-Çeyiz hazırlığı yapan kızlar tavsiyelerle resimlerle burdayız-Buyrun sohbete...

Neden skandaldı çeyizlerinin serilmsi?
Bozma moralini nolursa olsun 12 gün kalmış şurda..
Allah yardımcın olsun. :Saruboceq:
İnşallah çok mutlu olursun..

haklısın şeydacım bende senin gibi düşünüyorum

Ben koçtaştan aldım cnm..
Mudoda falan daha değşik etrafı ahşap çekmece kısımları plastk olan modelleride war..
Sitesinden gördüğüm kadaryla..
Sende istedğn gbi bişey bulrsn inşallah..

$imdi kizlar ceyiz sermeye 8 kisi gittik..
kiramadigimiz 2 kisi vardi..zaten biz kalabalik insanlariz..aböalarim, yengem, ben annem filan..
hic bisi benim istedigim gibi olmadi..
koyulan esyalar..neymis efendim ceyiz bakmaya gelenler söle söle derlermis..öle olmazmis..nese ben orda bagirdim cagirdim filan..
bir kadin var adi hilal..bizim esimle aramizi yapan kisi...o da cok bilmis biri..bana durmadan sakin ol münire, aman münire filan heryere burnunu sokuyor..salla dedim kendi kendime..
kaynanamlara geldik, yemek yedircek ya..adet öyleymis..neyse
ben yorgunluktan hic halim yok..
oturuyordum görümcem var adi hatice..
dedi ki hayirdir niye bu kadar uzun sürdü dedi, ben de ceyiz bakmay agelecekelr ya özendik dedim... o da eger gelmelerini istemiyorsan söle o zaman dedi..gicik gicik..sanki ben bisi dedim..
hatice abla niy eöyle diyorsun dedim..
neyse bu hemen iceri girdi..meger kaynanam demi ski, münire ceyiz bakilsin istemiyor demis..memnun degilmis demis..
ben bunu dün sabah ögendim..o hilal dedigim kadina radi..iste münire yüz yüze konusalim dedi..hayirdir filan derken..telefonda anlatmaya basladi..iste senin tavirlarin hosuma gitmiyor..kaynanan cok iyi bi kadin, daha iyi davran, dün suratin hep asikti..niye ben yemek yedkten sonra gidip icerde oturmusum? aslinda herkes yemegini bitirene kadar beklemem gerekiyormus sofrada..
sonra mutlu oldugum belli olmuyormus filan...iste herseyi ben cok iyi bilmiyormusum..o ev benim degilmis..kayinvalidemin ve eisminmis sadece..ben daha emek vermemisim..

neyse telefonu kapardim..aglama krizine girdim.kasildim, vücudum kilitlendi..annem ablam kostular tabi soguk suyun icine attilar beni, su icirdiler filan..
ben sadece esim gelsin yani seyyid gelsin diye bagirdim evin iicnde..
annem seyyide telefon acmis..seyyid oglum hemen gel diye..ben bu arada titremekten konusamiyorum kendimi kaybettim..
o bi geldi..beni öle görünce eli ayagi bosaldi..
hemen cikalim dedim..tenha bi yerde konusmamiz lazim filan
tamam dedi..
gittik 3 saat konustum..anlattim..simdiye kadar hic bisi dememistim, ama doldum artik..görümcem kayinvaliem filan..
o da ne yapacagini sasirdi..
kizlar insallah sizde hersey güzel olur..benim icimde kötü bi his vardi zaten..EVIMIN TADINI BILE CIKARAMADIM BUNLARI YASADIM
NE DÜSÜNÜYORSUNUZ ? HAKSIZ MIYIM?

Sag ol canim...aslinda böyle bir ufak seyden yipranacak biri degilim ben, ama...hersey üst üste geldi..
simdiye kadar herseyi icime attim, esim kirilmasin üzülesin diye anlatmadim..ama dün dedim ona..bundan sonra sana herseyi anlatacam dedim..sen benim herseyimsin dedim..hem agladim hem anlattim..
kizlar dün o gelince tipim cok kötüdü yaa :)
aglamaktan gözlerim sismisti, makyaj da hic yapmamistim...salan sümük agladim valla,..:) hem agliyom hem ona bakma yüzüm diyom tipim bozuk... o da gülüyor, sacmalama diyor..
belki d ebi yönden iyi olmustur böyle olmasi..esim herseyi ögrenmis oldu...

Offf seni çok iyi anlıyorum..
Önceden herşeye karışan insanları gördüğümde bu kızlar nası izin weriolar yaa itiraz etsinler derdim ama..
Ara ara başıma geldiğinde anlıorumki insan 1 kşiye sölüo 2.sine sölüo 3.süne sölüo ama karışan insan bitmioki..
Patlıosun artık bunalıosun..
Sonuna kadar haklısın..
Kimseyi düşünme bırak istedikleri gbi düşünsünler.
Umursama çeyizlerin görüldükten snrada ablanları al istediğin gbi düzelt ewini..
Düşünsene 12 gün kalmış düğününe yaa bunları düşünmemen lazım şmdi senin..
Mutluluktan uçman gerek opuyorumnanaktan

güvenilir olduğunu duymak beni sevindirdiii zemuszemus çok büyük olasılıkla alıcam o kampanyadan herbişeyi zemuszemus

