Cikolata Kisti olanlar

sağolasın.tüp bebek yaptıran varmı aranızda.fiyatları?aşamaları?tutma olasılığı?bunlar hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Biozard Ameliyat Sonrasi 5-6 Aydan Sonra Hamile Kalan Arkadaşlar Var.bizim Kistler Küçük Olduğu Için Doktorlarimiz Ameliyati Tavsiye Etmedi Bize.şimdi Normal Yolla Hamile Kalmaya çalişiyoruz.aramizdan Ponaran Arkadaşimiz Başardi.tüp Bebekle Ilgili Araştirma Yapmdim Ben Henüz Ama Sitede Tüp Bebekle Ilgili Yazilar Var Orda Okuyorum.allah Herkesin Yardimcisi Olsun.angel Onlari Doktor Verdiğine Göre Vardir Bir Bildiği Ama Iyice Okusaydin Yan Etkisi Falanmi Oldu Acaba Miden Neden şişti.yoksa üşütme Falanmi.

tüp bebek bölümüne de girdim yazdım şimdi bakalım.peki hamile kalan arkadaşlarında tüplerinde yapışıklık olmuşmuydu?bu şekilde zor dedi doktor çünkü.ayrıca bence sizde ihmal etmeyin sakın.bende çok geç kalmışım.bu kistlerin en büyük özelliği yapışıklık yapması ve yumurtlamayı engellemesiymiş.geç kalırsanız yumurtalıkları bile alabiliyorlar.dikkat edin.benim allahtan almadılar.sadece tüpler yapışmış o yüzden normal hamile kalman zor dedi doktor.bide bu çikolata kistlerinin ilaçla tedavisi yokmuş.küçülecek yada yok olacak diye beklemek yanlışmış.hemen alınması gerekiyormuş.benim doktorum çok ii.herşeyi biliyo ve tek tek söylüyo.bence bikaç doktora gidin çikolata kisti iki yumurtalıktada varsa ve özelliklede yapışıklık yaptıysa hamile kalınması imkansız gibi birşey.o yüzden benim yaptığım hatayı sakın siz yapmayın.

Evet Canim Hepimiz Birkaç Doktora Gittik Bizim Kistler Daha Küçük 3,2-3,5 Civarinda Değişiyor.hepimizin Doktoruda Ilk Etapda Kendiliğinden Hamilelik önerdi.senin Kist Büyük Olduğundan Sanirim Yapişikliklarda çoğalmiş Doktor Ne Dediyse Uygula.bebek Olmaz Diye üzülme Burda Olanlari Hep Okuduk.çikmadik Candan Umut Kesilmez Iyi şanslar Sanada.

benim kistelerimde soldaki 3cm sağdaki 3,5 cmdi.benden size söylemesi kendiliğinden geçmiyo bunlar kesinlikle.ve en kötüsü tüpleri yapıştırıyo.bu şekilde kesinlikle hamile kalınmıyo çünkü yumurtlayamıyorsun.ben en son 4.evresindeyken ameliyat oldum.doktor geç kalmışsın dedi.sizde benim durumuma düşmeyin diye söylüyorum.moralinizi bozmak istemem ama bende doğal yolla kalmayı çok denedim yumurtlama takipleri yapıldı.boşuna zaman kaybı.kistler zaman geçtikçe iç organları tahrip ediyo.böyle doğal yolla uğraşırken çok geç kalabilirsiniz.yumurtalıkları bile kaybedebiliyor insan.ona göre ii düşünün.

