çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

Kesinlikle katılıyorum arkadaşım aynı şeyleri düşünüyoruz doktorlar bize bu kadar iyi niyetle yaklaşmıyor bizmi onları duzelticez şunu demek istemiştir şunu yapmak istemiştir diye bu konu bizim için fazlası ile hassas birde onlar kamçılıyor deli oluyorum :)

Canım benim yumurta zaten olması gereken oalagan büyüklüğe gelmeden çatlama ne kadar sanslisin ayda iki kere yumurtlamissin ve kendiliğinden çatlamış ilişkiye gelince catladigi gün yapman yeterli zaten niye kendini harap ediyosun günün gectimi gectiyse ne kadar geçti

yok canım. adet olucam. benımkı bıraz yavas cıkıyor sanırım. neye göre atılıyor bılmıyorum ama

Canım, adet oldun mu merak ettim. Ben bu kez femara başladım. Dün bitti. Cumaya tekrar gideceğim doktora. Benden sonra çok şey yazılmış hepsini okuyamadım . Yazdiysan ve kacirdiysam kusura bakma.

Canım, adet oldun mu merak ettim. Ben bu kez femara başladım. Dün bitti. Cumaya tekrar gideceğim doktora. Benden sonra çok şey yazılmış hepsini okuyamadım . Yazdiysan ve kacirdiysam kusura bakma.
Arkadaşım bu femara dediğin ilaç klomen den dahami etkili acaba çok duyuyorum adını

Arkadaşım bu femara dediğin ilaç klomen den dahami etkili acaba çok duyuyorum adını

Klomen in bi yükseği etki olarak. Aslında femara meme kanseri ilacı , ama yan etki olarak yumurtaları gelistiriyor. Klomenden hem etki hem de yan etki olarak fazla. Devlet de karşılamıyor. Bir kutusu 3 aylık 116 tl verdim geçen hafta. Klomen 5 kutu kullandım öyle geçirdiler bu ilaca. Klomen aşaması geçmeden femara vermiyorlar bildiğim.

yok daha adet günüm gelmedi. Aslında düzensiz bir adet benimkisi. Düşükten sonra bir ay 21-22, diğer ay 35-40 gün olur. Yani bir ay olmuyorum, diğer ay 2 kez oluyorum. Ayda iki kez olunca mutlu oluyordum ama diğer ay olmayınca bu sefer aynı kapıya çıkıyordu. Bu ay benim hesabıma göre olmamam lazım, martın başında olmam lazım. Ama yumurtlamaya bakacak olursam 5inde ilk yumurtam catlamış Belki de 6sı. Cünkü 6sında doktora gittiğimde yumurtan çatlamış, değerlendirin dedi. Ama biz taa önceki salı günü yapabilmiştik. Sonra 2. yumurtlamam da ayın 12si oluyor. Cuma günü yani. Doktora gittiğimde diğer yumurtan da büyümüş dedi önce, çok güzel yumurtan, sonra dedi ki aa çatlamış Çok güzel dedi ama. Bugün yarın ve öbürgün demişti. Keşke sorsaydım ne zaman çatlamış. 12si yumurtlama günü olunca beklenen adet tarihim 26sı oluyor. Yani ilişkinin ve yumurtlamanın üzerinden 5 gün geçmiş oluyor. İlk yumurtlamada şansım zaten yok. Çünkü şansımın olması için spermin 3 gün hatta 3,5 gün canlı kalmış olması gerekir. Yani ümitli olsam pazartesi kan veririm ama değilim. İhtimal yükselmedikçe artık test yapmak istemiyorum. Normalde en fazla 40 günde olurum adet. Eğer 45 gün olursa o zaman yapabilirim. Ama öte yandan gebelik olmadığı halde o zamana kadar adet olmasam ister istemez ümitleneceğim. O da boşa kürek sallama olur. Bir yandan kafam rahat eder diye haftaya yapsam mı diyecem ama bilmiyorum işte. Neye inanacağımı bilmiyorum. Sanırım hep hayal kırıklığı beni bu hale soktu. Ama Allah'a ne kadar şükretsem azdır, bana dünyalar tatlısı ve sağlıklı bir melek verdi yaklaşık 3 yıl önce. Ve yine çükürler olsun ki kızımın yaşı çok büyük değil. Ama ben 38 oluyom. Neyse, Allah hepimizin yardımcısı olsun. Özellikle hiç anneliği tadamayanlara öncelikli olarak Allah nasip etsin inş. Bizler iyi kötü o duyguyu tattık. O duyguyu yaşamaya yılardır hasret olan o kadar çok insan var ki. Çok duygulandım.

