çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

edosko edosko canım bugun gittim tahlil için.fakat sonuçları doktora daha göstermedim.internettn baktım sonuçlarıma.

Arkadaslar resim atoyorum belki ilginizi ceker diye dusundum okursaniz sevinirim

Eklentiler

• SC20160202-115640.png
    SC20160202-115640.png
    121,6 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleme:
Canlar selam. Eğer iğne olduğum günü saymazsam bugün 11. günümdü. Öğleden sonra dayanamayıp idrar testi yaptım ama negatif çıktı. Bata daha dört gün var. Regl sancılarım şimdiden başladı. Belim bazen kopacak gibi oluyor. Ayrıca her sabah aynı saatte ateşimi ölçüyorum. O da maalesef düşmeye başladı sanırım. Dün 36.6, bugünse 36.5'ti. Yarın sabah ilk idrarla testi tekrarlamayı düşünüyorum ama durumum umutsuz galiba, ne dersiniz?

Sizler ne durumdasınız? Birkaç gündür takip etmediğim için biraz geri kaldım. İnşallah iyi haberler alan olmuştur o arada.

Aynı durumdayız canım. Sen de mi 22/01'de oldun?

Canım ben de senin gibiyim 22.01.16 da yapıldı iğne beklemedeyim ama dayanamayıp pazartesi (10. günde) test yaptım ikinci çizgi silik çıktı. ilacın etkisi geçmemiştir diye düşünüyorum ama umudum da yok değil. Ben ebeyim ayrıca milletin gebeliğini yazıp duruyorum "rabbena hep mi onlara" diyorum da bazen :) 1-13 ocak arasında tam 10 yeni gebe tesbit ettim bana da bulaşır inşallah :)))

Sonuçl
İyi akşamlar arkadaşlar aranızda hormon testinden anlayan varmı acaba.FSH:6,98 LH:17,01 E2:75,12
Sonuçlar îyi ama labaratuar kitleri farklı olabiliyor değer
Canlar selam. Eğer iğne olduğum günü saymazsam bugün 11. günümdü. Öğleden sonra dayanamayıp idrar testi yaptım ama negatif çıktı. Bata daha dört gün var. Regl sancılarım şimdiden başladı. Belim bazen kopacak gibi oluyor. Ayrıca her sabah aynı saatte ateşimi ölçüyorum. O da maalesef düşmeye başladı sanırım. Dün 36.6, bugünse 36.5'ti. Yarın sabah ilk idrarla testi tekrarlamayı düşünüyorum ama durumum umutsuz galiba, ne dersiniz?

Sizler ne durumdasınız? Birkaç gündür takip etmediğim için biraz geri kaldım. İnşallah iyi haberler alan olmuştur o arada.
canım bende yaptım benimde tek çizgi artık geçerse yaparım bat benim 9/2/2016 bekleyeceğim inş bebiştir

Canm bende 14.gun yaptm negatif bugun 16 gun oldu hala olmadm mesela
Yumurta çatlatma iğnesinden ne kadar sonra hamilelik testi yapılır?
Gebelik testi adet gecikmesi yaşandıktan hemen sonra yapılabilir. Bu ortalama olarak yumurta çatlatma iğnesi (HCG enjeksiyonu) yapıldıktan 14 gün sonrasına denk gelir. Hamilelik belirtileri genellikle bu kadar erken başlamaz.

Yumurta çatlatma iğnesinden sonra adet ne zaman olur?
Yumurta çatlasa da çatlamasa da gebelik oluşmayabilir. Gebelik oluşmadığı taktirde genellikle çatlatma iğnesi uygulandıktan 2 hafta sonra adet (relg, mens) kanaması başlar. Ancak bu dönemde başlayan her kanama adet sanılmamalıdır, dikkatli olunmalıdır, bazen gebelik ile ilgili kanamalar da bu döneme denk gelebilir (implantasyon yani yerleşme kanaması gibi). Benzer şekilde adet gecikmesi yalanması da mutlaka gebelik olduğu anlamına gelmez, kullanılan hormon ilaçları adet gecikmesine neden olabilir. Bu tür çelişkili durumlarda mutlaka doktora danışılmalıdır.

23/01 oldum 3 gündaha dayanamadim sanirim yok ama hayirlisi olsun canim dr sana iğneden kac gün sonra test yaptirmani döyledi?

Canım doktor sadece adetin gecikirse gel kan testi yapalım dedi. Ama günler geçmiyor maalesef :KK43: Ayrıca kendimi regl olacakmış gibi de hissediyorum. Belim filan ağrıyor.

Canım ben de senin gibiyim 22.01.16 da yapıldı iğne beklemedeyim ama dayanamayıp pazartesi (10. günde) test yaptım ikinci çizgi silik çıktı. ilacın etkisi geçmemiştir diye düşünüyorum ama umudum da yok değil. Ben ebeyim ayrıca milletin gebeliğini yazıp duruyorum "rabbena hep mi onlara" diyorum da bazen :) 1-13 ocak arasında tam 10 yeni gebe tesbit ettim bana da bulaşır inşallah :)))

Canım çok sağol. Bu arada umut vermek istemem ama ben de 10. gün test yapmıştım ama silik çizgi filan çıkmamıştı bende. Bu sabah yine yaptım (12. gün) ve yine tek çizgi :KK43: İnşallah dualarımız kabul olur bu yıl.

Yumurta çatlatma iğnesinden ne kadar sonra hamilelik testi yapılır?
Gebelik testi adet gecikmesi yaşandıktan hemen sonra yapılabilir. Bu ortalama olarak yumurta çatlatma iğnesi (HCG enjeksiyonu) yapıldıktan 14 gün sonrasına denk gelir. Hamilelik belirtileri genellikle bu kadar erken başlamaz.

Yumurta çatlatma iğnesinden sonra adet ne zaman olur?
Yumurta çatlasa da çatlamasa da gebelik oluşmayabilir. Gebelik oluşmadığı taktirde genellikle çatlatma iğnesi uygulandıktan 2 hafta sonra adet (relg, mens) kanaması başlar. Ancak bu dönemde başlayan her kanama adet sanılmamalıdır, dikkatli olunmalıdır, bazen gebelik ile ilgili kanamalar da bu döneme denk gelebilir (implantasyon yani yerleşme kanaması gibi). Benzer şekilde adet gecikmesi yalanması da mutlaka gebelik olduğu anlamına gelmez, kullanılan hormon ilaçları adet gecikmesine neden olabilir. Bu tür çelişkili durumlarda mutlaka doktora danışılmalıdır.
Canimm cok saol ilgilenip yazmissin zaten cumartesiye kadar olmazsam kan vercem oda negatifse civanpercemi icicem sokulsun gelsin diye

Kizlar ya bugun ignenin 8.gunu dayanamayip test yaptim ikinci cizgi silik cikti ama ignenin etkisidir demi normal de o cizgiyi gorsem havalara uccam ama simdi nasip deyip bekliyrm

X