Cikolata Kisti olanlar

Merhaba kızlar
bende de çikolata kisti vardı ameliyatla alındı öyle açık ameliyat yapılmadı üç tane ufak kesiğim oldu o kadar sonrasında çok şükür hamile kaldım o yüzden sıkmayın canınızı sonuçta dermanı olan bir hastalık

öncelikle herkese merhaba.bende de çikolata kisti 7 cm di.ameliyat oldum temmuzda.ekimde kontrole gttim yumurtalıklar sağlam dedi gayet iyiymiş.çocuk sahibi olmak istiyorum ilk deneme başarısız oldu.şimdi 2.denemem olucak ama tekrar kistim yenilenmiş3cm olmuş çok uzüldüm.zaten ameliyat sonrası ilk denemede olmamış birde kist çıktı tekrardan.çok korkuyorum ama sizleri okuyunca yani kisti olupta hamile kalanları allahım bizlerede nasıp eder inşallah.acaba hamile kalabilmek için bitkilerle felan nebileyim kisti gidermeye bişeyler biliyormusunuz.sutlu kayfe ozellikle sana soruyorum ltfen yapan ve faydasını gören varsa cevap yassın.bizlerde yararlanalım.şimdiden teş.allah herkesin yard.olsun

su yazdıklarınızı 1.sayfadan berı okuyorum aynı kaderı paylasan bır ınsanım resmen kıtap okuyormusum gıbıydım.benımde 2.5 cm lık bır kıstım vardı 8 ay denedık bebek olmayınca acık amelıyat oldum cok umutsuzum bende umarım hersey bundan sonra yolunda gıder sızlerı okuyunca umudum bırazda olsa arttı tanımasamda sızı tesekkur edıyorum cok bana bırazda olsa bır ıhtımal verdınız

umut44 merhaba tüm yazıları okuduğuna göre benide çok ii tanıyor olmalısın.bak benim oğlumunda adı umut hep yazdım dedimki Allah dan umut kesilmez ve oldu mucize bebeğim.benim kistim 3,2 cm di canım.ameliyat olmadım ben.ne zaman ameliyat olduğunu yazmamışsın ama ameliyattan sonra bir sene içinde olur.çünkü rahim temiz hale geliyor.
ama çok önemli bişi söylemeliyim.diğer sayfalardada defalarca yazdım.kesinlikle kafana takmamalısın düşünmemelisin.çünkü oldumu olmadımı bu sefer tuttumu bu düşünceler hormonları hormonlarda döllenmeyi etkiliyor.bunu hiç unutma.çoğu hamilelik üzerinde düşünülmediği ay gerçekleşmiştir.şayet buna bende bir örneğim.o ay özen dikkat göstermemiştim düşünmemiştim çünkü eşimin sağlık sorunu vardı ona yönelmiştim.ve rahim filmi çektirmem gerekiyordu o ay bundan çok korkuyordum.nasıl çektiricem diye düşünürken ve eşimle uğraşırken hamilelik çıkmıştı aklımdan.ve ben o ay hamileydim.
önce olacağına inan.

gercekten yazdıkların benı cok mutlu ettı .ben amelıyat olalı 1 ay yenı olucak su an zoladex dıye bır ıgne oluyorum ama benı korkutan kıstımın tekrarlaması ama bazende dusunuyorum olucagı varsa zaten olur ben ne kadar korksamda korkmasamda.emelıko ve sılgının o zamandan bu zamana hayatlarında bır degısıklık oldumu bebıslerı?
burda ınan cok rahatladım sızı okuduktan sonra.bız amelıyattan once 8 ay bekledık ama olmadı onun ustune doktorum almaya karar verdı ama ben elımde olmasada ınanılmaz kafama taktım bu sure ıcınde artık rahatlamaya baska seylerle ugrasmaya karar verdım.tanıstıgımıza cok cok sevındım tesekkur ederım

emeliko bir kez hamile kalmıştı ama kaybetti bebeğini gelişemedi hamileliğinin ilk ayında kaybetmiştik.sonra bir süre ara vermeye karar vermişti.silgi ise en son ocak ayında falan yazdı henüz yoktu bebeği.
kafana takmazsan olur.bu benim düşüncem.dedimya canlı örneğiyim.

düşünmemeye çalışma düşünme aklından çıkar.çalışmaları görev olarak görme çoçuk için deme.öyle dediğin anda zaten aklında hep bebek için düşüncesi oluşur.sen zaten ameliyat olmuşsun.gerisini bırak kendi haline.doktor nevra diye bir site var.oradan yumurtlama tarihlerini öğren.hatta boş günün geçmesin.olur kaç kişi tanıdıysam ameliyat sonrası oldu hep.acele etme.Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın.bak benim kistim 3,2 cm di.ameliyatsız geldi bebeğim.buda sana örnek olsun.ki sen çok şanslısın şuan rahmin temiz.bir yılda kendini tekrarlamıyor.

