Çikolata kistini yenenler

Canım bunu nasil tuketiyoruz peki?
Sabah akşam 1 dolu kaşık aç karnına adetin 2.günü başlayıp yumurtlama belirtileri başladıktan 2 3 gün sonraya kadar içip bırakıyoruz diger adet başlayana kadar içmiyoruz bol su ve yürüyüşle etkisi fazla oluyo dediler bir kaç ay kullanmak gerekiyomus hemen olmadi diye bırakmayın diyolar

Kızlar benimde çikolata kistim 4 cm di 4 Ay soğan kürü uyguladım Kist 2 cm düştü dr klomen verdi oda 5 cm çıkardı tüm emekletım boşa çıktı yani yine soğan kürüne başlamıştım bir hafta kadar içtim soğan suyunu ultrasonda küçülmediğini öğrendim bir süre sonra bağışıklık yapıyor sanırım neyse çok umutsuzdum dr ameliyat yapalım dedi bende bir arkadaşımdan duydum kist için aktarda karışım oluyormuş kedihindi fındık nöbet şekeri arkadasım 6 7 cm kistle bu karışımı iki ay kullanmış üçüncü ay hamile kalmış sitede araştırdım eski konularda da var ben şimdi bu karışımı 15 gündür kullanıyorum şuan adetliyim sonuçlarını yazarım

Canım kacinci aydan sonra ufaldı peki takibini yaptin mi? Bn de bi ay kullandim ama bnmkisinde ufalma degil 3 mm buyume oldu. Daha dogrusu bi yerinden 3mm buyumus biyerinden 3 mm ufalmis yani sekil degistirmis kist. Kur normalde 3 aylik uygulaniyor sen kafana gore mi 4 ay yaptin yoksa senin kurun 4 aylik miydi. Simdi adetime 10 gun kala 10 gunluk sogana kurune baslayacagim ben de (2. Ay oyle oneriyorlar, bn bu sekilde okumustum) senin yaptigin kür nasilsin acaba. 1. Ay 2. Ay 3 ve 4. Ay nasil kullandin yazar misin lüten?

Arkadasinin kullandigi karisim tam olarak neymis acaba ogrenebilir misin? Belki bize de faydasi olur. Simdi kullanamam ama en azindan kendi kurum bittikten sonra baslayabilirim. Peki bu bahsettigin kürün arkadasinun kistine etkisi oldu mu? eUSER=445423] D demetc [/USER]

Ben soğan kürünü adetten iki gün sonra 15 gün sabah akşam uyguladım diğer üç ay adetten iki gün sonra 10 gün uyguladım içtiğim ilk aydan itibaren küçülmeye başlamıştı 4 cm den hatta 4 buçuktan 2 cm kadar küçüldü ama bir ilaçla birlikte yeniden 5 cm çıktı maalesef artık soğan küründen vazgeçtim vücudum bağışıklık kazandığı için etki etmiyor

Arkadaşımda aktardan almış kedihindi nöbet şekeri fındık karışımı çekilmiş halde satılıyor onun kistinde 7 cm’den 3 cm kadar küçülmüş iki ay kullanmada sonrada hamile kalmış hormonları da düzenliyormuş bu karışım denemeye değer

Ben soğan kürünü adetten iki gün sonra 15 gün sabah akşam uyguladım diğer üç ay adetten iki gün sonra 10 gün uyguladım içtiğim ilk aydan itibaren küçülmeye başlamıştı 4 cm den hatta 4 buçuktan 2 cm kadar küçüldü ama bir ilaçla birlikte yeniden 5 cm çıktı maalesef artık soğan küründen vazgeçtim vücudum bağışıklık kazandığı için etki etmiyor

Arkadaşımda aktardan almış kedihindi nöbet şekeri fındık karışımı çekilmiş halde satılıyor onun kistinde 7 cm’den 3 cm kadar küçülmüş iki ay kullanmada sonrada hamile kalmış hormonları da düzenliyormuş bu karışım denemeye değer

Sabah iki tatlı kaşığı aç karına bi barsak suyla birlikte içiyorsun akşam bir tatlı kaşığı yatmadan önce en az 21 gün içilecek

Cok sagol canım, denemeye değer tabi ki. Bu ay da olmazsa ona başlarım artık napalım. Biz elimizden geleni yapalım da gerisi Allahın takdirkne kalmış. Insallah her aktarda bulabilirim bunu.
D demetc