Gökdenizcim zaten çok ağır haplar 3 günlüktü hepsi.Mideye dokundu galiba.Aradım doktoru yapar yan etki dedi.Bırakma dedi.Bitti zaten ama kilo aldım son 3-4 günde yaa.Bu kilolar keşke başka bişey için olsa ama o da yok ki:sm_confused:

biozard evet boyle ileri durumlarda var, insallah sende bebegine kavusursunn..biz umut ediyoruz ins. dogal yollarla olur diye, zaten genelde yeni denemeye baslamis arkadaslar..olmazsa tabiiki baska carelere bakilir..kotu ihtimali dusunmek istemiyor insan ama dusunuyor ama dedigin gibi tedbir alinmali ki bende hep bunu derim..
benim 2 gundur ov. testi pozitif, yani 15-16 gibi oldu galiba. isida yavas yavas yukseliyor..yinede cok umitli degilim, bana uzak geliyor artik niye bilmiyorum..
emeliko hala tatilde sanirim. bu arada angel gecmis olsun. iltihap oldugunu nasil anladi dr.? ozel bir testi mi var. bana birsey denmedi ama hicte onu sormadim.
panorann FF'ye yaziyorum, cervix olayina girmedim sadece. ov. test ve isi yaziyorum. yeni adet doneminde kendi kendinemi yeni chart olusuyor, yoksa benim birsey yapmam gerekiyor mu ?
gokdenizz bu ayda umutla dene,olur ins. isi takibine baslamana sevinim, ov. gunumuz var mi yok mu en azindan onu ogreniriz...
insallah bu defa hamile kalirizz...uff bu ayda olmazsa iyice bunalim olurum galiba......:KK43:

Biozard, bende uzun yıllardır sol yumurtalıkta çikolata kistim var. Uzun süre dr önerisi ile doğum kontrol hapi kullandım. O zamandan beri drlar hemen doğur dedi ama mümkün olmadı. Herhangi bir büyüme olmadı, hep takip etttik.

Son 6 aydır eşimle deniyorduk, 8 haftalık hamileyim şu an. Hiçbir dr bunu bir engel olarak görmedi, denemeye devam dedi. Belki kistlerimiz farklı safhalarda bilmiyorum ama benim için durum böyle gelişti. Umarım senin içinde böyle olur en kısa sürede. a.s.

Kızlar günaydın hepinize!

Angel geçmiş olsun çok, bir an evvel geçer umarım. Önemli bir şey çünkü hamile kalmaya çalışırken. :teselli:

Silgicim, cervix olayı beni de aşmıştı :dance: Sen ısı ve diğer değerleri girmeye devam et. Period bilgisini de yine aynı şekilde ordan girdiğin zaman otomatikman yeni dönem başlıyor ama ısı takibine devam, ovulasyon bitti diye bırakmak yok. Bu ay olmazsa diye umutsuzluğa kapılmaca yok! a.s.

Emeliko, nerelerdesin, haber ver bize!
Gökdenizcim, sende ısı takibi ne durumda?

GÜNAYDIN KIZLAR.
BİOZARD BELKİ SENİN İKİ YUMURTALIK VE 4.SAFHA OLDUĞU İÇİN ÖYLE DEMİŞTİR DOKTOR.BEN ÇOK İYİ BİR DOKTORA GİDİYORUM ŞU AN VE İLK ETAPDA BU KİSTİ İKİ İLDE 5 AYRI DOKTORA GÖSTERDİM.ŞİMDİ BULUNDUĞUM YERDE EN İYİ VE EN TECRÜBELİ DOKTORU SEÇTİM ONA DEVAM EDİYORUM.SENDE ÜZÜLME BEBEĞİN OLACAKTIR.
SİLGİCİM HARİKASIN YA SENİ BÖYLE GÖRMEK BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR.SEN ÖNEMLİ GÜNLERDESİN HERGÜN ÇALIŞIYOSUN DEĞİL Mİ.İHMAL ETME.ASIL HABERİ EMELİKODAN BEKLİYORUZ AMA ORTALARDA YOK KÖTÜ HABER TEZ DUYULUR DERLER SANIRIM İYİ HABER GELECEK.
PONARANCIM ISI TAKİBİNE DEVAM EDİYORUM KOMİK GELİYOR BANA GÜLÜYORUM HER SABAH KENDİME.SANIRIM ÖNÜMÜZDEKİ AY BELİRGİNLEŞİR.BU AY KENDİME İZİN VERDİM ZATEN NEDEN BİLMEM BEYNİM ÖYLE DİYO.AMA YİNE ÖNEMLİ GÜNLERİ ATLAMIYCAM.SEN NASILSIN PONARAN PEKİ.AŞERME FALAN VARMI CANIN NE İSTEDİ.
a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

