Cikolata Kisti olanlar

canım doktor birşey demedi sadece kan testini hafta içi tekrarlamamı istedi henüz çok yeni aslında adet günüm bile geçmemişti. Değerim artıyorsa çağıracak ama ben başka doktor arayışı içine gireceğim galiba. Çok unutkan her defasında kendimi hatırlatmak zorunda kalıyorum, bir de pozitif biri istiyorum hamile olduğumu söyleyince bile bana moral vermedi, olacağına inanmıyordu bunu hissettim. Bende anlamıyorum sağlam bir yumurtalığım varsa neden olmasın diye düşünüyordum, olacağına inanıyorum dediğimde uzun uzun bana olmasının ne kadar zor olduğunu ümitlenmemi söylüyordu.

Belki diğer arkadaşlar için faydalı olur, bu ay farklı yaptığım şeyleri anlatayım yumurtlama gününe yaklaştığımda yani 12 13 ve 14.günler her gün çalıştık. Bir de biz çok gergin oluyorduk onun için eşim bir formül buldu bebek yağı aldık çalışma yapmadan önce bir güzel vücut masajı yaptık birbirimize, rahatlatıcı bir müzik ve mum eşliğinde :)) Oldukça rahatlıyorsun olumsuz düşüncelerden kurtuluyorsun. Ondan sonra çalışma yaptık ve ben sabaha kadar hiç kalkmadım yataktan belimin altına yastık koydum yarım saat sonra 15 dk sola sonra 15 dk sağa yattım, yumurtamın sağ da olduğunu bildiğimden sağ tarafa ağırlık verdim. iç çamaşırını sonra giyiyorsun.

harikasın melek law ayrıca bebe yağı formulunu bizde denemiştik evet çok işe yarıyor.iyi bir gevşeme ilacı.:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::))))))
doktorun çok önemli benim doktorum hamile olduğumu söylediğimde resmen oynamıştı ve olursa mucize olur ama olur dedi hep.

Kızlar bende 3 hafta önce endometrium ameliyatı oldum çikolata kisti alındı birde yapışıklık falanda vardı bağırsaklarımda rahmin arka duvarında onlar halledildi doktor dedi hemen hamile kalman lazım diye bakalım şimdi adetim yeni bitti başlıcaz çalışmalara inşallah hemen kalırırm hamilede tekrar etme olasılığı olmaz kurtuluruz.göktdeniz sen ameliyat olmumuydun problemin neydi allah sağlıkla kucağınıza verir inşalah

melek law bi nevi meditasyon ile olaya girdinizz yaaanii :p
ben masaj yagi mi alim ne, iice fantazi oldu. yalniz esler cocuk olmuyo diye sevinecek yaa bu nedir:KK70:DD
melek insallahhh guzel sonuclar alirsin, olmus iste otesi yok Allah'in izniyle..
Pitircik gokdeniz ameliyat olmadi ben cvp veriyim:)
Panoran ve emeliko nerde peki ????? ben de gelmiycem protesto ediyorum :p

meraba arkadaşlar ben sizleri her akşam bir hikayeyi (arkası yarın gibi) okur gibi takip ediyorum:hepinizi tanıyor gibiyim baştan sona her yazılanı okudum bendede endometriozis var gökdenizin bebeği beni çok mutlu etmişti şimdide melek.Ben de hamile kalamıyorum kocaman bir endometrioziste bende var.Ama benim bir kızım var İkincisi olmuyor.Allah ilk önce hiç olmayanlara versin sonra bize versin.Hepinize selamlar.

merhaba kizlar bende sizler gibi endometriozis hastasiyim yaklasik 11 yil
önce laparoskopide 1.derece endometriozis oldugumu söylemisti doktorum
sükürler olsun 1 kizim var 9 yasinda, fakat kizimin malesef kardesi olmuyor
3 asilama 3 tüp bebek ve 1 de dondurulmus embriyo transferindede
sonuc malesef negatif oldu, önümüzdeki ay tekrar laparoskopi yapilacak
Rabbim istiyen herkese hayirli evlatlar nasip etsin...

