anlamanız için size tavsiyem, adama yurtdışında yaşamaktan vazgeçtiğinizi söyleyin.
türkiye’de iş bulmanız gerektiğini hatta bakmaya başladığınızı. zaten ailenizin de dönmeyi düşündüğünü.
hem senin için de daha iyi, kızını istediğin gibi görebilirsin, diyin.
çok şey istemiyorum, bir yuvamız olsun yeter diyin.
eğer adam itiraz etmeden kabul eder yeter ki birlikte olalım der, size yuva sağlamak üzere iş bulur, hayatını kurmaya başlarsa, sizin için emek verirse seviyordur.

sizce bunu yapar mı?
beyefendinin totosunu kaldırıp size emek vereceği kadar değer görüyor musunuz?

Ya bu konu şaka falan mı? Adam hem dil bilmiyor hem de bel fıtığım var diyor yani hem bedensel hem zihinsel hiçbir işte çalışmayacağı manasına geliyor bu. Resmen diyor ki ben hollandaya geleyim sen bana bak. Hanfendi siz iyi misiniz cidden? 40 yaşında adama bakıcılık mı yapacaksınız? Yedirip içireceksiniz cinsel ihtiyaçlarını karşılayacaksınız adam da yurtdışına kapağı atmış olacak üstüne bir de ailenizden olacaksınız. Küçük kızın durumuna girmiyorum bile çünkü belli ki umrunuzda değil babaannesinin ömrü sona erdiğinde bu çocuk ne olacak onu da anlamış değilim. Belli ki adama kafayı takmışsınız onun da canına minnet. Ne dersek diyelim gidip evlenecek gibi duruyorsunuz ama baya kekleniyorsunuz bilin istedim...

Evet sorumsuz bir adam, psikolojisi bozuk, aklı bir karış havada bir kadın olarak acilen evlenip çiftleşin. Olmadı ileride kendi çocuğunuzu da babannenin başına atıp hiç görmeyiverirsiniz nedir ki? Vicdanen düğün yapmayarak ailenizi mahcup etmek kadar etkilemiyor nasılsa sizi el kadar çocuğa hiç yokmuş muamelesi yapmak.

Merhaba herkes,

Daha once ayni soruyu sordum suan antidepresan etkisi altinda yaziyorum. Bekarim senelerdir sevdigim var aramizda 10 yas var (30-40) Ben yurtdisinda o Turkiyede. Kendisinin 7 yasinda kizi var. Evlenip burada yurtdisinda yasayalim diyorum (kiz babaannede kaliyor/kalacak)

Maddi durumlari iyi degil bana normal bir dugun yapacak durumda degiller. VE AILEMI UZMEKTEN KORKUYORUM ISTEMIYORLAR BU KISIYI. Ve butun bu zorluklar imkansizliklar artik yasam sevincimi bitirdi. (kizini gormeyecegim icin zorda olsa katlanirim diye dusunuyorum) Tek bildigim onu cok sevdigim..
Ask biter yazacaksiniz, benim icinde buyuk sevgi ve saygi var ona karsi.

Antidepresan uyku ilaclari ise gitmeme kimseyle konusmama hic bir sey istemiyorum artik. Hayattan korkuyorum. Kararimi veremiyorum. Daha once yazdim sadece bir kisi olumlu yazdi digerleri sert yorumlarda bulundu. Bana bir abla tavsiyesi lazim......
Parası yok 2.evliliği olduğunu kabullendin ama kızını mı kabullenemedin.
Yaptığınız çok ayıp birşey. İnsanı evladından ayıramazsınız babaanne ölürse ne olacak yurda mı göndereceksiniz kızını? Ama seviyorsunuz. Böyle sevgi olmaz seven herşeyi ile kabullenir katlanır. Aileniz sizi olmayacak birşeyden kurtarmaya çalışmış doğru olanı yapmış. Umarım sağlığınıza kavuşup normal düşünüp doğru kararı verirsiniz

Konuyu şimdi anladım. Adamın işsiz güçsüz olması dil bilmemesi konu sahibinin işine geliyor çünkü adamı bu sayede tamamen kendine bağımlı hale getirebileceğini düşünüyor. Hatta para kendinden çıkacağı için çocuğa maddi anlamda destek olup olmamakta kendi insiyatifinde olduğundan bu kadar rahat. Adama her ne kadar kabul etmeseniz de takıntılısınız ve cinsel anlamda da büyük çekim duyuyorsunuz. Aklınızın her tarafını bu kişi kaplamış. Bu kişinin IQ seviyesi 50 falan değilse bir iki yıl içinde dil öğrenir oturum iznini de aldıktan sonra bir taraflarınıza tekmeyi yersiniz. Muhtemelen o zamana sizin de hevesiniz kalmaz ama olan kaybolan yıllarınıza olacak

Merhaba herkes,

Daha once ayni soruyu sordum suan antidepresan etkisi altinda yaziyorum. Bekarim senelerdir sevdigim var aramizda 10 yas var (30-40) Ben yurtdisinda o Turkiyede. Kendisinin 7 yasinda kizi var. Evlenip burada yurtdisinda yasayalim diyorum (kiz babaannede kaliyor/kalacak)

Maddi durumlari iyi degil bana normal bir dugun yapacak durumda degiller. VE AILEMI UZMEKTEN KORKUYORUM ISTEMIYORLAR BU KISIYI. Ve butun bu zorluklar imkansizliklar artik yasam sevincimi bitirdi. (kizini gormeyecegim icin zorda olsa katlanirim diye dusunuyorum) Tek bildigim onu cok sevdigim..
Ask biter yazacaksiniz, benim icinde buyuk sevgi ve saygi var ona karsi.

Antidepresan uyku ilaclari ise gitmeme kimseyle konusmama hic bir sey istemiyorum artik. Hayattan korkuyorum. Kararimi veremiyorum. Daha once yazdim sadece bir kisi olumlu yazdi digerleri sert yorumlarda bulundu. Bana bir abla tavsiyesi lazim......
Bugün evladını bırakan yarın seni haydi haydi bırakır. Al sana abla tavsiyesi.

evladini öteleyen kendi canindan olani bi kenara iten sana ne yapmaz!
saglikli dusunemiyosun ve adam sende takinti olmus. saniyosun ki o olunca hersey tozpembeye dönusecek ama emin ol böyle birie mutlu o_la_maz_sin.
hoş sende masum degilsin kizini gormeden katlanirim demek ne demek. ne acinasi bi durumdasn yazik!!!

X