Cikolata Kisti olanlar

Benimde sağ yumurtalığımda 4,5 cm lik kistim vardı ve sol yumurtalığımla hamile kaldım. Oğlum şu anda 4 aylık. Aşılama çikolata kistinde önermiyorlar. Bence sen önce ilk önce eşinde sorun olmadığına eminsen yumurta takibi yaptırabilirsin. Ben yumurta takibi yaptırdım ve 3.ay hamile kaldım. Baktın olmadı ameliyat olursun ve hemen çalışmalara başlarsın ameliyattan sonra hamile kalma oranı yüksek diyorlar. Benim doktorum ameliyattan sonra kesinlikle menopoza sokan ilaçları tavsiye etmedi neyseki gerek kalmadı. Kafanı rahat tut bazı dr.lar çok abartıyor bir tanesi senin çocuğun olmaz bile dedi. Kafana takılan bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırız.

esımde bır sorun yok ona da yaptırdık test. normal dedı dr.benım kıstımde aynı sagtarafta ve boyutu sııznkı kadar..burayı okuduktan sonra kafam karıstı . amelıyat ıcın kararlıydım oysakı burda sızı bole gorunce olmalımıyım olmamalımıyım offff .. keske kıstle kalabılsem hamıle.. cok dua edıyorum hayırlısı.. amelıyatı ıstanbuldda olabılırım hasane arstrıdım nısa hasatnesı warmıs yenı bosnada bılgınız warmı nasıl bı hastane oldugu hakkında...

Ben ameliyat olmadım canım. Kendime süre verdim 6 ay deniyecektim ve yumurta takibi yaptıracaktım. Olmazsa ameliyat olacaktım allaha şükür kaldım ama yumurta takibi yaptırmasaydım işim zordu. Ben özel doktora gittim yumurta takibi için. Ameliyat olsaydım yine o doktorun görev aldığı hastanede olmayı düşünüyordum. Zeynep Kamil Hastanesinde çalışıyordu.

Benimde sağ yumurtalığımda 4,5 cm lik kistim vardı ve sol yumurtalığımla hamile kaldım. Oğlum şu anda 4 aylık. Aşılama çikolata kistinde önermiyorlar. Bence sen önce ilk önce eşinde sorun olmadığına eminsen yumurta takibi yaptırabilirsin. Ben yumurta takibi yaptırdım ve 3.ay hamile kaldım. Baktın olmadı ameliyat olursun ve hemen çalışmalara başlarsın ameliyattan sonra hamile kalma oranı yüksek diyorlar. Benim doktorum ameliyattan sonra kesinlikle menopoza sokan ilaçları tavsiye etmedi neyseki gerek kalmadı. Kafanı rahat tut bazı dr.lar çok abartıyor bir tanesi senin çocuğun olmaz bile dedi. Kafana takılan bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırız.

slm arkadaşım dr neden tavsiye etmedi ameliyattan sonra menopoza girmeyi,benim dr ameliyattan sonra 6 ay geçici menopoza sokacağını söyledi kafam karıştı?

Bana söylenen ameliyattan sonra hemen çocuk yapmaya çalışmam çünkü çikolata kisitinin kendini tekrar edebileceği menapoza sokarak bu süreci uzattırmanın vücudunun hormon düzenini bozmanın gereksiz olduğu, hamileliğinin zaten çikolata kistini tedavi edeceği, 6 ay sonra bırakınca hemen adet olmuyorsun çünkü bir 6 ayda düzene girmesini beklemen gerekiyormuş ama doğrusu nedir bilmiyorum. Bana Zeynep Kamil Hastanesinin Sezaryen Bölüm Şefi söyledi.

Merhaba,
Benim de cikolata kistim var, her iki tarafta da. Ama ben normal yolla hamile kaldım, 6 ay içinde, ama suna inandım ki kafamdan tamamen cıkardıgım ay oldu, daha onceki aylar hep gun saymalar, zorunlu bir iş gibi yapmalar vs nedeniyle bence olmamıstı. Ama kafadan cıkar demekle olmuyor, biliyorum..
Ayrıca 2 ay sogan kuru de yapmıstım ( ama hamile oldugum ay yapmamıstım, oncesinde yapmıstım, gene de bence hamileyken yaparsan zararlı olabilir)
ama ne yazık ki bebegimi 12 haftalıkken kaybettim.. mucizemi kaybettim.. hala içim sızlıyor......senağlama
Demem o ki, moralinizi bozmayın ve cok zor biliyorum ama kafaya takmayın, bir de bu sayfaları cok okuyunca, kotu senaryoları da gorunce insan onları kendine cagırıyormus gibi oluyor bence.
insallah hepimiz, ozlem ceken herkez bebegini kucagına alır, saglıkcakla buyutur..
sevgiler..

