Mutfak Dekorasyonu Çeyiz Eşyası Hakkında Herşey ( Mutfak Araç ve Gereçleri )

canım benim şahsi fikrim tencere takımlarını 5 li setlerden 1 takım çelik bi takım teflon alırsan tüm takımın tamamlanabilir biraz ağır olur ama yok o kadar olmasın diyorsan 5 li takım teflon al yanına 2 tane de bir karnıyarık bir derin çelik tencere alabilirsin :)

fissler iyidir canım alternatif olarak korkmazın flatline model düdüklüsünü öneririm :) ama düdüklü kullanmayı öğrensen iyi edersin cnm :)

çok teşekkür ederim canım :) sonuç olarak hepimiz bu süreçten geçiyoruz geçeceğiz geçtik birbirimize ne kadar katkımız olursa masraflarımızı o kadar azaltmış oluruz diye düşündüm tabi bir fikirle sabit kalmamaya çalışıyoruz tecrübe kişiden kişiye göre değişir :) her zaman seve seve yardım ettim etmeye de çalışacağım :)

ben de çay seti ve günlük çatal kaşık takımı alıcam.nehir markasını bir mağazada uygun gördüm. çatal kaşığı 12 kişilik 175, çayseti 125 ti. nasıl bir markadır ?

nehir çok eski ve çok kaliteli bir markadır annem evde yaklaşık 25 senedir kullanıyor çok güzel ( eskiden imran dı ismi belki hatırlarsınız. )

hehe canım Allah kolaylık versin bence liste yapmaya ve ufak ufak birşeyler almaya başlasan iyi edersin eksikleri çıkarttıkça daha bir çok şeyin eksik olduğunu göreceksin :) forumda konuları bence takip et çok faydası dokunacaktır :)

canım karacanın ürünleri çabuk paslanabiliyor kullanıma göre o yüzden pek tavsiye edilmiyor yemek takımı da kütahya olabilir ucuz bişey istersen nüans diye bir marka var tavsiye ederim :)

teşekkür ederim nehirin çay setini aldım çok güzel. çatal kaşıkları da imran markaydı duymadığım için bilmiyordum almadım.deseni çok beğenmedim. günlük kullanıma karaca aldım kampanyadaydı mağazasında tatlı bıçakları yok sadece deri kutuda ömür boyu garanti veriyor diye aldım 2 set 162 liraydı peşin. 72 parça toplamda. inşallah bir sorun yaşamam.

Arkadaşlar burda mağaza adı paylaşabiliyoruz dimi bir sıkıntı olmuyor. Marka isimleri paylaşılmış sanırım mağaza ve adreslerinide paylaşmak da sıkıntı yoktur.

güle güle kullan canım iyi yapmışsın aklına yatanı almak en iyisidir :) bu arada dipnot olarak belirtiyim nehir in eski adı imrandır :) yani imran daha eskidir :) ikiside aynıdır hç bir fark yokdur :)

Arkadaşlar burda mağaza adı paylaşabiliyoruz dimi bir sıkıntı olmuyor. Marka isimleri paylaşılmış sanırım mağaza ve adreslerinide paylaşmak da sıkıntı yoktur.

canımbilmiyorum sayfa kurallarını marka isimlerinde sıkıntı yaşamıyoruz :) websitesi paylaşmak yasak diye biliyorum :)

Arkadaşlar merhaba,

Bu konuyu açan arkadaşımı tebrik etmek istiyorum çok faydalı bir iş yapmış, gerçekten çok fazla marka var ve insanın aklı son derece karışıyor. Herkes haklı olarak en uygun fiyata en kaliyeli ürünü almak istiyor Bu konuda bende nacizane birkaç fikir paylaşmak istiyorum. Bende kısmetse yakında evleneceğim ve son derece araştırmacı kılı kırk yaran biriyimdir:). Birşey almadan önce mutlaka çok derinlemesine araştırma yaparım şimdi bunlarla ilgili bir kaç bilgi paylaşmak istiyorum.

Yemek takımı: Eger çok iyi bir yemek takımı istiyorsanız Bone china, fine china, De'moonji, winter bach marka alabilirsiniz gerçekten çok şık ve kaliteli yemek takımları var.Ben De'moonji firmasının bir takımını beğendim en uygun fiyatı bulmak için araştırmaya devam ediyorum.Bazen esse yada Bernardoda dolaşırken bu markaların takımlarının iki katı fyatına satıldığını görüyorum. Ama bunun yanında Kütahya Porselen, Güral Porseleninde şık, kaliteli ve uygun fiyatlı takımları mevcut. Nede olsa yılların firmaları.

