Cildirmak icten bile degil!

KardelenMasaliM

Musmutlu:)
Kayıtlı Üye
24 Mart 2007
1.039
6
42
Bu sabah kayinvalidemle birlikte calisan ve benimde köylüm olan cokk sevdigim bir bayanla karsilastim.Laf lafi acti ve kadin bana kaynanamin hakkimda söyledigi YALANLARI tek tek anlatti.Önce istemedi sonra ben kasindim.Anlatmasini istedim.Arkadaslar inanamayacaginiz kadar cok yalan.11 yillik gelinleriyim 3 buyuk sene onlarla kaldim evde 4 erkek kaynanam alip basini senede iki kez birer ayligina türkiyeye giderdi.15 yasinda 4 erkek ve evin yükü üstümde.Ilk bebegimi dünyyaya getirecegim kaynanam aldi basini yine gitti türkiyeye.Tek basimiza kaldik esimle.Ayri eve ciktik bir cöp almadilar.Pardon aldilar bir tane avize aldilar.
Dügünümde 14 ayar set 10 burma taktilar.Bunlari nedenmi anlattim.Iste nedeni
Bir sene önce kaynim evlendi.22 ayar trabzon set(3500 eurocuk degerinde) A dan Z ye tüm evini kaynanamlar dizdi.5 ay kadar mutfak masraflarini ve faturalarini kaynanamlar ödedi.Esimle olan konusmalarimiz disinda asla kimseye kaynanama komsma arkadasima dahi bu konudan bahsetmedim.Kizdim sinirlendim evet.Simdi arkamdan benim eltimi cok kiskandigimi kaynanama kayinpederime sarilip siz onu benden cok seviyorsunuz ben sizi kiskaniyorum diyip agladigimi söylüyormus.Evime gelen misafirlere cok yemek hazirladigimi,her misafirim geldiginde onu cagirdigimi v.s.... bir sürü yalan yanlis laflar anlatip duryormus,Ha birde eltime takilan altinlarin aynindan banada takildigini üstelik eski eviminde yeni eviminde esyalarini hep onlarin aldigini söleyip duruyormus.
Birtek bu bayandan degil cok kisiden duyuyorum hakkimda söyledigi yalanlari.Biri ciksinda bana bir yol göstersin.Yoksa cildiracagim artik.:kızgın:

canım hiç birşey yapma bırak Allaha havale et ilahi adalete bırak
en büyük erdem susmaktır bence....eger karşılarına geçer hesap sormaya kalkarsan o zaman kıskanmış konumuna düşersin
hiç kafanı takma sen eşinle çocugunla mutluysan eşin sana gereken degeri veriyorsa yuvanda huzurluysan gerisi bence çokta önemli degil
herkes yaptıgından utansın

Kayinvaliden anlatsin dursun disardaki insanlar de düsünüyor hakkinda, seni biliyorlardir belkide bilmem.... o kadin yalan söylemekle ne kazaniyo, el disarda bilmiyormu neyin ne oldugunu???? sende cok erken evlenmissin be canim, 15 diyosun sok oldum ben yaaaaa:1shok: ne acelen vardi diyecem b en!!! Bence fazla kulak asma einle aran nasil, aran bozulmasin bu tür olmaz olmaz insanlarin konusmalariyla....dikkatli ol...1
Bu arada Trabzon altinindan bahsettin yoksa Trabzon lumusunuz? Cocugunuz varmi peki?:nazar:

canım hiç birşey yapma bırak Allaha havale et ilahi adalete bırak
en büyük erdem susmaktır bence....eger karşılarına geçer hesap sormaya kalkarsan o zaman kıskanmış konumuna düşersin
hiç kafanı takma sen eşinle çocugunla mutluysan eşin sana gereken degeri veriyorsa yuvanda huzurluysan gerisi bence çokta önemli degil
herkes yaptıgından utansın

Canim 11 senedir susuyorum.Sanki artik konusma vaktim gelmis gibi hissediyorum.Bu kadar haksizliga insan nasil katlanirki:çok üzgünüm:

simdi gidin kaynanizla yüzlesin yüzüne tek tek sorun dicem bu sefer yok kim dedi uyduruyorsun gibilerinden uzerine gelicekler dedikleri yalansa bu dedigimide yaparlar yüzsüzler
sizin yerinizde olsam esinizle madem ki konusabiliyorsunuz böyle seyleri bunlari duydugunu esine anlat o bilsin !!
allah yardimcin olsun gurbette gelin oldugumuz yetmiyormus gibi bide bu insanlari cekiyoruz ya gercekten allah yar ve yardimcimiz olsun ya

Kayinvaliden anlatsin dursun disardaki insanlar de düsünüyor hakkinda, seni biliyorlardir belkide bilmem.... o kadin yalan söylemekle ne kazaniyo, el disarda bilmiyormu neyin ne oldugunu???? sende cok erken evlenmissin be canim, 15 diyosun sok oldum ben yaaaaa:1shok: ne acelen vardi diyecem b en!!! Bence fazla kulak asma einle aran nasil, aran bozulmasin bu tür olmaz olmaz insanlarin konusmalariyla....dikkatli ol...1
Bu arada Trabzon altinindan bahsettin yoksa Trabzon lumusunuz? Cocugunuz varmi peki?:nazar:

Canim el birine inanmasa birine inanacak.Cünkü kadin makinalitüfek gibi saniyede 40 yalan uydrabiliyor.Belki kimisi inanma belki söyleyenler yalan söylüyorlar sana diyecek ama ben kaynanamin baskalari hakkindada bana yalan söyledigini gayet iyi biliyorum.Kimseyi cekemeez.Herseyin en iyisini o bilir ve o yapar.O mükemmeldir.Hep öyle görür kendini.Bneim biryerim agrisa ve söylesem'' amannn benim senelerdir agriyo oram'' ya insan b kadar seytana hizmet etmez.
Malesef erken evlilik yaptim.Aile hasretinden oldu.Anne ve babam ayriydi babaannemle büyüdüm ve aile hasretim hatsafhadaydi.Allaha sükür esimin ailesi aramiza girmedikce pek sornumuz yok.Iki kizim var biri 7 biri 3 yasinda.Trabzon altinina gelince ailede trabzonlu yok.Ama trabzon setlerini kaynanam sayesinde ögrendik.

Canim 11 senedir susuyorum.Sanki artik konusma vaktim gelmis gibi hissediyorum.Bu kadar haksizliga insan nasil katlanirki:çok üzgünüm:

Git kaynananin yanina ve bunlari bana söylediler neden böyle yapiyorsun diye sor icin rahat edeckse canim..ama esinle bi konussan diyorum, bilmem onunla paylassan ilk önce sonra ters tepki vermesin sana

simdi gidin kaynanizla yüzlesin yüzüne tek tek sorun dicem bu sefer yok kim dedi uyduruyorsun gibilerinden uzerine gelicekler dedikleri yalansa bu dedigimide yaparlar yüzsüzler
sizin yerinizde olsam esinizle madem ki konusabiliyorsunuz böyle seyleri bunlari duydugunu esine anlat o bilsin !!
allah yardimcin olsun gurbette gelin oldugumuz yetmiyormus gibi bide bu insanlari cekiyoruz ya gercekten allah yar ve yardimcimiz olsun ya

Gülsemincim öyle yapsam seninde tahmin ettigin gibi ortalik fena karisik.Bu sefer hakliyken haksiz duruma düserim.O yüzden onun seviyesine inmemek en mantiklisi.Esime anlatmak istiyorum bilsin diye.Ama zavallik annesinin bu kacinci vukuati.Artik onada aciyorum.Sürekli ailesinden darbe yiyip duruyor.Hem maddi hem manevi.Dedigin gibi gurbette gelin olmak coook ama cokk zor.Allah gurbetteki tüm gelinlerin yardimcisi olsun.:Saruboceq:

Git kaynananin yanina ve bunlari bana söylediler neden böyle yapiyorsun diye sor icin rahat edeckse canim..ama esinle bi konussan diyorum, bilmem onunla paylassan ilk önce sonra ters tepki vermesin sana

Haklisin ilk önce esimle konussam sanirim daha mantikli olacaktir.Zaten kaynanamin karsisina gecip bu duyduklarimi anlatsam firtinalar kopar..

canım öncelıkle acaba o kadın aranızı bozuyor olmasın dıyecem ama kaynananın yaptıklerını ve dıger ınsanlardanda aynı şekılde duyduğuna göre vardemekkı bır şey...
bence once kocana anlat...
kocan ne dıyecek bunlara...
ve kocan arasın annesını anlatsın herşeyı...

Gülsemincim öyle yapsam seninde tahmin ettigin gibi ortalik fena karisik.Bu sefer hakliyken haksiz duruma düserim.O yüzden onun seviyesine inmemek en mantiklisi.Esime anlatmak istiyorum bilsin diye.Ama zavallik annesinin bu kacinci vukuati.Artik onada aciyorum.Sürekli ailesinden darbe yiyip duruyor.Hem maddi hem manevi.Dedigin gibi gurbette gelin olmak coook ama cokk zor.Allah gurbetteki tüm gelinlerin yardimcisi olsun.:Saruboceq:

Esinle paylas sadece o zaman ortalik iyice karismasin kulak asma o zaman dediklerine kayinvalide hanimininkötükedihüso

canım öncelıkle acaba o kadın aranızı bozuyor olmasın dıyecem ama kaynananın yaptıklerını ve dıger ınsanlardanda aynı şekılde duyduğuna göre vardemekkı bır şey...
bence once kocana anlat...
kocan ne dıyecek bunlara...
ve kocan arasın annesını anlatsın herşeyı...
Malesef kaynanamin huyudur bu kendi kendine yalanlar söyler ve bunlara bir zaman sonra kendide inanir.Aslinda onun psikologa ihtiyaci var.Sacmasapan bir kadin iste,Sanirim esime anlatmak en iyisi olacak.Ama onuda arada birakmak istemiyorum.off offfff

