Cikolata Kisti olanlar

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
annemin kontrolu başarılı geçti kurtulduk şükürler olsun sizden hep duanızı istedim bizim için dua eden herkesden Allah razı olsunnnnnnnn
Gözünüzaydın cnm,ben sana söylemiştim tatlım.Çok şükürkaydirigubbakcemile3

evet arkadaşım söyledin çok sağolasın.o kadar mutlu oldum ki.ana gibi gerçekden ne yar nede diyar var.Allah onları başımızdan eksik etmesin.

merhabalar ben umuttlu bende sizlerle aynı dertyten muzdaribim. 1 ay önce çikolata kistim olduğunu öğrendim.ve çocuk istiyorum. tabi sizlerde bilisunuz ki bu iş biraz karışık.benin kistim sağ yumurtalığımda ve 3cm.sizin deneyimleriniz merak ediyorum hangi tedavileri uyguladınız yada aranızda hemen hamile kalan var mı beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. teşekkürler

canım ben hastalığımı öğrendikden sonra 7.ayımda oldu.şimdi bir oğlum var adı umut .kiç kafana takmadan umudunu kırmadan çalışmalara devam et olacağına inan oluyor.bu form bir örnek zaten.

bende hamıle kaldıgımı yaptıgım testte ogrendıkden sonra keseyı gormek amaclı doktora gıttıgımde 2 tanede cıkolata kıstımın oldugunu ogrendım.

gökdenizcim sana bazı sorular sorucam senin kistin ne kadar dı tedavi oldunmu kendiliğinden mi hamile kaldın benim kistim 3cm ve doktor bu ay doğum kontrol hapı verdi kist için sen kendi durumu nu biraz ayrıntılı anlatırsan sevinirim bende kendime bir yol çizerim şimdiden teşekkürler

gökdenizcim çok geçmiş olsun, allah sevdiklerimizi hiç bir zaman yanımızdan ayırmasın, benim doğum iznime az kaldı gün sayıyorum ama yazdıklarından anladımki asıl mesele doğumdan sonra.

Selam Melek law. Sen Gokmen beyı bıraktın mı? Asıl mesele dogumdan sonrakı 2-3 ay valla. Sonra baska sorunlar olsada daha rahat.

ne yazık ki bu gün regl oldum ve tüm umutlarım suya düştü canım çok sıkkın lütfen biri bana bişiyler anlatsında moral bulayım.gelecek ya da doğum kontrol hapı içiyorum derken bizim bebek işi gelecek kışa kaldııııııııııııııııııııııııı

7 senelik evliyim hiç korunmadım fakat hamilede kalmadım ilk 5 senemde belirli aralıklarla farklı doktorlara gittim. Fakat hiçbirisi bende çikolata kisti olduğunu fark etmediler. Fakat son gittiğim doktorum fark atti ca 125 im oldukça yuksek çıktı. onu duşurduk ilaç tedavisiyle doktorum bu ay hamilesin bu ay hamilesin dedi fakat 1 senenin sonunda ben hala hemile kalamamıştım. sonra bana tüp bebek onerdi fakat maddi sebeplerden yaptıramadım. Şımdi ne yapıcamı bilmiyorum sanırım kistlerimde buyudu.. Allah hepimizin yardımcısı olsun. guvenilir bi doktor arıyorum umarım bulurum tavsiyelerinizi bekliyorum..
:a015:

günaydınnn
umutlu öncelikle bebek istiyorsan o doğum kontrol hapını bir bırak önce gittiğin iyi bir doktor olsa doğum kontrol hapının ç.kistinde bir etkisi olmadığını bilirdi öncelikle doktorunu değiştir canım.o adet gördüğünde yaşanan acıyı ve hüznü çok iyi biliyorum ben bir bebek için çoook ağladım çok.Allaha şükürler olsun verdi.ama doğru doktoru buldum herşeyden önce.hastalığını yenmek için önce onu tanıman gerekiyor.araştır oku.nette doktor nevra nın sitesi var bunu sanada tavsiye ederim urbenalsare.ben bu doktorun bilgileriyle yazılarıyla çok şey öğrendim okumanızı tavsiye ederim.moral ise kendinizde saklı.olacağına inanın.urbenalsare sen uzun senelerdir deniyormuşsun canım ç.kisti ile bu kadar uzun süre nasıl durdun ki başka bişi olmasın çünkü temialenmediği takdirde iç organlara bulaşan bir hastalık bu.ayrıca eğer ssk nız varsa şimdi yarısını karşılıyor tüp bebeğin üstelik fiyatlar çok düştü.ben iki yılımı verdim bu işe.bilmiyorum yardımcı olabildim mi ama sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışaım.kızlar şunu söyleyeyim bende hüsranla yazardım biri çıkardı bebeği olmuş bu hastalıkda olan çok sevinirdim benimde olacak derdim.aklıma gelmişken urbanelsare uzun yılların vermiş olduğu görev gibi yapma her seferinde aklında bebek ile çalışmalar yapıyorsan olmaz.düşüncelerin hormonları hormonlaın o gözle görülmeyen yumurta ve spermi yanlış yolda etkiler buda bilimsel bir gerçekdir.

kızlar çikolata kisti nasıl teşhis ediliyor ultrasonlamıı??
eğer ultrasonlaysa sadece ultrason teşhis için yaterlimi??

iki üç aydır adet günümden önce 2 gün çok hafif lekelenme yaşıyorum sonra adetim sökülüyor internetten biraz araştırdım biçok nedeni olabilirmiş nedenlerden biride çikolata kisti olabilirmiş

doktora gitmiştim ultrasona girdim bişiy çıkmadı
eğer olsa çıkarmıydı ultrasonda??
cevaplarsanız sevinirim

olsaydı ultrasonda cıkardı.. Bazı gebelıkler tam olusmadan dusukle sonuclanıyor belkı oyle bısey yasıyorsundur..

meraba arkadaşlar arası ra buraya yazıyordum belki beni hatırlarsınız 36 yaşındayım 20 yaşından beri endometriozis hastasıyım çocuğun olmaz dediler evlendim kızım oldu sonra hamilelik düşünmedim
kızım 8 yaşındayken ovulasyon takibiyle hamile kaaldım ama bebek 9 haftalıkken karnımda öldü bu arada yine endometrozisle hamile kalmıştım.Sonra endometriozisi aldırdım aradan iki yıl geç ti çocuk istedik tekrar 1.5 yıl korunmadık olmadı iki ayrı duoktora gittim bir tanesi tüp bebek dedi diğeri ameliyat bende karar veremedim. Ve bugün öğrendimki ben hamileyim yani doktorların bazen olmaz dediği şeyler olabiliyor.Şimdi Korkum bebeğe bir zararı olrmu hamileliğim devam edecek mi kafam çok karışık 5cm endometriozis gökdeniz sende bir sorun çıkmışmıydı bugün doktora gitiimde gözümü çok korkuttu

X