Çeyiz için nevresim takımı /bornoz alışverişi

Çeyiz hazırlığında ev tekstili bakarken Karaca Home’da White Collection diye bir seri gördüm ”Kendi odanda, kendi yatağında otel hissi.” diyorlar pamuk saten nevresimler falan. Ayrıca yüksek tel sıklığına sahip olduğundan ultra dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlıyormuş. Beyaz kullanmayı tercih edeceğim bir renk zaten temizliği falan gösteriyor. Benim çok hoşuma gitti bir de burada kullanan vardır belki diye sizlere sorayım dedim ne dersiniz?
ben de karacanın nevresim takımı var. kaç yıldır kullanıyorum çok memnunum. ama her ne kadar beyaz rengi sevsem de ben renkli tercih ediyorum.
bu arada ingilizhome un da nevresim vs takımları kaliteli.
ama havlu, bornoz ürünlerinde özdilek tercihimdir. kışın yeniden bornozumu yeniledim. birkaç hafta önce de 2 takım yazlık banyo havlusu aldım. çok güzeller ve yıllarca dayanıyorlar.

Annemin 30 yıllık çelikleri mis gibi benimkiler döküldü. Acaba eskiden çelik tencereler daha mı iyiydi? Anneminkiler benimkilerden daha ağır. Ben de Tefal 3x ingenio kullanıyorum mis allah MİS. Keşke başka hiçbir takımla uğraşmayıp direkt bu setle başlasaydım dedim.
Merhaba ben de senelerdir Tefal (titanyumlardan) kullanıyorum. Makineye atıyor musunuz?
İlk aldiklarimi attım özelliği gitmeye başladı onca tencere tavayı genelde elimde yıkıyorum

Karaca çok iyi bir marka değil bence,özellikle elektronikleri sıkıntılı.
Ha ben kendi adıma konuşursam ömürlük sevmiyorum bu tip şeyleri,sıkılırsam değiştiririm kafasındayım. Haliyle gidip en pahalısı olsun kumaşı şöyle olsun,böyle olsun diye bakmamıştım alırken ama denediklerim içinde,
en beğendiğim marka Sarev(Sarar'ın) oldu bu arada,14 sene evvel aldığım nevresimler hala tas gibi ,pamuk saten,poplin vs diye geçiyor zaten kumaşları,konforlu buluyorum.
Güzel tasarımları var. Ihtiyacım olsa gider yine bu markayı alırım.

Pamuk saten nevresim iyidir hem sadedir hem çok dayanıklı olur. Ben sadece bu çeşit nevresim kullanıyorum. Fakat Karaca fiyatları çok yüksek. Size bir iyilik yapayım.

Bkz Varol Tekstil 💋

Karaca çok iyi bir marka değil bence,özellikle elektronikleri sıkıntılı.
Ha ben kendi adıma konuşursam ömürlük sevmiyorum bu tip şeyleri,sıkılırsam değiştiririm kafasındayım. Haliyle gidip en pahalısı olsun kumaşı şöyle olsun,böyle olsun diye bakmamıştım alırken ama denediklerim içinde,
en beğendiğim marka Sarev(Sarar'ın) oldu bu arada,14 sene evvel aldığım nevresimler hala tas gibi ,pamuk saten,poplin vs diye geçiyor zaten kumaşları,konforlu buluyorum.
Güzel tasarımları var. Ihtiyacım olsa gider yine bu markayı alırım.
Bende 3 yıldır sarev kullanıyorum çook memnunum

Çeyiz hazırlığında ev tekstili bakarken Karaca Home’da White Collection diye bir seri gördüm ”Kendi odanda, kendi yatağında otel hissi.” diyorlar pamuk saten nevresimler falan. Ayrıca yüksek tel sıklığına sahip olduğundan ultra dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlıyormuş. Beyaz kullanmayı tercih edeceğim bir renk zaten temizliği falan gösteriyor. Benim çok hoşuma gitti bir de burada kullanan vardır belki diye sizlere sorayım dedim ne dersiniz?
Pamuk saten bazen terletiyor ve hafif kaygan olabiliyor, yatakta dönerken vs. sizi kaydirabiliyor. Annem almıştı, kullanamadim kaldirdim.
Dediginiz marka nasıldır bilmiyorum.

Ben 8 yıl sarar da çalistim ondan dolayı hep 200 300 e filan almıstım toplam 16 tane almısım 2 tane de çocuk için ahhaha çılgınlar gibi nevresim almısım😇neyse ki bazılarını kardeşlerimin çeyizine koydum
Ne şanslısınız.
Bende evlendikten sonra yatağıma uymamıştı önceden aldıklarım ,gidip bir mağazada denk gelip sadece deseni güzelmiş diyerek almıştım(markayı bilmiyordum)başka markalarda daha küçük boylar vardı diye. Alıs o alış hep o markayı aldım sonradan. 14 senelik nevresim tas gibi hala,eskimiyor da o kadar yıkamaya. Başka markalarda denedim arada ama yine gidip Sarev aldım,memnuniyetsizlik yaşayıp diğerlerinde. 5-6 senedir de almıyorum aldıklarım hala sağlam,değistire değiştire kullanıyorum.
Kaliteli,sağlam olsun senelerce kullanayım,sıkılmam diyen cidden bu markayı alsın. Fiyatlar nasıl bilmiyorum halihazırda ama tavsiyedir.

