Çıkamadım İş'in içinden...

okurken isininizin sartlarinin iyi olduguna karar verdim, eger pozisyon acilirsa sirket icinden birilerini tercih ederler cogunlukla bence siz yerinizden oynamayin.
Dün khklilarla ilgili 2 video izledim Nevsin Mengü' nün YouTube kanalinda coook öncedendi memur olup hayati garanti etmek, simdi girmek dert, girdin kalmak dert. Insanlar fislenince sonra özelde de is bulamamislar, ülkeden gidemiyorlar da kalanlar yasayacak standardi tutturamiyor falan. Artik her detayi dusunmek gerekiyor. Tüm bunlarin neticesinde isinize devam etmek en mantiklisi.

Yerinizde olsam şuanki işine devam ederdim.
Kpss uzun ve zorlu bir süreç maddi manevî sizi yıpratır.
Kpssye çalışmak için de işten çıkmanız lazım tabiki karar sizin.

Saglıkta nöbet durumlarınız olacaksa hiç bulaşmayın. Eğer ki olmaz diyorsanız hali hazırda olan işinizi bozmaya degmez. Artan vakit online kayıttan vs. kendiniz sınava çalışarak girin. Evli degilseniz bu avantaj, vardiyalı sistemden cıkarsanız o zaman çok çok daha iyi

Evliyim 12 yaşında çocuğum var.

Tıbbi sekreterlikte doktorun odasında ya da danismada mi duracaksiniz yani? Doktor yaniysa neyse ama hastane perseoneli olmak, insanları yönlendirmek,ne bileyim triyajda durmak kolay mı yaaa
Dünyada insanla uğraşmaktan zor ne var? Hele ki hasta / bir yakını hasta olan o panikle gelen insandan... Bence hastaneye atanirsan makinalarını çok özleyebilirsin.
Şirketin patron şirketi falan da degil, en önemlisi türk şirketi değil ben olsam devam ederdim.
Hastane personeli arkadaşım yok ama çok fazla atanmış hemşire, doktor eşim dostum var. Hiçbiri mutlu değil, hiçbiri rahat değil, hepsi canı cikana kadar çalışıyor (aile hekimi olan hariç, o çok mutlu) bizim duyduğumuz, duymadığımız çok fazla şeyler var, yeni yeni kurallar , hali hazırda olan haklarının bile kullanilmamasi ,liyakatsiz torpilli yöneticiler, egoları, mobbing..neler neler. Stresten sivilce dökenler bile var otuzundan sonra.
O yüzden bence iyice düşün.
Hastane de çok çalışması rahat bir yer degil

Son düzenleme:
Kardeşim doktor,ve zorluklarını biliyorum az çok.Kalabalık yerlere ne gitmekten kaöınan biriyim, düşününce hastane beni çok bunaltır sanırım .

Eleman alınıyor mu diye sorasın geldi
İşiniz anlattığınız kadarıyla güzel alıştığım düzene devam ederdim ben

Bahsettiğiniz yardımlar aradaki maaş farkına tekabül ediyor olabilir.
Hangi iş olursa olsun insan çok yoruluyor.
İlla ki hayalim bu meslek diyorsanız elbette çalışın ama maddi olarak değer mi bilemem.
Kalbiniz illa ki hayalimdeki meslek diyorsa yazılın kpss kursuna. Pandeminin olduğu seneye denk geldi 3000'e iyi bir dershaneye yazıldım. Senenin ortasında pandemi çıktı dersler yarım yamalak kaldı derken bir kez daha olmadı...
Son günlerde kpss çalışmalarımın nihayete etmeyeceğini düşünüp özel sektörde prestijli firmalara başvuruyorum. Alırlarsa ne ala... Almazlarsa devlet kapısını her yıl aşındıracağım.

Devlette yeni başlayan tıbbi sekreterin 8 bin aldığına emin miyiz? Eğer öyleyse mantıklı olabilir. Kpss için dershane ne kadar gerekli bilmiyorum. 20k az değil. YouTube kanalları çok iyi onlardan çalışmayı da deneyebilirsiniz düzgün bir tempoyla.

Ben yaziyorum bazen ters tepkiler aliyorum.

Asla memur olmak istemedim, sebebi de atama, yasayacagim sehri secememek bana büyük kulfet geliyor. Kimisine de normaldir. Asla da devletin bu politikasını elestiremem. Sadece bana uymaz.

Cocuk ve esle birlikte bu karar daha da zorlaşıyor haliyle. Esiniz sizinle gelebilecek mi, gelemeyecekse nasil bir ayarlama olabilecek vs vs bunlar cok onemli. Kariyer icin cocugumdan kocamdan ayri da 4 yil yasamak istemem acikcasi.

Eeee konu sahibesi durma o zaman asıl gtisinnnnnnnnn bçyle bir işyerini evir çevir yalarım vallahi çalışanların kariyerlerini destekliyorlar ne güzel

Bana da tavsiye versen .
Bir is var, sartlari vs daha iyi suankinden,(cok acayip fsrk yok ama daha iyi genelde) ama is oyle çok heyecan verici değil. Kararsiz kaldim cok

Atandıktan sonra çalıştığınız yere bağlı rahatlık durumu.Hic hasta yoğunluğu olmayan bir yer de olabilir çok yoğun da olabilir o tamamen şans.Mesela ben çok memnun um bazı günler 0
Hasta ile nöbet bitiriyoruz çalıştığım yer küçük bir ilce.işimi de çalıştığım yeri de çok seviyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…