çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

Bu ay da adet olmayı bekleyeceğim Pazar günü akşam üstü gittiğimde doktor iki tane 16 mm var demişti, diğerleri çatlamıştı kaçırmıştık zaten. Umudum şu son ikisindeydi. Salı doktora gittiğimde çatlamış dedi, biraz sıvı var, gün aşırı dedi de yine olmadı. Sadece p.tesi gecesi olmuştu. Sizce ihtimal var mıdır? 16 mm iken pazar günü çatlamış olma ihtimali nedir bilmiyorum. Pazar akşam çatlamışsa p.tesi geceye kadar kalmış mıdır acaba? Ya da henüz 16 mm iken çatlamaz bence. Acaba p. tesi veya sali sabahı mı çatlamış? Salı günü doktora gittiğimde yine akşam üstüydü de. Ne zaman çatladığına dair bir bilgim yok işte.Doktora dedim dün gece ayıptır söylemesi oldu, faydası olur mu. Dr dedi sıvı var , olabilir tabi, gün aşırı devam. Ama ben umutsuzum. OLursa bu ay yine tek ilişkiden olacak ama çok zor Ancak Allah isterse onun için hiçbirşey zor değil de önemli olan Allah'ın istemesi. Ama ben artık cidden birşey yapmayacam artık.

Canım ister bir kere olsun ister on kere olsun önemli olan nasibin olması klomenle çok hızlı büyüyor erken erken kontrole gitmek lazım maalesef o da yorucu oluyor

mrb. hiç bişey hissetmiyorum ben artık kızlar bomboşum bugün ne ağrı var ne sızı ne akıntı bata 3 gün var daha..

mrb. hiç bişey hissetmiyorum ben artık kızlar bomboşum bugün ne ağrı var ne sızı ne akıntı bata 3 gün var daha..

Sabret canım çok umutlu olma ama umudunu da yitirme. İnşallah vardır. Bende ağrı oldu adete 3 gun kala kesilmişti. Ama hep öyle olur. Bu sefer adete bir gün kala batmalar başladı. Adet ağrısı gibi değildi. Kabepeden kalkarken karnıma bişey saplanmış gibi hissetmiştim. Beni şüpheye düşüren de oydu. Bi de tuhaf olan kimsede duymadım daha önce, tahminen döllenme oluşan zamanı hesapliyoum. Anormal bi şu içme başladı o tarihten sonra. Hala da çok içiyorum 3 günde bir bardak içen ben günde 1,5 litre kesin içiyorum. Gebelik belirtileri olarak okudum birkaç yerde ama yine de Kan şekeri de baktiracagim.

belirtiler gidince moralimin bozulduğunu hissettim.. hayırlısı diyorum yapacak bişey yok rabbim büyük varsa vardır yoksada yoktur zaten teşekkür ederim. dikkat et kendine

Merhaba ilkinde de ilaç kullandınız mı?
İlki tesadüf oldu evlendikten 1 hafta sonra hamile kalmışım .... İş yerindekiler tipimle sinirimle dalga geçince test Yapıp öğrenmiştim... Pko ve çikolata kistim vardı adeti doğum kontrol hapı kullanınca oluyordum ... Eşimle evlenmeden önce konuştum çocuk olmazsa problem olur mu diye ?? Öğrenince ikimizde şoka girmiştik...9 ay yatarak geçti 20 haftalıkken Dikiş atıldı ... Rahim ağzı yetmezliği Yüzünden... Çok şükür hepsi geride kaldı oğlum 9.5 aylık çok ara olmadan hamileliğim zor geçtiği için olsun kardeşi dedik bekledik denedik ama olmayınca gecen ay klomen kullandım bu ayın 2. Sindede pregnyl iğne oldum canım ... Darısı hepinize inş baya uzun oldu kusura bakmayın

Çok s
ağol cnm haklısın ama umarım bu ay tutar da gerek kalmaz :)

Kizlar bana yardimci olur musunuz ?

Benim yumurtalarim cok duzenli büyüyor ve catliyor. Hormon testlerine de bakildi onlarda cok iyi. Esimin sperm testide normalin bile üstünde seviyede iyi çıktı. Ancak 6 aydir hamile kalamadim. Bu catlatma ignesini doktorum neden bana vermiyor. Sadece yumurtasi gelismeyenlere mi veriliyor ? Belki ben catlatma ignesi ile hamile kalacagim.

