Cikolata Kisti olanlar

silgicim ameliyat olmadan tüp bebek çok riskli tutmayabilir.bu sefer daha çok yıkılırsın.bu benim düşüncem canım.çoğu kişi lapdan sonra hamile kalıyor 4 yada 6.ayında olmazsa ki çoğunlukda oluyor olmazsa tüp deniyolar o zaman tutuyor.sen şu anda ne yapıyorsun monitör falan almıştınç.

valla gokdeniz monitore gore her ay yumurtluyorum 14,15,16 gibi..yani duzenliymis zaten...sogan suyu da ictim bu ay...bunun disinda tikk yoksenağlama

Arkadaşlar ben tüm yazılanları okuyamadım ama okuduğum kadarıyla büyük çoğunlukta karamsarlık hakim,lütfen rahat olun benimde çikolata kistim vardı ve şu an bir çocuğum var tüp bebekle oldu ama biz hiç doğal denemedik çünkü sperm sayımız çok düşüktü.tüpte başarıyı etkilemediğini söyledi dr öylede oldu 2 kez denedik ikisindede tuttu ilkini başka nedenlerden hamileliğimin ortasında kaybettim ama kistten değil zaten hamilelikte kist otomatikman küçülüyor.tüp tedavisi sırasında alınan ilaçlardan biraz büyüme oluyor kistte ama onuda dr yumurta toplarken boşaltıyor,şu an yine kistim var vedoğum kontrol hapı ile küçülüyor size tavsiyem ameliyat kararı almadan önce mutlak güvenebilceğiniz bir tüpbebek merkezine gidin ve onların fikrini alın derim ben ve mümkünse laparaskopiyi trcih edin çünkü diğer türlü yapışıklıklar olabiliyor demişti benim dr bu arada benim yaşımda 37 hepinize umut olsun.

Arkadaşlar ben tüm yazılanları okuyamadım ama okuduğum kadarıyla büyük çoğunlukta karamsarlık hakim,lütfen rahat olun benimde çikolata kistim vardı ve şu an bir çocuğum var tüp bebekle oldu ama biz hiç doğal denemedik çünkü sperm sayımız çok düşüktü.tüpte başarıyı etkilemediğini söyledi dr öylede oldu 2 kez denedik ikisindede tuttu ilkini başka nedenlerden hamileliğimin ortasında kaybettim ama kistten değil zaten hamilelikte kist otomatikman küçülüyor.tüp tedavisi sırasında alınan ilaçlardan biraz büyüme oluyor kistte ama onuda dr yumurta toplarken boşaltıyor,şu an yine kistim var vedoğum kontrol hapı ile küçülüyor size tavsiyem ameliyat kararı almadan önce mutlak güvenebilceğiniz bir tüpbebek merkezine gidin ve onların fikrini alın derim ben ve mümkünse laparaskopiyi trcih edin çünkü diğer türlü yapışıklıklar olabiliyor demişti benim dr bu arada benim yaşımda 37 hepinize umut olsun.

Teşekkür ederim bilgilerin için, aslında ben epey korkuyorum silgiye de hak veriyorum netice de ameliyat narkoz yiyorsun, doktorlar nedense tüp bebekten önce alınmasını istiyorlar. Çevremde iki kişi biliyorum onlar kistlerini aldırmadan direkt tüp bebek yaptırdılar ilk denemelerinde tuttu. Benim kafam karışıyor galiba bu gidişle ameliyattan vazgeçeceğim, senin kist kaç cm di?

silgi merhaba. doktorum bana ameliyat. tahlilleri anesteziyi yaptır gel dedi. anestezi için bu ay sonuna gün verdiler. sanırım anestezi ameliyattan önce narkoz denemesi gibi birşeymiş. benimle tam anlamıyla konuşmadı doktor. sonuçları bekliyor oda. ameliyat derse yaptırmalımıyım? laparaskopi de olabilir dedi. anlayacağınız kafam çok karışık. kendimce bazı şeyleri araştırmaya çalışıyorum. tabi sizin bilgilerinize de ihtiyacım var.

silgi merhaba. doktorum bana ameliyat. tahlilleri anesteziyi yaptır gel dedi. anestezi için bu ay sonuna gün verdiler. sanırım anestezi ameliyattan önce narkoz denemesi gibi birşeymiş. benimle tam anlamıyla konuşmadı doktor. sonuçları bekliyor oda. ameliyat derse yaptırmalımıyım? laparaskopi de olabilir dedi. anlayacağınız kafam çok karışık. kendimce bazı şeyleri araştırmaya çalışıyorum. tabi sizin bilgilerinize de ihtiyacım var.

bu söylediklerin pek içime sinmedi, narkozun denemesimi olur yada ben bilmiyorum tuhaf geldi. Ameliyat zaten laparoskopi olmalı, bir de bu acele niye anlamadım. ?

