çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

Klomen in bi yükseği etki olarak. Aslında femara meme kanseri ilacı , ama yan etki olarak yumurtaları gelistiriyor. Klomenden hem etki hem de yan etki olarak fazla. Devlet de karşılamıyor. Bir kutusu 3 aylık 116 tl verdim geçen hafta. Klomen 5 kutu kullandım öyle geçirdiler bu ilaca. Klomen aşaması geçmeden femara vermiyorlar bildiğim.

arkadaşım yanlış biliyorm olabilirsin
eğer ok deseydim doktorum geçen ay bana femara verecekti ben bir süre daha ilaçsız denemek istediğimi söyledim ..
hiç klomen kullanmadım ben direk femara verecekti bana

sadece çatlatma iğnesi yaptım bu ay 2 ay daha böyle gidecek mayıs-haziran gibi kısmet olursa femara kullanabilirim
o zamana kadar gebelik oluşmamışsa

Canım yardımın için teşekkür ederim bende bi sorayım bakalım doktoruma bu arada senin neden göğüs agrinvar onu sorsana bi doktora

Lh hormonu yüksek bende o yüzden agrim olur ama az olur. bu hormon ilaçları da ağrılı artırıyor. Klomen de de ağrım oluyordu.

arkadaşım yanlış biliyorm olabilirsin
eğer ok deseydim doktorum geçen ay bana femara verecekti ben bir süre daha ilaçsız denemek istediğimi söyledim ..
hiç klomen kullanmadım ben direk femara verecekti bana

sadece çatlatma iğnesi yaptım bu ay 2 ay daha böyle gidecek mayıs-haziran gibi kısmet olursa femara kullanabilirim
o zamana kadar gebelik oluşmamışsa

Bu bi kural değil canım zaten. Doktor isterse direk aşılamaya yani dolayısıyla igneye geçmeni isteyebilir. Yahut onerebilir. O sizin ve doktorun seçimi. Ama bariz bir sorun gorulmuyorsa aşama aşama gitmeyi tercih eder doktorlar. Hepsi aynı değil tabi. Bundan bi önce gittiğim doktor Klomen hiç kullanmadan igneye geçiriyordu. Dediğim gibi kural değil ama sorun yoksa aşama takip ediliyor genelde. Sadece kendi durumum için söylemiyorum. On yıllık ebeyim hastalarımda da gördüğüm genelde bu şekilde. Seçim meselesi tabi.

Kızım 3 yaşına giriyor artık dörtten gün alacak. Halbuki ben normalde kızımdan hemen sonra yani en geç 2 yıl emzirip tekrar düşünüyordum. Ama kızım daha 29 günlükken eşimle ettiğimiz kavga sevgili görümcem yüzünden büyüyünce, kavgaya o da karışınca çok ama çoook kötü şeyler oldu. Bu yüzden dedim bunlara bir daha çocuk mocuk yok. Hem de isim yüzünden. Bir daha aynı şeyleri yaşamayı göze almadım bu yüzden 2. düşünmedim. Ama sonra kafamı karıştırdılar bazı arkadaşlarım, keşke de daha erken karıştırsalarmış. Bir arkadaşım dedi ''bak bir kızım var ama ondan sonra bebek aldırdım, istemedim, şimdi de Allah vermiyor. Bak sen de bir an önce düşün yoksa sen de günün birinde istersin ama olmaz.'' Bunun üzerine hamile kaldım ama düştü 7 ay önce. İşte ben aslında 29 günlük lohusayken yaşadığım travmayı atlatabilseydim onun ve beni diğer sevmeyenlerin inadına 2. çocuğu düşünürdüm. Öyle olsaydı şimdi belki 3. düşünecektim. Tabi bir de evlenir evlenmez çocuk düşünüyordum normalde. Ama yine bu görümcem (tek görümce var Allahtan. Başka olsa ne yapardım) düğünümden tut her şeyime karışınca, üstüne bir de ben evlendikten 6 ay sonra yüzük takan eltim daha söz takılır takılmaz hemen karıştırmaya başladı. Onun da etkisi birkaç yıl sürdü. Bu nedenle çocuğu erteledim hep. Ara ara düşündüğüm oluyordu, o aralarda da olmamıştı. Sonra nasıl olsa olmuyor diye önlem de almadım artık, bir de baktım yumurtlama döneminde tek ilişkiden hamile kalmışım. Evliliğimizin ilk 2 yılı kayboldu gitti, kızımdan sonra da bir yıl etti 3 yıl. 3 yıla 2 çocuk sığabiliyor Allah isterse. Yani düşündüğüm gibi olsaydı herşey, evlendiğim gibi düşünebilseydim şimdi 3.ye hamileydim belki. Tabi Allah isteseydi. Ama ne yapalım işte bizim kısmetimiz de böyle. İşte huzurum kaçıranlar kocalarıyla..... yapıp çocuk yapıyorlarken biz kocamla hep kavga ediyorduk onlar yüzünden. Ah kafam ah. Bende de hiç kafa yokmuş işte.

Son düzenleme:
X