Cikolata Kisti olanlar

ben adet ağrılarımdan dolayı evlenmeden önce doktora gitmiştim,karından ultrasonla baktı ve sende çikolata kisti var dedi, ne o bana konunun öneminden bahsetti nede ben araştırdım. sonradan öğrendimki kötü bir kistmiş çocuk olmasını engelliyormuş falan falan... ama ben korunmayı bıraktım ve kısa süre sonra hamile kaldım,şuan 25 haftalık hamileyim
ya doktor yanıldı,ya kist kayboldu,yada rabbimin hikmeti bilmiyorum
dua edin hayırlısını dileyin

Merhaba gökdeniz sana sormak istediğim şeyler var ben senin yazılarını okudum ve okudukçada moral buldum ama 1 yıldır uğraşmama rağmen gebe kalamadım benim sol yumurtalığımda 3 cm den büyük çikolata kistim var doğum kontrol hapı kullandım ama etki etmedi çok doktora gittim en son çok ünlü bir profa gittim bana kistin gebelik için engel olmadığını denemem gerektiğini ve 1 yıl sonrasına tekrar gelmemi istedi 1 yıl dolmak üzere ve ben 35 yaşında olacağım henüz gebe kalamadım çok istiyorum senden ricam gebe kalmak için ne yapmak lazım ben son zamanlarda çok kilo aldım iyice stres yaptım kendime kilo etki edermi sence tavsiyelirin bekliyorum şimdiden teşekkürler

bende çikolata kisti mağdurlarındanım.önce kendiliğimden hamiile kaldım ama 5 haftalıkken gelişmediği için alındı.sonrada 2 yıl denememize rağmen olmadı.bir yıl ilaç ve iğne tedavisi gördüm,doktorum ameliyata yanaşmadı.zaten bende istemiyordum.aşılama yaptırdık ama tutmadı.en son çare tüp bebekti.tüp bebek doktorumda ameliyatı doğru bulmadı çünkü yumurtalık rezervini azalttığını söyledi.ilk denememde üçüzlerime hamile kladım ama birini kaybettim.şimdi Şükürler Olsun 45 günlük iki tane dünyalar tatlısı oğlum var.ama bu kist ağrılarım hamileliğimin 3.ayına kadar devam etti.bence ameliyata çok sıcak bakmayın çünkü çikolata kisti sürekli tekraralayan bir kist türü.ameliyat olsanız bile yeniden ortaya çıkabilir.

arkadaşlar eklemek istiyorum kadın infertilitesinde hele bide endometriozos ve çikolata kisti tüp tıkanıklığı varsa sakın aşılama yapmayın bunu prof. talip gül ve dünyadaki en ünlü merkezler söylüyor .aşılamayı en çok belirsiz infertilitede kullanıyorlar sakın denemeyin tüp bebek daha etkili

merhaba arkadaşlar
nevin bal merhaba canım bende çok uğraştım bebek olsun diye bacaklarımı dikmedim yumurta takibimi yapmadım ısılarmı ölçmedim hiçbiri işe yaramadı.en son bıraktım bebek olayını unutup aklımdan çıkardım ve o ay hamile olduğumu öğrendim.ve bence yapılması gereken tek şey aklımızdan çıkarmak.böylece hormonları olumsuz etkilememiş oluyoruz.

Merhaba gökdeniz inan bende belimin altına yastık koydum, soğan suyu denedim, incir kürünü 2 gün yapabildim bıraktım, ısı takibine yeni başladım her ay acabamı diyorum ama olmuyor malesef 35 yaşındayım kafamı takmayayım diyorum ama çok da beceremiyorum sanırım buda çok bebek istemekten kaynaklanıyor kilo etki edermi bilmiyorum ama ben 2 yılda çok kilo aldım ve veremedim malesef umarım bende sizler gibi bir gün hamile kaldığımı yazarım hayırlısıyla :Saruboceq:

Merhaba gökdeniz inan bende belimin altına yastık koydum, soğan suyu denedim, incir kürünü 2 gün yapabildim bıraktım, ısı takibine yeni başladım her ay acabamı diyorum ama olmuyor malesef 35 yaşındayım kafamı takmayayım diyorum ama çok da beceremiyorum sanırım buda çok bebek istemekten kaynaklanıyor kilo etki edermi bilmiyorum ama ben 2 yılda çok kilo aldım ve veremedim malesef umarım bende sizler gibi bir gün hamile kaldığımı yazarım hayırlısıyla :Saruboceq:

inşallah canım, Allahım bizleri evlatsız bırakmasın...

Tekrar merhaba amin karafesleğen inşallah bizimde bebişlerimiz tez zamanda gelir, göködeniz sana sormak istediğim bir şey daha var doğumdan sonra kistin tekrarladımı kontrole gittinmi

karafesleğen canım senin kistin kaç cm ne gibi aşamalardan geçtin ben sol tarafta 3,5 doktor 1 yıl dene dedi olmadı yakında gidecem umudum tükeniyor yavaş yavaş ama kendime söz verdim yılmayacak Allah herşeyden önce cansağlığı versin inşallah bizde yazacaz artık hamileyiz diye dört gözle o günün gelmesini bekliyorum :CüvCüv: a.s

karafesleğen canım senin kistin kaç cm ne gibi aşamalardan geçtin ben sol tarafta 3,5 doktor 1 yıl dene dedi olmadı yakında gidecem umudum tükeniyor yavaş yavaş ama kendime söz verdim yılmayacak Allah herşeyden önce cansağlığı versin inşallah bizde yazacaz artık hamileyiz diye dört gözle o günün gelmesini bekliyorum :CüvCüv: a.s

cnm ben kistimin boyutlarını tam bilmiyorum, 3 yıldır çocuk için uğraşıyorum...2008 aralıkta hsg sonucu tüplerim kapalı çıktı, 2009 ocak ayında laparaskopi ameliyatı oldum ve yapışıklığın nedeninin çik.kisti olduğu çıktı..çok şükür temizlendi, şuan tüplerim açık ama, hala gelen giden yok...ameliyattan sonra 2 kere negatif aşılamam oldu...artık beklemek beni bunaltıyor,bayramdan sonra tüp bebek işlemlerine başlayacağım Allah'ın izniyle..