Teşekkür ederim bilgilerin için, aslında ben epey korkuyorum silgiye de hak veriyorum netice de ameliyat narkoz yiyorsun, doktorlar nedense tüp bebekten önce alınmasını istiyorlar. Çevremde iki kişi biliyorum onlar kistlerini aldırmadan direkt tüp bebek yaptırdılar ilk denemelerinde tuttu. Benim kafam karışıyor galiba bu gidişle ameliyattan vazgeçeceğim, senin kist kaç cm di?

Benim kist 7.5 cm di.

Gökdenizcim desteğin için çok teşekkür ederim uzun zamandır bilgisayarın başına oturmadım biraz çocuk fikrinden uzak kalmak istedim çok da başarılı olduğumu söyleyemem düşünmeden edemiyorumbiz eşimin işinden dolayı pek ortaca dışına çıkamıyoruz ama marmarise gelirsem seninle tanışmayı çok istiyorum. Burdan çikolata kisti için benim doktorumun söylediklerini negatif bakan dr.lara karşı burdan söylemek istiyorum. Benim yaşım 37 hiç anne olmadım dr.um hiç olumsuz konuşmadı iki gün önce doğumda hastamın yumurtalığında kocaman kist gördük hastanında haberi yokmuş sorunsuzda istediği zaman hamile kalmış dedi kistle hamile kalabilirsin normal yollarla bir süre deneyelim eğer istersen aşılamada yapabiliriz ama hiçbirşeyin garantisi yok tüpbebek denemesinde bile 2. 3. denemede hamile kalanlar var dedi ben çok umutluyum olur dedi bana hiç ameliyat falan demedi ki ben özeline gittim dr.un

filizcim cok sevindim sonuc almana. peki bu kist temizlenmemesi tup bebegin sansini etkiliyor mu? anladigim kadariyla sende etkilememis.
bengazel narkoz olayini onceden bende hic duymadim.acaba tedbir olsun diye onceden ufak bir dozla narkoza reaksiyonunu mu deniycek anlayamadim? dr.una sorsan aslinda?? peki ameliyat sart miymis??
melek law senin dr.da mi ameliyat oneriyor. bende sizin yazdiklarinizi okuyunca karistim. yakinda bir dr.a gidicem bakalim o ne diycek. ya olmadi bende ameliyat yaptiririm ama daha kotu olur diye korkuyorumm...offf dr.lar bile karar veremiyor. hic bir dr net olmadi bana. yok ufak, yok ameliyat, bekle vb vbbbbbbbb.. sIKILDIm cidden...

ben beş doktora gittim hepside farklı şeyler söyledi. Hatta biri lucrin diye bir iğne tavsiye etti. Üç ay boyunca ayda bir vurulacak ve bu kisti küçültüyormuş. Ben hata yapıp bir tanesini vurduttum. Perişan oldum menapoza girdim ateş basıyordu, gergindim. Sonra vazgeçtim ama iki ay adet olmadım. Bir de devam ettiğim şu andaki doktorun dediği bir şeyi paylaşayım. Bak dedi başka bir doktorda ameliyat olursan sakın ha ameliyattan sonra gnrh analoglarını yani lucrini kastediyor kullanma, ameliyattan sonra altı ay içinde hamile kalma şansın çok yüksek hiç ilaç kullanmadan çocuk yapmaya çalışacaksın dedi. Evet silgi benim doktorum biraz daha denedikten sonra ameliyat ol dedi. Zor bir ameliyat olmadığını ameliyattan sonra çok hastasının hamile kaldığını söyledi. Direkt tüp bebeği tavsiye etmedi. Tüp bebeğin risklerini arttırıyormuş. Kendisi ameliyat yapmıyor, bende şimdi kime ameliyat olacağımı düşünüyorum senin bu konuda fikrin varsa yardımcı olabilirmisin?

