Çatlatma iğnesi kullananlar acil yardım

Merhabalar arkadaşlar 25 yaşındayım 2 yıldır evliyim ve 1 yıldır çocuk sahibi olmak istiyoruz. 1 yıldır hiç gebe kalmadım bende bir problem yok eşimde varikosel tespit edildi.
(23 Temmuz adetin 4. günü)

23-27 Temmuz arası sabah akşam femara

29 Temmuz yumurta kontrolü 17 mm

30 Temmuz sabah 10.10 ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi
Doktorum iğneden sonra gün aşırı değerlendirin dedi. 31 ağustosta yani 38-39uncu saatlerde değerdirdik. Yumurta çatladı mı hiç bilmiyorum bugün ovülasyon testi yaptı biri koyu diğeri silik çizgi çıktı. Çatlamış anlamına mı geliyor bilmiyorum sadece bugün sabah çoz az ve kısa süreli kasık ağrım oldu Bugünü de değerlendirmeli miyiz yoksa sperm kalitesi için bugünü boş bırakmalıyız. Kafam gerçekten çok karışık bir yıldır her ay hastanedeyim pisikolojik olarak berbat hissediyorum daha önce böyle tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi lütfen. ( çok uzun oldu şimdiden kusura bakmayın😔)
Merhabalar inşallah poztif sonuçlanır. Benim eşimde varikosel vardı ameliyat oldu benimde sağ tüpüm tıkalıydı aldırdım. Gonalf 900 iğnesi ile yumurta geliştirdi doktorum ve ovitrelle çatlatma iğnesi oldum 35.saat değerlendirin dedi ve 3 gün üst üste olsun sonra gün aşırı değerlendir dedi. ama biz bundan önce eşimde bende hacamat tedavisi ve sülük yaptırdık ameliyattan sonraki süreçlerde ve birlikte vitamin takviyeleri kullandık. Hem modern tıp hem geleneksel tıp ile tedavi olduk doktor kontrolündeydi doktorumuzda önerdi geleneksel tıbbı kafamıza göre uygulamadık. Ve bolca dua meryem süresi ibrahim süresi salatı tefriciye 4444 kere kenzülü arş duası ismi azam esmaül hüsna bolca zikir.Rabbim vesile kıldı nasibimizde varmış çabamızı kabul eyledi isteyen herkese en kısa zamanda Rabbim nasip etsin. Yollar dikenli olsa da mücadeleyi bırakmayıp elimizden geleni yapıp Rabbimize bırakmalıyız. Eğer olmuyorsa hayrımıza değildir vardır onun bir bildiği.. Moral bozmak yok ... Allaha güvenin💞 Rabbim kolaylıklar versin en hayırlısını kapı kapı gezmeden aratmadan nasip etsin🤗

Merhabalar arkadaşlar 25 yaşındayım 2 yıldır evliyim ve 1 yıldır çocuk sahibi olmak istiyoruz. 1 yıldır hiç gebe kalmadım bende bir problem yok eşimde varikosel tespit edildi.
(23 Temmuz adetin 4. günü)

23-27 Temmuz arası sabah akşam femara

29 Temmuz yumurta kontrolü 17 mm

30 Temmuz sabah 10.10 ovitrelle yumurta çatlatma iğnesi
Doktorum iğneden sonra gün aşırı değerlendirin dedi. 31 ağustosta yani 38-39uncu saatlerde değerdirdik. Yumurta çatladı mı hiç bilmiyorum bugün ovülasyon testi yaptı biri koyu diğeri silik çizgi çıktı. Çatlamış anlamına mı geliyor bilmiyorum sadece bugün sabah çoz az ve kısa süreli kasık ağrım oldu Bugünü de değerlendirmeli miyiz yoksa sperm kalitesi için bugünü boş bırakmalıyız. Kafam gerçekten çok karışık bir yıldır her ay hastanedeyim pisikolojik olarak berbat hissediyorum daha önce böyle tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi lütfen. ( çok uzun oldu şimdiden kusura bakmayın😔)
İğne vurduktan sonra gebelik testi de ovulasyon testi de artık çöp. Yalancı pozitif çıkarıyor iğnenin içince gebelik hormonu hcg var .. bu ovulasyon testinde LH yüksek gösterir. Gebelik testlerini de pozitif. Takip etmen imkansız. Anca kanda belki varikosel durumunda çatlatma nasıl olucak onu aklım almadı 6 yıllık evliyim..

Canım yani doktorların önerdiği 14. Günden sonra erken gebelik testi yapabilirsin yada adetin geçtikten sonra kan verebilirsin kesin sonuç için
Benim 10. 11. Günler negatifti 12.gün sabahı negatifti akşam üzeri yaptım pozitife döndü sonra 13.gün sabahı kan verdim doktorum aslında 15.gün ver demişti. Göğüslerim aşırı hassaslaştı hiç regl öncesi öyle belirti yaşamazdım ve kasıklarımda çekilmeler oldu negatif olmasına rağmen bir daha deneyim dedim 🙈 benim en erken belirtilerim bunlardı

İğne vurduktan sonra gebelik testi de ovulasyon testi de artık çöp. Yalancı pozitif çıkarıyor iğnenin içince gebelik hormonu hcg var .. bu ovulasyon testinde LH yüksek gösterir. Gebelik testlerini de pozitif. Takip etmen imkansız. Anca kanda belki varikosel durumunda çatlatma nasıl olucak onu aklım almadı 6 yıllık evliyim..
önce varikosel tedavi edilmeli sonra denenmeli aslında. Klomen ile ilk yumurta geliştrimişti doktorum negatif sonuçlandı varikosel tedavi edilmeden öncesiydi.