Ben Karaca'dan hiç memnun kalmadım nevresimleri soldu yastıkları yamuldu tuhaf bi hal aldı tencereleri karardı bin pişmanım aldığıma üstelik yıkamasinada dikkat ettim yinede siz bilirsiniz

12 sene önce evlendim nevresim takımlarımi karışık her markadan aldım. Taç, Pierre Cardin, Özdilek, Days in colours. Hepsinin çarşafları çöp oldu gerçi çok sık yikiyordum ama bir tek bozulmayan renginden gram atmayan yeni paketinden açmışım gibi duran Days in colours markanınki. Aynı kalitede bulunur mu bilmiyorum ama ben bı tek bu markadan memnun kaldım.

Karaca markası kesinlikle rezil bir marka asla güvven bırakmıyor ve güvenim asla yok,
%100 pamuk olarak aldığım nevresim takımı ütü tutmuyor tek yatıp kalkmada kırış kırış oluyor,
Evimde evcillerim olduğu için özellikle koyu renkler tercih ettim fakat buna rağmen öbek öbek tüy topluyor ve herhangi bir silkeleme ile çıkmıyor mecburen yıkayıp kurutmaya atıyorum.
Bunlardan kaynaklı fazla tercih ederek kullanmıyordum kurutma makinesinde yalnızca 2 kere kuruttum ondan önce ise en fazla 3 kere normal çamaşır makinesinde yıkayıp ütülemişliğim vardır 2. kurutma makinesi sonrası baktığımda delikler oluşmaya başlamış kesinlikle verdiğim para çöp oldu kullanım açısı zorluğu zaten ayrı bir dert.
Yatak örtüsü aldım dokuma ve o kadar beğenerek almıştım ki ikinci kullanımında ip kaçırmaya başladığımı gördüm 3 yıkamamda ise tamamen Bir yumak halinde çıktı o kaçan ipler tamamen kaçmıştı ve yatak örtüsü paçavraya döndü.
Şimdi burada kurutma makinesinde kuruttuğun için gibi açıklamalar olacak ya da yanlış programda yıkamışsındır gibi diğer hiçbir nevresimimde bu sorunu yaşamıyorken neden yalnızca Karaca'nın pamuklusunda yaşadım? Neden yalnızca mutfak malzemelerimde Karaca markasında yaşadım?
Cevabıma gelecek olursak beyaz benim asla tercih edeceğim bir renk değil yalnızca evcillerim değil herhangi bir regl döneminde çok fazla taşma sorunu yaşadığım için ve pamuklu herhangi bir şeyi asla çamaşır suyuyla ya da leke çıkartıcılarla temizlemememiz gerektiği için beyaz benim tercih edeceğim bir renk değil.
Otel konforunuda bırakın otelde yaşayalım evde nedir otel konforu isteği? Nedir yani yumuşak bir bornoz ve beyaz bir nevresim takımı 5 yıldızlı otelde gibi hissetmek için yeterli mi?
Bornoz takımımı taç ın almıştım çok memnunum. Bazı yorumlarda madam Coco ve Özdilek gördüm kesinlikle karacayı çok çok sollarlar. Karaca sadece isim yapmış pazar malı satan iğrenç bir marka.
özdileğin çarşafı yıllardır defalarca yıkadımtaş gibi duruyor hiç solmadı. indirim yapmaz fiyatları pahalı ama hakediyor. Havluları da iyi. Karaca bornozu 1 yıl kullandım renk ve doku kalmadı. Çeyiz takımı almak pişmanlık

Merhaba ben de senelerdir Tefal (titanyumlardan) kullanıyorum. Makineye atıyor musunuz?
İlk aldiklarimi attım özelliği gitmeye başladı onca tencere tavayı genelde elimde yıkıyorum
Hiç elde yıkamadım hep makina :KK43: Üzüldüm ama niye öyle oldu sizde ? Bir yıldır istisnasız her yemeği o setle yapıyorum kalabalık bir set bende ki hiç sorun yaşamadım. Öncesinde de bir süre tek tük kullandım kıyamadım çok para verdim diye. Yeni değil o yüzden takımım. Acaba sizinki ile benimki farklı olabilir mi ? Bende ki x li olan türdendi titanyum diye bir şey hatırlamıyorum ne yalan söyleyim kutusunu da attığımdan bilemiyorum.

Aaa bende makineye atıyorum makine mi paslandırıyor acaba bi deneyeyim bunu
Evet makine paslandiriyo bicaklari ama usengeclikten hala koymaya devam ediyorum 😀 sonra toplu halde hepsini karbonat limon beyaz sirke koyuyorum kaynar suyu dokuyorum legende bekletiyorum gıcır gıcır oluyo😀

özdileğin çarşafı yıllardır defalarca yıkadımtaş gibi duruyor hiç solmadı. indirim yapmaz fiyatları pahalı ama hakediyor. Havluları da iyi. Karaca bornozu 1 yıl kullandım renk ve doku kalmadı. Çeyiz takımı almak pişmanlık
Ozdilegin 15 senelik havlu bornoz setim var hic biseyi yok madame coco dan aldim gecen sene misafirler icin bir iki kullandik ip cekmis hemen defolu gibi olmus 😀

13 senelik evli olarak, kendi kullandıgım beyaz pamak satenlerim ve tek renk geneli açık tonlar olan nevresimlerimle halen yola devam ediyorum .Taç almışım çogu nevresim takımımı. Çok memnun kaldıgım ve halen en ufacık solma vs olmadıdıgından gönül rahatlıgı ile öneririm. Sade olan hiçbirşeyin modası geçmiyor. Tecrube ile sabit

Bilmiyorum Trendyol dan almıştım almak icin normalde de bornoz kullanan biri degilim havlular daha cok iş görüyor bence

X