hamile kalmadan önce hep umudum vardı hep olumlu düşünüyordum ama zaman zaman içimdeki ses acaba derdi.ama hiç yenilmedim hep umutla hep duamla yaşadım ve başardım.ama hepinizde karamsarlık hakim.silkinin kızlar ve toplanın aklınızdan silip başarın bu işi olacağına inanın.demesi kolay falan demeyin sakın bende çok çektim çok ağladım çok üzüldüm ama şükürler olsun dualarım kabul oldu.ve ben sizlerinde olacağına inanıyorum.
bu arada silgicim oğlumun adı Umut Giray oldu.Allah sana ve dileyen herkese nasip etsin.

Silgi cim dr etkilemediğini söyledi ama sen kendi dr görüş.Benim dr kadıköy Acıbademden Cem Bey di,istersenön görüşme yapmak istediğini söyleyerek randevu al tüm tahlilerini v.s götür ücret almazlar ön görüşme için o neyse onu söyler güvenebilirsin yani.

gokdenizcim cok guzel bir ismi var. Allah anali babali buyutsun Umudunuzu..
melek_law ben su an yurtdisinda yasiyorum, yazin TR'de etiler memorial hastanesinde prof.dr. semra kahraman'a gittim, onceden arastirmistim yani tr'de ilk tup bebek uygulayan kisi kendisi diye okudum. bana tup bebek onermedi direkt ameliyat yapalim dedi,3500 ya da 3000 ise ucret istediler, tabi sigorta geciyormu bilmiyorum.. tabi ben vazgectim, biraz korktum sanirim ve baska bir dr.da tavsiye etmem kucuk dedi ve isime o geldi. semra kahraman'i bir arastir istersen...titiz bir dr. oldugunu dusunuyorum, yalniz cok fazla zaman ayirmadi yuksek muayene ucretine ragmen o beni biraz rahatsiz etti, onun disinda bilgisine guvenmek istedigim bir dr. onemli bi islem sonucta..
senin dr.un kim istanbul'da??

filizcim dedigim gibi tr'de degilim. gittigimde gorusebilirim..

filiz arkadaşımın gittiği doktoru çok duydum hatta arkadaşım vardı 4 senedir bebeği olmuyordu, onda bebeği oldu. Cem bey gerçekten adı bilinen ilgili bir doktor. Bu arada bu akşam günüm gelmese de idrar testi yaptım evde çok belirgin olmasada 2.çizgi çıktı belkide hamileyim inanamıyorum yarın sabahı zor edicem bana dua edin ne olur.

herkese merhaba. melek_law inşallah hamilesindir. gökdeniz bebeşini allah analı babalı büyütsün. darısı olmayanların başına.bende sizin aranıza katılmayı çok istiyorum. lütfen beni de aranıza alın. buna çok ihtiyacım var. birde bir arkadaşım rahim filmi çektirecek bilgisi olan bir kişi nasıl olduğunu bana yazabilir mi?

kızlar ben bugün kan testi yaptırdım ve hamileyimmm. gökdeniz o kadar haklıymışsın ki oluyormuş ben hala inanamıyorum hamile olduğuma gerçi. Allahım sen çok büyüksün.

amin canım, inşallah sizin de güzel haberlerinizi alırım yakın zamanda. canım ben rahim filmi çektirmediğim için pek bilgim yok ama bu sitede rahim filmi çektirenler ve çektirecekler için bir sayfa var istersen oraya bir göz at.

melek hayirli olsun cok guzel bir hbr :))))))))))))) ins. bizde veririz bu hbri.
bengazel ben cektirdim rahim filmi anestezi olmadan, sakin korkma ben burada okuduklarimdan cok kastim ama kotu degil yani dayanilabilir.

melek law ne kadar sevindim bilemezsin gözümüz aydın yaşısınnnnn yuppiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
harika bir haber.kızlar hadi bu haberi sizlerdende duymak istiyorum.
melek law çok sevindim şimdi çok dikkat ediyorsun.doktor ne derse yapıyorsun.

X