Cikolata Kisti olanlar

Merhaba Kızlar,

Nasılsınız? Yarın işte olmayacağım, o yüzden gün içinde giremeyebilirim.
Cuma akşamı kan testini yaptırdım, 770 gibi bir sonuç çıktı. :dance:
Yarında eşimle birlikte kontrol için gideceğiz, dr konusunda bir karara varamadık ama gideceğiz yarın yinede.

Daha ailelerin bile haberi yok, yarın bir dr ile görüşelim dedik. Ondan sonra söyleriz herhalde.

Isı takibi konusunda tabiki sizlere yardımcı olacağım, baya uzmanlaştım sayılır artık a.s

Evet artık kapıyı açtık kızlar, sıra sizlerde. Çalışmaya ve umut etmeye devam edin.

Merhaba Kızlar,

Nasılsınız? Yarın işte olmayacağım, o yüzden gün içinde giremeyebilirim.
Cuma akşamı kan testini yaptırdım, 770 gibi bir sonuç çıktı. :dance:
Yarında eşimle birlikte kontrol için gideceğiz, dr konusunda bir karara varamadık ama gideceğiz yarın yinede.

Daha ailelerin bile haberi yok, yarın bir dr ile görüşelim dedik. Ondan sonra söyleriz herhalde.

Isı takibi konusunda tabiki sizlere yardımcı olacağım, baya uzmanlaştım sayılır artık a.s

Evet artık kapıyı açtık kızlar, sıra sizlerde. Çalışmaya ve umut etmeye devam edin.

panoran Allah anali babali buyutsunnn......aileleree soyleyinn hemen, super bir haber :emir_bebek:

insallah bize de kismet olur, gercekten bana oldukca umut oldun. yani karamsarlik kalkti biraz sanki, dogal yollarla da kalinabiliyormus gordum. bu arada bir sitede okudum, isi takibinde isinin arttigi gunun bir gun oncesi yumurtlama olurmus dogru mu? yani o zaman kacirma ihtimali yuksek degil mi?

evet aynen öyle :bbo: o yüzden üzülmek yok yerimseniben
ancak sonraki aya yaklaşık günlerini tahmin edebiliyorsun böylece.
emin olmak için ovulasyon testide kullanabilirsin.

Kaydetmek içinde fertilityfriend.com ya da i-village fertility planner siteleri var.
hatta oraya üye olursanız, benim chartlarımı da görebilirsiniz.

baktim o sitelerden birine ama acikcasi ben boyle ayrintili islerde useniyorum. yani chart yerine bir kagida not alsam ordan takip etsemde olur galiba. bu chart olayi istatiksel olarak gormek icn sadece anladigim kadariyla.

gunaydın,iyi haftalar kızlar

silgicim sen de yaz bize dr ne dedi..ponaran söyle artık annenlere ne kadar sevinecekler duyunca..gökdeniz bu msn adresi nasıl veriliyor bu özel işini anlamıyorum

Günaydin Kizlar.....
Yeni Bir Hafta Yeni Umutlar Hepimizin Yüzü Hep Gülsün.allah şehit Analarina Sabir Versin Bu Arada Hepsine çok üzüldük.eveeeet.bugün Silgi,ponaran Ve Ben Doktora Gidiyoruz.ne Tesadüf Değil Mi.ponaran Bugün Ultrasonda Bebeğini Görür Sanirim.ikinizde Bize Haberleri Verin Ayrintilarla Bekliyoruz.benimse önemli Bir Durumum Yok Bugün Emeliko Doktor Sadece Yumurtlamama Bakacak.1 Tanecik Olmuşya.heralde çatladimi Diye Bakacak.bu Arada Sabah Sporlarina Başladim.5-6 Kg Fazlam Var Takmiyordum Ama Baktim Ponaran Başardi Gayret Geldi Bana Bu Kg La Hamile Kalmak Istemiyom Biraz Vermem Lazim.saat Dört De Gidicem Doktora Gelince Yazarim.emeliko Bugün Başbaşayiz Gibi.haaa özel Mesaj Gönderemiyorum Bende.şimdi Tekrar Deniycem.

Bugün Sabah 06:45 De Kaltim Eşofmanlari Giyip çiktim Evden Yürüdüm Koştum Bende Birde şu Tv Reklamlarinda Geçen Vibroshape (incelme Kemeri)var Onu Kullaniyorum.basen Var Bende Sadece Düzenli Spor Yapinca Gidiyor.

Geçen Sene 2 Ayda 10 Kg Verdim Ama O Yürüyüşle.yaza Tam Formda Başladim.ama Birakinca Hemen Basen Yapiyorum.bu Sabah Tam Gaz Tekrar Başladim Bakalim.özel Mj Yazamiyorum Olmuyor.ayarlarinizi Yapin Diyor Yardimda Onuda Yaptim Yine Olmadi.

