Cikolata Kisti olanlar

günaydın kızlar,
yeni arkadaşlar gelmiş hepinize merhaba.
geçmişi okuyamadım kısa zamanda hemen bir merhaba demek istedim.kızlar operasyonum çok zor geçti.ameliyatım ağır geçmiş daha kendimi anca topluyorum.bazı şeyleri hala tek başıma yapamıyorum.benimle bir sezeryan olanlar aynı gün ayağa kalktı ben o gün gece kalkabildim ve bu ameliyatın çok zor olduğunu o gün hem yaşadıklarımdan hemde o gün hastanede yatan bir arkadaşdan öğrendim.saba 08:30 da girdim bebeği 10 dk da vermişler ben iki saat kalmışım ameliyatta sonra yoğun bakıma almışlar.sanırım 12 gibi çıkmıştım.ama çıktığımda kendimde değilmişim tek bildiğim ancak akşam 19:30 da ağrılarımın hafiflediğiydi.o gün sezeryan olan bayanlardan biri geçen sene laproskopi ile kisti temizlenmiş kızlar ameliyattan sonra 4.ayında hamile kalmış.onunda çok zor olmuş ben neden onlar iyi ben böyleyim derken konuya açıklık getirdi sonra tabi doktor ve hemşireler.bu arada güzel haber yumurtalıklarım kurtuldu.alınmadılar.diğer söylemek istediğimse şu, ameliyata giderken o masaya yattığımda ve yoğun bakımda o acıyla dolu nasıl aklıma geldi bimiyorum ama önce silgi ve emeliko nun isimlerini söyleyerek (çünkü onlarla bir seneyi aşkın görüşüyoruz ve aklıma gelen ilk iki isimdi.)devamında bu sitede konuşduğum okuduğum ve kadınlar kulubunde olsun isteyen herkese nasip et Allahım diye dua ettim bilmenizi isterim.
şimdi oğluşumla evdeyiz gündüzleri mışıl mışıl uyuyan umudum geceleri nöbet tutturuyor bana.işte böyle şimdilik aklıma gelenler bunlar.tekrar görüşmek üzere.
yalnız bişey varki ponaran daha şimdiden raporum bitince onu nasıl bırakıp işe gidicem diye kara kara düşünüyorum.Allah yardımcımız olsun.

canım kavuştun bebişine gözün aydın allahım analı babalı büyütmeyi nasi etsin darısı başımıza artık

gökdenizcim iyi olmanıza cok sevındım.bebısın de cok guzel allah nazarlardan saklasın,size bagıslasın.ettıgın dualar ıcın de cok sagol,allah razı olsun.

insallah canım hamile kalırsınız ...ama lütfen peşini bırakmayın takibini yapın bir dr emin değilseniz iyi doktorlar araştırın.lanet olsun ki alındıktan sonra tekrarlıyor.çünkü kist tüplerin yollarını tıkıyor.normal yoldan hamile kalmayı vakit kaybettiriyor.morelinizi bozmak için yazmadım.ama izmirin en iyi hastanesinden birinde ameliyat oldum.ege üniversitesi araştırma hastanesi belki duymuşsunuzdur.ameliyatımın üzerinden 8 ay geçmesine rağmen hala kontrel ediliyorum.dr vbile endişeli hamile kalmam için çok uğraşıyor...

gokdenizcim cok duygulandim okurken..yani yogun bakimda kalman, bebeginin hemen cikmasi ve aklina gelmemiz...hayat ilginc..ama sonuc cok guzel, mutlu ol..Allah size huzurlu, saglikli, mutlu gunler yasatsin. hepimize...

merhaba gökdenizcim.ben aranıza yeni katıldım.ameliyatların zor olduğunu biliyorum.bende 2007 nisan çikolata kisti ameliyatı oldum.o da bir nevi sezaryan gibi zaten.çok zor geçti.doğrulamıyordum.2006 nisanda guatır ameliyatı oldum.senden ricam morelini yüksek tut.iyileşmeye bak.ve otururken kalkarken fazla hareket etme .ama olsun be bak bütün acılara değer .....oğluşun olmuş.inan bana sizi fazla tanımıyorum ama çok sevindim.allah analı babalı büyütmek nasip etsinn...allah nazarlardan korusun..darısı bizlerin başına insallah:)mutlu olun her zaman...