Günaydın, karafesleğen bak temizlenmiş en azından tüplerin açık bende ne var ne yok ben onuda bilmiyorum rahim filmi çekilmedi belki benimde yapışıktır, bu çikolata kistinde bazıları aşılama önermiyorlar nedeni bilmiyorum ama direkt tüp bebek diyorlar inan doktora gitmekten bıktım bu ay çok az reglim oldu sol kasığım çok ağrıyor ama cesaret edipte gidemiyorum çünkü hissediyorum büyüdü sürenin dolmasını bekliyorum birde önceden kisti baskılasın diye 1 yıla yakın doğum kontrol hapı kullandım o da gebe kalmayı zorlaştırır diyorlar işte böyle canımcım bende beklemekten bunaldım inşallah hakkımızda hayırlısı olur tüp bebek yaptıracaksanda umarım ilk seferde tutar güzel haberlerini duyarız opuyorumnanaktan

Günaydın, karafesleğen bak temizlenmiş en azından tüplerin açık bende ne var ne yok ben onuda bilmiyorum rahim filmi çekilmedi belki benimde yapışıktır, bu çikolata kistinde bazıları aşılama önermiyorlar nedeni bilmiyorum ama direkt tüp bebek diyorlar inan doktora gitmekten bıktım bu ay çok az reglim oldu sol kasığım çok ağrıyor ama cesaret edipte gidemiyorum çünkü hissediyorum büyüdü sürenin dolmasını bekliyorum birde önceden kisti baskılasın diye 1 yıla yakın doğum kontrol hapı kullandım o da gebe kalmayı zorlaştırır diyorlar işte böyle canımcım bende beklemekten bunaldım inşallah hakkımızda hayırlısı olur tüp bebek yaptıracaksanda umarım ilk seferde tutar güzel haberlerini duyarız opuyorumnanaktan

sağol cnm inşallah...

merhaba arkadaşlar
nevincim doğumdan 6 ay sonra gittiğimde temizdi ancak doktor 1 yıl sonra tekrarlar demişti bense tekrar gitmedim ama gitmek gerek erteliyorum işte.
benden tek tavsiye umutsuz olmayın ve inanınki Allah onun rızkını verdiği an gelecektir.

gökdeniz sevindim tekrarlamadığına umarım hiç tekrarlamaz darısı bizim başımıza inşallah inan bana senin yazdıklarını okudukça çok umut oldun bana pozitif yönün çok güzel canım benim yılmak yok devam inşallah güzel haberler verecez opuyorumnanaktan

canım inan ben o dönemde hiç yılmadım olacağına inandım hep Allah dan umudum oldu o yüzden oğlumun adıda UMUT haa hiç üzülmedimmi ağlamadım mı çok üzüldüm çok ağladım bir gün dank etti kafama bu kadar ağlayacağıma dua etmeli Allah dan umudumu kesmemeliyim dedim.ve bitirdim kafamda olayı ve o ay hamile kalmışım.herşeyi bir yana bıraktığım ay.Allah sizlerede bu mutluluğu nasip etsin.

Gökdeniz Allah Umuda uzun ömürler versin, :nazar: inan bende hergün dua ediyorum benimde içimdede umudum var inşallah bende yazacam bir gün hamileyim diye hihoyyyt

Kızlar benim kistim malesef iyice büyümüş midem çok ağrıdığı için doktora gittim endoskopi yapıldı ağrıyan midem değil kistmiş ve yaklaşık 2 cm kadar daha büyümüş böylece 5 cm'in üzerine çıkmış oluyor bana doktor yolu göründü :KK43:((((((((

ARKADAŞLAR MORALİNİZİ HİÇ BOZMAYIN VE LÜTFEN OKUYUN..!!!,

9 ay önce çikolata kistinden amelyat oldum..Moralinizi bozmayın die anlatıyorum..SOL OVER 15 CM SAĞ OVER 5 CM Sol yumurtalığım alındı..5 aylık da evliyim..doktor biri benim kafam kadar diğeri de bir portakal büyüklüğünde idi dedi yani açık oldum zaten başka çare de yoktu..Şimdi hamd olsun dikkat eder isem iyiyim sakın üşütmeyin belinize ayaklarınıza dikkat edin emi :-)

ARKADAŞLAR MORALİNİZİ HİÇ BOZMAYIN VE LÜTFEN OKUYUN..!!!,

9 ay önce çikolata kistinden amelyat oldum..Moralinizi bozmayın die anlatıyorum..SOL OVER 15 CM SAĞ OVER 5 CM Sol yumurtalığım alındı..5 aylık da evliyim..doktor biri benim kafam kadar diğeri de bir portakal büyüklüğünde idi dedi yani açık oldum zaten başka çare de yoktu..Şimdi hamd olsun dikkat eder isem iyiyim sakın üşütmeyin belinize ayaklarınıza dikkat edin emi :-)

Canım çok geçmiş olsun gerçekten çok büyüklermiş sende kendine dikkat et a.s.İnşallah seninde bir an evvel bebişin olur :ecrin_bebek:

X