güvenilir canım
en azından önce kurdukları site güvenilir
bu da öledir diye düşünüyorum

uyucaksa al kuzu çok da güzel olur

canım hepsi güzel
kahvaltı takımının reng ayrı bi şeker

canım bu tip işlerde tastamam benim dediğim olacak dediğinde olmuyor
çeyiz serilecekse isteniyorsa ve sen istemiyorsan
zor bi durum
ozaman napacaksın
işi abartıya dökmeden
hem kendi dediğini yapcan hem de onlarda bi yandan görcek herşeyi
keşke sofradan kalkmasaymışsın
bir de kimsenin ağzına laf vermeseydin keşke
mutsuzsan da sadece senin ailendekiler bileydi zaman bukadr dallanıp budaklanmazdı olay
eşini kendi akrabalarına karşı doldurma derim
erkekler ailelerine laf sölenmesini sevmezler pek
evlilik psikolojisi de büyük bi etken
bu yaşadıklarında
12 gün sonra ben bunlara bşa kızmışım diyeceksin bak görürsün
sakin ol
kriz geçircek bişi yok
şimdi ortaya srilir
sen gider iki gün önce hepsini dolaba koyarsın sıkıntı yapma yani

Sag ol Seyda'cim..evet öyle zaten..aslinda ynai günleri hatt saatleri ve dakikalari sayiyorm..öyle muhtesem birsey ki...
esim dedi zaten, haftaya pazartesi EVIMIZE gideriz dedi, herseyi yik dök tekrar yap ded..orasi bizim evimiz dedi..kimse karisamaz dedi...ama o öyle dedi ya... dogum sancisini cocugu kucagina alan anne gibi sancilari unutursun ya..iste benim icn de öyle oldu..o an herseyi unuttum...o benim icin ömre bedeldi..ASKIM KOCAM BENIM..:kedi:zemuszemuszemuszemus:jeyyar::jeyyar::jeyyar:

eşin herşeyi öğrenmiş oldu ve sana bi güven gelmiştir..12 gün bi süre var düğününe. ufak şeyler bile mide bulandırıyo ama oluyo tatlım böyle şeyler sen ne ilk bunları yaşayansın ne de son..zaten evini sen değişirsin ilk çeyiz serildiği gibi kalmaz emin ol..yüzün de hep gülsün tatlım

canım bence hersey senn istediğin gbi olmalıydı tamam o konuda haklısın, ama yazdıklarına bakılırsa, etrafın bunu anlamayacak insanlarla çevreli, kendini yıpratma bunlar için, ama mademki etrafındakiler böyle, senin gercekten herkes bitrmeden yemekten kalkmaman gerekirdi diye düşünüyorum. ben olsam asla kalkıp gtmezdm ki ben zamanında biz ev döşüyoruz sergi açmıyoruz, kim neye bakmaya gelicek gelmesin hiç kimse diye bile açık açık söyledim. ama orda o masadaki herkesi birbrne bağlayan nokta snsin... haklısın ama ynede yanlış anlama seni suçlamıyorum asla.

Bak aşkında sölemiş pazrtesi gider bi güzel düzeltirsin evinizi istediğin gbi..
Takma bile sölenilnleri..
O aranızı yapan kadınında çok müdahle etmesine müsade etme..
Bi yere kadar karışabilr..
Heycanını yaşa sonuna kadarrrrrr bidaha bugnler gelmicekk.. :lepi:

@MUJDE,

o msadan kalkma olayi yanlis anlasilmasin..
cok kalabaliktik ve yemek yiyecekler bekliyordu..basta kaiynvalidem ayakta kalmisti...eltim ve bir kisi daha vardi..onlar ye$mek yememesiti..benm kalkma sebebim onlar otursun diye, ve namaz kilmam gerekiyordu..
meger onlar sonra cay filan icmisler beni takip ta yanina cagiran yok..neden bilmiyorum...

@ Seyda,
evet canim sonuna kadar haklisin...
artik nonstop heyecan yasiyorum..iliklerim ekadar hemde..en cokta balayina seviniyorum..herseyden ve herketen uzakk.kocacimla bas basa..10 gün..ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh gel keyfim gelll

@ Seyda,
evet canim sonuna kadar haklisin...
artik nonstop heyecan yasiyorum..iliklerim ekadar hemde..en cokta balayina seviniyorum..herseyden ve herketen uzakk.kocacimla bas basa..10 gün..ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh gel keyfim gelll

Heehhh işteee böyleee 10 gün hee maşallahh yaa tam balayı olcak sizinki demekkk :sm_cool:

Allah mutluluğunuzu bozmasın takma insanların sölediklerinide..

Sen iyi niyetle yemek yesinler diye kalkmışsın neler düşünülmüş baksana lmaz:

o zmn cok haklısn kzum ne diym bozma moralini, eşin seni anlıosa, sana hak veriyosa hic sorun yok bence, gerisini boşver

Aynen canim ya...
10 gün yemek derdi yok, bulasik derdi yok, yatagimi bile düzeltmicem..kocacimla basbasa.. :jeyyar:

@ mujde,
sag ol canim benim..eksik olma..simdi simdi bende öyle düsünüyorum..kurban oldugum alah bana öyle güzel bir nimet verid ki..degil hatice abla, kaynana, hilal abla..krali gelse bozamaz allahin izniyle..
ben asikimi herseyden cok seviyorum...:asigim:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…