Herkese merhaba. Oncellikle geçmiş olsun tum kistler, sıkıntılar yok olsun insallah. Bende 2 ay once asiri sanciyla doktora gitmem sonucu biri 5 cm digeri 8 cm olan cikolata kistlerim oldugunu ogrendim. 4 farkli doktor gezdim hepsi ayri sey dedi biri yasmin verdi biri visanne digeri asla ilac icme dedi en son dayanilmaz hale gelince sancim acile gittim ve kistlerden birinin patladigini ogrendim hemen 1 saat icinde ameliyata alindim. Cok arastirdigim icin ameliyat sonrasi cocugum olmaz korkusu yasiyordum ama doktorum beni rahatlatti. Ameliyatta guzel gecmis yumurtaliklarim zarar gormemis. Kist yuzunden karin zarim ve bağırsaklarım yapismis haldeymis onlarida ayirmislar. Ameliyat olali 12 gun oldu. Dikislerimde iyi zaten laparoskopi oldu. Diyecegim kistlerle 2 ay bile dayanmak cok zordu benim için. Inanin tuvalete bile gidemiyordum agridan agliyordum her gun. Su an tekrarlamasin diye visanne kullaniyorum. Yatmadan once icince yan etkilerini cok hissetmiyorum. Ozellikle benim baska rahatsizligim oldugu icin hormon almam cok sakincaliyken bi sure icmeye mecburum. Cocugum olur mu ilerde bilmiyorum ama nasipse kismetse olacaktir elbet. Sizlere demek istedigim ameliyatlik hale gelirseniz korkmayin. Doktorunuza guvendiginiz surece tabi. Allah hepinize saglik versin cocuk isteyenlerede hayırlısıyla nasip etsin insallah.

Merhaba herkes çikolata kistiyle olumsuz şeyler paylaşmış.

Bu başlıga lütfen olumlu deneyimlerinizi paylaşın. Herkes bunu deneyecegim bakalim sonuc inşallah maşallah deyip bir daha guncelleme yapmamış. Bakın gerçekten problemi büyük arkadaşlar var, kafaya takanını mı ararsın, cocugu sirf kist yuzunden olmayanı mı ararsın ne ararsan var. Onlara bir faydanız olsun lütfen.

Biz eşimle yaklaşik 6 aydır cocuk deniyoruz. 2 ay önce benim sol tüpümde 2cmlik bir cikolata kisti saptandı. Herkes çikolata kisti söyle kötü böyle kötü diye yazdigi icin kafam allak bullak oldu. Şu an acaba normal yollarla cocugum olmayacak mi diye ister istemez kafaya takiyorum. Bunu kafasina takan baska arkadaslarda eminim vardır.

Ben bu ay 15 gün soğan kürü ardindan 15 gün günde iki kez olmak uzere testere disli aslan lencesini icecegim
Sonra 10 gun yine sogan kuru ardindan
15 gunde bir cihan percemi icecegim
Sonra 10 gunluk bir sogan kuru daha ve bitiyor.

Yani yaklasik 3 aylik bir kur uygulayacagım kendime. Doktorum sogan kürü uygulayabilirsin olası kistini buyutmez en azindan dedi. Tabi bnm istegim yok etmesinden yana.

Bu ay sonu doktor muanesine gidecegim sonucu sizle paylasacagima emin olabilirsiniz.

Kisti icin bu ve benzer tarifler deneyip kisgince erime olan,

Kistine ragmen hamile kalabilen vs arkadaslari basliga bekliyorum.

Edit: 29 Mart cuma

Tekrar merhaba gelismeleri bildiriyorum. 1 aylık sogan kürüm ardindan kistimin son durumu aynı. Yani bir ufalma söz konusu degil. Doktorum hsg filmi önerdi. Bu ay onu cektirecegim. Gelisme olursa yazarim.
Uzun zaman olmuş en son paylaşımınızdan bu yana lakin ben daha yeni üye oldum:)öncelikle geçmiş olsun.kistiniz daha küçük ve yumurtalarınıza zarar vermeden yumurta dondurma işlemini bir an evvel yaptırın.Ben iki ameliyat geçirdim şu anda yumurta rezervim ile tüp bebek yapma ihtimalim bile çok düşük ve henüz evlenmedim bile:KK43:o nedenle bu kist olayında akılcı davranmak gerekli hemen ameliyat olmanız demek yumurtalarınızın çok çok azalması ve çocuk ihtimalinin azalması demek:KK66:en büyük önlem olarak yumurta dondurun...

Herkese merhaba. Oncellikle geçmiş olsun tum kistler, sıkıntılar yok olsun insallah. Bende 2 ay once asiri sanciyla doktora gitmem sonucu biri 5 cm digeri 8 cm olan cikolata kistlerim oldugunu ogrendim. 4 farkli doktor gezdim hepsi ayri sey dedi biri yasmin verdi biri visanne digeri asla ilac icme dedi en son dayanilmaz hale gelince sancim acile gittim ve kistlerden birinin patladigini ogrendim hemen 1 saat icinde ameliyata alindim. Cok arastirdigim icin ameliyat sonrasi cocugum olmaz korkusu yasiyordum ama doktorum beni rahatlatti. Ameliyatta guzel gecmis yumurtaliklarim zarar gormemis. Kist yuzunden karin zarim ve bağırsaklarım yapismis haldeymis onlarida ayirmislar. Ameliyat olali 12 gun oldu. Dikislerimde iyi zaten laparoskopi oldu. Diyecegim kistlerle 2 ay bile dayanmak cok zordu benim için. Inanin tuvalete bile gidemiyordum agridan agliyordum her gun. Su an tekrarlamasin diye visanne kullaniyorum. Yatmadan once icince yan etkilerini cok hissetmiyorum. Ozellikle benim baska rahatsizligim oldugu icin hormon almam cok sakincaliyken bi sure icmeye mecburum. Cocugum olur mu ilerde bilmiyorum ama nasipse kismetse olacaktir elbet. Sizlere demek istedigim ameliyatlik hale gelirseniz korkmayin. Doktorunuza guvendiginiz surece tabi. Allah hepinize saglik versin cocuk isteyenlerede hayırlısıyla nasip etsin insallah.
Geçmiş olsun...yaşadıklarınızı bire bir bende yaşadım hemde iki defa,bende 1 yıl lucrin depot göbekten iğne ile menapoza koyuldum,sonra vicanne başladı doktorum son 6 aydır geceleri kullanıyorum.Mevla başka dert vermesin inşallah...