kızlar nerdesiniz herkes kaybolmuş.ben evde uzun gecelerle meşgulüm.henüz düzene giremedik.çılgın günler devam ediyor.ama çok güzel.darısı başınıza.
6 hafta sonra doktor kontrolum var dün oğlum umudumu kontrole götürdüğümde kendi doktorumada test sonucunu gösterdim yumurtalıkları kurtarsamda kistin tekrarlayabileceğini söyledi.kontrole gittiğimde bakacak detayları görüşeceğiz bu kist yapışkan gibi bişey galiba bir bulaşdımı kurtulamıyor insan.

ayy canimmmm cilgin gunler ha :) valla zor kisimlari bitmis gokdenizcim. ya bu arada elif safak ''siyah sut'' diye bir kitabi var, mutlaka oku olur mu ya da okuyun. gebelige karar vermesi ve sonrasi falan esprili bir dille anlatmis, bayilarak 2 gunde bitirmistim kitabi. kitapta ''lohusaya dayanan cinler'' diye esprili bir tabir vardi aman dikkat et Gokdenizzz o cilgin gunlerde :KK70:

Son düzenleme:
bu arada artik kist senden korksunn bence, hadiz biz hala kistten korkuyoruzda hakli olarak :KK66:
panoran ve emeliko ben gelince siz yokoluyorsunuzz, ben gelmiycem bir daha :)

silgicim senin çalışmalar nasıl gidiyor hala çok mu kafana takıyorsun kafana takmaman gerekiyor biliyorsun hep aklında olmadığı zaman kendi geliyor.haadi gariiiiiiiiiiiiiiii silgi emeliko ve diğerleri güzel haber verin bakayımmmmmmmmmm

Selam arkadaşlar benim erken doğum riskim var. Rahim ağzı kısalığından ötürü. Farklı 3 doktora gittim ama durumum aynı.20 gundur evde yatıyorum.wc dısında kalkmıyorum yatagımdan bebek her an gelebilir diye. O yuzden cok yazamıyorum. Sızce cıkolata kıslerınınde etkısı varmıdır erken dogumda?

melek dün oğlum uyandı yazamadım ayrıntılı.benim kistten dolayı tehlikem 2.ayımda başladı ve doğana kadar her türlü tehlikesini yaşadım ama doktorum çok iyiydi benim ve tecrübeliydi olabilecek her tehlikeye karşı hazırdık ve dikkatliydik ne derse yaptım ne ilaç verdiyse kullandım ve 38+4 de sezeryanla oldu bebeğim.sende doktorunu dinle ve dinlenmen yatman gerekiyorsa yat.9 ay yatan insanlar var.sende sık dişini gördümki zaten 30 haftaya gelmişsin.en yakın 5 hafta daha dayanman gerekiyor.erken olacak olursada bebeğin bir süre küvezde kalması gerekir.üzülme ve moralini yüksek tut herşeyden önce bu çok önemli.kendine dikkat et ve sevgiyle kalın ...
kızlar sizler nerelerdesiniz haber verin ne alemdesiniz.

merhaba kızlar uzun zamandır bende bu sitedeyim ama sizi iki gündür takip ediyorum bendede çikolata kisti var 8 aydır uğraşmamıza rağmen çocuğumuz olmadı geçen hafta doktora gittim çok önemli değil olur diyor çatlatma iğnesi yaptı bugün iki gün oldu benim umudum yok ama doğal yolla deneyeceğiz diyor dr.gökdeniz sende yeni anne olmuşsun sanırım Allah analı babalı büyütsün çok sevindim inşallah Allah olmayan herkese nasip eder bende muğladayım ama buralı değilim doktorunu merak ettim gerçi benim dr. da buranın en iyisi insana çok moral veriyor olur diyor ama ben çok umutsuzdum sizleri burda okuyunca bayağı umutlandım

melek dün oğlum uyandı yazamadım ayrıntılı.benim kistten dolayı tehlikem 2.ayımda başladı ve doğana kadar her türlü tehlikesini yaşadım ama doktorum çok iyiydi benim ve tecrübeliydi olabilecek her tehlikeye karşı hazırdık ve dikkatliydik ne derse yaptım ne ilaç verdiyse kullandım ve 38+4 de sezeryanla oldu bebeğim.sende doktorunu dinle ve dinlenmen yatman gerekiyorsa yat.9 ay yatan insanlar var.sende sık dişini gördümki zaten 30 haftaya gelmişsin.en yakın 5 hafta daha dayanman gerekiyor.erken olacak olursada bebeğin bir süre küvezde kalması gerekir.üzülme ve moralini yüksek tut herşeyden önce bu çok önemli.kendine dikkat et ve sevgiyle kalın ...
kızlar sizler nerelerdesiniz haber verin ne alemdesiniz.