Kizlar Gittim Bugün Doktora 1 Tanecik Yumurtam çatlamiş.herşey Yolundaymiş.günaşiri Dedi.??????ponaran Silgi Siz Neler Yaptiniz.

merhaba herkese,
gokdeniz herseyin yolunda olmasina sevindim.ben bugun baska bir dr.a gittim.burada iyi bir unv hastanesi ama ne yalan soyliyim yine memnun kalmadim, nerede ulkemin tecrubeli ve kaliteli dr.lari..aslinda onlarda hakli su an yapilacak seyler belli. burada prescription olmadan hadi ben geldim bana test yapin diye lab.a gidemiyorsunuz. aslinda o yuzden gittik, sperm testi falan icin recete yazsin diye. neyse yazdi, bir lab.dan yarin randevu alicaz. onun disinda HSG yapalim dedi ama anestesiz fiyati 2 bin dolar dedi, cok sinir bozucu. o para ile tr de biraz daha katar tup bebek yaparim yaa dusunun tr de ozelde anestezili 250-300 ytl.. su an o yatti gibi ki zaten haziran gibi tr ye donucem, artik o zaman yaptiririm eger hamile kalmazsam. israrla clomid dedim olmazz dedi, yazmadi receteye ve dogal olarak alamadim. bunun disinda isi takibi yap ve mutlaka ovaluasyon kiti alki ovalusyon var mi yok mu goreli dedi..
kizlar birde cok kotu muayene etti. size de parmakla muayene yaptilar mi bilmiyorum ama bir alet soktu daha sonra parmaklariyla birseyler yapti ki bu son asama cok canimi yakti :KK43: tr'de hicbir dr. parmakla incelemedi. kisaca bu gunun raporu buu, elime tek kalan sperm testini nihayet yapabilecek olmamiz.
bu arada verdikleri kagitta spermin evden getirilebilecegi ve 2 gunluk cinsel perhiz sonunda ornegin alinmasi gerektigi yaziyor. ama ben 4 gun diye biliyorum. sperm testi yaptiran var mi?

Son düzenleme:
Oncelikle herkese merhabalar.
Ben her adet donemim yaklastiginda bu sitedeki hamilelik belirtilerini okuyarak kendime uyarlamaya calisan ve adet olunca belkide benimle ayni problemi yasayan cogu kisi gibi oturup aglayan biriyim. Biliyorum aglamak beni anne yapmaz ya da hastaligima care olmaz ama iste.. ve bu istelerle mutsuzlastirdigim esim..8 ay once cikolata kisti oldugumu ukala bir doktorun suratindan ve o suratin alt kisminda bulunan ve ukalaca gulumseyen dudaklarindan dokulen pat diye cikmis sozlerden ogrendim ve aglayarak odasindan ciktim..O gunden beri her ay duzenli olarak agliyorum, yok bu ay aglamamaliyim diye karar aliyorum ama bu defa da karin agrim ve bebeksizlik ikilemi birlesince sonuc cok vahim oluyor. Herneyseki evde yalniz oluyorum ve kimse beni o halde gormuyor..Esim sagolsun benden daha serin kanli ve cocugumuzun olacagina cok inaniyor, keza annemde oyle ama sorun su ki ben normal yollarla bunun olacagina artik inanmiyorum. 2. Gittigim dr. olumsuz birsey soylemedi, sevgili cikolata kistimde ufakmis ve tek yumurtaliktaymis ama ne biliyim iste ruh halimden midir, sabirsizligimdan midir bir turlu iyi olamiyorum. Internette cok arastirdim ve bu endometriosis denilen seyin infertilite ile cok hasir nesir oldugunu gordum..Bebegimin olmasini cok istiyorum ve su an sadece Allah'tan istiyorum..Adetime yine 5 gun var ve artik umutlanmak istemiyorum, cunku sonu yikim biliyorum..Zaten karnimda agrimaya basladi, midem bulanmiyor, basim donmuyor.. Yani yine ayni ben..Var mi cikolata kisti olupta cocuguna kavusan buralarda merak ediyorum? Bana dua edin olur mu..? Tesekkur ediyorum..

SENİ EN İYİ BEN ANLARIM HERHALDE CANIM.BENİMDE SOL YUMURTALIKTA 3 MM LİK ÇİKOLATA KİSTİ VAR.BİE DOKTOR YASMİN DOĞUM KONTROL HAPI VERDİ KULLANDIM GİTMEDİ.BAŞKA DOKTORA GİTTİM KİST KÜÇÜK ALMAYA GEREK YOK DEDİ.DOĞAL YOLLARLA BİRKAÇ AY ÇOCUK SAHİBİ OLMAYI DENE DEDİ AMA 2 AYDIR HEP HÜSRANLA BİTTİ BU AY YİNE REGLİ OLDUM AMA SANCIDAN KIVRANIYORUM HİÇ BU AYKİ KADAR AĞRILARIM OLMAMIŞTI.REGLİM BİTSİN DOKTORA GİDİCEM AH CANIM BU KİST KESİN OLMASADA %40 KISIRLIK NEDENİYMİŞ.ÇOK ÜZÜLÜYORUM 8 AYLIK EVLİYİM HALA BEBİŞİM OLMUYO

Kızlar,

Günaydın! Dün bizde dr'a gittik, iyi geçti, değerler yükselmeye devam ediyor ama kese henüz oluşmamış o yüzden ailelere daha söylemeyin dedi. Çatlıcem artık :sm_confused:

Cuma günü tekrar gidiyorum dr'a kese için, ultrasonlar baktı baktı, dr bile bişi göremedi. Okuduğuma göre daha o harfinin yarısı kadar bişiymiş. yerimseniben

Gökdeniz ve emeliko, kilo konusuda önemli bence. Bende 2 ay önce 5 kg kadar verdim, şimdi normal kilomdayım çok şükür. Dr hemen maksimum 12 kg alınmasını öneriyoruz dedi bile CADIARZU

Gökdeniz ve emeliko, tehlikeli günlerde çalışmalara devam, hadi bakalım.
Dr. biz 7-8 aydır deniyoruz olmuyordu deyince resmen güldü buarada. Çok çabuk panik oluyor çiftler, biraz daha sakin olun dedi.

Silgicim, sende ovulasyon testi ve ısı takbine başla bir an evvel. Çok daha iyi olacak göreceksin.

X