Kesinlikle haklısın bence canım. Bu arada aklıma başka bir doktor geldi, bu ay da olmazsa belki bir de onu denemeyi düşünüyorum. Üsküdar Yunus Emre Tıp Merkezi'nde Oğuz Gürgen.. Bir kez muayene için gitmiştim ama içim ısınmıştı doktora.

Aaa çok pahaliymis kesin etkili olacağını bilsem alırım ama meme kanseri için diyosun tehlikeli olmazmi bu ilaç iğne değil demi bu hap

Aaa çok pahaliymis kesin etkili olacağını bilsem alırım ama meme kanseri için diyosun tehlikeli olmazmi bu ilaç iğne değil demi bu hap

Meme kanseri için koruyucu ve yayılmasını önleyici bi ilaç. Yani aslında iyi bile olur. Hiç doğum yapmayan hiç emzirmeyen insanlarda (yani ben mesela) meme kanseri riski çok çok yükseliyor. Aslında bu ilaç bizim için iyi etki bile yapar diyebilirim. Ayrıca ne hormon ilaçları kullanıyoruz onların da dünya kadar yan etkisi var. O kadar korkmuyorum ben anlayacağın. Aynen iğne değil hap bu. Aynı klomen gibi 5 gün içiliyor. Yan etki olarak bi zararını görmedim simdilik. Hafif göğüs ağrım var bugün. İlaç biteli 2. Gün bugün. Normalde igneye gececektim bu ay direkt ama muayene gününe zamanında gidemedim o yüzden femara oldu

dün oldum canım adet. bu ay ufak bır operasyon var polip ıcın. onumuzdekı ay asılama olacak.
ıyı haberler alırız ınsallah

dün oldum canım adet. bu ay ufak bır operasyon var polip ıcın. onumuzdekı ay asılama olacak.
ıyı haberler alırız ınsallah

İnşallah operasyon kolay geçer canım. Ben de gelecek ay aşılama düşünüyorum. usandım ilaçtan iğneden. En azından bi ileri safhaya geceyim diye düşünüyorum. Hayırlı haberini bekliyorum inşallah.

Canım yardımın için teşekkür ederim bende bi sorayım bakalım doktoruma bu arada senin neden göğüs agrinvar onu sorsana bi doktora

Bu bilgileri ogrendigim iyi oldu cok sagol ya benim doktor da clomenden sonra femara baslariz demisti acaba bi yanlislik var mi diyirdum iyi oldu

ben bu dr u int araştırıp buldum. hasta yorumlarıyla:) bi tane bi kötü yorum okumadım.

Kizlar merak ediyorum ya dun iki yumurtam vardi biri 19 biri cok kucuk 11 tabi kacirmamak icin igne yapildi bu kucuk olan buyumemis oldugu icin çatlayip çöp mu oluyor yoksa catlamayip sonradan buyuyup bi umit olur mu böyle bişey yasayan var mi

hiç bilmiyorum benimde bi yumurtam büyüdü diğeri küçüktü ama hiç merak etmedim :) gözüm büyük yumurtam da olduğu için :):)

Canim kaç yasinda kızın ben yazmıştım gerçekten evladının boynunu bükük gormek çok zor bunu yaşayan bilir inşallah isteyen herkese nasip etsin Rabbim

Adını ne Dr merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…