tatlım saol yatıyorum ama bende rahım agzı boyunda neden kısalma oldu onu bılmıyorum. Hamıle kaldım sokak sokak dolasıp ev aradım. Ilk 3 ayımda ev buldum tasıdım yerlestım dıyesıne 2 ayda oyle gectı. Ilk 5-6 ay kendımı cok yordum herhalde ondan dıyorum. :KK43: 7 ayımı da yatarak gecırdım ıste. 8 ayıda doldurumsam cok ıyı olacak...

merhaba kızlar uzun zamandır bende bu sitedeyim ama sizi iki gündür takip ediyorum bendede çikolata kisti var 8 aydır uğraşmamıza rağmen çocuğumuz olmadı geçen hafta doktora gittim çok önemli değil olur diyor çatlatma iğnesi yaptı bugün iki gün oldu benim umudum yok ama doğal yolla deneyeceğiz diyor dr.gökdeniz sende yeni anne olmuşsun sanırım Allah analı babalı büyütsün çok sevindim inşallah Allah olmayan herkese nasip eder bende muğladayım ama buralı değilim doktorunu merak ettim gerçi benim dr. da buranın en iyisi insana çok moral veriyor olur diyor ama ben çok umutsuzdum sizleri burda okuyunca bayağı umutlandım

mavera hosgeldın en basta onemlı olan moral. lutfen moralını yuksek tut.

teşekkür ederim melek 81 birtek sen cevap vermişsin Allah sağlıkla hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin darısı olmayanların başına

merhaba mavera 71
ben marmaris de oturuyorum bende buralı değilim eşimin işi sebebiyle gelmişdik 2003 den bu yana burada çalışıyorum şimdi bebek nedeniyle marta kadar raporluyum çalışırken hergün yazardım ama şimdi bebekden fırsat olmuyor.uyuduğunda ise bende dinlenmek istiyorum.gece okudum yazını ve anca fırsatım oldu girebildim siteye.canım benim doktorum servet baysal mutlaka duymuşsundur.çevre il ve ilçelerden bile geliyorlar kadına çok iyi bir doktor.ama ne derse yapılmasını istiyor hangi test derse yaptırıcan ne derse takip edicen yapmazsan ciddi bir şekilde kızıyor.ben çok sevdim doktorumu ve ne derse yaptım şükürler olsun ki daha tam tedaviye geçmeden 7.ayımda hamile kaldım.sana tek tavsiyem kafana takma.doktorum bana hep derdiki bu kapıdan çıktığında kistin olduğunu unutacaksın ve her normal kadın gibi hamile kalmak istediğini düşüneceksin kafana takmayacaksın ve olacak.ve oldu şükürler olsun.şimdi 28 günlük bir oğlum var.bu hastalıkla karşılaştığımda hiç umudumu yitirmedim.Allaha hep dua ettim hep umudum oldu.bu sebeble adınıda Umut koydum.arkadaşım sana tek tavsiyem aklına takma düşünme yumurtlama günlerini takip et ama görev olarak yapma geçmişdeki yazılarımıza göz at.herşeyden önce ben bunu hep yapmıştım.OLACAĞINA İNAN.kızlar bu sözlerim hepiniz için geçerli.Allah vakti geldiğinde nasip edecektir.
sevgiyle kalın.

selam gökdeniz Allah analı babalı ve sağlıkla büyütsün inşallah.ben ortacada oturuyorum marmariste kızkardeşim var 2 de çocuğu var ve ben hala anne olacağım diye çırpınıyorum benim endişem yaşım. Bir ay önce 37 oldum.6-7 yıl önce adet sancılarından dr.a gitmiştim 2mm. çikolata kistimin olduğunu söylemişti ve hiç önemsememişti dr. bunun ne olduğunu bile anlatmamıştı bana.şimdi 10 aylık evliyim 8 aydır korunmadığımız halde olmadı geçen hafta dr.a gittim sağ yumurtalıkta 2.3mm çikolata kist var dedi adetimin 12.günü gittim iki tane yumurtan var çatlatma iğnesi yapalım dedi yaptırdım ve dua ederek adet tarihimi bekliyorum dr.um ben umutluyum olur diyor ama ben birtürlü rahat olamıyorum umut ederek beklemenin ne olduğunu sende çok iyi bilirsin ne mutlu sana senin umutların Umut olarak geri dönmüş sana rabbim bizide görür inşallah

X