5 aylık evli olduğum için o kadar önemsemiyordum çocugu. şimdi bu hastalık çıkalı olmayacak diye korkuyorum. şu reglim bitsin çok çalışacam. melek_law ın anlattıklarını bende yapıcam

merhaba melek law yok ama baska melek var olmazmı? CADIARZU
ben hamile olduğumu öğrendiğimde çikolata kistim olduğunu öğrendim hemde iki taneymiş. Çikolata kisti olup hamile olan çok kişi var bu yüzden lütfen moralinizi yüksek tutun.

merhaba herkese hayırlı cumalar,,
bu güzel cuma gününde Allah hepimizin dualarını kabul etsin.
nasılsınız kızlar biz bugün doktora gidicez.kırkımız çıktı artık bizim ve kendi doktoruma bir görünmem gerek kist yüzünden.bakalım ne diyecek.bundan sonra belirli aylarda kontrole gidicem.aynı kistle karşılaşmam umarım tekrar ne korkulu bir rüyaymış bu kist.ama şükürler olsun Allah bana bir mucize bebek verdi.darısı başınıza kızlar.hergün sizin için ve isteyen herkes için dua ediyorum samimiyetime inanın hep aklımdasınız.çünkü çok güzel bir duyguymuş.Allah isteyen herkkese vakti gelince nasip edecektir.ben doğumda hastanedeyken 12 yıllık evli biri gelmişti doğuma 12 yıl sonra olmuş.anneanneyi görecektiniz heyecandan elleri titriyordu bebeği görünce.şimdi tek düşündüğüm çalışmak zorunda olmak.onu bırakıp işe gitmek.hep dua ediyorum ki bir yerlerden para çıksada gitmekzorunda kalmasam.bir ev alsak paramızda olsa.ooooo bende hayal çok.umarım gerçek olur.
lafı fazla uzattım aslında kafanızıda dağıtmak istedim biraz kızlar bakın olmayacak olsa benim bebeğim olmayacakdı.inanın vakti gelince Allah isteyen herkese nasip edecektir.ister normal yolla olmadı aşılamadır tüpdür.artık tıp çok ilerledi.hoş gerçi bende bunları düşünür yinede zaman zaman üzülürdüm.ama benim hep umudum vardı.bu sebeble artık umudum kucağımda Allaha binlerce kez şükürler olsun.ve Allah sağlıklı uzun ömür versin yavruma.

5 aylık evli olduğum için o kadar önemsemiyordum çocugu. şimdi bu hastalık çıkalı olmayacak diye korkuyorum. şu reglim bitsin çok çalışacam. melek_law ın anlattıklarını bende yapıcam

ben de senin gibi daha iki aylık evliyken öğrendim , insanın elinde değil anlıyorum seni olmayacak diye korkuyor ama kendi kendimizi motive etmek zorundayız, kızlar gülecek ama akşamları kist bana zarar vermiyor hamile kalabilirim diye içimden defalarca geçiriyordum :))

evet onu anlatmayı unuttum.
gittik oğluşumla aksilik ya yağmur da vardı.
doktor baktı kızlar kontrol etti güzelce.şu an durum süper tertemiz bir rahmim var.ama olmayacağı tekrarlamayacağı garantisi yok ve 2.çoçuk istiyorsam bir sene sonra yapmamı istedi doktor.sezeryanda 2 sene sonra demiştiniz dedim yaş ve kistin tekrarlama risklerinden dolayı bir senenin benim için doğru olduğunu söyledi.ben 2.istiyorum ama 1 yıl çok az bir ara.oluruna bırakıcam şimdilik.rahmim toplamış kendini herşey yolunda kanamam daha çarşamba bitti oda normalmiş.zaman zaman olabilirmiş.bebek emdiği sürece doğum kontrol kullanamıyormuşum.emzirme bitince çoçuk yapmayacaksam d.kontrol kullanmalıymışım.işte böyle sonuçlandı doktor kontrolum.

canım sevındım herseyın yolunda gıtmesıne sorun olmamasına.. umarım bebısınde ıyıdır..
2.cocuk ıcın 1 sene ara gercekten cok az. Herseyın hayırlısı artık..

evet onu anlatmayı unuttum.
gittik oğluşumla aksilik ya yağmur da vardı.
doktor baktı kızlar kontrol etti güzelce.şu an durum süper tertemiz bir rahmim var.ama olmayacağı tekrarlamayacağı garantisi yok ve 2.çoçuk istiyorsam bir sene sonra yapmamı istedi doktor.sezeryanda 2 sene sonra demiştiniz dedim yaş ve kistin tekrarlama risklerinden dolayı bir senenin benim için doğru olduğunu söyledi.ben 2.istiyorum ama 1 yıl çok az bir ara.oluruna bırakıcam şimdilik.rahmim toplamış kendini herşey yolunda kanamam daha çarşamba bitti oda normalmiş.zaman zaman olabilirmiş.bebek emdiği sürece doğum kontrol kullanamıyormuşum.emzirme bitince çoçuk yapmayacaksam d.kontrol kullanmalıymışım.işte böyle sonuçlandı doktor kontrolum.

maşallah ikinize de :nazar: eee bir sene sonra 2.yi bekliyoruz o zaman hihoyyyt

X