canım boşver kaynanan konuşsun dursun. sen evinde eşinle mutlumusun ona bak.ilerde onlar ettikleri laftan pişman olurlar zaten allah onların yanına bırakmaz.sende takma kafana boşver üzüldüğünle kalırsın allaha emanet ol canım

canım bende bi benim kaynanatör bu model sanıyordum demek sende de varmış :) gördüğün gibi ben artık işin dalgasına vuruyorum çünkü değmiyor... ne üzülmene nede huzurunu bozmaya.. çok zor ama tek bir çözüm var ve ben uyguladım şimdi ooooohhh kafam çok rahat! yüzleştim ve araya sınırı çizdim şimdi bayramdan bayrama bir telefonla işimi hallediyorum mecbur kalmadıkça görüşmüyor konuşmuyorum tabi eşiminde benle aynı fikirde olması yardımcı oldu... ne diyim valla kendi etti kendi buldu. bende böyle olmasını istemezdim ama haketmişti :p

canım boşver kaynanan konuşsun dursun. sen evinde eşinle mutlumusun ona bak.ilerde onlar ettikleri laftan pişman olurlar zaten allah onların yanına bırakmaz.sende takma kafana boşver üzüldüğünle kalırsın allaha emanet ol canım
Allahindan bulsun insallah.Artik suan icin duadan baska yapacak seyim yok.

canım bende bi benim kaynanatör bu model sanıyordum demek sende de varmış :) gördüğün gibi ben artık işin dalgasına vuruyorum çünkü değmiyor... ne üzülmene nede huzurunu bozmaya.. çok zor ama tek bir çözüm var ve ben uyguladım şimdi ooooohhh kafam çok rahat! yüzleştim ve araya sınırı çizdim şimdi bayramdan bayrama bir telefonla işimi hallediyorum mecbur kalmadıkça görüşmüyor konuşmuyorum tabi eşiminde benle aynı fikirde olması yardımcı oldu... ne diyim valla kendi etti kendi buldu. bende böyle olmasını istemezdim ama haketmişti :p

Ah canim ya cekenin halinden cekenler anlar diye bosa dememisler.Nasil yüzlestin peki.Benimkiyle yüzlesmeye kalksam kiyamet kopar hakliyken haksiz duruma düserim.Üstelik bana söyleyen kadinda zor durumda kalir.Nasil yaptin banada biraz tüyo verebilirmisin??

valla canım benimkide aynen gözümü korkutmuştu yani yüzleşirşem çirkeflik yapacak biliyordum ama her insanında bir dayanma noktası ya.. bir değil, beş değil yüz değil yaptıkları... baktım olmuyor kendi kendimi yiyeceğime içimi dökeyim rahatlayayım dedim gözümü kararttım anlayacağın.. gittim gayet sakin bir şekilde konuştum ona kararımı söyledim fakat sebeblerini tek tek açıklamadım.. yani şünu demişsin şunu yapmışsın böyle davrandın falan demedim çünki biliyorum o kunulara girseydim hemen savunmaya geçecekti ve dediğin gibi haklıyken haksız duruma düşecektim.. ama onu kendi silahıyla vurdum.. alttan alttan laflarımı soktum.. oooh hiçte pişman değilim valla iyi yaptım

Bence esinle konus, ve bunlara dayanma gücünün kalmadigini söyle, al onu arkana git o kadinla yüzles, ve ipleri kopar.
Kocana iyi isle ki arkanda saglam dursun.

aman onun söylediklerini hic duyma konussun bosver.Bir sende degil bi cokkiside var bu kaynana modeli.Bence hic muhatap olma ve gayet resmi sinirli davran yüzverme hic!

Buna benzer bir olayi ablam yasadi!!

Ex Kayinvalidesi gidip ablamin en yakin komsusuna ablam hakkinda olumsuz seyler yalan yanlis seyler konustu!!:kızgın:

Komsusuda yemedi icmedi kalkip bunlari ablama anlatti, lakin o senin kadar sansli degildi ex esi hicbir zaman onu savunmaz hakli oldugu halde ondan yana olmazdi!! Senin yine esin yaninda bu senin icin büyük bir avantaj!!a.s

Ben olayi duydugumda ablama burda en büyük suc komsunda dedim, sen kayinvalidenin zaten ne mal oldugnu biliyorsun komsuna bunlari kalkip sana anlatmak yakismaz senin huzurunu düsünen iyi bir komsu olasaydi bunu yapmazdi dedim...:1closedeyes:

Ve ayricada ben hep sunu der sunu bilirim, bir insan tek basina dedikodu yapamaz bu olayi sana anlattan kadin ne malum belki oda dedikodu kazanini bir güzel karistirmistir...günahini almayim ama ben öyle görüyorum, ablamada aynisini demistim madem o komsun cok iyi bir insan neden Kayinvalidenin agzini kapatmadi, lüften susun o benim komsum arkadasim onun hakkinda olumsuz konusmayin demedi...:mymeka:

Her ne olursa olsun canim bunlari bilmen senin icin yeni birsey olmamali cünkü kendinde diyorsun kadin notorik bir yalanci, varsin konussun sende birsürü sevap kazanmis olursun...:nazar:

X