Uzun zaman olmuş en son paylaşımınızdan bu yana lakin ben daha yeni üye oldum:)öncelikle geçmiş olsun.kistiniz daha küçük ve yumurtalarınıza zarar vermeden yumurta dondurma işlemini bir an evvel yaptırın.Ben iki ameliyat geçirdim şu anda yumurta rezervim ile tüp bebek yapma ihtimalim bile çok düşük ve henüz evlenmedim bile:KK43:o nedenle bu kist olayında akılcı davranmak gerekli hemen ameliyat olmanız demek yumurtalarınızın çok çok azalması ve çocuk ihtimalinin azalması demek:KK66:en büyük önlem olarak yumurta dondurun...

Size de cok gecmis olsun gercekten. Doktor kurbani olmussunuz sanirim, genelde doktorlar ameliyati tercih etmiyorlar, evli de degilmissiniz yasmin tarzi haplarla kistiniz baskilanabilinirdi. Durumunuz bu kadar sıkıntılıysa siz de simdiden dondursanız olmaz mı?

Size de cok gecmis olsun gercekten. Doktor kurbani olmussunuz sanirim, genelde doktorlar ameliyati tercih etmiyorlar, evli de degilmissiniz yasmin tarzi haplarla kistiniz baskilanabilinirdi. Durumunuz bu kadar sıkıntılıysa siz de simdiden dondursanız olmaz mı?
Canim konuna denk geldim daha şubatta açmışsin biz nezamandır ugraşiyoruz ya seneler akıp gdiyor

Ya gerçekten mi çok üzüldüm sizin adınıza.peki dogal yollamı kalmıstınız

Evet dogal yolla oldu. Düşüğüm 7 haftalikken oldu. Muane esnasinda doktorum kistimin eridigini ve yok oldugunu soyledi. Hamilelikte 7 hafta bile kistin yok olmasinda yeterli. Acikcasi düşük olunca ben kistten şuphe ettim, genelde kisti olanlar ilk gebeliginde dusuk yasiyolar (burdan okuyup tecrube ettiklerime göre tabi) doktoruma sordum; kistin dusuge sebep olmadigini sadece gebe kalmayi zorlastirdigini soyledi. Zaten bilindigi uzere ilk gebeliklerde dusuk yuzdeleri cok fazla. Artik nedeni kist midir, bebegin sagliksiz olusu mudur, yoksa bedenin bu yeni olusumu kabul etmeyip disari atmasindan mi kaynaklidir bilinmez. Kürtaj oldugum icin bu ayi korunarak geciriyoruz, bi sonraki ay insallah yuzumuz tekrardan güler 😊 sizin kistiniz kac cm? Kac aydir cocuk dusumuyorsunuz?

Evet dogal yolla oldu. Düşüğüm 7 haftalikken oldu. Muane esnasinda doktorum kistimin eridigini ve yok oldugunu soyledi. Hamilelikte 7 hafta bile kistin yok olmasinda yeterli. Acikcasi düşük olunca ben kistten şuphe ettim, genelde kisti olanlar ilk gebeliginde dusuk yasiyolar (burdan okuyup tecrube ettiklerime göre tabi) doktoruma sordum; kistin dusuge sebep olmadigini sadece gebe kalmayi zorlastirdigini soyledi. Zaten bilindigi uzere ilk gebeliklerde dusuk yuzdeleri cok fazla. Artik nedeni kist midir, bebegin sagliksiz olusu mudur, yoksa bedenin bu yeni olusumu kabul etmeyip disari atmasindan mi kaynaklidir bilinmez. Kürtaj oldugum icin bu ayi korunarak geciriyoruz, bi sonraki ay insallah yuzumuz tekrardan güler 😊 sizin kistiniz kac cm? Kac aydir cocuk dusumuyorsunuz?
Insallah bu ay hamile kalirsiniz 😊 kistinizin yok olmasina cok sevindim.benm 3 cm sag overde.4 aydir deniyoruz ama olmadi .hamile kaldiginiz ay degisik birsey denediniz mi kür vs

X