Günaydın kızlar,
Silgicim iltihap değilde akıntı ve yara var bende.Doktor bakıpta gördü.Onun için kullandım ilaçları.
Ponarancım çok sağol evet böyle zamanlarda önemli haklısın.Ama bu ay ümidim yok nedense bilmiyorum.Yinede hayırlısı bakalım.:içelim:

Kızlar,

Bende aşerme falan yok. Sadece kokular çok etkileyebiliyor.
Sık acıkıyorum, onun dışında özellikle bir şey yeme isteği yok.
Acıkınca hafif bulantım olabiliyor.
Sakin geçiyor yani, aunutuyorum bazen. :roflol:

Çok kötü olanlar oluyomuş duyuyorum bazen.Bi yandan iyi ama 3 aydan sonra da başlayanlar varmış etkilenmeye.Hayırlısı onlar için herşeye değer.:içelim:

kızlar dediğiniz gibi benimki 4.evredeydi kistler.o yüzden tüpler tıkanmış yani artık normal yolla olması imkansız.her halukarda tüp bebek yapıcaz.1 sene önce kistlerin alınması gerekiyormuş geç kalınmış.ameliyat olunca ortaya çıktı tabi bu.2 ay bekliycez ondan sonra tüp bebek tedavisi başlayacak bakalım hayırlısı.inşallah sizlerin doğal yollarla olurda benim çektiklerimi çekmezsiniz.

Günaydın Kızlar,

Ne entresan di mi, birbirimizi fiziksel olarak tanımıyoruz ama rüyalarımıza giriyoruz.
KK süper bişi arkadaşlar, iyi ki varsınız! a.s.

Günaydın arkadaşlar.bugun kandil kandilimiz mübarek olsun.evet ponaran birbirimizi tanımıyoruz belki ama.ben kistimi burda unuttum teselliyi sizde buldum derdimi sizle paylaştım.eylülde öğrenmiştim kistimi hayatım zehir olmuştu 2-3 ay boyunca sonra buraya üye oldum çikolata kisti diye bakınırken silginin yazısını okudum ogün bugündür abone oldum size tanımasamda hepinizi çok sevdim.ben derdimi burda unuttum.çok şey öğrendim üstelik.ve eve k.k.harika bir site.silgi rüyamda sizin evinize gelmiştim çok yüksek bir apartmnın en üst katında oturuyormuşsunuz.küçük güzel bir odaya buyur ettin beni orada oturduk cam açıktı çok yüksek olduğu için içim ürperdi benim sana söylüyorum çok yüksek diye sen camdan bana eşinin çalıştığı yeri göteriyorsun sonra divan yada çekyat var üzerinde uyuyan bir erkek çoçuk var çok tatlı sana kim diyorum oğlum diyosun bize neden söylemedin diyorum.seviyorum öpüyorum oğlunu.içimde kocaman bir mutluluk oluyor oğlunu görünce.konuşuyoruz bol bol senle hep bişeyler anlatıyoruz.sonra bir çanta var bende açıyorum bir sürü makyaj malzemesi var içinde.sana bunları sana getirdim hepsi senin diyorum.böyle gördüm işte.rüyayı neye yorarsan ona çıkarmış.hepimiz içinde hayıra güzele yorun olurmu kızlar.

Hepimizin kandili mübarek olsun arkadaşlar!
Bu akşam tüm dilekleriniz için dua edin olur mu?

Gökdenizcim, ne güzel bir rüya görmüşsün. Allah hayırlara çıkarsın.

herkesin mevlid kandili mubarek olsun.. kizlar birbirimize dua edelim olur mu? inanin ben aklima geldikce hepinize dua ediyorum tek tek..
gokdenizz cok guzel bir ruya ve ben hemen hayra yordumm..insallah ruyadaki gibi bir oglum olur ve insallah sizinde olur....bu arada istanbula donunce beklerim hepinizi, amerika'ya da gelin diycem ama.. :) kendinize cokk iyi bakin, optum hepinizi..

X