Benim 10. 11. Günler negatifti 12.gün sabahı negatifti akşam üzeri yaptım pozitife döndü sonra 13.gün sabahı kan verdim doktorum aslında 15.gün ver demişti. Göğüslerim aşırı hassaslaştı hiç regl öncesi öyle belirti yaşamazdım ve kasıklarımda çekilmeler oldu negatif olmasına rağmen bir daha deneyim dedim 🙈 benim en erken belirtilerim bunlardı
Hayırlı olsun canım çok sevindim benim hiç göğüslerimde ağrı sızı yok bazen kasıkta oluyor ne zaman başladı acaba göğüs ağrın

Hayırlı olsun canım çok sevindim benim hiç göğüslerimde ağrı sızı yok bazen kasıkta oluyor ne zaman başladı acaba göğüs ağrın
herkeste olur mu göğüs hassasiyeti bilmiyorum. Bacak ağrımda olmuştu hafif regl önceside olurdu bacak ağrım gerçi. Genelde regl belirtileri ile aynı derler ama bende regl belirtisi olmadı zaten reglden 1 hafta önce öğrenmiş oldum. Belirtiler aramayın çok yorucu :KK43: ilk defa belirti aramadım kafamdan çıkardım 🙈 diğer klomen kullandğımda her gün kendimi dinledim eziyet gibiydi

önce varikosel tedavi edilmeli sonra denenmeli aslında. Klomen ile ilk yumurta geliştrimişti doktorum negatif sonuçlandı varikosel tedavi edilmeden öncesiydi.
Zaten doktor bunu bile bile nasıl yaptı çok şaşırdım varikosel problemi olan erkeklerde tüp bebek bile tutmuyor pozitif deseydiniz doktorumu parçalamaya gidecektim gerçekten niye bizim olmadı yıllarca klomen femara çatlatma iğnesi kullandım diye sitem etmeye hazırlanıyordum 😃 şuan sperm test değerleri nasıl peki gelişme varmı ?

Merhaba benim de ilk çatlatma iğnem. Şuan iğne yapalı 8. Gündeyim. Cildim inanılmaz bozuldu. Ve kasık ağrılarım var sanki bıçak saplanıyor bi anda. Sanırım iğne bana iyi gelmedi. Benim gibi olan var mı

Zaten doktor bunu bile bile nasıl yaptı çok şaşırdım varikosel problemi olan erkeklerde tüp bebek bile tutmuyor pozitif deseydiniz doktorumu parçalamaya gidecektim gerçekten niye bizim olmadı yıllarca klomen femara çatlatma iğnesi kullandım diye sitem etmeye hazırlanıyordum 😃 şuan sperm test değerleri nasıl peki gelişme varmı ?
Ameliyattan 3 ay sonra sprem sayısı 2 kat arttı ama ileri hareket pek artmadı doktor değerleri yırttı ve takviye başlayan en az 6 ayda düzelir dedi ve beraber banada takviye verdi kullandık bende pcosta vardı düzensizdi adetlerim duphastonla oluyordum bıraktım ilacı haxamata başladım düzene girdi hamd olsun. Sonra 1 ay takviyeleri kullandık 2.aya geçtik 2.ay bitmeden hamile kaldım hamd olsun. Tabi sülükte yaptırdık bence fayda etti dğerlere sülüknhacamat takviyeler. Üroloji bize aşılama tüp bebek dedi ama kadın doğumcum doğal olabilir dedi bir deneyelim bunları olmazsa tedavi başlarız demişti. Bunlar tabi vesile Rabbim ol demesiydi hiç biri olmazdı da.

Merhaba benim de ilk çatlatma iğnem. Şuan iğne yapalı 8. Gündeyim. Cildim inanılmaz bozuldu. Ve kasık ağrılarım var sanki bıçak saplanıyor bi anda. Sanırım iğne bana iyi gelmedi. Benim gibi olan var mı
Kasık ağrılarınız normal. Cildiniz belki sıcakların etkisiyle bozulmuş olabilir. Allah şifa versin . endişelenmeyin hormon yüklendi vücudunuz bu şekilde tepki veriyordur

Sağlıklı beslenmede önemli faktör eşim bu süreçte sigarayı azalttı yediklerine dikkat etti bende aynı şekilde. Glutenden ve şekerden uzak durdum yürüyüşümü düzenli yaptım. İkimizde paketli gıdadan uzak durduk. Kabak çekirdeği badem ceviz fındık incir keçiboynuzu pekmezi muz ben ekstra kırmızı meyve sebzeler tükettim

X