Çikolata kisti olupda normal yolla hamile kalanlar varmi acaba

Bendede oldu bu doktorum megacef diye bi ilaç vermişti şimdi hatırladım onuda bu ay kullandım
Valla kasık ağrılarım da çok oluyo bu aralar ama ilaç vermez gitsem de sıcak tut kendini diyo

Canım ilaçsız falan boşuna vakit kaybetme önceki doktorum vitaminden başka bişey vermedi hiçbişeyde yapamadı. Doğru tedavi lazım
Valla ilk gittiğim doktor kistime taktın emar istedi bıraktım. Bu doktorum da ilk ay duphaston verdi artık Glukofen (hala kullanıyorum) erken adet oldum sonraki ay adet olunca gel dedi gittim hsgye yönlendirdi. 23 günlük gecikme sonucu tarlusal la adet oldum sonra muayeneye gittim kisti alalım diyo oysaki daha yeni çekildim hsg

Valla ilk gittiğim doktor kistime taktın emar istedi bıraktım. Bu doktorum da ilk ay duphaston verdi artık Glukofen (hala kullanıyorum) erken adet oldum sonraki ay adet olunca gel dedi gittim hsgye yönlendirdi. 23 günlük gecikme sonucu tarlusal la adet oldum sonra muayeneye gittim kisti alalım diyo oysaki daha yeni çekildim hsg
Banada ilk doktorum duphaston vermişdi. Yeni doktorumsa o ilacın benim hiçbir işime yaramadığını söyledi. Eğer gebelik istiyorsan klomen çatlatma iğnesi en uygunu dedi ve yaptı

Banada ilk doktorum duphaston vermişdi. Yeni doktorumsa o ilacın benim hiçbir işime yaramadığını söyledi. Eğer gebelik istiyorsan klomen çatlatma iğnesi en uygunu dedi ve yaptı
Söylücem zaten cnm ben ameliyat istemezsem bana ne tedavisi uygulucak eğer bişey yapamam derse devam etmem

Bi tek ben değilimki o kadar çok arkadaşlar yazmışki burda hepsi klomen iğne falan oluyorlar. Şimdiye kadar o zaman hepimizin kisti kafamız kadar olmuştu ya))
Malesef benim büyüdü canım 5cm kistle ikikez aşılama oldum ama sonuç negatif ve o yıl için de kistim 9.6cm oldu agrılarım çogalınca mecbur kapalı ameliyat (laparoskopi) olmak zorunda kaldım ama belkide kişiden kişiye degişiyor olabilirde 1 yıl oldu ameliyat olalı çok şükür tekrarlamadı klomenle +çatlatma ignesi kullandım 5 ay ama sonuç yine olumsuz 🤷‍♀️ rabbim herkezin emeklerini boşa çıkarmasın isteyen herkeze evlat nasip etsin inşallah bizlerede.. Bu arada canım senib adına çoook sevindim ne olur bilerede dua et hamişlerin duası kabul olurmuş öyle derler 😔🤲🤲

Malesef benim büyüdü canım 5cm kistle ikikez aşılama oldum ama sonuç negatif ve o yıl için de kistim 9.6cm oldu agrılarım çogalınca mecbur kapalı ameliyat (laparoskopi) olmak zorunda kaldım ama belkide kişiden kişiye degişiyor olabilirde 1 yıl oldu ameliyat olalı çok şükür tekrarlamadı klomenle +çatlatma ignesi kullandım 5 ay ama sonuç yine olumsuz 🤷‍♀️ rabbim herkezin emeklerini boşa çıkarmasın isteyen herkeze evlat nasip etsin inşallah bizlerede.. Bu arada canım senib adına çoook sevindim ne olur bilerede dua et hamişlerin duası kabul olurmuş öyle derler 😔🤲🤲
peki hsg çektirdiniz mi ?

evet prowomen ve teatrio ( resveratrol) kullanıyorm şuan inşallah emeklerim boşa gitmez ümidiyle bekliyorum bakalım :dua: temmuz yada ağustos a gelcek transfer
Allah yardımcımız olsun cnm inş kavuşuruz meleklerimize.. Bende adet olmadım daha olayım gitçem bakalım ne dicek ameliyat hakkında. Olmazsam ne tedavisi uygulucak merak ediyorum

peki hsg çektirdiniz mi ?
Wvet canım kisti ilk ögrendigimde çektirdim 3 cm kistim vardı ozman temiz çıktı 2 ay önce kasımda çektirdim yine temiz çıktı bi sorun yok dedi doktorum geçen ay da klomenle çatlatma ignesi kullandım bide progestan diye bir ilaç ama olmadı bu ayda ara verdik doktorum öyle dedi bidahaki ay aşılama yapalım dedi şubatta ama hiç istemiyorum 😔😔

Wvet canım kisti ilk ögrendigimde çektirdim 3 cm kistim vardı ozman temiz çıktı 2 ay önce kasımda çektirdim yine temiz çıktı bi sorun yok dedi doktorum geçen ay da klomenle çatlatma ignesi kullandım bide progestan diye bir ilaç ama olmadı bu ayda ara verdik doktorum öyle dedi bidahaki ay aşılama yapalım dedi şubatta ama hiç istemiyorum 😔😔
Aşılamanın şansı normalden daha düşük , spermde problem var ise aşılama yapıyorlar yoksa aşılamanın başka anlamı yok. Ayrıca klomen ve çatlatma iğnesi bizde kist büyümesine neden oluyor allah korusun ben o yüzden onu hiç denemedim. Aşılama hiç yaptırma boşuna para verme derim. Yine de sen bilirsin ama , çikolata kistinin nereye tutunduğu çok önemli , eğer ki ciddi yerlere tutunduğunda ne yaparsan yap gebe kalmanı imkansızlaştırıyor. Eşinde problem yoksa aşılamayla ne vakit kaybet ne boşa para ver... En güzeli çikolata kistinde uzman tüp bebek doktoruna git derim. Çünkü bu kistin yaydığı sıvı yüzünden embriyo zehirleniyormuş , çikolata kisti ile gebe kalanların %70 i düşükle sonuçlanıyor. İlla ki tedavi görmek gerekli. Bnce bunlarla hiç oyalanma derim.

Son düzenleme:
Bi buçuk senedir gebelik oluşmadı bende de iki taraflı çikolata kistim var bir çok tedavi denedim aşılama, hgs dahil. Son çare tüp düşünüyoruz ileriki aylarda. Allah kimseye aratmasın çok zor bişey

Allah yardımcımız olsun cnm inş kavuşuruz meleklerimize.. Bende adet olmadım daha olayım gitçem bakalım ne dicek ameliyat hakkında. Olmazsam ne tedavisi uygulucak merak ediyorum
Aminnn inşallah yaa... Ameliyat amh nı 0'lı rakamlara indirir en güzeli bu işte uzmanını bulmak kuzum. Git bakalım ne dicek. Ameliyatta ısrar ederse direkt doktor değişikliği yap.

Cnm sen ne tarz tedaviler uygulandı klomen falan verdi mi doktorun

Benim 2mm den 6 ay içinde 4cm oldu , 3 ayda yarım cm büyüme oluyor , şimdi 4,5 cm . O yüzden bana klomen femara vs. bunlarla vakit kaybetme , kistini büyütür dediler. Tavsiye etmediler canım.

X