Çeyiz için nevresim takımı /bornoz alışverişi

Çeyiz hazırlığında ev tekstili bakarken Karaca Home’da White Collection diye bir seri gördüm ”Kendi odanda, kendi yatağında otel hissi.” diyorlar pamuk saten nevresimler falan. Ayrıca yüksek tel sıklığına sahip olduğundan ultra dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlıyormuş. Beyaz kullanmayı tercih edeceğim bir renk zaten temizliği falan gösteriyor. Benim çok hoşuma gitti bir de burada kullanan vardır belki diye sizlere sorayım dedim ne dersiniz?
Ben kullanıyorum. Hem kaliteli hem şık. Yatarken çarşaf konusu hassas ve seçici olduğum bir konu.

Ay ben misafirliğe giderken 3-4 takım götürüyorum bu oteller için de geçerli vallahi rahat olamıyorum deli gibi yatağa bile giremem o gün evlenmeden önce de öyleydi bende kendime bi açıklama bulamıyorum dhdhd 😂
Allah şifa versin kardeşim ❤️

Karaca vs almayın almayın almayın.
Mutfak şefini aldım 3 yumurtayı kar kıvamına getiremedi. Çıpamıyor makina yanlara savuruyordu.

Tecrübeli ablalarını dinlersen. Ben evde banyo havlusu, bornoz kullanmıyorum. İnce %100 pamuklu (ismini unuttum şu an) yapılan 80%180 havlu ve bornozlardan kullanıyorum o kadar güzel su çekiyordu.
Kalın koca koca havlu bornozların kapladıgı yere yazık.

Mutfak şefini aldım 3 yumurtayı kar kıvamına getiremedi. Çıpamıyor makina yanlara savuruyordu.

Tecrübeli ablalarını dinlersen. Ben evde banyo havlusu, bornoz kullanmıyorum. İnce %100 pamuklu (ismini unuttum şu an) yapılan 80%180 havlu ve bornozlardan kullanıyorum o kadar güzel su çekiyordu.
Bende Karaca Multichef var. Çok memnunum. Sizinki hangisi?

Bir marka hem elektrikli eşya hem tencere tava hem tekstil grubu yapamaz bence yapmamalı da. Karacadan mecburiyetten bir tane krep tavası aldım çünkü markadan para vermeden alabileceğim en ucuz şey oydu. Kötü olacağını da biliyordum. 1 senede eli yüzü kaydı. Ben bornoz olarak uzun süre taç kullandım bambu lifliydi onlar eskiyince gittim chakra aldım bu hem hafif hem de yumuşacık.

Benim çelik tencere setim 5 yıllık ancak dediğim gibi ilk 6 aydan sonra dipleri kap kara oldu ve kesinlikle geçmiyor. Sürekli içinde yağı ya da suyu olmasına rağmen kısık ateşte dibine tutturuyor. Cam kapakları vardı birininki ocağın üstünde patladı aklım almadı nasıl olduğunu. Diğer kapaklarım ama sapa sağlam bilemedim o niye öyle oldu. Tutma yeri zaten kargodan yamuk geldi eşim de düzeltiyim diyince kapağın tuttuğumuz yeri elinde kalmış :KK70: O zaman bir sürü sıkıntımız vardı cenaze vs o sebeple uğraşmadım sonra da unutuldu ancak şu anki aklım olsa hepsini iadeye ya da değişime yollardım. Hatır kahve makinem vardı kesinlikle bozuldu ancak servis kabul etmedi çünkü çalışıyor görünüyor. Çalışıyor ancak kesinlikle kahveyi pişirmiyor sadece ısıtıyor benim düşüncem derecesini yükseltmiyor. Sütlü olmasına rağmen hiç sütlü yapmadığım halde :KK43: Bilmiyorum çok mutsuzum. Ahşap uçlu çelik çatal kaşığı vardı, çatal kaşıklarda bir şey yok ancak bıçaklar paslandı. Çok bahtsızım ya da ben kullanamıyorum sanırım :KK70:
Hayir hayir kullanmakla alakali degil ben sizinkilerde eski sandim forumda daha oncede açılmıştı konusu karaca yeni setleri cok kalitesiz falan diye. Bu arada paslanan bicaklar icin ben sirke limon karbonat kaynar su koyup bekletiyorum. Benimde solingenler paslaniyor herseyi makineye koyma üşengeçliğimden.