Tencere ve Çatal Kaşık Bıçak takımı: Bu markadada araştırmalarıma göre en iyisi Jumbo ve Hisar ama fiyatları oldukca pahalı ben bundada tercihimi hisar dan yana kullandım hisarın fabrikası dahil yaklaşık 7-8 yeri fiyat konusunda araştırdım sonunda indirim yapan tek yer Eminönündeki hisarın bayisi olan suhulet ticaret oldu 3 sene önce güzel bir indirim alaraktan taksitle bu mağazadan tencere ve çatal kaşık takımı almıştım. Şuanda korkmaz ürünlerini çok beğeniyorum, bunun yanında aryıldız, nehir ve narin ürünlerinide hem kalite hemde fiyat olarak güzel. Karacayı ve emsanı çelik ürünlerde kesinlikle beğenmiyorum yemek takımları güzel, ürünlerinin çinde üretildiğini öğrendim.

Seramik tencere: burda okuduğum yorumlara göre ben moneta almayı düşünüyorum şuan ondada fiyat araştırması içindeyim eminönünde 3 firma var satan en uygun fiyatı verenden kısmetse alacağım.

Düdüklü Tencere: Kesinlikle Tefal

Birde istanbulda oturanlar lütfen ceyiz yada küçük ev aleti alacaklarsa eminönünü araştırmadan geçmesinler fiyat olarak gerçekten büyük farklar var benim alışveriş yaptığım bir kaç firma var çok uygun fiyatlara satıyorlar örnek vermek gerekirse anneme en son rowentanın 650 tl ye elektirik süpürgesini aldık, eminönüne gittiğimde aynı süpürge 400 tl idi Allahtan 30 gün içinde koşulsuz iade imkanım vardı hemen iade ettim. aradaki fark bayağı fazla kimse bu zamanda parayı sokaktan toplamıyor.

aDM34 arkadaşımıza çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun. imranı duymamıştım vala bu kadar iyi olduğunu bilsem fikrim değişebilirdi ama karacanın deseni çok şıktı artık daha titiz kullanırım onu.
günlük kulllanıma aldığım çatal kaşık hariç aldığım herşeyin garantisinden eminim bakalım.hepsini çok beğenerek ve titiz seçerek aldım.

arkadaşlar schafer in tencereleri nasıl annem almış bana, çatal kaşık seti olarak da yargıcı diye bi marka almış fikriniz var mı lütfen söylermsnz,bi de beyaz eşya-mobilya konusunda da fikir ve önerinizi bekliyorum kuzular :)

pek çok ürün kafamızı karıştırıyor. benim kafamı da karıştıran çelik tencere ve çatal bıçak takımları veee porselen yemek takımı

bi sitede korkmaz perla 4lü tencere seti gördüm. 150 tl cam kapaklı güzel görünüyor.
bernardo da da indirim varmış fissler marka korfu tencere seti 400 tl ye. 100 tl de hediye çeki veriyorlar.hem de alman markası ve bu firma srt tencere üzerine çalışıyormuş.
bugün de Eskişehirde bir züccaciyede Aryıldız tencere seti piramit model 300 tl nakit olur dedi.

kafam çok karışık hangisi bana daha uzun ömürlü olur bilemiyorum.

çatal kaşık olarak da nehir'in deniz modeli vardı 250 tl ye olur dedi adam nakitte.narin markasına da nehirden daha kalitelidir 300 tl dedi.
başka mağaza da aryıldız sorduğumda %50 indirim varmış 300 tlye fiore modeli 85 parça kutulu olur dedi.
bir başka mağazada da korkmazın da 300 tlye düz sadece 4-5 tane ucunda minik çizgisi olan kaşık çatal takımı var ya onu verecektisizce hangi tencere ve hangi çatal bıçak takımını almalıyım ((

kızlarrrrrr!!!! çok kötü ya . valla canım acıyor şu an.:( bernardo dan aldığım iki romance takıma güya indirimli olarak 600 tl vermiştim şimdi bir al bir bedava yapmış ikisine 325 diyor acayip moralim bozuk(( bu kadar da indirim olur mu arkadaş ya..

arkadaslar burda tefalin bayısı oldugunu söyleyen bı arkadas wardı.ben kazalı bi ütü sormak ıstıorum acaba elinizde warmı warsa ne kadar tefal gv9461 ürün kodu

Var mı yargıcı'nın çatal kaşık bıçak takımını kullanan ya da bilen, kızlar ?
12 kişilik sandıklı bi takım arıyorum aynı zamanda ince olmayan kaliteli ve ucuz bişey bakıyorum ama doğru düzgün bişey bulamıyorum.
Daha doğrusu gezip bakmak için vaktim yok zamanım çok dolu İnternetten de anlaşılmıyo İstanbulda oturuyorum direk gidip alabileceğim önerdiğiniz bi yer, adres falan var mıdır?
Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim

Var mı yargıcı'nın çatal kaşık bıçak takımını kullanan ya da bilen, kızlar ?
12 kişilik sandıklı bi takım arıyorum aynı zamanda ince olmayan kaliteli ve ucuz bişey bakıyorum ama doğru düzgün bişey bulamıyorum.
Daha doğrusu gezip bakmak için vaktim yok zamanım çok dolu İnternetten de anlaşılmıyo İstanbulda oturuyorum direk gidip alabileceğim önerdiğiniz bi yer, adres falan var mıdır?
Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…