Çekişmeli Boşanma süreci

Kizlar merhaba. 2 hafta once boşanma karari aldim. Eşim bosanmak istemiyor ama ben kararliyim. Baroya basvurdum avukat icin. Evraklari teslim ettim haber bekliyorum. Bu süreçte beni ne bekliyor hic bilmiyorum😏 ilk duruşmayi cok uzak bi tarihe veriyorlar mi kizlar ?
Kendinize konu açarsanız daha çok yorum gelir. :)

Kizlar merhaba. 2 hafta once boşanma karari aldim. Eşim bosanmak istemiyor ama ben kararliyim. Baroya basvurdum avukat icin. Evraklari teslim ettim haber bekliyorum. Bu süreçte beni ne bekliyor hic bilmiyorum😏 ilk duruşmayi cok uzak bi tarihe veriyorlar mi kizlar ?
Ben aylardır bu surecteyım berbat bir halde dılekceler cevaba cevap asamaları … ıftıralar yalanlar suclamalar aileme bana gozum dondu bayıldım acıdan yemıyor ıcmıyorum ıse gıdıyorum ama zombı halde bugunde bı kaza yapmadan geldım sukur allahım dıyorum . Nefes alabılen canlı cenazeden farkım yok uzun suredır terapılerle gunu gecıstırıyorum annem olmasa muhtamel dusunmem olurdum . Mahvettı benı boyle bır adamı sevdıgıme mı yoksa kendı elımle onun pıslıklerını kapayıp onu aklayıp kendı hayatıma sıkmamamı yanayım. Stokholm sendromu gıbı bısey olmusum psıkologmun dedıgıne gore ama ınsan kendıne yaptıgını affedemıyor kendınden nefret edıyor. Hak ettın sen kendıne kazıgını atmıssın adam haklı senın gıbı enayıye yapmakta dıyor. Kendıme okadar kızgın ve kırgınım kı bu dava ne kadar surer bıttıgını ben gorurmuyum bılmıyorum ama lutfen anlasmalı bosanın cekısmelıde ınsanın mıdesı kaldıramadı seylere maruz kalup yazdıgınız ıyı temennı ve aıleyı herseye ragmen bır tutmaya dayalı konusmalarınıZ donup onunuze gelıyor ve dıyor kı ben kotu olsam bana ask sozlerı yazarmıydı ben dovmus olsam bana sevgısını dıle getırırmıydı ama o evde yanımızda bana yaptıklarını allah dısında goren yok whatsapp meaajlarımız hep celıskılı ya cok ovgu ya cok acı melankonık benım acımdan ruh saglıgım agır hasar almıs okudukca fark edıyorum hakım ne dıcek dengen bozuk kızım adam haklı galıba dıcek tutarsız keske neye maruz kaldıgımı bakınca soyle goren bır gakıme denk gelsem . Neyse ben bittim zaten bundan sonra tekrar soyluyorum anlasmalı bosanın sınır psıkolojı kaldırmıyor helekı agır hasarlı dengesıZ bır evlılıkten sonra bırde cekısme..

Ay ne alakası var ya ilk ve en sert vuran kazanır diye boks maçı mı bu üffff

Benim eski eşim anasının ağzina bakıp hiç ummadığım bir anda bana dava açtı. İlk ve en sert vuran oydu. Elektriğimi ve gazımı önce kesti sonra abonelikleri iptal ettirdi. Aç, susuz, beş parasız kaldım. Bazı nedenlerden ötürü aile evine de dönemedim. Bulunduğum yer heryere çok uzaktı. İşsiz kaldım uzun süre.

Sonuç : Eski eşim ve kayınvalidem bana tazminat ödedi. Altınların da hepsini aldım. Ben çok sabrettim. Hanımefendiligimi bozmadım. Kimseye de vurmadım. Kavgayı ilk ben başlatmadım.

2.5 aydır yalvarıyor barışmak için .. savcılığa verdim bakalım ne olacak
Elektrik mi kesti 😔

Dava dosyasından bahsediyorum hanımefendi. Ona bakarsanız bana yapılanları yazdığım bir başlık bu sitede patladı o dönem.
Adam attığı iftiraları yalancı tanıklarla bir kaç delille ispatlayabilir. Benim davamda karşı taraf benim gözümü korkutmak için göstermelik dava açtı. Haliyle alelade bir dosyayla iftiralarını da ispatlayamadı. Ben karşı davayı açarken iğne ucu kadar yaptıklarını avukatıma anlattım o da kısa ama net vuruşlu bir dosya hazırladı. Deliller ve şahitlerle ispatladım. Yerel mahkemenin hakimi tanıdıkları çıkmasına rağmen davayı kazandım. Karşı taraf yediremedi istinafa gitti ben de götürdüm. Bir de o dosyalarda yazdık miss gibi. Sonuç; bana kallavi bir tazminat ödediler. Davaları esastan red yedi ve tamamen kusurlu kabul edildiler.
Yani evet bu kısmen boks. İnsan olsalar zaten konuşarak anlaşılır ne gerek vardı çekişmeliye.
Ne kadar zaman aldı toplamda 🙏

Hayır yok.

Kayınvalidem eski eşimi bir türlü rahat bırakmadığı için yakınlaşamadık

Görümcemin çocuğu olmadığı için önce onun olana dek korunacaksınız diye tersledi ikimizi maalesef
Yuh arkadaş ya yatak odasına kadar karışıyor kv,eski eş de bunu normal mi karşılamış ..inanamıyorum ..

Canım güçlü kadınlar..sizin için dua ediyorum konu sahibi,inşallah bu süreçten istediğiniz gibi kurtulacaksınız,eski eşiniz de er ya da geç cezasını bulacak inanıyorum.

X