Annemin 30 yıllık çelikleri mis gibi benimkiler döküldü. Acaba eskiden çelik tencereler daha mı iyiydi? Anneminkiler benimkilerden daha ağır. Ben de Tefal 3x ingenio kullanıyorum mis allah MİS. Keşke başka hiçbir takımla uğraşmayıp direkt bu setle başlasaydım dedim.
Kesinlikle eskiden daha kaliteliydi benim baharatliklarim bile karaca cezvelerim. Mutfakta kullandigim hersey . Ben cok memnunum. Ama benimkiler eski 14 sene olmus pardon 15. 😀

Hayir hayir kullanmakla alakali degil ben sizinkilerde eski sandim forumda daha oncede açılmıştı konusu karaca yeni setleri cok kalitesiz falan diye. Bu arada paslanan bicaklar icin ben sirke limon karbonat kaynar su koyup bekletiyorum. Benimde solingenler paslaniyor herseyi makineye koyma üşengeçliğimden.
Aaa bende makineye atıyorum makine mi paslandırıyor acaba bi deneyeyim bunu

Evet öyleymiş benimkiler cok kalın tabanlı ben cok memnunum pilavi bile onda yapıyorum.
Ben şu diamond serisini aldım bi ton para bayıldım kii büyük oldukları için sadece misafir geldiğinde kullanıyorum hallerini görseniz 40 yıldır yemek yapıyorum sanırsınız soyulmaktan bi hal oldu :KK43:

Bende kullanıyorum mutfak şefini memnunum benim ki mastermaid olan seri sizin ki hangisi

Karaca markası kesinlikle rezil bir marka asla güvven bırakmıyor ve güvenim asla yok,
%100 pamuk olarak aldığım nevresim takımı ütü tutmuyor tek yatıp kalkmada kırış kırış oluyor,
Evimde evcillerim olduğu için özellikle koyu renkler tercih ettim fakat buna rağmen öbek öbek tüy topluyor ve herhangi bir silkeleme ile çıkmıyor mecburen yıkayıp kurutmaya atıyorum.
Bunlardan kaynaklı fazla tercih ederek kullanmıyordum kurutma makinesinde yalnızca 2 kere kuruttum ondan önce ise en fazla 3 kere normal çamaşır makinesinde yıkayıp ütülemişliğim vardır 2. kurutma makinesi sonrası baktığımda delikler oluşmaya başlamış kesinlikle verdiğim para çöp oldu kullanım açısı zorluğu zaten ayrı bir dert.
Yatak örtüsü aldım dokuma ve o kadar beğenerek almıştım ki ikinci kullanımında ip kaçırmaya başladığımı gördüm 3 yıkamamda ise tamamen Bir yumak halinde çıktı o kaçan ipler tamamen kaçmıştı ve yatak örtüsü paçavraya döndü.
Şimdi burada kurutma makinesinde kuruttuğun için gibi açıklamalar olacak ya da yanlış programda yıkamışsındır gibi diğer hiçbir nevresimimde bu sorunu yaşamıyorken neden yalnızca Karaca'nın pamuklusunda yaşadım? Neden yalnızca mutfak malzemelerimde Karaca markasında yaşadım?
Cevabıma gelecek olursak beyaz benim asla tercih edeceğim bir renk değil yalnızca evcillerim değil herhangi bir regl döneminde çok fazla taşma sorunu yaşadığım için ve pamuklu herhangi bir şeyi asla çamaşır suyuyla ya da leke çıkartıcılarla temizlemememiz gerektiği için beyaz benim tercih edeceğim bir renk değil.
Otel konforunuda bırakın otelde yaşayalım evde nedir otel konforu isteği? Nedir yani yumuşak bir bornoz ve beyaz bir nevresim takımı 5 yıldızlı otelde gibi hissetmek için yeterli mi?
Bornoz takımımı taç ın almıştım çok memnunum. Bazı yorumlarda madam Coco ve Özdilek gördüm kesinlikle karacayı çok çok sollarlar. Karaca sadece isim yapmış pazar malı satan iğrenç bir marka.

pişirme grubunda bu kaçıncı granit tava soyulan. emsanıda aldı o da öyle. taç aldım döküm granit o da soyuldu 1 sene olmadan. Tahta kaşık ve elde yıkamaya rağmen. 3 lü çelik tencerenin de çelşk kulpları söküldü 😅 Hangi markayı alacaksın çelikte bilmem. hisar gibi eski markalarda ağır oluyor.
Korkmaz marka tavsiye ederim ömürlük ve kullanışlı ağırda değil 5 yıldır kullanıyorum çok memnunum

X