Çok s

ağol cnm haklısın ama umarım bu ay tutar da gerek kalmaz :)

İnşallah tutar canım :)

Catlatma iğnesi çocuk olmasını sağlayan birşey ama eğer yumurtaların catlamiyorsa ise yarar. Senin hem olgunlasip hem catliyormus niye o ilacı kullanasin ki. Eşinin ve senin başka testleriniz yapılmalı. Spermiyogram ve rahim filmi gibi. Sonrasında sorun yoksa yumurta takibi ile istediğine kavusursun insallah

Canım hayırlısı olsun inşallah. Allah gönlünüze göre versin :) Ben de 5 yıl bebek yok diye konuştum eşimle. Asla çocuk düşünmüyordum. Farklı zevklerim var, çok mutluyum, hayat bana çok güzel geliyor. Hayatımı bir çocuğa bağlı yaşamak istemedim hiç. Ama iki hafta sonra otuz oluyorum. Artık yaş geldiği için mecburiyetten istiyorum. Hayırlısı bakalım

Canım ikiz çok zor. İkizleri olanlar bir bebeğin iki katı kadar değil, üç dört katı kadar zor diyorlar. Böyle üçüze falan hamile kalınca birini, ikisini sonlandırıyorlarmış ama o suçluluğu nasıl taşırım bilmiyorum

Yumurtaların çok olması kullandığımız ilaçlarla alakalı. Ama kaçı ise yarar boyutta? Benim de 6 tane vardı ama 1 tanesi 17mm diğerleri 10mm civariydi.
Geçen ay da klomen kullandım ama normal beslendim, iki yumurta oluştu. İnsülin direncim olduğu için bu ay sadece protein tükettim ve ilaç bu kadar çok etki etti. Doktor büyüklükleri gayet iyi, tam bizim istediğimiz kalitede yumurtalar dedi. Bu ay olur, ben umutluyum dedi. Biraz temkinli konuşmasını isterdim ben de. Çok umut verdi ama belli olmaz

Sağol Can'ım inşallah hepimiZ için ama yas için sınırlama şartlama sakın kendini ... Çevremdeki arkadaşlarım biri 34 yasında hamile diğeri 36 sında doğum yaptı... Hayırlısı olsun yinede Can'ım gönlüne göre versin Allah

O kadar da geç olmasın canım. Benim annem şimdi elli iki yaşında. Yaşlandı diyorum, bebek olursa bakamaz falan. O yaşlarda olsa düşünsene çocuk ortaokuldayken ben 50 yaşına gelmiş olurum. 30 ile 32 ideal bence :) Tabi herkesin çok farklı fikirleri var bu konuda :)

Haklısın canım hiç öle düşünmemiştim ... Sağlıklı huzurlu mutlu ev evlat olsun hersey güzel olsun diyelim

Evet ben de biraz temkinli konuşmasını uygun bulurdum. Ama belki seni motive etmeye çalışıyordur. Benim doktorla 17 mm görünce ister istemez ikimizin de sürati dusstu ama umudunu yitirme dedi bana kendi de femara ile hamile kalmış onu anlatmıştı. Ama ben yine de boslamistim tabi :)

Günaydın kizlar bugün ignemin 13. Günü sabah yaptığım idrar testi negatif gözüm aydın yine olmamış sağlık olsun diycem sağlıkta kalmadı artı dün doktora gittim rahimde 6 mm kalinlasma vardı doktor hanım suan belli olmaz varsada ama 6 mm döllenme için yeterli dedi ama ben progestan kullanmistim muhtemelen ondan dolayı bi kalinlasma var doktor eğer yoksa tup bebek icin acele eymen zaman kaybetmemen lazim dedi anlicaniz bu ayda olmadi üzgünüm ama elden de bişey gelmez sizlerde ne var ne çok yeni gelişmeler falan haberin verin canlar

bende dün yaptım ama ilk idrarla değildi negatif çıktı ama belkide erkendir diye düşündüm pazartesiye kadar regl olmazsam kan testi yaptırcam bat pazartesi çünkü.. umudunu yitirme kan testi yaptırdınmı peki hiç? eğer olmadıysa bu ay dr dinle bence canım ama yinede sen bilirsin dikkat et kendine üzülme lütfen belki zamanı değildi bu ay.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…