Cevşenü'l Kebir

Cevşen-ül Kebir hatmi yapıyoruz arkadaşlar katılmak isteyenler buyursun :)

1- tubatesbih -------- 1. - 12. bablar ( 1 ve 12 dahil ) okudu
2- eilenn -------------- 13. - 24.
3- gulbera ------------ 25. - 36. okudu
4- basbelasiyim --- 37. - 48. okudu
5- dnzderya ---------- 49. - 60.
6- ALYAKAREN ---- 61. - 72.
7- K kalemero --------- 73. - 84.
8- G guzbahar --------- 85. - 96. okudu

kalan 4 babı ben okuyorum inşaallah
bugünkü cevşen hatmimizi Efendimizin (sav) hürmetine okuyoruz arkadaşlar

Cevşenü'l-Kebir ismindeki duâ Peygamber Efendimize, Uhud Harbi esnasında Cebrail (a.s) tarafından getirilmiştir. Cebrail Hz. Muhammed'e (s.a.v.): "Üzerindeki zırhı çıkar ve bu duâyı oku. Bu duâyı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük tesiri vardır." demiştir. Peygamber Efendimiz duânın tesirinin sadece kendine mi mahsus, yoksa ümmete de şamil mi olduğunu sorunca, Cebrail (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Ya Resulullah, bu duâ Cenab-ı Allah'ın sana ve ümmetine bir hediyesidir. Bunun sevabını Allah'tan başka kimse takdir edemez."

49/60 okudum RAbbım bu mubarek gecede yaptığımız dualarımızı boş çevirmesin hepimizin gönül muratlarını versin inşallah. Dualarınızda hasta anneciğim için şifa dilerseniz çok sevinirim. ALlah hepimizden razı olsun

2- eilenn -------------- 13. - 24. okudu
5- dnzderya ---------- 49. - 60. okudu
6- ALYAKAREN ---- 61. - 72. okudu
7- K kalemero --------- 73. - 84.

Cevşenü'l-Kebir ismindeki duâ Peygamber Efendimize, Uhud Harbi esnasında Cebrail (a.s) tarafından getirilmiştir. Cebrail Hz. Muhammed'e (s.a.v.): "Üzerindeki zırhı çıkar ve bu duâyı oku. Bu duâyı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük tesiri vardır." demiştir. Peygamber Efendimiz duânın tesirinin sadece kendine mi mahsus, yoksa ümmete de şamil mi olduğunu sorunca, Cebrail (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Ya Resulullah, bu duâ Cenab-ı Allah'ın sana ve ümmetine bir hediyesidir. Bunun sevabını Allah'tan başka kimse takdir edemez."

2- eilenn -------------- 13. - 24. okudu
5- dnzderya ---------- 49. - 60. okudu
6- ALYAKAREN ---- 61. - 72. okudu
7- K kalemero --------- 73. - 84.okudu

canım bende öyle olmasını isterim fakat işyerinde başım açık abdestsiz okumak içime sinmiyor açıkçası ama çoğunluk ne derse uyarım tabiki :)
Bende basim acik okuyorum arastirdim sorun olmaz yazmislardi tabiki bas kapali abdestli daha iyi olur ama benim ivinde farketmez herkes nasil isterse uyarim :)

duam hayırlı , saglikli evlatlar . ailemle esimle dunya ahiret mutluluğu ve eşimin bana bağlanması gozu dışarda olmasin diye de dua istiyorum Canlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…