arkadaşlar merhaba çok üzgünüm çok moralim bozuk bundan 3 ay önce çikolata kisti ameliyatı oldum 7.5 cm açık ameliyatla kist alındı.26 yaşında evliyim bebiş istiyorum adetlerimde gene düzensizlikler var kilom 95 yani fazla acaba benimle aynı kaderi paylaşıpta hamile kalan var mı aranızda lütfen yardımcı olun

selamlar, benimde endometriyos um var. 2 ay önce teşhis konuldu.daha doğrusu gebe kalamamak için gittim doktora tüm tetkileri yapıldı daha sonra hsg çektirdim çekimden sonra end. teşhisi kondu. 3 cm kisler varmış. ve karında yapışıklık :KK43: çok morelim bozuldu. ilaç verdi doktor. kis söktürücü aynı zamanda da gebe kalmamı sağlayıcı.düşük engelleyici özellikli ilaç. bunu ne yap ne yap bul dedi çok bulunan bi ialç değilmiş. aradım buldum reglim 20 günü içiyorum günde 2 kez. 20 kapsül. sonra regl oluyorum . 3 ay dene dedi dr. bu ilaç reglin ile birlikte , kisti düşürcek dedi. düşürdüde. hiç bişi kalmadı ama hala bebk sahibi olamıyorum :S napcaz yaa demekki yapışıklık hala devam ... gitmedim doktruma .. 3 ay bitsin sonra gideceğim. en son çare tüp bebk dedi dr. aşılama önermedi neden acaba?

arkadaşlar bende endometris hastasıyım yaklaşık 1 yıldır çocuğumuz olsun diye uğraştık ve artık ümitlerim tükenmeye başlamıştı ama şuanda 5 aylık hamileyim rabbime şükürler olsunki.Size tavsiyem moralinizi hiç bozmayın ümidinizi yitirmeyin doktorum bana bu çocuk olucak ama kisti olmayan insanlara nazaran daha uzun bir süreç içerinde demişti haklıymışda inş sizlerde en kısa zamnda dileğinize kavuşursunuz

bende yaklaşık 1,5 ay önce ameliyat oldum. 5 cm di ama doğ.kont.hapıyla 3,5 cm oldu..daha sonrasında küçülmediği için ameliyat dedi doktorlar. ve yumurtalığı tamamen sardığı için yumurtalığı da aldılar. tüplerim de herhangi bir problem yok. doktorum bebek sahibi olmayı önerdi. bende bekliyorum bakalım tek yumurtalıkla olacak mı olmayacak mı? muamma....

öncelikle olacağına inanın arkadaşlar bir mucize veriyor Allah.benim mucizem 16 aylık şimdi.tek tavsiyem kafanıza takmadan denemeye devam edin.takınca ol-mu-yorrrrrrrr.
ben aklımda olmadığı ay hamile kalmıştım.buna inanın.

meraba arkadaşlar ben aranızda yeniyim 28 yaşında ve 8 yıllık evliyim 6 yaşında bir oğlum var. bi bebişimiz daha olsun istedik bir yıl denedik ama olmadı dr gittim çukulata kistim olduğunu öğrendim laparoskopi ile kist alındı ardından yumurta takibi ilaçlar vs ama olmadı şuan ameliyat olalı bir yıl oldu dün dr gittim diğer yumurtaliğımdada kist oluştuğunu söyledi doğum kontrol hapı verdi neyapacağımı bilmiyorumeyvahedigeldismile

selamlar, benimde endometriyos um var. 2 ay önce teşhis konuldu.daha doğrusu gebe kalamamak için gittim doktora tüm tetkileri yapıldı daha sonra hsg çektirdim çekimden sonra end. teşhisi kondu. 3 cm kisler varmış. ve karında yapışıklık :KK43: çok morelim bozuldu. ilaç verdi doktor. kis söktürücü aynı zamanda da gebe kalmamı sağlayıcı.düşük engelleyici özellikli ilaç. bunu ne yap ne yap bul dedi çok bulunan bi ialç değilmiş. aradım buldum reglim 20 günü içiyorum günde 2 kez. 20 kapsül. sonra regl oluyorum . 3 ay dene dedi dr. bu ilaç reglin ile birlikte , kisti düşürcek dedi. düşürdüde. hiç bişi kalmadı ama hala bebk sahibi olamıyorum :S napcaz yaa demekki yapışıklık hala devam ... gitmedim doktruma .. 3 ay bitsin sonra gideceğim. en son çare tüp bebk dedi dr. aşılama önermedi neden acaba?
MERHABA arkadaşım ya şu ilaç ne adı bende de var bu çikolata kistinden. bir yıldır hamile kalamıyorum. o doktorun adı nedir?

Merhabalar herkese,
Bu basligi yaklasik 1 ya da 2 yil once acmistim...Hala cocugum yok=) Aslinda artik cok ugrasmiyorum, oncelikle masteri bitirmeye ugrasiyorum..Bunun disinda yazin tup bebek tedavisine basliycam, insallah basarili olur..Sizlerde en kisa zamanda kavusursunuz..Gokdeniz baya buyumus ufaklik=) Opuyorum herkesi, bol sans!

merhaba silgicim senden bir haber aldığıma çok sevindim uzun zamandır nete oturmuyordum maillerimde haberleşme olduğunu görünce hemen senden bir haber olabilirmi dedim.azcıkda olsa yazmana sevindim.herşey gönlünce olsun silgicim.yazın yolun buralara düşersede mutlaka görüşelim.

valla ben de aynı derdi geçen ay öğrendim ,sol yumurtalığımda 5 cm bir kist varmış.doktor 3 ay dene eğer bebek olmazsa kesin ameliyat edicem dedi

X