Cevşenü'l Kebir

Cevşen-ül Kebir hatmi yapıyoruz arkadaşlar katılmak isteyenler buyursun :)
1- tubatesbih
2- eilenn
3- gulbera
4- basbelasiyim
5- dnzderya
6- ALYAKAREN
7- K kalemero
8- G guzbahar

Listedeki her arkadaşımız için ayrı ayrı 1 cevşen hatmi yapmış olucaz. kişi sayısına göre cevşen bablarını (bölümlerini) paylaşıyoruz.

Cevşenü'l-Kebir ismindeki duâ Peygamber Efendimize, Uhud Harbi esnasında Cebrail (a.s) tarafından getirilmiştir. Cebrail Hz. Muhammed'e (s.a.v.): "Üzerindeki zırhı çıkar ve bu duâyı oku. Bu duâyı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük tesiri vardır." demiştir. Peygamber Efendimiz duânın tesirinin sadece kendine mi mahsus, yoksa ümmete de şamil mi olduğunu sorunca, Cebrail (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Ya Resulullah, bu duâ Cenab-ı Allah'ın sana ve ümmetine bir hediyesidir. Bunun sevabını Allah'tan başka kimse takdir edemez."

kabul edilmedi canım küsmen küsemezsin bize
ben ilk girip baktım okudum tubanın paylaştıklarını ,ama okuyalım liste yapalım yoktu sonra bir daha kontrol edeyim dedim bir baktım ki hatunlar liste yapmışlar bana da etiket falan yok
canınız sağolsun ,tabi ki canım burda dua kardeşiyiz küslük olmasın aramızda

haklısın canım iyi ki bakmışsın tekrar etiketlemedim ben. konuyu tuba açtı ama ben dedim bi liste mi yapsak diye dün her şey bi anda oluverdi masumuz ki biz :)

canımcım sen bu ara yoğunsun sınavın falan var diye valla bak yoksa atlarmıyım ben de iyice mala bağladım zaten
aynen canım kafam 1 milyon deli gibi bir yoğunluk var sağolsın biliyorum yoksa etiketlersin regl olmama bir kaç gün var ve inanılmaz gerginim

Cevşen-ül Kebir hatmi yapıyoruz arkadaşlar katılmak isteyenler buyursun :)

1- tubatesbih -------- 1. - 12. bablar ( 1 ve 12 dahil )
2- eilenn -------------- 13. - 24.
3- gulbera ------------ 25. - 36.
4- basbelasiyim --- 37. - 48.
5- dnzderya ---------- 49. - 60.
6- ALYAKAREN ---- 61. - 72.
7- K kalemero --------- 73. - 84.
8- G guzbahar --------- 85. - 96.

kalan 4 babı ben okuyorum inşaallah
bugünkü cevşen hatmimizi Efendimizin (sav) hürmetine okuyoruz arkadaşlar

Cevşenü'l-Kebir ismindeki duâ Peygamber Efendimize, Uhud Harbi esnasında Cebrail (a.s) tarafından getirilmiştir. Cebrail Hz. Muhammed'e (s.a.v.): "Üzerindeki zırhı çıkar ve bu duâyı oku. Bu duâyı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük tesiri vardır." demiştir. Peygamber Efendimiz duânın tesirinin sadece kendine mi mahsus, yoksa ümmete de şamil mi olduğunu sorunca, Cebrail (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Ya Resulullah, bu duâ Cenab-ı Allah'ın sana ve ümmetine bir hediyesidir. Bunun sevabını Allah'tan başka kimse takdir edemez."

Selamun aleykum arkadaslar.
Sey ben ne okunacak nasil okunacak tam anlayamadm sanirim da biri aciklarsa bende okumak isterim.adetken okunuyor mu ki ? Gerci hic sanmıyorum okunabildigini ama
Bu arada herkese hayirli kandiller

Selamun aleykum arkadaslar.
Sey ben ne okunacak nasil okunacak tam anlayamadm sanirim da biri aciklarsa bende okumak isterim.adetken okunuyor mu ki ? Gerci hic sanmıyorum okunabildigini ama
Bu arada herkese hayirli kandiller
canım cevsen duası var 100 bölümden olusuyor o duayı paylaştık kendi aramızda adetliykende okunabilir içinde ayet yok.internetten bi arastır cevsen duası dıye katılmak istersen seni de ekleyelim listeye.

Okudum canim rabbim yerine ulastirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…