yumurtlama gunlerımı takıbe ıgneler bıttıktan sonra baslayabılırım cunku bu ıgneler gecıcı menopoza sokuyormus 4 ay surecek toplam ılk ayım bıttı 3 ayım kaldı bu donemde gectıkten sonra hep takıp ederek devam edıcem benı gercekten ınanılmaz rahatlattın cok tesekkur ederım.

o iğnelerin bu kist üzerinde çok etkili olduğunu duymuştum.doktorunun iyi olduğunu düşünüyorum.dediğin gibi iğneler bitince hiç üzerinde durmadan çalışmalara başla canım.

doktorum ıstanbulda bır bas hekım aynı zamandada bır yakın dostumuz bu halımle 100 cocuk dogurabılecegımı soyledı:) bır tane olsun yeter bana:)
4 ayın bıtmesını su an ıple cekıyorum ınsallah ondan sonra gelır hemen.

o zamana kadar kendine farklı uğraşlar bulmanı tavsiye ederim.şu an bebeği unut ve sağlığını düşün.tedavin çok doğru arkadaşında doğru söylemiş.herşey güzel olacak önce inan.ben buralardayım canım.topicde bir ben kaldım eskiden.bildiğim bişi olursa yardımcı olmaya çalışırım.herşey gönlünce olsun.

tamam mutlaka yazar haberdar ederım senı .sende bundan sonra benı yanlız bırakma lutfen ınsanın bu durumda aynı seylerı yasamıs bırılere ıhtıyacı oluyor.tesekkurler hersey ıcın

benim çok yakın bir arkadaşım iki tarfındada kist varken hamile kaldı.Canını kimse sıkmasın ınşallah herkes bebeğine kavuşur

tamam mutlaka yazar haberdar ederım senı .sende bundan sonra benı yanlız bırakma lutfen ınsanın bu durumda aynı seylerı yasamıs bırılere ıhtıyacı oluyor.tesekkurler hersey ıcın

teşekkür ederim.bıraakmam merak etme.olmadı özelden mesaj at.anında gelirim.bilirim bilmem mi.benim ilk yoldaşımda sodalemon adlı arkadaşımdır.bende nerde olsa onu bulur yazardım.:enbuyukkk:

kızlaaarrr çok uzun zaman oldu hepinizi çok özledim..uzun bir aradan sonra bu ay korunmayı bıraktım..gökdeniz,silgi,panoran nerdesiniz

merhaba arkadaslar. bende de sag yumurtalıgımda 4.8 buyuklugunde bı kıst war.suanakadar.4 dra gttım.kıstle ılgılı butun testlerı yaptırdım.testlerım degerlerı normal.4 ay once sanırım sıktıgımda gogsumden sut gelmeeye basladı prolaktın hormonum yuksek cıktı dr onun ıcın bı ılac werdı 2 ay kullandım bu ılac yumurtlamana hızlandırabılır kıstlede hamıle kalabılırsın aynı zmanda prolaktınınde dusurecek dedı kullandım prolaktın sınıra dustu.tabı gebe kalamdım.daha sonra benı baska bı dra yonlendırdı burada ben ozel bı hastaneye gıdıorum.buaya haftada 2gun ıstanbuldan gelen bı dr war tupbebek ınferılıte bolumunle ılgılenıo. ona muayne oldum.kıstle hamıle kalan bırsuru ısan war dedı gebe kalmana engel de dıemmem engeldegılde dıemm dedı.kıstının boyutu tam sınırda oldugu ıcın amelıyat ıcın arada kaldı genelde5 cm lım kıstlerınustunu amelıyatla almayı tescıh edıyorlarmıs.benımkıde tamsınırda.sana buhalınle asılamada yapabılırım .fakat.amelıyatta yaparsak kıstını alırken tuplerıne kannalrına yapısıklık olup olmadıgınada bakarız bunlarıda acarız dedı daha sonradan rahım fılmı cektırmek zorunda kalmazssın dedı onemlı olanyumurtalıga zarar wermeden kıstı alabılmek dedı .yanı sıze bırakıyorum 2yoluda uygulasam yanlıs olaz dedı.bız amelıyata kara werdık.dogrumu yanlısmı bılemıorum.drkeske hamıle kalabılsende bebekle bırlıkte kıstıde alırız dedı.keskeee..2bucuk yıldır ewlıyım.1yılkorunduk.1bucukyıldırda kıstım war.paylasımlarınızı beklıorum.yardımlarınızı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…