Çıkmazdayım..

Zeysuslu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2024
52
12
30
Merhabalar arkadaşlar. Çok uzatmak istemiyorum ama ne yapacağımı da bilmiyorum. Aralıkta 3 yılımızın dolacağı bi ilişkim var. Ben 30 sevgilim 31 yaşında. Erkek arkadasımda anksiyete yabancılaşma hastalığı var psikolojik bi rahatsızlık. Duyanınız vardır elbette. Tanıştığımızda da vardı ama cok ileri değildi. Zaman geçtikte dışarı cıkamaz hale geldi evinin önüne bile zor cıkar oldu. İşten ayrıldı vs. Görüşmelerimiz gittikçe azaldı işten cıkalı 1 yılı geçti. Bu süreçte düzelmesi için bi kaç psikolog ile görüştü ama bi kaç seans sonra bıraktı. Ben destek olmak için elimden geleni yaptım. Yavaş yavaş biraz uzaklaşalım dolaşalım hava alalım. Evlerimiz otobüsle yarım saat uzaklıkta. Ne yanıma gelebiliyor ne beraber bi yere gidp kahvaştı edip gezebiliyoruz. İlk zamanlar yapıyorduk cok uzaklaşmasakta dolaşıyorduk işten cıktıktan sonra da arabasını sattı. Hayallerimiz vardı evlenicez gezicez ama gittikçe daha kötüye gidiyor. Hocaya da gitti doktora da ama ufak bi çabasını görmedim. Uyku düzeni sıfır bana olan ilgisi de epey azaldı aramaları vs. Hep yanında destek oldukça o bu rahatsızlığını söyleyerek kendisinin kötü olduğunu benimle alakalı olmadığını söyleyerek konuşmaları iletişimi zayıflatıyor. Kaç kez sordum böyle olmaz aklında kendini uzaklaştırmak vs varsa açıkca söyle bana yoksa bu şekilde ilişki olmaz nerdeyim bilmiyorum. İki gün önce söyledim görüşelim cumartesi diye cünkü en son kurban bayramında görüştük. Hep ben gittim belki o gelmek ister zorlar kendini diye. Neyse tamam görüşelim hayatım dedi. Cumartsi sabahı 6 da yazmış aşkm yarın görüşelim hiç uyumadım diye bişe demedim. Bugün görüşcektik haberleştik tam hazırlanıyordum aradı iyi değilim kendimi iyi hissetmiyorum cıkamayacağım dedi sustum söylemek istediğim cok şey vardı ama sustum saba mahcubum yüzüne bakamıyorum dedi neyse kapattık. İçim cok yanıyor iyileşicek mi nolucaz bi ışıkta göremiyorum bazen diyorum keşke o beni bıraksa. Benim cesaretim yok korkuyorum sonra pişman olur muyum diye sonra diyorum elimden geleni yaptım fazlası ile yanında oldum vicdanım rahat ama ne bileyim. Aramayı mesaj atmayı düşünmüyorum. Yapacak bişeyim kalmadı artık çok çok yoruldum tek başıma kürek çekiyor gibiyim

Boşa vakit kaybı bence. Yollarınızı ayırın, hayatınıza istediğiniz gibi devam edin .

Erkek arkadaşınızın bu hastalığı tek başına yenmesi gerekiyor. Sizin desteğiniz onda bit motivasyon tetiklemiyor demek mi. Boş yere ne kendi psikolojinizi bozun ne de hayatınızdan yıllar yiyin. Ayrılmanız hem sizin için hem de belki erkek arkadaşınız için daha iyi olur.

Zor bir durum.Buradaki asıl mesele sevgilinin rahatsızlığı değil, bunu yenmek için hiçbir çaba harcamaması asıl mesele. Kendine faydası olmayan birinin sana nasıl bir faydası olabilir ki?

Kaç ay önce aynı konuyu açtınız, yorumlar hep ayrılmanız gerektiği yönündeydi. Hala yerinizde sayıyorsunuz. Sizin de psikolojik sorunlarınız var muhtemelen. Normal insan buna katlanmaz.

Bu konuyu burada bir kere daha okudum sanki, o da siz miydiniz acaba?

Neyse, en yakini psikolojik rahatsizliga sahip biri olarak acimasiz bir gercegi soylemem gerekiyor. Psikolojik rahatsizligi olan biriyle omur gecmez, sonunda siz de hastalanirsiniz.

Aynı olan biri vardı bende ve ben sevgilim dedim sahip çıktım görüşemedik ve ben arayıp sormayı peşine gitmeyi bıraktım ve ilişkimiz bitti ki benim vicdanım rahat o düşünsün ki hasta insan düşünemez salın ipini

Diğer konunuzu da okudum 2 ay olmuş hala aynı yerdesiniz. Geçen zamana yazık bir daha gelmeyecek bu zaman. 2 ay önce ayrılmış olsaydınız şimdiye kadar tüm yüklerden kurtulmuş mutlu mesut yaşıyor olurdunuz zira bu bir ilişki değil anca içinden çıkınca fark edeceğiniz saçma sapan bir durum.
Gezmek, normal bir ilişki yasamak dizin hakkınız değil mi? Adam kapıya inecek kadar bile kendini zorlamıyor, gün içinde yazıp aramıyor bile. Yaş geçiyor kendinize bu kötülüğü yapmayın.

Uzaklaştırmak istiyor musun diye soruyor musun hâlâ ?

İnanın kendimi cok cıkmazda cesaretsiz hissediyorum sağlıklı düşünemiyorum bende çok çok doğrı dedikleriniz. Bi yere gidip bi kahve içip bi anı yaratamıyoruz bile bilmiyorum . İletişim iki gündür cok azaldı bende aramıyorum yazmıyorum zaten gücüm kalmadı

O kadar iyi gelecek ki size ayrılık. Berbat bir durumun icindesiniz çok bariz bu kendinize bir iyilik yapın ve mesajla ayrılmak istediğinizi söyleyin.

O kadar iyi gelecek ki size ayrılık. Berbat bir durumun icindesiniz çok bariz bu kendinize bir iyilik yapın ve mesajla ayrılmak istediğinizi söyleyin.
Pat diye değilde böyle böyle iletişimi azaltarak belki oda anlar daha zorlamadan. Bi mesajla söylersem oda kabul eder saygı duymak zorunda kendimi de biliyorum cok kötü olacağım

Pat diye değilde böyle böyle iletişimi azaltarak belki oda anlar daha zorlamadan. Bi mesajla söylersem oda kabul eder saygı duymak zorunda kendimi de biliyorum cok kötü olacağım
2 ay önce açtığınız konuda konuşmuyoruz hic günde 3 dakika en fazla demişsiniz daha ne kadar azalacak? Kendinize bahane arıyorsunuz çok açık bu.

2 ay önce açtığınız konuda konuşmuyoruz hic günde 3 dakika en fazla demişsiniz daha ne kadar azalacak? Kendinize bahane arıyorsunuz çok açık bu.
O zaman şöyle bi durum vardı ben surat asmıyordum gün içinde coğu kez mesajlaşma oluyordu görmezden geliyordum . Bişeler paylaşmadığımıx için iletişim o şekildeydi

Gerçekten biliyorum kızıyorsunuz saçma bi durum ama 3 yıllık ilişki çöktüm. Bazen cok dua ediyorum keşke o benden ayrılsa diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…